Start arrow Piłka nożna arrow Z piłkarskich boisk

W Lesznie, Kościanie i Gostyniu kiepskie nastroje

Z piłkarskich boisk

06.11.2022. Radio Elka, Marcin Hałusek

(Fot. FB Korona Wilkowice)
To nie był udany weekend dla piłkarzy z Leszna, Kościana oraz Gostynia. Grające w 4 lidze Polonia oraz Obra znowu straciły punkty i pogorszyły swoją sytuację. Bolesnej porażki z liderem doznała też walcząca w 5 lidze Kania i również zanotowała spadek w tabeli. W okręgówce rządzi i dzieli Dąbroczanka, a wpadkę zaliczyła Korona Wilkowice.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Czwartoligowcy z naszego regionu raczej nie zaliczą 15 kolejki zmagań do szczególnie udanych. Najmniej rozczarowani są piłkarze Korony Piaski. Podejmowali silne Lipno Stęszew i zremisowali 2:2. Pojedynek był bardzo intensywny w pierwszych 25 minutach, do tego momentu padły wszystkie gole. Goście po kwadransie prowadzili 2:0, podopieczni Michała Roszaka szybko jednak opanowali sytuację. Najpierw Patryk Draszczyk w 21 minucie strzelił bramkę kontaktową, a 3 minuty później Dawid Cubal wyrównał stan meczu i jak się okazało ustalił wynik końcowy.

Znacznie gorzej poszło w weekend piłkarzom z Kościana i Leszna. Obra prowadziła w Pobiedziskach od 17 minuty po trafieniu Tomasza Marcinkowskiego, ale Huragan wyrównał bardzo szybko, a w drugiej części dołożył trzy gole i odniósł okazałe zwycięstwo 4:1. Podobny scenariusz miało starcie Polonii Leszno z wiceliderem z Wągrowca. Leszczynianie mieli dużą przewagę w pierwszej połowie, na początku drugiej Damian Nowak dał miejscowym prowadzenie,
ale końcówka należała do gości. Najpierw zadali dwa szybkie ciosy w 74 i 78 minucie, a w doliczonym czasie Rafał Leśniewski strzelił swojego drugiego gola w tym spotkaniu i ustalił rezultat meczu na 3:1 dla Nielby.

Korona Piaski - Lipno Stęszew 2-2

Srogą lekcję dostali od lidera grupy 3 wielkopolskiej 5 ligi piłkarze Kani Gostyń. Po pierwszej połowie, po trafieniu Jonasza Jaraczewskiego remisowali wprawdzie na wyjeździe z Ostrovią, ale w drugiej odsłonie miejscowi piłkarze dominowali, zdobyli cztery bramki i zwyciężyli bardzo pewnie 5:1. Kania mogła się umocnić na pozycji wicelidera, ale spadła na czwarte miejsce.

Porażki zanotowały też dwie pozostałe drużyny z powiatu gostyńskiego rywalizujące w 5 lidze. Krobianka na swoim terenie uległa KKS Kalisz 0:1, a Piast Poniec, również przed własną publicznością, nie sprostał zespołowi z Kobylej Góry.

Z podniesionymi głowami z boiska schodzili za to piłkarze Rawii. Już od 3 minuty wygrywali w Mroczeniu z Orłem po trafieniu Mikołaja Cheby. Goście odpowiedzieli w 65’ wykorzystując rzut karny, ale ostatnie słowo należało Mikołaja Marszałka, który zapewnił gościom pełną pulę.

Krobianka Krobia - KKS 1925 II Kalisz 0-1

Piłkarze PKS Racot przegrywali po pierwszej połowie z Liderem Swarzędz 0:1, jednak potrafili odwrócić losy meczu. W drugiej odsłonie wyrównał Norbert Karolewicz, a w 90 minucie Piotr Szczerbal strzałem z rzutu wolnego zapewnił PKS-owi komplet punktów. Ze zwycięstwa cieszyli się też piłkarze ostatniej w tabeli ekipy ze Starych Oborzysk. Przegrywali z Wisłą Borek Wielkopolski, ale odrobili straty, a w doliczonym czasie Łupicki zdobył gola na wagę 3 punktów.

Polonia Poznań - Zawisza Dolsk 1-2

Zdecydowany lider grupy 5 wielkopolskiej okręgówki, Dąbroczanka Pępowo nie bierze jeńców. W ostatniej kolejce nie dała szans Sokołowi Chwałkowo. Strzelanie już w 3 minucie rozpoczął Dominik Snela, w pierwszej połowie trafił jeszcze Jakub Mierzwicki, a w drugiej Fryderyk Kokot i ponownie Snela. Ekipa z Pępowa powiększyła przewagę nad Koroną Wilkowice, która zaliczyła potknięcie w Wijewie. Świętnie dysponowana ostatnio Brenevia wygrała 2:0 po golach Jakuba Szmyta oraz Adriana Kręca i w tabeli zajmuje czwarte miejsce, ze stratą zaledwie 2 punktów do zespołu z Wilkowic. Trzecie miejsce w stawce należy do Promienia Krzywiń, który jak na razie, jako jedyny był w stanie w tym sezonie odebrać punkty Dąbroczance, a w ostatniej kolejce ograł Pelikana Dębno Polskie 1:0. Bramkę w 72 minucie strzelił Adam Kostrzewa.