Start arrow Piłka nożna arrow Z piłkarskich boisk

Strzelecki popis Dawida Janczyka

Z piłkarskich boisk

06.09.2021. Radio Elka, Marcin Hałusek

(Fot. Archiwum)
Dawid Janczyk strzelił cztery bramki, a jego Korona Wilkowice pokonała Pelikan Dębno Polskie 8:0. To wydarzyło się w grupie 5 wielkopolskiej okręgówki. W 5 lidze trzecie z rzędu efektowne zwycięstwo zanotowała Polonia Leszno. Na czwartym szczeblu rozgrywek z wygranej cieszą się kibice w Piaskach, a kościańscy fani muszą się pogodzić z porażką Obry w Kaliszu.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Ekipa z Piasków dzięki zwycięstwu w Koninie znacząco poprawiła swoją sytuację w tabeli 4 ligi. Podopieczni Michała Roszaka przegrywali wprawdzie od 9 minuty z najsłabszym w rozgrywkach Górnikiem, ale druga odsłona meczu należała do nich. Najpierw Piotr Sarbinowski wyrównał w 52 minucie, a tuż przed końcowym gwizdkiem Szymon Słoma zapewnił Koronie 3 punkty. Do druga wygrana beniaminka z Piasków.
Z dwoma zwycięstwami pozostaje Obra Kościan. W niedzielne przedpołudnie podopieczni Krzysztofa Knychały grali z drugą drużyną KKS Kalisz i niestety nic nie wskórali. Kacper Borowiak trafił w 10 minucie na 1:1, ale ostatnie słowo należało do gospodarzy, którzy pokonali Obrę 2:1. Ekipa z Kościana spadła na trzynaste miejsce w tabeli, ale ma jeszcze zaległy pojedynek z LKS Gołuchów.

Liderem 4 ligi pozostaje Nielba Wagrowiec, jednak nie jest już niepokonana. W szóstej kolejce sposób na ekipę z Wągrowca
znalazła Centra Ostrów Wielkopolski. Porażka lidera jest tym bardziej zaskakująca, że poniesiona na własnym terenie.

LKS Gołuchów - Unia Swarzędz 0-3

Trzecią kolejką zmagań w grupie 3 wielkopolskiej 4 ligi rozpoczął mecz Krobianki z Białym Orłem w Koźminie Wielkopolskim. Niepokonana w dwóch meczach ekipa z Krobi tym razem napotkała mocny opór. Prowadziła od 17 minuty po trafieniu Fryderyka Kokota, ale potem dwa ciosy zadali gospodarze. Gdy wydawało się, że punkty zostaną w Koźminie, w 90 minucie mocno naciskani przez gości miejscowi strzelili sobie bramką samobójczą. Mecz zakończył się remisem 2:2. Komplet punktów mają zatem tylko dwie drużyny: Victoria Skarszew i Polonia Leszno. Podopieczni Karola Misia znowu byli bardzo skuteczni i pokonali na wyjeździe Rawię Rawicz 3:0. Bramki strzelali Damian Nowak w 25 minucie oraz obrońcy: Tomasz Wiśniewski w 58’ i Łukasz Bugzel w 70’. Polonia jest liderem dzięki imponującemu bilansowi bramkowemu.

Ciekawie było w Racocie, gdzie PKS dwukrotnie odrabiał stratę w konfrontacji z Zefką Kobyla Góra, a gola na wagę punktu zdobył dopiero w 93 minucie. Autorem cennej bramki był Maciej Czarnecki. Blisko godzinę celowniki w Kobylinie regulowali piłkarze Kani Gostyń. Kalibracja się udała i Wojciech Kłakulak, Błażej Danielczak oraz Dawid Jędrzyczka trafili do siatki Piasta, zapewniając Kani komplet punktów.

Piast Czekanów - Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 1-1

Oj dzieje się w Wilkowicach. Dawid Janczyk odwdzięcza się za zaufanie kolejnymi golami. W trzeciej serii okręgówki strzelił Pelikanowi Dębno Polskie aż 4. Zaczął w 2 minucie, potem dołożył trzy w drugiej połowie. Korona rozgromiła Pelikana 8:0, a na listę strzelców wpisali się również dwukrotnie Mikołaj Korthals oraz Adrian Cyka i Kacper Koźmiński. Korona jest niepokonana w tym sezonie i ze świetnym bilansem bramek 11:1 przewodzi stawce w grupie 5 okręgówki. Porażki nie zaznała też Tęcza Osa Osieczna. Beniaminek nie jest tak efektowny w ataku, jak Korona, ale w obronie gra bezbłędnie. W weekend piłkarze z Osiecznej znowu zachwali czysto konto, a gol Jacka Szczerbala zapewnił im 3 punkty w pojedynku z Gromem Czacz. Na trzecie miejsce w tabeli awansował Helios Czempiń, który nie dał szans Dąbroczance Pępowo i również jest niepokonany, choć po remisie w drugiej kolejce do Korony Wilkowice i Tęczy Osy Osieczna traci 2 „oczka”.
Mniej powodów do satysfakcji po 3 kolejce mają kibice w Poniecu. Piast odnotował pierwszą porażkę, przegrał u siebie z Wisłą Borek Wielkopolski 0:1, a gola dla zwycięzców zdobył Dawid Robak.