Start arrow Piłka nożna arrow Z piłkarskich boisk

Triumfalny marsz Obry

Z piłkarskich boisk

03.04.2023. Radio Elka, Marcin Hałusek

(Fot. FB PKS Piast Poniec)
Komplet punktów po trzech wiosennych kolejkach mają w dorobku piłkarze Obry Kościan. W weekend w derbowym starciu pokonali Koronę Piaski 2:0. W Lesznie było ciekawie i emocjonująco, ostatecznie Polonia uratowała punkt w konfrontacji z Kotwicą Kórnik. W 5 lidze popis strzelecki dała Krobianka, a Piast Poniec dostał solidne lanie. Ciekawie robi się w okręgówce, bo drugiej porażki z rzędu doznał lider z Pępowa.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Kibice Obry Kościan pękają z dumy i mają uzasadnione powody, bowiem kościański zespół zaczął rundę wiosenną kapitalnie. Po trzech meczach drużyna Krzysztofa Knychały ma komplet punktów. W ostatniej kolejce pokonała w derbowej konfrontacji Koronę Piaski 2:0. Na gole trzeba było trochę poczekać, bo wynik dopiero w 67 minucie otworzył Jakub Płotkowiak, a chwilę później Mateusz Adamski wykorzystał rzut karny. Obra awansowała w tabeli 4 ligi na ósme miejsce, ma taki sam dorobek, jak siódma Kotwica Kórnik, która w weekend walczyła o punkty w Lesznie.

Polonia i Kotwica stworzyły świetne widowisko, goście prowadzili po kwadransie 2:0, ale zespół Karola Misia po raz kolejny tej wiosny był w stanie odrobić straty. Mikołaj Juśkowiak strzelił gola kontaktowego w 27 minucie, a w 34’ Michał Płocharczyk wyrównał stan pojedynku i jak się okazało, ustalił końcowy rezultat. Mimo, że w drugiej połowie było ciekawie, to gole już nie padły

21 kolejka zmagań w 4 lidze przyniosła zmianę lidera, bowiem Nielba Wągrowiec przegrała u siebie z Lipnem Stęszew, co wykorzystała Noteć Czarnków. Pewnie ograła Iskrę Szydłowo i ma 2 punkty
przewagi nad Nielbą.

Następna kolejka rozegrana zostanie w Wielką Sobotę. Polonia Leszno wybierze się do Międzychodu, Obrę Kościan czeka krótka podróż do Stęszewa, a Korona Piaski podejmie SKP Słupca.

Tarnovia Tarnowo Podgórne - Victoria Września 0-1

Ostre strzelanie urządzili sobie w ostatniej kolejce 5 ligi piłkarze Krobianki. Nie mieli litości dla Białego Orła. Do przerwy prowadzili w Koźminie Wielkopolskim 3:0. Wynik otworzył Mateusz Wachowiak, a potem dwie bramki dołożył Wojtek Bzdęga. Po wznowieniu Bzdęga skompletował hattricka, a następnie trafiali jeszcze także: Mateusz Olikiewicz,Michał Łysiak i Joachim Knapp. Jedyny gol dla gospodarzy padł przy stanie 6:0 dla Krobianki.

Dla Rawii 18 kolejka oznaczała przymusową pauzę. Nie zagrali także piłkarze Kani Gostyń, bowiem ich mecz z Orłem Mroczeń został przełożony z powodu zalania boiska w Grębaninie, gdzie spotkanie miało się odbyć.

W coraz trudniejszej sytuacji jest Piast Poniec. Drużynie walczącej o utrzymanie nie wiedzie się na wiosnę. W weekend Piast został rozbity przez swojego imiennika z Czekanowa 1:5. Goście objęli prowadzenie w 45 minucie i choć na początku drugiej części Kacper Zydroczyk strzelił wyrównującego gola, to w kolejnej fazie spotkania dominowali już piłkarze z Czekanowa. Dołożyli cztery bramki, z których trzy były dziełem Szymona Olejnika. Piast Poniec zamyka tabeli grupy 3 w 5 lidze i ma wciąż punkt straty do zespołu z Ostrzeszowa. Liderem i to zdecydowanym jest Ostrovia, która o 12 punktów wyprzedza Zawiszę z Łęki Opatowskiej.

V liga, 3 grupa wielkopolska
Kolejka 18
Pauza: Rawia Rawicz.
Biały Orzeł Koźmin Wielkopolski - Krobianka Krobia 1-7
Astra Krotoszyn - Victoria Ostrzeszów 2-0
KKS 1925 II Kalisz - Zefka Kobyla Góra 1-0
Orzeł Mroczeń - Kania Gostyń (przełożony)
GKS Rychtal - Zawisza Łęka Opatowska 3-5
Warta Śrem - Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 0-2
Piast Poniec - Piast Czekanów 1-5

W Pępowie chyba mają powody do lekkiego niepokoju. Dąbroczanka, czyli zdecydowany lider grupy 5 wielkopolskiej okręgówki przegrała drugie spotkanie z rzędu. Dość powiedzieć, że w całej rundzie jesiennej zaliczyła tylko jedną porażkę. W ostatniej kolejce podejmowała Spartę Miejska Górka i prowadziła od 42 minuty, bo goście strzelili gola samobójczego. W drugiej odsłonie Robert Siecla trafił dwukrotnie dla Sparty i sensacja stała się faktem. Potknięcie lidera wykorzystał drugi w zestawieniu Promień Krzywiń, który ograł na wyjeździe Koronę Wilkowice 3:1. Goście bardzo szybko objęli prowadzenie po trafieniu Adama Kostrzewy, na 2:0 podwyższył Andrzej Nowak. Potem padł kontaktowy gol dla Korony, ale jeszcze przed przerwą Ryszard Bieniek ustalił rezultat meczu.

Mimo drugiej porażki z rzędu Dąbroczanka ma wciąż znaczną przewagę nad rywalami. Ekipę z Krzywinia wyprzedza o 7 punktów, a Spartę Miejska Górka i Sarnowiankę o 11 „oczek”.

Orla Jutrosin - Pelikan Dębno Polskie 1-2

W grupie 4 wielkopolskiej okręgówki kontakt czołówka utrzymują Wisła Borek Wielkopolski oraz PKS Racot. Ich strata do lidera z Kamionek jest spora, ale pozycja wicelidera wydaje się wciąż w zasięgu. PKS przegrywał w niedzielę w Kleszczewie po 2 minutach 0:1, jednak wyrównał bardzo szybko dzięki trafieniu Piotra Szczerbala, a chwilę potem Jakub Nijaki dał racockiej drużynie prowadzenie. Ostatecznie jednak mecz zakończył się podziałem punktów i PKS zajmuje czwartą pozycję w tabeli. Wisła także musiała się w ostatniej kolejce zadowolić punktem i jest na szóstym miejscu w stawce. Do PKS traci 7 punktów.