Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
  • Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
  • Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
  • Zaufani Partnerzy - lista tutaj

Cele przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
  • świadczenie usług drogą elektroniczną
  • dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
  • wykrywanie botów i nadużyć w usługach
  • pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
  • świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
  • pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych
Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą
Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
  • prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
  • prawo żądania sprostowania danych,
  • prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
  • prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
  • prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
  • prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
  • prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:

(Fot. Łukasz Witkowski)
W dużym osłabieniu kończyła mecz z Nielbą Wągrowiec Obra. W Kościanie było bardzo nerwowo, gospodarze przegrali i mieli wiele pretensji do sędziego. Z cennego zwycięstwa cieszą się w Lesznie, a Korona wróciła do Piasków z punktem. W 5 lidze efektowne zwycięstwa zanotowały: Krobianka i Rawia, a w okręgówce przewagę nad rywalami powiększa Dąbrocznka.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Na takie zwycięstwo piłkarze Polonii Leszno czekali od dawna. W sobotnie popołudnie odprawili z kwitkiem znacznie wyżej notowanego przeciwnika. Już w 7 minucie, po efektownej akcji do bramki Lipna Stęszew trafił Karol Smoła i gospodarze prowadzili 1:0. Goście zrobili całkiem sporo, by wyrównać stan pojedynku, ale podopieczni Karola Misia nie dali się zaskoczyć. W 94 minucie kapitalną akcję przeprowadził Mateusz Klabiński, został sfaulowany w polu karnym, a Kacper Robaczyński zamienił jedenastkę na gola. Polonia wygrała 2:0 i poprawiła swoją sytuację w tabeli 4 ligi. Wyprzedziła między innymi Wartę Międzychód, która była bliska pokonania Korony Piaski. Zespół Michała Roszaka przegrywał już w Międzychodzie 0:2, jednak Jakub Nowak nie zamierzał pogodzić się z porażką. Dwukrotnie: w 70 oraz 75 minucie wpisał się na listę strzelców i uratował punkt dla Korony. Zespół z Piasków zajmuje obecnie ósme miejsce w ligowej stawce.

Pikuje niestety Obra Kościan. Drużyna Krzysztofa Knychały przegrywa ostatnio mecz za mecz, a okoliczności porażki z Nielbą Wągrowiec były wyjątkowe przykre. Kościaniacy prowadzili od 13 minuty po golu Tomasz Marcinkowskiego. Nielba wyrównała tuż przed przerwą, a w drugiej połowie w Kościanie działy się dantejskie sceny. Praca arbitrów pozostawiała
wiele do życzenia. Piłkarzom puszczały nerwy, sędzia pokazywał kartkę za kartką. W zespole Obry ujrzała je chyba większość graczy oraz trener Krzysztof Knychała. Były aż cztery czerwone kartoniki, a mimo to Obra trzymała się dzielnie do 92 minuty. Wtedy Nielba trafiła na 2:1, a po chwili goście strzelili też trzeciego gola. Po tej porażce Obra spadła na trzynaste miejsce w tabeli 4 ligi, jest tuż nad Polonią Leszno, która ma identyczny dorobek punktowy.

W następnej kolejce zespoły z naszego regionu czeka trudne zadanie. Polonia Leszno jedzie do lidera z Czarnkowa, Obra Kościan do Kórnika, a Korona Piaski podejmie drużynę z Gniezna.

IV liga, grupa wielkopolska
Kolejka 27
Polonia 1908 Marcinki Kępno - Kotwica Kórnik 0-1
Mieszko Gniezno - Victoria Skarszew 3-0 (wo)
Obra Kościan - Nielba Wągrowiec 1-3

Ostrovię będzie trudno dogonić, ale o barażach piłkarze z Krobi mogą myśleć bardzo realnie. W świąteczną środę 3 maja po ciekawym, emocjonującym spotkaniu pokonali w derbach Piasta Poniec, a w ostatniej kolejce rozbili Wartę Śrem aż 8:3. Maksymilian Łakomy popisał się dubletem, po golu dołożyli również: Mateusz Górkowski, grający trener Wojciech Bzdęga, Edwin Marchewka, Mateusz Wachowiak, Michał Łysiak i Jakub Borowczyk. Krobianka zajmuje aktualnie pozycję wicelidera i do ekipy z Ostrowa Wielkopolskiego traci 10 punktów.
Strzelecki popis urządzili w ostatni weekend także piłkarze z Rawicza. Dziesiąta w tabeli Rawia nie dała szans piątemu Piastowi Czekanów. Wygrała aż 6:1. Na listę zdobywców bramek wpisali się: Oskar Cierniak, Kamil Cugier, Mateusz Witkowski, Mikołaj Marszałek i Mikołaj Cheba. Jeden gol był trafieniem samobójczym.
Kania Gostyń mogła w ostatni weekend przeskoczyć w tabeli ekipę z Kobylej Góry i awansować na szóste miejsce w tabeli, ale musiała wygrać z Zefką. Mecz jednak nie potoczył się po myśli gostyńskich piłkarzy. Do przerwy przegrywali 0:2 i musieli odrabiać straty. Mieli na szczęście w swoich szeregach Jędrzeja Wosiaka, który zdobył dwie bramki i uratował punkt.

Misja ratowania 5 ligi w Poniecu, jak na razie nie przynosi oczekiwanego efektu. Piast walczy, ale nie wygrywa. W ostatniej kolejce uległ rezerwom KKS Kalisz 1:3 i zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli.

Orzeł Mroczeń GKS Rychtal 1-1

To nie było szczególnie efektowne zwycięstwo lidera grupy 5 wielkopolskiej okręgówki, ale bardzo pewne. Dąbroczanka pokonała ekipę z Pakosławia 2:1. Wynik już w 6 minucie otworzył Fryderyk Kokot, a tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył Dominik Snela. Goście odpowiedzieli golem kontaktowym w końcówce, ale nie poszli za ciosem. Drużyna z Pępowa powiększyła przewagę nad piłkarzami z Krzywinia do 9 punktów, bo Promień w ostatniej kolejce zremisował bezbramkowo z Sarnowianką. Na 3 punkty do krzywińskich piłkarzy zbliżyła się Pogoń Śmigiel, która po trafieniach Arkadiusza Dominiaka, Mateusza Boronia oraz Damiana Wieczorka wygrywała już 3:0 z Brenewią, ale ostatecznie po nerwowej końcówce zwyciężyła tylko jednym golem, 3:2. Dwa punkty mniej od Pogoni ma Sparta Miejska Górka, a piąte miejsce ze stratą już 7 „oczek” do Sparty zajmuje Rydzyniak. Stawkę zamykają autsajderzy: Tęcza Osa Osieczna i Pelikan Dębno Polskie.

Korona Wilkowice - Rydzyniak Rydzyna 0-0

W grupie 4 wielkopolskiej okręgówki nie do zatrzymania jest Avia Kamionki, a wśród zespołów liczących się w walce o drugie miejsce jest PKS Racot. W ostatniej kolejce zremisował jednak w Śremie z UKS 1:1 i zajmuje czwartą lokatę w tabeli. Do lidera traci aż 26 punktów, a do trzeciej Polonii Poznań 8. Ligową stawkę zamyka LZS Stare Oborzyska, który rzadko notuje zwycięstwa, tym bardziej warto odnotować jego wygraną z Clescevią 3:2.