Start arrow Piłka nożna arrow Z piłkarskich boisk

Korona Piaski rośnie w siłę

Z piłkarskich boisk

09.10.2022. Radio Elka, Marcin Hałusek

(Fot. FB Kania Gostyń)
Kibice Korony Piaski mają ostatnio powody do satysfakcji, bo zespół Michała Roszaka rozpędził się w rozgrywkach 4 ligi i trudno go zatrzymać. W 5 lidze dystansu do najlepszych nie tracą Kania Gostyń i Krobianka, a w okręgówce wszystko po staremu, czyli Dąbroczanka wygrywa mecz za meczem i robi to w imponującym stylu.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Na co stać piłkarzy Korony Piaski? Takie pytanie musi się pojawić w kontekście ostatnich sukcesów zespołu prowadzonego przez trenera Michała Roszaka. W weekend Korona wygrała po raz czwarty z rzędu i jest już na siódmym miejscu w tabeli wielkopolskiej 4 ligi, najwyżej z drużyn z naszego regionu. Takiej serii zwycięstw Obra Kościan i Polonia Leszno mogą tylko pozazdrościć. Korona ma 17 punktów, wyprzedziła między innymi ostatniego rywala, ekipę z Gniezna i do lidera z Czarnkowa traci 9 oczek.

Lider w ostatni weekend powiększył dorobek o zaledwie punkt i to z pewnością jest dużego kalibru niespodzianka. Noteć zremisowała bezbramkowo w Lesznie z Polonią. To niewątpliwie sukces drużyny prowadzonej przez Karola Misia, tym większy, że w ostatnich tygodniach Noteć gromiła swoich przeciwników. Sytuacja Polonii nie jest jednak komfortowa, zespół zajmuje dopiero szesnaste miejsce w stawce. Leszczynianie mają na koncie zaledwie jedną wygraną w tym sezonie, pięć porażek i tyle samo remisów. Są zresztą zespołem, który w liczbie pojedynków zakończonych podziałem punktów ustępują tylko ekipie
z Kórnika.

Na jedenastej pozycji jest Obra, która w ostatniej kolejce uległa u siebie Kotwicy Kórnik i wyraźnie ma problem z ustabilizowaniem formy. Podopieczni Krzysztofa Knychały zgromadzili 4 punkty więcej od Polonii Leszno, ich strata do lidera to 14 punktów.

IV liga, grupa wielkopolska
Kolejka 11
Obra Kościan - Kotwica Kórnik 0-2
SKP Słupca - Nielba Wągrowiec 0-1
Centra Ostrów Wielkopolski - Iskra Szydłowo 2-2
LKS Gołuchów - Tarnovia Tarnowo Podgórne 3-0
Huragan Pobiedziska - Victoria Września (12 października)
Polonia 1912 Leszno - Noteć Czarnków 0-0
Warta Międzychód - Lipno Stęszew 1-6
Mieszko Gniezno - Korona Piaski 0-2
Polonia 1908 Marcinki Kępno - Victoria Skarszew 4-1

To był udany weekend dla większości drużyn z regionu rywalizujących w grupie 3 wielkopolskiej 5 ligi. Kania Gostyń nie miała najmniejszych problemów z pokonaniem Zefki Kobyla Góra. Już w 6 minucie Mateusz Mucha otworzył wynik, przed przerwą podwyższył Błażej Danielczak, a 10 minut po wznowieniu Jędrzej Wosiak ustalił rezultat na 3:0. W tabeli Kania jest na czwartym miejscu, w tzw. grupie pościgowej, choć trzeba przyznać, że Ostrovia uciekła już reszcie stawki.
Tuż za Kanią, z punktem straty jest Krobianka. W 9 kolejce krobscy piłkarze zgarnęli komplet punktów na boisku w Śremie. Szybko stracili wprawdzie bramkę, ale opanowali sytuację. Aleksander Naskręt trafił na 1:1 w 25 minucie, w 53’, prowadzenie gościom dał Wojciech Bzdęga, a w 90’ wynik ustalił Łukasz Glapiak.

W meczu Piasta Poniec z rezerwami KKS Kalisz padł tylko jeden gol. Trzy punkty ekipie z Ponieca zapewnił Piotr Łoskot. Piast wciąż jest jednak na przedostatnim miejscu w tabeli, choć do dziesiątego zespołu traci jedynie punkt.

W zdecydowanie gorszych nastrojach są kibice i piłkarze z Rawicza. Rawia prowadziła od 18 minuty w Czekanowie z Piastem po golu Mariusza Molki, ale w końcówce meczu dała się dwukrotnie zaskoczyć i została z niczym.

Astra Krotoszyn - Biały Orzeł Koźmin Wielkopolski 3-1
Jakub Biały strzelił gola tuż przed przerwą i zapewnił PKSowi Racot szóste zwycięstwo w sezonie. Ekipa z Racotu utrzymuje się czołówce tabeli grupy 4 wielkopolskiej okręgówki. Obecnie jest trzecia z takim samym dorobkiem jak wicelider z Cielczy.
W grupie 5 nic się nie zmienia. Wciąż rządzi Dąbroczanka. Dla piłkarzy z Pępowa nie ma znaczenia, czy grają u siebie, czy na wyjeździe, wszędzie wygrywają bardzo pewnie. W dziewiątej kolejce rozbili mocnego Awdańca w Pakosławiu 5:0. Strzelanie bramek zaczęli dość późno, bo tuż przed przerwą. Najpierw trafił Łukasz Ratajczak, a w drugiej części Nikodem Malcherek, Tobiasz Szymczak, Fryderyk Kokot i zakończył Robert Norkiewicz.

Wicelider jest mniej efektowny, ale wciąż skuteczny. Zespół z Wilkowic wybrał się w weekend do Rydzyny i wrócił z kompletem punktów. W meczu padła tylko jedna bramka, w 27 minucie na listę strzelców wpisał się Marcin Grochowczak. Korona ma 5 punktów straty do Dąbroczanki i o 4 wyprzedza drużynę z Miejskiej Górki. W ostatniej kolejce Sparta pokonała w derbach powiatu rawickiego Pelikana Dębno Polskie 4:1. Gole dla zwycięskiej ekipy strzelali: Dawid Durczewski, Krystian Wierzyk, Krzysztof Szeptun i Robert Siecla z rzutu karnego.