Start arrow Piłka nożna arrow Z piłkarskich boisk

Obra, Rawia i Kania zaczęły wiosnę od zwycięstw

Z piłkarskich boisk

20.03.2023. Radio Elka, Marcin Hałusek

(Fot. FB Dąbroczanka Pępowo)
Nie dla wszystkich powrót do rywalizacji o ligowe punkty był udany, ale wygląda na to, że większość drużyn piłkarskich z naszego regionu może być zadowolona po inauguracji rundy wiosennej. W 4 lidze efektowne zwycięstwo odniosła Obra Kościan, na niższym poziomie rozgrywkowym dobrą dyspozycję zaprezentowały Rawia Rawicz oraz Kania Gostyń, a w okręgówce na zwycięskim kursie pozostaje Dąbroczanka Pępowo. Oto wyniki w meczach od 4 ligi do wielkopolskiej klasy okręgowej.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Po czterech miesiącach przerwy piłkarze wrócili do gry o ligowe punkty. W 4 lidze pierwsza wiosenna kolejka była de facto drugą, bowiem jeszcze w listopadzie rozegrano pierwsze spotkanie rundy rewanżowej. Z drużyn z naszego regionu najlepiej zaprezentowała się Obra Kościan. Już do przerwy dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Patryk Łakomy i ekipa z Kościana prowadziła u siebie z Polonią Kępno 2:0. W 80 minucie goście strzelili gola kontaktowego, ale tylko podrażnili tym miejscowych, którzy w końcówce zadali jeszcze dwa ciosy. Na 3:1 podwyższył Kacper Borowiak, a Mateusz Adamski wykorzystał „jedenastkę” i ustalił rezultat na 4:1.

Korona Piaski i Polonia Leszno grały na wyjazdach i wróciły do domu z punktem. Zespół z Piasków prowadził w Szydłowie 1:0 po trafieniu Piotra Sarbinowskiego w 64 minucie, ale po chwili gospodarze odpowiedzieli golem z rzutu karnego i spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Taki sam wynik padł w Gołuchowie, gdzie wybrali się piłkarze Polonii. Podopieczni Karola Misia przegrywali od 68 minucie i punkt uratowali w 4 minucie doliczonego czasu. Gola na wagę remisu zdobył Mikołaj Juśkowiak.

Liderem
4 ligi pozostaje Nielba Wągrowiec, który komplet punktów zainkasowała po walkowerze. Wszystko dlatego, że do drugiej części sezonu nie przystąpiła Victoria Skarszew. Właśnie do tego zespołu w następnej kolejce miała się wybrać Obra Kościan. Polonia Leszno zmierzy się u siebie z Huraganem Pobiedziska, czyli sąsiadem z ligowej stawki, a Korona Piaski podejmie lidera z Wągrowca.

Victoria Września - Noteć Czarnków 1-2

Bardzo udanie rundę wiosenną w 5 lidze zainaugurowali piłkarze z Rawicza i Gostynia. Rawia wybrała się do Krotoszyna i już do przerwy prowadziła 3:0. Wynik pomógł jej otworzyć bramkarz Astry, który w 4 minucie strzelił samobója. Chwilę później Patryk Wawrzyniak podwyższył na 2:0, a w 25 minucie Sebastian Orłowski zdobył trzeciego gola dla przyjezdnych. W drugiej części gospodarze zabrali się za odrabianie strat, zdobyli dwie bramki, ale ostatnie słowo należało do Jakuba Dziubałki, który ustalił wynik na 4:2 dla Rawii.

Pewne zwycięstwo odniosła też Kania, która 2:0 pokonała Wartę Śrem. Wynik w 12 minucie otworzył Jędrzej Wosiak, a ustalił w 80 minucie Błażej Danielczak. Nie powiodło się niestety Piastowi Poniec. W zimowej przerwie zespół został gruntownie przebudowany i najwyraźniej piłkarze potrzebują trochę czasu, aby się zgrać. W pierwszym meczu rundy wiosennej czekało ich trudne zadanie, bo podejmowali wicelidera z Łęki Opatowskiej. Przegrali 1:3, a jedynego gola dla Piasta zdobył pozyskany zimą Tymoteusz Myszuk.

Bilansu nie poprawiła też Krobianka, bo zespół pauzował. Liderem grupy 3 w 5 lidze jest wciąż mająca sporą przewagę nad resztą stawki Ostrovia Ostrów Wielkopolski, do której w następnej kolejce wybierze się Piast Poniec.

Piast Czekanów - Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 0-2

Zimowa przerwa nie wybiła z rytmu lidera grupy 5 wielkopolskiej okręgówki. Dąbroczanka wciąż jest w świetnej dyspozycji i drugą część sezonu rozpoczęła od efektownego zwycięstwa nad Brenewią Wijewo 4:1. Strzelanie zaczął Tobiasz Malcherek, goście odpowiedzieli trafieniem Adriana Kręca, ale tuż przed przerwą Dąbroczanka znowu była na prowadzeniu, bowiem Nikodem Malcherek wykorzystał rzut karny. Trzeci gol dla ekipy z Pępowa był trafieniem samobójczym, a wynik w 65 minucie ustalił Fryderyk Kokot. Dąbroczanka ma 13 punktów przewagi nad Promieniem Krzywiń, który również zanotował efektowną wygraną. Gole Adriana Gościniaka, Huberta Chudziaka oraz samobójcza bramka jednego z piłkarzy rywala dały Promieniowi wygraną z Orlą Jutrosin 3:0. Na trzecim miejscu w stawce jest Brenewia, na czwartym Sparta Miejska Górka, która zdobyła komplet punktów w Osiecznej, a na piąte awansowała Sarnowianka, która po dobrym meczu pokonała 4:3 Koronę Wilkowice i przeskoczyła ją w tabeli. Ten ostatni mecz odbył się w Rawiczu, choć w roli gospodarza wystąpiła ekipa z Wilkowic.

Pogoń Śmigiel - Pelikan Dębno Polskie 3-2

W grupie 4 wielkopolskiej okręgówki na starcie rundy wiosennej doszło do konfrontacji na szczycie tabeli. Zdecydowany lider - Avia Kamionki - podejmował drugi w stawce PKS Racot. Drużyna spod Poznania wygrała 4:2 i umocniła się na pierwszej pozycji. PKS spadł na trzecie miejsce, bowiem został wyprzedzony przez Polonię Poznań. Przewaga Avii nad Polonią wynosi 12 punktów. Tabelę zamyka LZS Stare Oborzyska, który w weekend zremisował bezbramkowo z Pogonią Książ Wielkopolski.