Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.
Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
wykrywanie botów i nadużyć w usługach
pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)
Podstawy prawne przetwarzania danych
marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych
Odbiorcy danych Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.
Prawa osoby, której dane dotyczą Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
prawo żądania sprostowania danych,
prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
forma pisemna Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno
Informacje dodatkowe Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
StartGóra Wielogodzinna akcja strażaków w Chróścinie
Pożar nadal nieugaszony
Wielogodzinna akcja strażaków w Chróścinie
15.05.2026. Radio Elka, Marcin Hałusek, Filip Wybieralski
(fot. Filip Wybieralski)
Od kilkunastu godzin trwa dramatyczna walka z pożarem zakładu przetwórstwa mięsnego w Chróścinie. Ogień wybuchł wczoraj (14.05) około godziny 22.30 i bardzo szybko objął część produkcyjną obiektu. Na miejscu pracuje 40 zastępów straży pożarnej z kilku powiatów, a sytuacja nadal jest dynamiczna.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
- W chwili obecnej pali się część produkcyjna zakładu mięsnego. Na miejscu działa 40 zastępów Straży Pożarnej. Strażacy z powiatu górowskiego, leszczyńskiego, lubińskiego, milickiego, głogowskiego i polkowickiego. Jest także grupa operacyjna Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego we Wrocławiu - powiedział młodszy brygadier Marcin Klefas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Górze.
Od rana na miejsce przyjeżdżają pracownicy zakładu i mieszkańcy okolicy, którzy obserwują skalę zniszczeń. Wielu z nich nie kryje emocji. - Nie mamy już do czego wracać - mówili reporterowi stojąc przed pogorzeliskiem.
Strażacy koncentrują się przede wszystkim na obronie pozostałych budynków zakładu. Jak przekazano, pożar objął strefę produkcyjną, natomiast część administracyjno-biurową na razie udało się ochronić. - Można powiedzieć, że mamy tutaj dwie strefy pożarowe - część administracyjno-biurową i część produkcyjną. Pożar mamy w części produkcyjnej. Część już uległa spaleniu, pali się pozostała - relacjonował strażak.
Akcja prowadzona jest wyłącznie z zewnątrz hali. Ogień pojawił się w części podsufitowej budynku, co dodatkowo utrudnia działania ratowników. Strażacy apelują również do mieszkańców okolicznych miejscowości o zachowanie ostrożności. Nad Chróściną i okolicą cały czas unosi się gęsty, gryzący dym.
- Prosimy o nieotwieranie okien, mieć zamknięte drzwi i okna i ograniczyć wychodzenie na zewnątrz z budynku - apelują służby.
Do szpitala trafiły cztery osoby, które podtruły się dymem. Są to pracownicy zakładu. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną wybuchu pożaru.
1. Dodane przez Zenon, w dniu - 15-05-2026 06:45 7042 Płynie wołowina z Argentyny to po co Polska. Już w tym kraju nic nie będzie.
2. Dodane przez Ups, w dniu - 15-05-2026 06:47 5036 Merkosul
3. Dodane przez Mieszkaniec, w dniu - 15-05-2026 08:04 5135 Do kom. 1 i 2
Brawo inteligenci! To szczyt waszych możliwości czy stać was na więcej?
4. Dodane przez Do 1-2, w dniu - 15-05-2026 08:10 3626 Wiadomo kogo wina w ty chorym kraju wszystko jest winą jednego człowieka według najlepszej telewizji ruspublika głos Putina w twoim domu
5. Dodane przez DO 1 i 2, w dniu - 15-05-2026 08:37 2832 Lekarz wam nie pomorze .......... przykre komentarze
6. Dodane przez do 5, w dniu - 15-05-2026 09:30 2412 Na Pomorze to możesz wyjechać. Tobie pomoże jedynie powrót do szkoły
7. Dodane przez Gość, w dniu - 15-05-2026 09:42 166 Agro przyjemnie wszystkich a i w Dino ludzi brakuje do pracy.
8. Dodane przez Stanisław, w dniu - 15-05-2026 09:47 360 PRZYKRO PATRZEĆ JEST NA TRAGEDĚE NAJWIĘKSZY ZAKŁAD PRACY W GM.GÓRA
9. Dodane przez MQ, w dniu - 15-05-2026 09:48 322 Szkoda właściciela i pracowników. Taki nowoczesny zakład.
10. Dodane przez Pracuś, w dniu - 15-05-2026 09:58 232 Ratować ratować ten biznes!Kawał historii mojej kariery zawodowej związanej z tym zakładem....
11. Dodane przez peterpan, w dniu - 15-05-2026 10:08 3216 do kom 2 - "Mercosur" Płonie zakład, jakieś miejsca pracy , a ty zaczynasz prawicowa wojenkę made in TV Republika. a o Ruskich już zapomnieliście? DNO
12. Dodane przez DO4,5, w dniu - 15-05-2026 10:15 86 zapisaniu już do partii?
13. Dodane przez Piotr, w dniu - 15-05-2026 10:21 2011 Nawet tutaj ruskie trole ujadają...
reklama
14. Dodane przez Demon, w dniu - 15-05-2026 11:18 37 Do 7. to był zakład mięsny który wstępnie przerabiał krówki. Wołowina gdzieś musi być ubita. Więc raczej takie Agro Rydzyna się smuci, że nie będzie miało dostawcy mięsa na produkcję. A co do ludzi, to jednak Chróścina jest jakieś 40 kilometrów od Rydzyny/Kłody. Więc nie wiem, czy nie łatwiej ludziom z tamtąd szukać pracy w Górze i Lesznie (10km odległości różnicy w obu przypadkach).
15. Dodane przez x, w dniu - 15-05-2026 12:18 88 I jak zawsze w tej okolicy. wszystkich cieszy czyjaś tragedia. W szczególności prawaków którym nic w życiu nie wyszło. Jedna z najlepszych firm w okolicy. Wielka szkoda.
16. Dodane przez Antek, w dniu - 15-05-2026 12:26 1110 Polska nie podpisała umowy o wolnym handlu z krajami Mercosur. W styczniu 2026 r. państwa członkowskie Unii Europejskiej większością głosów zatwierdziły podpisanie porozumienia, jednak Polska (wspólnie z Francją, Austrią, Irlandią i Węgrami) głosowała przeciwko i odmówiła poparcia dla tej decyzji. Informacja dla wyznawców PiSu.
+3
17. Dodane przez PL, w dniu - 15-05-2026 12:26 91 Do kom.14 Gdybyś nie wiedział to z Chróściny też ludzie pracują w Agro i nie wiem skąd wziełeś te 40 kilometrów ?
18. Dodane przez Xd, w dniu - 15-05-2026 12:39 43 Część podsufitowa się zapaliła ,elektryka po nowoczesnemu i co się dziwić ,że się pali.Tak jak teraz robi się elektrykę wola o pomstę do nieba ,tyle w temacie.
19. Dodane przez Mieszkaniec, w dniu - 15-05-2026 13:02 82 Nam jak się spaliła Gospodarką, okoliczni mieszkańcy się śmiali o pomocy to nawet nie mówię, nie było modne gdyż nie było internetu. Słyszeliśmy ,,Teraz to już się nie pozbieraćie". Zatem życzę powodzenia. My sobie jakoś musieliśmy poradzić i odbudować w przeciągu 35 lat , też byliśmy dostawcami do tego zakładu . Po za tym do praca etatowa . Rolnikowi każe się zmienić zawód przy braku opłacalności. To wam nie będzie problemu zmienić Kompanie na kilka kilometrów dalej
20. Dodane przez Unijny D, w dniu - 15-05-2026 13:11 108 Dzień dobry Tragedia ludzka ,pracownicy bez zakładu a tu ludzie niepoważni ,,MERKOSUL'' Jesteśmy w Unii i jak się nie podoba to Ci rolnicy przeciw niech oddadzą wszystkie dotacje z UniI za traktory ziemię itd..
21. Dodane przez KG, w dniu - 15-05-2026 13:25 41 to był zakład w którym pracuje
22. Dodane przez DO ZENON 1 i do 2, w dniu - 15-05-2026 14:19 53 chyba brak wam rozumu .....
23. Dodane przez Do kom 14, w dniu - 15-05-2026 14:57 51 Z Chróściny do Rydzyny jeśli 19 a nie 40 kilometrów
24. Dodane przez anna, w dniu - 15-05-2026 15:08 62 Jak zawsze musza sie znalesc inteligentne trole ktore pisza bzdury czy bez muzgie teksty. A pomyslal ktos o ludziach ktorzy tam pracowali, przeciez oni w tej chwili nie maja pracy a jak nie ma pracy to nie beda mieli z czego rzyc. Czy ktos z was co wipisuja takie banialuki pomyslal o tych ludzich co teraz czuja i przezywaja??? zanim cos glupiego napiszesz jeden z drugim to 2 razy pomysl czy zastanow sie
25. Dodane przez Do20, w dniu - 15-05-2026 15:26 91 Nikt Ci nic nie da za darmo ,te dopłaty to są tylko pozorne przed wejściem do uni taki sam traktor kosztował 200000 ,a po wejściu do uni 600000 i kto tu zarobił,pomysł dobrze .
26. Dodane przez Gosia, w dniu - 15-05-2026 16:34 52 Ludzie co wy piszecie wydarzyła się tragedią a wy się kłucie ludzie zostali bez pracy a wy głupoty piszecie trochę szacunku brawo dla srazakow
27. Dodane przez Gosia, w dniu - 15-05-2026 16:37 41 Boże stała się tragedia a wy głupoty piszecie
28. Dodane przez Badi, w dniu - 15-05-2026 16:44 41 Taki pożar ,teraz trzeba gasić, a co z prewencją ,jak z czynnościami kontrolno rozpoznawczymi w tym zkładzie,Ciekawe czy w ogóle były.
29. Dodane przez yasukediseko, w dniu - 15-05-2026 16:46 33 hmm czyli idąc tym tokiem myślenia to ... za pół roku podobny los Agro Rydzyna ??
30. Dodane przez Do 25 kom, w dniu - 15-05-2026 17:12 22 To chcesz mi powiedzieć że przez 22 lata co jesteśmy w Uni to wszystko winna tego. Dobrze siać propagandę. Porównaj zarobki wtedy a dziś przez co poszło też paliwo do góry i inne za tym sprawy. To nie jest tak że tylko w Europie wszystko drożeje na każdym kontynencie tak jest. Sami napędzamy to. Budowa domów na kredycie wogule samo życie na kredycie jak co niektórzy to robia
31. Dodane przez Bay, w dniu - 15-05-2026 18:23 40 Zaraz padnie stopierwszy konkret zamiast Chróścina to może do Berlina, takie to teraz na fali,teraz nikt się człowiekiem w tym kraju nie interesuje tylko ta polityka .
32. Dodane przez Badi, w dniu - 15-05-2026 20:47 11 Taki pożar ,teraz trzeba gasić, a co z prewencją ,jak z czynnościami kontrolno rozpoznawczymi w tym zkładzie,Ciekawe czy w ogóle były.
33. Dodane przez Do 30, w dniu - 16-05-2026 07:36 20 Radzę sobie kupić słownik ortograficzny.
reklama
34. Dodane przez Unijny D, w dniu - 16-05-2026 08:13 01 Do kom. 25
Brawo za błyskotliwość 200tyś w 2003 r, +infalacja to jest 600 tyś 2026r. A rozlnicy mają zakup po dotacja za 25% czyli i tak kupują 150tyś i sprzedają używane za 300tyś No i ,,cięzko im''
35. Dodane przez Prośba do ludu, w dniu - 16-05-2026 15:32 40 Ludzie co jest z wami nie tak? Po co przyjeżdżacie na miejsce i zajmujecie czas ochronie? Dajcie spokój mało mają teraz na głowie? Taka tragedia, ogroma strata w pieniądzach, a przez was muszą płacić jeszcze więcej za dodatkową ochronę bo "my chcieliśmy popatrzeć"? Na co tam patrzeć?! Ludzie jakby mogli to i pod same ściany by wjechali ale nie myślą o tym że to zagrożenie. Ogarnij się się. Radio Elka jak to czytacie weźcie to ogloście na cały region bo to co tam wyprawiają gapie nie mieści się w głowie!
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane.
Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
Zdjęcia dodawane przez użytkownika muszą dotyczyć tematu artykułu, należy wpisać także do nich komentarz aby uzasadnić ich publikację.
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji zdjęć, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
Zdjęcia z komentarzem zawierającym wulgaryzmy nie będą publikowane.
Zdjęcia i ich komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.