Start arrow Piłka nożna arrow Z piłkarskich boisk

W okręgówce zmiana lidera

Z piłkarskich boisk

02.05.2022. Radio Elka, Marcin Hałusek

(Fot. FB PKS Piast Poniec)
Poziom może nie najwyższy, ale emocji co niemiara. Tak od kilku tygodni jest w rozgrywkach grupy 5 wielkopolskiej okręgówki. Po ostatniej serii zmienił się lider, Piast Poniec wykorzystał potknięcie Korony Wilkowice i jest na czele stawki. W 5 lidze w czołówce bez zmian, Polonia Leszno wciąż wygrywa, ale traci punkt do lidera. W czwartoligowych zmaganiach wreszcie efektowne zwycięstwo odniosła Obra Kościan, ale dorobku punktowego nie poprawiła Korona Piaski.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Takiego meczu piłkarze Obry Kościan potrzebowali. Do tej pory wiosną szło im jak po grudzie, aż wreszcie w 28 kolejce zaimponowali skutecznością. Rozgromili we Wrześniu wyżej notowaną Victorię 5:0. Potrzebowali 5 minut, by posłać rywala na deski. Od 20 do 25 minuty na listę strzelców wpisali się Jakub Płotkowiak, Patryk Łakomy i Jakub Borowiak. Jeszcze przed przerwą na 4:0 podwyższył Kacper Borowiak, a wynik na 5:0 ustalił w 65 minucie Patryk Łakomy, który wykorzystał rzut karny. Kościańscy kibice mają z pewnością nadzieję, że efektowna wygrana podziała na Obrę mobilizująco, tym bardziej, że podopieczni trenera Krzysztofa Knychały utknęli na 11 miejscu.

Niestety drugi mecz z rzędu przegrali piłkarze Korony Piaski i ich pozycja w tabeli 4 ligi przestała być bezpieczna. Ekipa trenera Roszaka uległa Iskrze w Szydłowie 1:2. Wszystkie bramki padły w pierwszej części. Gospodarze prowadzili już 2:0, w końcu kontaktowego gola
zdobył Jakub Nowak, ale była to ostatnia bramka w tym meczu. Zespół z Piasków zajmuje 14 miejsce w stawce.

Liderem wciąż jest Unia Swarzędz, która ma 5 punktów przewagi nad Nielbą Wągrowiec. A już we wtorek piłkarze rywalizujący w 4 lidze rozegrają następną kolejkę. Obra podejmie autsajdera z Konina, a Korona Olimpię Koło.

Polonia 1908 Marcinki Kępno - KKS 1925 II Kalisz 1-1

Podrażniona ubiegłotygodniową porażką drużyna ze Skarszewa w ostatni weekend udzieliła lekcji Piastowi Kobylin. Wygrała 6:1 i wciąż jest na czele tabeli 5 ligi. Kontaktu z liderem nie traci Polonia Leszno, która wiosną pozostaje niepokonana. W 22 kolejce podopieczni Karola Misia przegrywali u siebie z Piastem Czekanów, ale w drugiej połowie odrobili straty z nawiązką. Tuż po wznowieniu trafił Jakub Harendarz, a wynik z rzutu karnego w 85 minucie ustalił Michał Skrzypczak. Polonia ma wciąż tylko punkt straty do Victorii Skarszew i powiększa dystans nad Krobianką, która najwyraźniej złapała lekką zadyszkę. W ostatniej kolejce uległa w derbach powiatu gostyńskiego Kani Gostyń 0:1. Jedynego gola zdobył Mateusz Mucha.

W coraz trudniejszej sytuacji są ekipy z Rawicza i Racotu. Rawia dwukrotnie obejmowała prowadzenie z Astrą w Krotoszynie, najpierw na 1:0 trafił Edwin Marchewka, a potem na 2:1 Kamil Cugier, ale gospodarze szybko oponowali sytuację i triumfowali 4:2. PKS Racot zagrał na wyjeździe z GKS Rychtal i dostał tęgie lanie. Drużyna z Racotu jest ostatnia w tabeli, a rawiczanie uzbierali 4 punkty więcej i są na przedostatniej pozycji.

Krobianka Krobia - Kania Gostyń 0-1

Pod względem liczby niespodzianek i poziomu emocji nad wszystkim piłkarskimi rozgrywkami góruje ostatnio grupa 5 wielkopolskiej okręgówki. W ostatniej kolejce zmienił się lider, bo dotychczasowy, Korona Wilkowice przegrał w Borku Wielkopolskim 0:2. Obie bramki dla gospodarzy to dzieło Patryka Juskowiaka i asystenta Jakuba Błaszczyka. Potknięcie Korony wykorzystał Piast Poniec, który ograł nie byle kogo, bo mocnego Rydzyniaka. Już do przerwy było 2:0, skończyło się 3:2. Na liście strzelców goli dla Piasta widnieją: dwukrotnie Piotr Łoskot i Jędrzej Wydmuch.

Na szczycie tabeli trwa zacięta walka, jednak nie sposób przejść obojętnie obok wyczynów Promienia Krzywiń. W dwóch kolejkach zdobył aż 14 bramek. Przed tygodniem rozbił Rydzyniaka 6:1, a w weekend dał lekcje Gromowi Czacz, wygrywając 8:1. Kapitalnie zaprezentował się Hubert Chudziak. Szybko strzelił dwie bramki, a tuż po przerwie skompletował hatrricka. Bardzo dobre wrażenie zrobił również Adrian Gościniak. Na listę strzelców wpisał się raz, ale dorzucił kilka asyst i zostawił na boisku sporo zdrowia.