Start arrow Piłka nożna arrow Z piłkarskich boisk

Piast Poniec z awansem do 5 ligi

Z piłkarskich boisk

05.06.2022. Radio Elka, Marcin Hałusek

(Fot. PKS Piast Poniec)
Mamy pierwszego mistrza. Ekipa Piasta Poniec zapewniła sobie wygraną w wielkopolskiej okręgówce i w nowym sezonie będzie walczyć o punkty w 5 lidze. O awansie do 4 ligi marzą w Lesznie i nie są to marzenia ściętej głowy, bo Polonia Leszno wciąż wciąż wygrywa i jest na czele stawki. Na czwartoligowych boiskach Korona Piaski nie sprostała liderowi, a Obrę powstrzymał Huragan.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Lider 4 ligi okazał się jednak zdecydowanie za mocny dla piłkarzy z Pisków. Przegrali w Swarzędzu aż 0:6. Do przerwy trzymali się dzielnie, remisowali ze zdecydowanie silniejszym przeciwnikiem, Unia jednak zadała dwa szybkie ciosy po przerwie i bastion Korony padł.

Solidarni z piłkarzami Korony byli również zawodnicy Obry Kościan. Też doznali porażki. Aż cztery bramki padły w ciągu pierwszych 30 minut. Na pierwszego gola ekipy z Pobiedzisk szybko odpowiedział Kacper Borowiak, chwilę później jednak piłkę do własnej siatki skierował Maciej Sanocki i, a w 29 minucie gospodarze podwyższyli na 3:1. Obra była jedynie w stanie zmniejszyć rozmiary porażki, w 73 minucie na 2:3 wynik ustalił Patryk Łakomy.

Do końca sezonu w 4 lidze zostały jeszcze cztery kolejki. W najbliższej Obra podejmie SKP Słupca, a Koronę czeka kolejny pojedynek z bardzo silnym
rywalem. Tym razem podopieczni Michała Roszaka wybiorą się do Kórnika.

Górnik Konin - Victoria Września 1-2

Walka o pozycję lidera 5 ligi w 27 kolejce wyglądała szczególnie ciekawie, bowiem lider i wicelider rozgrywali swoje mecze o tej samej porze. Polonia Leszno pokonała w Śremie Wartę 3:2. Po dwóch golach Patryka Gendery i bramce Damiana Nowaka prowadziła już 3:0, a mogła wyżej bo Tomasz Wiśniewski nie wykorzystał rzutu karnego. W końcówce jednak leszczynianie oddali pole rywalowi, który zdołał strzelić dwa gole. Było nerwowo, ale ostatecznie komplet punktów pojechał do Leszna. Polonia ma wciąż tylko punkt przewagi nad Victorią Skarszew, która w ostatniej kolejce wywiozła całą pulę z Kobylej Góry.

W grupie pościgowej pełna mobilizacja. Ostrovia nie dała szans Astrze Krotoszyn, a Krobianka dzięki dubletom Marcina Masełkowskiego oraz Tomasza Szumnego pewnie pokonała Orła Mroczeń. Piłkarze z Krobi złapali wiosną lekką zadyszkę, ale wygląda na to, że bardzo szybko odzyskali pełny oddech. Ze zwycięstwa cieszą się również kibice w Gostyniu. Piąta w tabeli Kania ograła GKS Rychtal 3:1. Spory udział w zwycięstwie miał Radosław Wachowski, który trafił do bramki rywala w 26 i 30 minucie. Trzeci gol dla Kani był samobójczy.

Ostatnie miejsce tabeli opuścił PKS Racot. Gol Michała Waliszewskiego zapewnił racockiej ekipie wygraną w Koźminie Wielkopolskim, ale sytuacja PKS wciąż jest bardzo zła. Nieco lepiej wygląda pozycja Rawii. Rawicka drużyna wyszarpała w ostatni weekend punkt na boisku w Kobylinie. Gola na wagę remisu zdobył w 93 minucie Edwin Marchewka.

Biały Orzeł Koźmin Wielkopolski - PKS Racot 0-1

Na trzy kolejki przed końcem sezonu w Poniecu mogli otworzyć szampana. Piast gra na wiosnę jak z nut i jest już pewny awansu do 5 ligi. O sile lidera rozgrywek przekonał się GKS Jaraczewo. Znowu kapitalną formą strzelecką popisał się Piotr Łoskot. Świetny występ okrasił hattrickiem, po golu dołożyli Mariusz Klimasz, Tomasz Dorociak i Eryk Andrzejak.
Rywale nieco przyspieszyli świętowanie w Poniecu, bowiem Korona Wilkowice tylko zremisowała z Heliosem w Czempiniu, a trzecia w stawce Wisła Borek Wielkopolski poległa w Starych Oborzyskach. Przewaga Piasta nad Korona wynosi już 9 punktów.
Oprócz ekip z Wilkowic oraz Borku Wielkopolskiego, o miejsce w barażu walczy jeszcze Rydzyniak. Po ostatniej kolejce dogonił Wisłę, bo odniósł pewne wyjazdowe zwycięstwo z najsłabszą drużyną rozgrywek, Gromem Czacz. Na listę strzelców wpisali się: Mikołaj Szwarczyński, Mateusz Rzeźniczak i Łukasz Sobecki.