Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
  • Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
  • Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
  • Zaufani Partnerzy - lista tutaj

Cele przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
  • świadczenie usług drogą elektroniczną
  • dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
  • wykrywanie botów i nadużyć w usługach
  • pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
  • świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
  • pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych
Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą
Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
  • prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
  • prawo żądania sprostowania danych,
  • prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
  • prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
  • prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
  • prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
  • prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:

(Fot. Archiwum)
Na boiskach piłkarskich w regionie znowu grają o punkty. W weekend odbyły się pierwsze mecze nowego sezonu w V lidze i klasie okręgowej. Z rozmachem rozpoczęła Polonia Leszno, która na inaugurację pokonała przy Strzeleckiej Astrę Krotoszyn 5:3. W okręgówce moc zasygnalizował Helios Czempiń. W dobrych nastrojach są też kibice w Kościanie i Piaskach, bo Obra i Korona odniosły zwycięstwa w IV lidze. Tam sezon trwa już od kilku tygodni.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Rozgrywki w IV lidze nabrały już rozpędu. Zmagania rozpoczęły się z końcem lipca i w ostatni weekend odbyła się 4 kolejka. Dla dwójki przedstawicieli naszego był udana. Obra Kościan zanotowała drugą wygraną w sezonie, a Korona Piaski triumfowała po raz pierwszy. Kościaniacy przegrywali wprawdzie w Swarzędzu po pierwszej połowie 0:1, ale w drugiej części zaprezentowali się dużo lepiej. Dwukrotnie z jedenastego metra trafił Mateusz Adamski, gola dorzucił Kacper Borowiak i po niespełna 70 minutach Obra prowadziła 3:1. Gospodarze zdołali jedynie zmniejszyć rozmiary porażki na 2:3.

Identyczny wynik padł także w Wilczynie, gdzie wybrał się beniaminek z Piasków. Pojedynek dostarczył wielu emocji. W 29 minucie gospodarze objęli prowadzenie, ale już chwilę później Jakub Draszczyk wyrównał stan meczu. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 1:1, a w drugiej kibice obejrzeli jeszcze 3 gole. Po trafieniach Szymona Słomy
i Piotra Sarbinowskiego po godzinie gry było już 3:1 dla gości z Piasków. Wilki w 65 minucie zdobyły bramkę kontaktową, ale więcej nie potrafiły zdziałać. Podopieczni Michała Roszaka mogli się cieszyć z pierwszej wygranej w sezonie.

Po czterech kolejkach liderem IV ligi z kompletem zwycięstw jest Nielba Wągrowiec. Obra zajmuje szóstą pozycję z dorobkiem 7 „oczek”, a Korona uzbierała 4 i jest trzynasta.

Iskra Szydłowo - Olimpia Koło 3-1

IV liga gra już od kilku tygodni, a w V rozgrywki dopiero ruszyły. Z rozmachem rozpoczął je spadkowicz z Leszna. Na stadionie przy Strzeleckiej obejrzano aż 8 bramek. Po pierwszej połowie zanosiło się na pogrom, bo podopieczni Karola Misia prowadzili z Astrą Krotoszyn 3:0. Już w 3 minucie wynik otworzył Karol Smoła, w 28’ trafił Tomasz Wiśniewski, a chwilę później z gola cieszył się także Konrad Turbański. Po wznowieniu Michał Płocharczyk podwyższył w 57 minucie na 4:0 i wydawało się, że jest po wszystkim. A jednak w końcówce goście poderwali się do walki i zrobiło się nerwowo, gdy w ciągu minuty Maksym Ishchuk dwukrotnie trafił do bramki Polonii. Na szczęście leszczynianom udało się opanować sytuację. Tomasz Wiśniewski w 87 po raz drugi wpisał się na listę strzelców i choć goście po chwili wyprowadzili kolejny cios, to punkty zostały w Lesznie. Polonia pokonała na inaugurację sezonu w grupie 3 V ligi Astrę Krotoszyn 5:3.

W pierwszej kolejce odbyły się też dwa derbowe starcia. Kania Gostyń, która w poprzednim sezonie dotarła do baraży o IV ligę zaczęła rozgrywki od porażki w Racocie. PKS wygrał 1:0, a gola na wagę 3 punktów zdobył w 66 minucie Hubert Sznabel. Więcej bramek padło w Rawiczu, gdzie Rawia podejmowała spadkowicza z Krobi. Gospodarze objęli prowadzenie po trafieniu Mateusza Witkowskiego, potem jednak bramkarza Rawi pokonali Fryderyk Kokot oraz Łukasz Glapiak. Tuż przed końcem pierwszej połowy Rawia wyrównała, a z gola cieszył się Edwin Marchewka. Druga cześć spotkania należała do gości. Łukasz Glapiak oraz Natan Bujak sprawili, że Krobianka wywiozła z Rawicza komplet punktów.

Polonia 1912 Leszno - Astra Krotoszyn 5-3

W weekend ruszyły też zmagania w okręgówce. W wielkopolskiej grupie 5, w której rywalizują zespoły z naszego regionu, najlepsze wrażenie w pierwszej kolejce zrobiły ekipy z Czempinia i Rydzyny. Helios rozbił na wyjeździe Sokoła Chwałkowo 6:1, a Rydzyniak pokonał u siebie GKS Jaraczewo 5:1. Udany powrót do okręgówki zanotowała Tęcza Osa Osieczna, która w Miejskiej Górce ograła Spartę 2:0. Pierwszym liderem został Helios, który mecz drugiej kolejki zagra już w czwartek, w Borku Wielkopolskim.