Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.
Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
wykrywanie botów i nadużyć w usługach
pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)
Podstawy prawne przetwarzania danych
marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych
Odbiorcy danych Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.
Prawa osoby, której dane dotyczą Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
prawo żądania sprostowania danych,
prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
forma pisemna Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno
Informacje dodatkowe Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
StartLeszno Leszno świętuje. Koncert gwiazd przyciągnął tysiące ludzi
Dni Leszna 2026
Leszno świętuje. Koncert gwiazd przyciągnął tysiące ludzi
09.05.2026. Radio Elka, Emilia Wojciechowska
Tysiące mieszkańców i gości bawiły się w piątkowy wieczór na stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie podczas inauguracji tegorocznych Dni Leszna. Na scenie wystąpili Oskar Cyms, Marcin Rozynek z zespołem Atmosphere oraz Kayah. Była energia, wspólne śpiewanie i atmosfera wielkiego muzycznego święta.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Piątkowy koncert gwiazd oficjalnie rozpoczął obchody Dni Leszna. Już od otwarcia bram stadion wypełniał się uczestnikami, którzy tłumnie przyszli na muzyczne wydarzenie. Publiczność mogła nie tylko
uczestniczyć w koncertach, ale również korzystać z atrakcji przygotowanych w Alei Gwiazd Żużla.
To jednak nie koniec świętowania. Dziś (09.05) obchody przeniosą się na leszczyński Rynek, gdzie od godziny 14.00 rozpocznie się parada orkiestr dętych i mażoretek. W wydarzeniu udział wezmą zespoły z Grodziska Wielkopolskiego, Dopiewa, Śmigla i Leszna. Wystąpi chór Chopin, zespół Cantus oraz wokaliści sekcji MOK-u.
Z okazji Święta Europy uczestnicy wspólnie odśpiewają „Odę do radości”, a później scenę przejmą artyści i grupy taneczne, w tym mażoretki, grupa cyrkowa Pegaz, cheerleaderki i zespół Arabeska. Wieczorem Rynek zamieni się natomiast w przestrzeń pełną humoru. Przed publicznością wystąpią Zofia Dragan, kabaret Łowcy.B oraz kabaret Jurki. Wstęp na sobotnie wydarzenia jest bezpłatny.
1. Dodane przez Rycerz, w dniu - 09-05-2026 07:24 411 Gdzie tam jest tysiąc ludzi?
2. Dodane przez xyz, w dniu - 09-05-2026 07:37 226 Z całym szacunkiem, czy naprawdę potrzebne było otwarcie przez Prezydenta? Są pewne granice. Niebywałe.
3. Dodane przez Jarek, w dniu - 09-05-2026 07:50 231 Atrybuty puste kiedyś były pełne mało ludzi przyszło szkoda
4. Dodane przez Gość, w dniu - 09-05-2026 07:55 410 Coraz mniejsza frekwencja na tych dniach.
5. Dodane przez Smutne, w dniu - 09-05-2026 07:56 393 Widząc organizacje dni Leszna w ostatnich latach byłem pewien, że wydarzenie to osiągnęło już dno. Gwizdy niskiego formatu i jeszcze płatne wejście... Tego roczna edycja pokazała, że dno dopiero nadeszło. Przykre, że okoliczne dużo mniejsze miasteczka robią to lepiej niż Leszno które powinno być sercem regionu... Z utęsknienien patrzy się chociażby na rok 2017 gdy stadion pękał w szwach a ludzie bawili się do białego rano po tak wspaniałym wydarzeniu. Czy w MOKu może ktoś w końcu iść po rozum do głowy ? Tyle lat miernych wydarzeń już wystarczy...
6. Dodane przez M, w dniu - 09-05-2026 08:31 283 Tysiące ludzi? Chyba wliczano w to osoby przejeżdżające i przechodzące koło stadionu...
7. Dodane przez Melody, w dniu - 09-05-2026 08:36 49 Szumne obchody dnia zwycięstwa.
Sukces Polaków przełamał Linię Gustawa i otworzył aliantom drogę na Rzym.
Oficjalne uroczystości organizowane przez polskie instytucje państwowe odbywają się w dniach 1720 maja 2026 r.:
17 maja (niedziela):Acquafondata: msza polowa przy pamiątkowym cokole w miejscu pierwszych pochówków.Piedimonte San Germano: złożenie wieńców pod pomnikami w mieście.18 maja (poniedziałek) Główne uroczystości:Złożenie wieńców pod pomnikami w samym Cassino (m.in. pomnik gen. Andersa).16:00: Centralna Msza Święta na Polskim Cmentarzu Wojennym na Monte Cassino.19 maja (wtorek): Ceremonie w San Vittore del Lazio oraz na włoskim Cmentarzu Wojskowym w Mignano Monte Lungo.20 maja (środa): Uroczystości na Polskim Cmentarzu Wojennym w Casamassima (msza polowa o 10:00 i apel poległych
Bartosz Kobus zapytany o słowa Donalda Tuska, że w ciągu kilku miesięcy Rosja może napaść na kraj należący do NATO zapewnił, że nie wie, skąd u premiera ta wiedza, jednak zaznaczył, że trzeba je traktować poważnie. -Chcemy przekazać opinii publicznej, że czasy są nieciekawe, nie ma czasu na spory i należy grać do jednej bramki - powiedział.
Więc czy to czas na zabawę?
Sprzedaż masek przeciwgazowych w Polsce odbywa się głównie przez wyspecjalizowane sklepy militarne, sklepy BHP oraz hurtownie sprzętu ratowniczego. Ceny wahają się od około 30 zł za modele z demobilu do ponad 1000 zł za nowoczesny sprzęt profesjonalny.Gdzie kupić maskę przeciwgazową?
8. Dodane przez P., w dniu - 09-05-2026 08:51 201 Tam tłumów nie było.
reklama
9. Dodane przez lol, w dniu - 09-05-2026 08:51 92 faktycznie tysiące - dokładnie dwa tysiące ...
10. Dodane przez Tysiąc:), w dniu - 09-05-2026 08:57 182 Bardziej tysiąc, niż tysiące
11. Dodane przez M, w dniu - 09-05-2026 09:00 90 Oświetlenie stadionu jest chyba sprawne, na koronę można było wyjść i zrobić zdjęcie, żeby te tysiące ludzi pokazać albo zwyczy wystarczyło napisać: dziesiątki.
12. Dodane przez Mafa, w dniu - 09-05-2026 09:01 152 Same dzieci tam były ....
13. Dodane przez Mates, w dniu - 09-05-2026 09:02 711 Ludzi mało bo Unia akurat jechała z Grudziądzem a Lech grał z Arką :D Są rzeczy ważne i ważniejsze. Pozdro.
14. Dodane przez Do kom 7, w dniu - 09-05-2026 09:06 124 Dzień zwycięstwa to się w Rosji obchodzi, my ta wojnę przegraliśmy.
15. Dodane przez Kgos, w dniu - 09-05-2026 09:24 185 Kompletne dno , ludzi garstka . Artyści przez duże A . W piątek do Gostynia tam jest impreza , Chylińska !!! Leszno żenada
16. Dodane przez Anioł, w dniu - 09-05-2026 09:33 143 Miernota goni miernotę,gdzie te czasy kiedy występowały kultowe zespoły jak Perfect i inne&Dlaczego na Smoku nie występują nasze rodzime zespoły rockowe.Dlaczego mieszkańcy nie mogą wybrać zespołów?Odprowadzamy podatki.Najlepiej zaprosić malo znaczących muzyków a później głosić propagandę sukcesu.Moja drogie Leszno dokąd zmierzasz,mieszkańcy obudźcie się czas wymienić tych uśmiechniętych włodarzy!!!!
17. Dodane przez Leszcz, w dniu - 09-05-2026 10:01 211 Nie wiem ile musiało by mi miasta zapłacić za udział w tym wydarzeniu i słuchać tego wyjca.
18. Dodane przez Ja, w dniu - 09-05-2026 10:36 112 Bardzo niska frekwencja.
19. Dodane przez abc, w dniu - 09-05-2026 11:11 111 To zwyczajna tragedia. Zmiana Prezydenta i dowodzącego Domem Kultury nic nie zmieniła. A wystarczyło zrobić to bezpłatnie w podziękowaniu za mieszkanie w Lesznie i odprowadzanie podatków.
20. Dodane przez Do 15, w dniu - 09-05-2026 11:12 104 Chylińska już była w Lesznie, a to jeszcze większy wyjec, czym Ty się podniecasz dzieciaku ?
21. Dodane przez Jaki, w dniu - 09-05-2026 11:15 143 Jaki prezydent takie Dni Leszna.
22. Dodane przez Do 13, w dniu - 09-05-2026 11:16 310 Czekamy z utęsknieniem na puchary międzynarodowe i jakąś przegrana potyczkę z mistrzami Gibraltaru ( tak jak w zeszłym sezonie ).
23. Dodane przez Kania, w dniu - 09-05-2026 11:39 140 Powiem szczerze nie spodziewałem się że aż tak mało ludzi będzie.
24. Dodane przez do kom 22, w dniu - 09-05-2026 11:49 01 Zajmij się lepiej Chylińską
25. Dodane przez benek, w dniu - 09-05-2026 12:02 172 Kurcze, szanowna Pani redaktor Emilio, czy my byli na tym samym stadionie? Naprawdę, tam były tłumy? W poniedziałek rejestruje się do okulisty.
A po za tym, mieszkańcy podskórnie czują cały ten fałsz ze strony władz miasta, drakońskie podwyżki przykryć pseudo imprezką. Faktycznie już lepiej wybrać się do innej gminy, tam są inne klimaty. No ale cóż poradzić, jeżeli prezydent byłemu SB-kowi na pogrzebie dziękuje słowami : " Gdyby nie Ryszard Hayn, nie byłbym dzisiaj w tym miejscu"
26. Dodane przez PIOTR, w dniu - 09-05-2026 13:14 181 Dlaczego podajecie nie prawdę jakie tysiące ludzi po prostu wielka porażka PREZYDENT I DYREKTOR MOKU DO ZWOLNIENIA może dotrze do Was że My podatnicy Leszna mamy dosyć za to co robicie że święto miasta a za bilety się płaci wstyd .Jesteśmy na pośmiewisku wszystkich miast wokół
27. Dodane przez Olo, w dniu - 09-05-2026 14:16 65 Nic przyjemnego siedzieć na koncercie przy 10 stopniach, przez to mniejsza ilość ludzi.
28. Dodane przez Marian, w dniu - 09-05-2026 14:32 141 Za Borowiaka były lepsze Dni Leszna .Bardzo fajne wspominam Modern Talking. Nie rozumiem jednego Wloszakowice stac na sprowadzenie zespolu Dzem I koncert bezplatny a w Lesznie gwiazdy drugiego formaty i trzeba za to płacić jeszcze !!!
29. Dodane przez Lol, w dniu - 09-05-2026 15:31 72 Trzeba bylo w Trapezie zrobic. Wszyscy by sie zmiescili
30. Dodane przez Wandzia z Gronowa, w dniu - 09-05-2026 15:37 70 Gdyby był amfiteatr w Parku 1000-lecia załatwił by cały temat. Dla takiej garstki ludzi uruchomiono cały stadion. Ciekawe ile kosztowało samo postawienie tej sceny? Ile skasowały "gwiazdy" koncertu? Wskazana transparentność wydawania naszych pieniędzy, czyż nie radni z pseudo opozycji? Na przyszły rok proponuję taki koncert w systemie pay per view, jak już musicie zarabiać na mieszkańcach.
31. Dodane przez Ibrahim, w dniu - 09-05-2026 16:23 51 Po co komu takie imprezy? Zwykłe przepalanie kasy.
32. Dodane przez Oj to nie były wcale tysiące!!!!, w dniu - 09-05-2026 16:24 50 To są jakieś jaja może jeden tysiąc by się uzbierał Leszno TO DZIADY na jakieś z trzeciego rzędu Zespoły zbiera się na bilety wstępu... a miliony się przepuszcza lekka rączka...( patrz stypendia dla zaocznych studentów .czy też na tych zPWSZ pop przemianowaniu ich w całej Polsce a jakieś ANS-y S u nas w Gostyniu wszyscy mies,lancy miasta i gminy jeżdżą autobusami za darmo.,...Ej Wy dziady..Anita UAM P-n zGodtynia
33. Dodane przez Do14, w dniu - 09-05-2026 17:04 41 To po co ta fatyga?
Radio Elka, Ostatni dzień stycznia to tradycyjnie rocznica wyzwolenia Leszna spod okupacji hitlerowskiej. Obchody były bardzo skromne prezydent Łukasz Borowiak złożył kwiaty pod pomnikiem Żołnierzy Garnizonu Leszno i na cmentarzu parafialnym.
Z kolei działacze leszczyńskiej Lewicy - SLD i Unii Pracy - wraz z członkami Stowarzyszenia Żołnierzy Rezerwy 69 Leszczyńskiego Pułku Przeciwlotniczego spotkali się przy pomniku żołnierzy Armii Czerwonej zlokalizowanym u zbiegu ulic Lipowej i Starozamkowej. Niestety zabrakło przedstawicieli władz miasta, którzy od dwóch lat nie potrafią bądź nie chcą zorganizować oficjalnych uroczystości - napisano na facebookowym profilu Leszczyńska Lewica.
34. Dodane przez Do kom 28 Tom, w dniu - 09-05-2026 19:21 51 Popieram Dzem,Perfect,Lady Pank żeby wszystkie pokolenia mogły przyjść Panie Grzegorzu !!!
35. Dodane przez Mieszkaniec, w dniu - 09-05-2026 20:19 33 Panie Borowiak , wróć do stołu !
36. Dodane przez Obiektywny, w dniu - 09-05-2026 22:19 52 Brawo tego się spodziewałem....Oklaski dla głosujących na Pana Rusieckiego,dzieci się bawią.
37. Dodane przez Mirek, w dniu - 09-05-2026 23:43 30 Bykem w Wlosza.kowicach w zeszłym Roku festyn rewelacyjny. DŻEM wielka klasa .Atmosfera na koncercie była niesamowita .Bylem na wielu koncertach ale zagrali Sen o Victori to ciary na plecach
38. Dodane przez ..., w dniu - 10-05-2026 07:32 20 Pięknie wypełnione trybuny
39. Dodane przez Pl, w dniu - 10-05-2026 16:05 25 Dla mnie impreza fajna , duzo DOBREJ muzyki. Niestety ludzie chcą disco polo ! Na takie imprezki to do małych miasteczek i wsi - tam bydzie dizko z pola
40. Dodane przez Xxx, w dniu - 10-05-2026 22:14 20 Leszczyniaki jak zawsze niby dni leszna a koncerty platne bo przecierz prezydent malo mu kasy a co nie ludzie placa, inne miasta oscienne niedosc ze lepsze zespoly to i za darmo a Lyszno niech placa a co frajery prezydent z ludzi robi
reklama
41. Dodane przez obi wan, w dniu - 10-05-2026 22:28 21 Szkoda że zabrakło biletów . Leszno chce się dobrze bawić
42. Dodane przez Do kom 20, w dniu - 11-05-2026 09:31 30 Widocznie Wloszakowice mają lepszych Włodarzy. Dla mnie DŻEM to numer jeden przez wiele lat ciagle graja i cały czas wysoki poziom .Panie Rusiecki do dzieła bo kulejecie w tej dziedzinie
reklama
43. Dodane przez tomi z Leszna, w dniu - 11-05-2026 17:52 20 .... jak widać większość komentarzy negatywnych....
A czy ktoś z tych piszących sie zastanowił co tak naprawde chce od życia ??
Przecież w obecnych czasach to nikomu nic nie pasuje . Dlaczego ???
Bo ma wszystko w swoim smartfonie i nie musi i nie chce nigdzie wychodzić . Nawet spotkania towarzyskie między sąsiadami czy w rodzinie umierają z roku na rok. Ludziom się po prostu nie chce coś od siebie zrobić... I nie piszcie , że gwiazdy takiego czy takiego formatu..... ( przecież zespoły w tym okresie koncertują po całej Polsce i ciężko zpasować terminy) Wolisz jeden z drugim wpakować nos w telefon , paczkę chipsów i piwo i jestes w ekstazie.
A w Mc Donaldzie cały cas to samo menu , a piwo i chipsy kupujesz cały czas te same ... I co nie znudzily się ? Nie piszesz na infolinii do producenta , że słabe to ....
Ludzie zastanówcie się co chcesz jeden z drugim i może zgłoście się do UM Leszna z własną propozycją organizacji dni Leszna i wykaż sie jeden z drugim kreatywnością...
... kto wie , może znajdziesz miejsce w dziale promocji miasta .
(... a płatne było dlatego , żebyś nie pisał jeden z drugim ,że patologia przychodzi ...)
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane.
Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
Zdjęcia dodawane przez użytkownika muszą dotyczyć tematu artykułu, należy wpisać także do nich komentarz aby uzasadnić ich publikację.
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji zdjęć, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
Zdjęcia z komentarzem zawierającym wulgaryzmy nie będą publikowane.
Zdjęcia i ich komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.