Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
  • Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
  • Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
  • Zaufani Partnerzy - lista tutaj

Cele przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
  • świadczenie usług drogą elektroniczną
  • dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
  • wykrywanie botów i nadużyć w usługach
  • pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
  • świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
  • pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych
Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą
Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
  • prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
  • prawo żądania sprostowania danych,
  • prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
  • prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
  • prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
  • prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
  • prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:

(Fot. FB LKS Korona Piaski)
Podział punktów w derbach pomiędzy Koroną Piaski a Obrą Kościan, cenny remis Polonii Leszno, sromotna klęska Piasta Poniec i efektowne zwycięstwa Kani Gostyń, czy Korony Wilkowice to z pewnością ważniejsze wydarzenia weekendu na boiskach piłkarskich w regionie. Sezon w niższych ligach nabiera tempa, kilka meczów stało na dobrym poziomie, a kibice obejrzeli sporo goli.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Uwagę kibiców z regionu śledzących rozgrywki piłkarskie w niższych ligach przykuły z pewnością derby pomiędzy Koroną Piaski i Obrą Kościan. Mecz mógł się podobać i trzymał w napięciu do ostatnich akcji. Pierwsza połowa należała do gospodarzy, którzy po trzech kolejkach pozostawali z zerowym dorobkiem. W 15 minucie Dawid Przybyszewski trafił na 1:0 i ucieszył miejscowych kibiców. Korona długo utrzymywała korzystny rezultat, grała dobrze i zanosiło na pierwszy komplet punktów podopiecznych Michała Roszaka. W 83 minucie goście z Kościana wykorzystali jednak błąd ekipy z Piasków, przeprowadzili kontrę, po której padł gol na wagę remisu. Na listę strzelców wpisał się Jakub Dera.

Końcówka była nerwowa i obfitowała sytuację bramkowe po obu stronach boiska. Wynik jednak już się nie zmienił. Korona zdobyła pierwszy punkt w rozgrywkach, choć z pewnością piłkarze z Piasków mają prawo czuć niedosyt. Podobne uczucia mogą również towarzyszyć podopiecznym trenera Krzysztofa Knychały, którzy odwrócili losy spotkania w końcówce i ambitnie walczyli do ostatniego gwizdka.

Identyczny wynik jak w Piaskach, padł też w Kórniku, gdzie z miejscową Kotwicą grała Polonia Leszno. Podopieczni Karola Misia potwierdzili w kolejnym pojedynku, że prezentują się solidnie, ale wciąż nie potrafią wygrać. W Kórniku byli rzeczywiście blisko,
bo od 35 minuty prowadzili po trafieniu Karola Smoły. Niestety na początku drugiej części meczu gospodarze wyrównali, a potem zespoły skupiły się na tym, by nie tracić już więcej bramek. Remis na trudnym terenie wydaje korzystniejszym wynikiem dla piłkarzy z Leszna.

W następnej kolejce Polonia podejmie najsłabszą w rozgrywkach Wartę Międzychód, Obra Kościan mocne Lipno Stęszew, a Korona Piaski wybierze się na mecz z SKP Słupca.

Po czterech kolejkach w 4 lidze są tylko dwie niepokonane drużyny: Centra Ostrów Wielkopolski oraz LKS Gołuchów.

Victoria Września - Tarnovia Tarnowo Podgórne 2-1

Sporo bramek padło w drugiej kolejce na boiskach 5 ligi. Najwięcej, aż 11 zobaczyli kibice w Śremie, gdzie miejscowa Warta przegrała z Zawiszą Łęka Opatowska 5:6. Siedem goli obejrzeli fani piłki nożnej w Poniecu, niestety większość zdobyli goście. Piast Poniec daleki jest od formy z rundy wiosennej. Beniaminek 5 ligi przegrał z Ostrovią 1:6. Goście po niespełna kwadransie prowadzili już 2:0, w 32 minucie gola kontaktowego strzelił Kacper Zapłacki, ale przyjezdni szybko uspokoili sytuację. Do przerwy wygrywali 3:1, a po zmianie stron zadali jeszcze trzy ciosy. Piast w dwóch kolejach stracił aż 10 bramek i zamyka ligową tabelę.

Pozostałe drużyny z regionu są w lepszej sytuacji, a po ostatnich meczach mają prawo do dużej satysfakcji. Najlepiej spisała się Kania Gostyń, która pokonała na wyjedzie GKS Rychtal 4:0. Ekipa Grzegorza Wosiaka bardzo szybko rozstrzygnęła losy pojedynku. Już w 8’ minucie wynik otworzył Jędrzej Wosiak, po chwili na 2:0 podwyższył Błażej Danielczak, a w 28’ z gola cieszył się ponownie Wosiak. Efektowną wygraną już w doliczonym czasie przypieczętował Radek Wachowski.

Rawia Rawicz podjęła drużynę z Ostrzeszowa i nie była gościnna. Zwyciężyła 2:0, a autorem obu bramek był Mikołaj Cheba, który pokonał bramkarza gości w 23 i 64 minucie. Po przymusowej przerwie w pierwszej kolejce, sezon wreszcie mogła rozpocząć Krobianka i była to udana inauguracja, choć po pierwszej połowie trudno była wskazać zwycięzcę. Wynik po kwadransie otworzył Mateusz Wachowiak, ale Zefka Kobyla Góra szybko odpowiedziała i na rozstrzygnięcie trzeba było poczekać do 71 minuty. Pełną pulę Krobiance zapewnił Edwin Marchewka.

GKS Rychtal - Kania Gostyń 0-4
Orzeł Mroczeń - Biały Orzeł Koźmin Wielkopolski (odwołane z powodu stanu boiska po ulewie)
Krobianka Krobia - Zefka Kobyla Góra 2-1
Rawia Rawicz - Victoria Ostrzeszów 2-0

W wielkopolskiej okręgówce drużyny z naszego regionu rywalizują w tym sezonie w dwóch grupach. W czwartej grupie po dwóch kolejkach na próżno szukać naszych w czołówce tabeli, ale godny odnotowania jest wyczyn Krystiana Lewandowskiego z PKS Racot. Był autorem hattrika w konfrontacji z drużyną z Mosiny. Bramki tym cenniejsze, że zapewniły ekipie z Racotu pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach.

LZS Cielcza - LZS Stare Oborzyska 3-2

Znacznie bardziej liczne grono zespołów z regionu walczy o punkty w 5 grupie wielkopolskiej okręgówki. Po dwóch kolejkach na czele stawki, jest Korona Wilkowice, która po awansie zdecydowała się jednak pozostać w niższej lidze i wygląda na to, że może zdominować rozgrywki. Piłkarze z Wilkowic nie mieli w weekend litości nad Awadeńcem, zwyciężyli w Pakosławiu aż 5:0 po golach Natana Bujaka, Adama Klechy, Adriana Cyki i dwóch Tymoteusza Myszuka. Wrażenie robi też forma Dąbroczanki Pępowo. Tak jak Korona Wilkowice i Sparta Miejska Górka zespół z powiatu gostyńskiego ma komplet punktów i do tego aż 9 zdobytych goli. W drugiej kolejce Dąbroczanka pokonała Pogoń Śmigiel 3:0, a na listę strzelców wpisali się Kacper Gościański i dwukrotnie Piotr Kozłowski.
Ekipa z Pępowa zajmuje drugą lokatę, trzecia również bez straty punktu jest Sparta Miejska Górka, a czwarta pozycja przypada Rydzyniakowi, który nie przestraszył się zespołu z Krzywinia. Promień w pierwszej kolejce odniósł efektowną wygraną, a tym razem nie sprostał rydzyńskim piłkarzom. Goście odnieśli skromne, ale cenne zwycięstwo, a do siatki trafił Tomasz Kaźmierczak.