Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
  • Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
  • Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
  • Zaufani Partnerzy - lista tutaj

Cele przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
  • świadczenie usług drogą elektroniczną
  • dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
  • wykrywanie botów i nadużyć w usługach
  • pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
  • świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
  • pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych
Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą
Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
  • prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
  • prawo żądania sprostowania danych,
  • prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
  • prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
  • prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
  • prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
  • prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
  • forma pisemna
    Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno

Informacje dodatkowe
Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
Później
ZGADZAM SIĘ
 
Wiadomości
Sport
Nie przegap
Nowe Galerie Foto
Ładowanie galerii zdjęć...
więcej...
reklama
10
Czerwca 2026
Środa
Imieniny obchodzą:
Bogumił, Małgorzata,
Nikita
Do końca roku 204 dni.
Start arrow Góra arrow Wielogodzinna akcja strażaków w Chróścinie

Pożar nadal nieugaszony

Wielogodzinna akcja strażaków w Chróścinie

15.05.2026. Radio Elka, Marcin Hałusek, Filip Wybieralski

(fot. Filip Wybieralski)
Od kilkunastu godzin trwa dramatyczna walka z pożarem zakładu przetwórstwa mięsnego w Chróścinie. Ogień wybuchł wczoraj (14.05) około godziny 22.30 i bardzo szybko objął część produkcyjną obiektu. Na miejscu pracuje 40 zastępów straży pożarnej z kilku powiatów, a sytuacja nadal jest dynamiczna.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
- W chwili obecnej pali się część produkcyjna zakładu mięsnego. Na miejscu działa 40 zastępów Straży Pożarnej. Strażacy z powiatu górowskiego, leszczyńskiego, lubińskiego, milickiego, głogowskiego i polkowickiego. Jest także grupa operacyjna Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego we Wrocławiu - powiedział młodszy brygadier Marcin Klefas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Górze.

Od rana na miejsce przyjeżdżają pracownicy zakładu i mieszkańcy okolicy, którzy obserwują skalę zniszczeń. Wielu z nich nie kryje emocji. - Nie mamy już do czego wracać - mówili reporterowi stojąc przed pogorzeliskiem.

Strażacy koncentrują się przede wszystkim na obronie pozostałych budynków zakładu. Jak przekazano, pożar objął strefę produkcyjną, natomiast część administracyjno-biurową na razie udało się ochronić. - Można powiedzieć, że mamy tutaj dwie strefy pożarowe - część administracyjno-biurową i część produkcyjną. Pożar mamy w części produkcyjnej. Część już uległa spaleniu, pali się pozostała - relacjonował strażak.

Akcja prowadzona jest wyłącznie z zewnątrz hali. Ogień pojawił się w części podsufitowej budynku, co dodatkowo utrudnia działania ratowników. Strażacy apelują również do mieszkańców okolicznych miejscowości o zachowanie ostrożności. Nad Chróściną i okolicą cały czas unosi się gęsty, gryzący dym.

- Prosimy o nieotwieranie okien, mieć zamknięte drzwi i okna i ograniczyć wychodzenie na zewnątrz z budynku - apelują służby.

Do szpitala trafiły cztery osoby, które podtruły się dymem. Są to pracownicy zakładu. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną wybuchu pożaru.

 
Komentarze (35)
1. Dodane przez Zenon, w dniu - 15-05-2026 06:45 70 42
Płynie wołowina z Argentyny to po co Polska. Już w tym kraju nic nie będzie.
2. Dodane przez Ups, w dniu - 15-05-2026 06:47 50 36
Merkosul
3. Dodane przez Mieszkaniec, w dniu - 15-05-2026 08:04 51 35
Do kom. 1 i 2 
 
Brawo inteligenci! To szczyt waszych możliwości czy stać was na więcej?
4. Dodane przez Do 1-2, w dniu - 15-05-2026 08:10 36 26
Wiadomo kogo wina w ty chorym kraju wszystko jest winą jednego człowieka według najlepszej telewizji ruspublika głos Putina w twoim domu
5. Dodane przez DO 1 i 2, w dniu - 15-05-2026 08:37 28 32
Lekarz wam nie pomorze .......... przykre komentarze
6. Dodane przez do 5, w dniu - 15-05-2026 09:30 24 12
Na Pomorze to możesz wyjechać. Tobie pomoże jedynie powrót do szkoły :)
7. Dodane przez Gość, w dniu - 15-05-2026 09:42 16 6
Agro przyjemnie wszystkich a i w Dino ludzi brakuje do pracy.
8. Dodane przez Stanisław, w dniu - 15-05-2026 09:47 36 0
PRZYKRO PATRZEĆ JEST NA TRAGEDĚE NAJWIĘKSZY ZAKŁAD PRACY W GM.GÓRA
9. Dodane przez MQ, w dniu - 15-05-2026 09:48 32 2
Szkoda właściciela i pracowników. Taki nowoczesny zakład.
10. Dodane przez Pracuś, w dniu - 15-05-2026 09:58 23 2
Ratować ratować ten biznes!Kawał historii mojej kariery zawodowej związanej z tym zakładem....
11. Dodane przez peterpan, w dniu - 15-05-2026 10:08 32 16
do kom 2 - "Mercosur" 
Płonie zakład, jakieś miejsca pracy , a ty zaczynasz prawicowa wojenkę made in TV Republika. 
a o Ruskich już zapomnieliście? 
DNO
12. Dodane przez DO4,5, w dniu - 15-05-2026 10:15 8 6
zapisaniu już do partii?
13. Dodane przez Piotr, w dniu - 15-05-2026 10:21 20 11
Nawet tutaj ruskie trole ujadają...
reklama
14. Dodane przez Demon, w dniu - 15-05-2026 11:18 3 7
Do 7. to był zakład mięsny który wstępnie przerabiał krówki. Wołowina gdzieś musi być ubita. Więc raczej takie Agro Rydzyna się smuci, że nie będzie miało dostawcy mięsa na produkcję. A co do ludzi, to jednak Chróścina jest jakieś 40 kilometrów od Rydzyny/Kłody. Więc nie wiem, czy nie łatwiej ludziom z tamtąd szukać pracy w Górze i Lesznie (10km odległości różnicy w obu przypadkach).
15. Dodane przez x, w dniu - 15-05-2026 12:18 8 8
I jak zawsze w tej okolicy. wszystkich cieszy czyjaś tragedia. W szczególności prawaków którym nic w życiu nie wyszło. Jedna z najlepszych firm w okolicy. Wielka szkoda.
16. Dodane przez Antek, w dniu - 15-05-2026 12:26 11 10
Polska nie podpisała umowy o wolnym handlu z krajami Mercosur. W styczniu 2026 r. państwa członkowskie Unii Europejskiej większością głosów zatwierdziły podpisanie porozumienia, jednak Polska (wspólnie z Francją, Austrią, Irlandią i Węgrami) głosowała przeciwko i odmówiła poparcia dla tej decyzji. Informacja dla wyznawców PiSu. 
 
 
+3
17. Dodane przez PL, w dniu - 15-05-2026 12:26 9 1
Do kom.14 Gdybyś nie wiedział to z Chróściny też ludzie pracują w Agro i nie wiem skąd wziełeś te 40 kilometrów ?
18. Dodane przez Xd, w dniu - 15-05-2026 12:39 4 3
Część podsufitowa się zapaliła ,elektryka po nowoczesnemu i co się dziwić ,że się pali.Tak jak teraz robi się elektrykę wola o pomstę do nieba ,tyle w temacie.
19. Dodane przez Mieszkaniec, w dniu - 15-05-2026 13:02 8 2
Nam jak się spaliła Gospodarką, okoliczni mieszkańcy się śmiali o pomocy to nawet nie mówię, nie było modne gdyż nie było internetu. Słyszeliśmy ,,Teraz to już się nie pozbieraćie". Zatem życzę powodzenia. My sobie jakoś musieliśmy poradzić i odbudować w przeciągu 35 lat , też byliśmy dostawcami do tego zakładu . Po za tym do praca etatowa . Rolnikowi każe się zmienić zawód przy braku opłacalności. To wam nie będzie problemu zmienić Kompanie na kilka kilometrów dalej
20. Dodane przez Unijny D, w dniu - 15-05-2026 13:11 10 8
Dzień dobry  
Tragedia ludzka ,pracownicy bez zakładu a tu ludzie niepoważni ,,MERKOSUL'' 
Jesteśmy w Unii i jak się nie podoba to Ci rolnicy przeciw niech oddadzą wszystkie dotacje z UniI za traktory ziemię itd..
21. Dodane przez KG, w dniu - 15-05-2026 13:25 4 1
to był zakład w którym pracuje
22. Dodane przez DO ZENON 1 i do 2, w dniu - 15-05-2026 14:19 5 3
chyba brak wam rozumu .....
23. Dodane przez Do kom 14, w dniu - 15-05-2026 14:57 5 1
Z Chróściny do Rydzyny jeśli 19 a nie 40 kilometrów
24. Dodane przez anna, w dniu - 15-05-2026 15:08 6 2
Jak zawsze musza sie znalesc inteligentne trole ktore pisza bzdury czy bez muzgie teksty. A pomyslal ktos o ludziach ktorzy tam pracowali, przeciez oni w tej chwili nie maja pracy a jak nie ma pracy to nie beda mieli z czego rzyc. Czy ktos z was co wipisuja takie banialuki pomyslal o tych ludzich co teraz czuja i przezywaja??? zanim cos glupiego napiszesz jeden z drugim to 2 razy pomysl czy zastanow sie
25. Dodane przez Do20, w dniu - 15-05-2026 15:26 9 1
Nikt Ci nic nie da za darmo ,te dopłaty to są tylko pozorne przed wejściem do uni taki sam traktor kosztował 200000 ,a po wejściu do uni 600000 i kto tu zarobił,pomysł dobrze .
26. Dodane przez Gosia, w dniu - 15-05-2026 16:34 5 2
Ludzie co wy piszecie wydarzyła się tragedią a wy się kłucie ludzie zostali bez pracy a wy głupoty piszecie trochę szacunku brawo dla srazakow
27. Dodane przez Gosia, w dniu - 15-05-2026 16:37 4 1
Boże stała się tragedia a wy głupoty piszecie
28. Dodane przez Badi, w dniu - 15-05-2026 16:44 4 1
Taki pożar ,teraz trzeba gasić, a co z prewencją ,jak z czynnościami kontrolno rozpoznawczymi w tym zkładzie,Ciekawe czy w ogóle były.
29. Dodane przez yasukediseko, w dniu - 15-05-2026 16:46 3 3
hmm czyli idąc tym tokiem myślenia to ... za pół roku podobny los Agro Rydzyna ??
30. Dodane przez Do 25 kom, w dniu - 15-05-2026 17:12 2 2
To chcesz mi powiedzieć że przez 22 lata co jesteśmy w Uni to wszystko winna tego. Dobrze siać propagandę. Porównaj zarobki wtedy a dziś przez co poszło też paliwo do góry i inne za tym sprawy. To nie jest tak że tylko w Europie wszystko drożeje na każdym kontynencie tak jest. Sami napędzamy to. Budowa domów na kredycie wogule samo życie na kredycie jak co niektórzy to robia
31. Dodane przez Bay, w dniu - 15-05-2026 18:23 4 0
Zaraz padnie stopierwszy konkret zamiast Chróścina to może do Berlina, takie to teraz na fali,teraz nikt się człowiekiem w tym kraju nie interesuje tylko ta polityka .
32. Dodane przez Badi, w dniu - 15-05-2026 20:47 1 1
Taki pożar ,teraz trzeba gasić, a co z prewencją ,jak z czynnościami kontrolno rozpoznawczymi w tym zkładzie,Ciekawe czy w ogóle były.
33. Dodane przez Do 30, w dniu - 16-05-2026 07:36 2 0
Radzę sobie kupić słownik ortograficzny.
reklama
34. Dodane przez Unijny D, w dniu - 16-05-2026 08:13 0 1
Do kom. 25 
 
Brawo za błyskotliwość  
200tyś w 2003 r, 
+infalacja to jest 600 tyś 2026r. 
A rozlnicy mają zakup po dotacja za 25% 
czyli i tak kupują 150tyś i sprzedają używane za 300tyś 
No i ,,cięzko im''
35. Dodane przez Prośba do ludu, w dniu - 16-05-2026 15:32 4 0
Ludzie co jest z wami nie tak? Po co przyjeżdżacie na miejsce i zajmujecie czas ochronie? Dajcie spokój mało mają teraz na głowie? Taka tragedia, ogroma strata w pieniądzach, a przez was muszą płacić jeszcze więcej za dodatkową ochronę bo "my chcieliśmy popatrzeć"? Na co tam patrzeć?! Ludzie jakby mogli to i pod same ściany by wjechali ale nie myślą o tym że to zagrożenie. Ogarnij się się. Radio Elka jak to czytacie weźcie to ogloście na cały region bo to co tam wyprawiają gapie nie mieści się w głowie!
 
Napisz komentarzzasady
  • Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
  • Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane.
  • Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
  • Zabezpieczono reCAPTCHA i ma zastosowanie Polityka prywatności oraz Warunki korzystania z usług Google.
 
Imię:
Komentarz: 
reklama

Dodaj zdjęcia do artykułu zasady
  • Zdjęcia dodawane przez użytkownika muszą dotyczyć tematu artykułu, należy wpisać także do nich komentarz aby uzasadnić ich publikację.
  • Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji zdjęć, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
  • Zdjęcia z komentarzem zawierającym wulgaryzmy nie będą publikowane.
  • Zdjęcia i ich komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
 
 

    WIADOMOŚCI
  • najnowsze
  • komentowane
  • << Previous
  • Next >>
  • <Playback
  • Stop
  • Play >
  • 1
  • 2
  • 1 rok temu
  • 5 lat temu
  • 10 lat temu
  • 15 lat temu
  • << Previous
  • Next >>
  • <Playback
  • Stop
  • Play >
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
reklama
Najnowsze ogłoszenia DOM.ELKA.PL
Dom w cenie mieszkan... Bojanice 440000
Działka pod twój wym... świerczyn... 269000
Dom blisko jeziora!Perkowo 930000
Sklep przyzakładowyGóra 5000
Działka budowlana w ... Krzycko w... 88500
reklama
reklama
Dostęp do tej części serwisu tylko dla osób pełnoletnich
Czy masz 18 lat lub więcej?
Tak, oświadczam, że jestem osobą pełnoletnią
Akceptuj i przejdź dalej
Zrezygnuj