Start arrow Piłka nożna arrow Z piłkarskich boisk

Obra, Korona i Polonia solidarnie przegrały

Z piłkarskich boisk

04.09.2022. Radio Elka, Marcin Hałusek

(Fot. FB Korona Wilkowice)
Kibice piłkarscy w Kościanie mają prawo czuć lekki niepokój, bo Obra przegrała drugi mecz z rzędu. Porażki zanotowali też pozostali czwartoligowcy z regionu, czyli Polonia Leszno i Korona Piaski. W 5 lidze po derbowym remisie z Krobianką pozycje lidera straciła Kania Gostyń, a w Poniecu cieszą się z pierwszego zwycięstwa Piasta. Komplet zwycięstw na koncie mają dwie najmocniejsze ekipy grupy 5 w okręgówce, czyli Dąbroczanka Pępowo oraz Korona Wilkowice.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Szósta kolejka w wielkopolskiej 4 lidze nie była udana dla drużyn z naszego regionu. Obra Kościan pojechała do Czarnkowa i przegrała drugi mecz z rzędu. Gola straciła już na początku spotkania i choć w drugiej odsłonie Szymon Słoma wyrównał stan pojedynku, to piłkarze Noteci zdołali postawić kropkę nad i zwyciężyli 2:1.

Sporo emocji dostarczył mecz w Piaskach. Korona objęła prowadzenie w starciu z liderem 4 ligi po trafieniu Jakuba Nowaka w 20 minucie, ale już po chwili Centra wyrównała. Do szatni jednak podopieczni Michała Roszaka schodzili w dobrych humorach, bo Piotr Sarbinowski wykorzystał w 42 minucie rzut karny. Niestety druga cześć to całkowita dominacja piłkarzy z Ostrowa. Jakub Kłobusek strzelił na 2:2, a potem dwa szybkie ciosy zadał Jakub Michalski i Centra pokonała Koronę 4:2.

Bilansu punktowego w szóstej kolejce nie poprawili także piłkarze Polonii Leszno. Tak jak Obra, już w 3 minucie stracili bramkę, ale szybko zdołali odpowiedzieć golem Kacpra Robaczyńskiego, a następnie wyszli na prowadzenie po trafieniu Oskara Wulke. Tempo pierwszej połowy
było imponuje, bo w 25 minut padły aż cztery bramki. Gospodarze wyrównali i do przerwy w Gnieźnie notowano remis. W 54 minucie miejscowi strzelili na 3:2 i jak się okazało, był to rozstrzygający gol, choć trzeba zaznaczyć, że chwilę później Jędrzej Dorynek obronił karnego i uchronił Polonię od starty kolejnego gola.

Na czele tabeli wielkopolskiej 4 ligi jest Centra Ostrów Wielkopolski, która nie straciła jeszcze punktu. Obra zajmuje dziesiąte miejsce, Polonia Leszno czternaste, a Korona Piaski szesnaste. W następnej kolejce piłkarze z Kościana podejmą Victorię Września, Polonia Leszno imienniczkę z Kępna, a Korona zagra w Gołuchowie.

Tarnovia Tarnowo Podgórne - Iskra Szydłowo 6-1

Pół godziny i było po wszystkim. Tak można podsumować derby powiatu gostyńskiego w 5 lidze. Już w pierwszej minucie Marcin Masełkowski zaskoczył Przybylskiego i Krobianka prowadziła z Kanią Gostyń. Gospodarze mieli optyczną przewagę, kontrolowali grę, ale w 30 minucie nie ustrzegli się błędu i Jędrzej Wosiak doprowadził do wyrównania. Więcej goli już nie padło i derby w Krobi zakończyły się podziałem punktów. Remis w derbach wykorzystała Ostrovia, która po 4 kolejce została nowym liderem grupy 3 w 4 lidze. Kania spadła na drugą pozycję, a Krobianka jest trzecia, ale ma rozegrany jeden mecz mniej.

Coś drgnęło wreszcie w Poniecu. Po trzech porażkach Piast odniósł zwycięstwo w Krotoszynie. Wygrał 3:2, a na listę strzelców bramek dla gości wpisali się: Piotr Łoskot, Tomasz Dorociak i Kacper Zapłacki. Blisko zwycięstwa była też Rawia, która prowadziła z Zefką Kobyla Góra po trafieniu Mikołaja Marszałka, jednak goście wyrównali w ostatnim kwadransie.
Rawia Rawicz - Zefka Kobyla Góra 1-1

Najbardziej interesujący z punktu widzenia kibiców w regionie mecz czwartej kolejki 5 ligi w grupie czwartej rozegrany zostanie dopiero we wtorek. PKS Racot zamelduje się wówczas na boisku w Starych Oborzyskach. W piątej grupie największe wrażenie zrobiły wyjazdowe wygrane Awdańca Pakosław w Osiecznej i Korony Wilkowice w Chwałkowie. W obu pojedynkach goście zwyciężali 7:1. Awdaniec pierwszy stracił gola, do przerwy prowadził 2:1, a po zmianie stron zagrał koncertowo i zdemolował przeciwnika. Korona była równie bezlitosna. Wynik otworzył Adrian Cyka, który mecz zakończył z dwoma trafieniami i asystą. Oprócz niego na listę strzelców wpisali się także Mikołaj Korthals, Tymoteusz Myszuk, Patryk Kowalski, Tomasz Świątek i Dawid Nagel. Korona zaczęła sezon z 3 ujemnymi punktami i tylko dlatego nie jest współliderem grupy 5. Stawkę otwiera inny niepokonany zespół - Dąbroczanka Pępowo. W niedzielne popołudnie lider nie dał szans zespołowi z Pawłowic i po golach Roberta Norkiewicza, Fryderyka Kokota oraz Tobiasza Malcherka triumfował pewnie 3:0.

Trzecią siły grupy 5 jest Rydzyniak, który w niedzielny wieczór z łatwością rozprawił się z Pelikanem Dębno Polskie. Mateusz Rzeźniczak szybko dał prowadzenie zespołowi z Rydzyny, potem podwyższył na 2:0, jeszcze przed przerwą karnego wykorzystał Wojciech Kamiński, a wynik na 4:0 ustalił w końcówce Jan Martin.