Start arrow Piłka nożna arrow Z piłkarskich boisk

Duże emocje w meczach Krobianki oraz Kani

Z piłkarskich boisk

28.05.2023. Radio Elka, Marcin Hałusek

(Fot. Archiwum)
Rozgrywki piłkarskiej ekstraklasy już się zakończyły, a w niższych liga piłkarze pograją jeszcze przez kilka tygodni. W ostatniej kolejce 4 ligi Polonia Leszno oraz Obra Kościan remisowały swoje pojedynki i nadal potrzebują punktów, aby zapewnić sobie utrzymanie. W 5 lidze potknięcie zanotowała Krobianka, po szalonym meczu przegrała też Kania Gostyń. Mecz lidera okręgówki zostały przełożony, ale mnóstwo emocji było w starciach wicelidera i trzeciej drużyny.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Noteć Czarnków pewnie zmierza po tytuł mistrza wielkopolskiej 4 ligi. W meczu na szczycie pokonała 3:0 Mieszka Gniezno i powiększyła przewagę nad gnieźnianami do 7 punktów. Na pozycję wicelidera awansowała Nielba Wągrowiec, którą Noteć wyprzedza o 6 „oczek”.
Drużyny z naszego regionu zakończyły 30 kolejkę bez porażki. Korona Piaski bez wybiegania na boisko zainkasowała 3 punkty walkowerem i zajmuje bardzo bezpieczne, ósme miejsce w stawce. O utrzymanie wciąż muszą włączyć piłkarze z Leszna i Kościana. W weekend obie ekipy zagrały na remis. Polonia podzieliła się punktami z Tarnovią, a Obra z wyżej notowaną Centrą Ostrów Wielkopolski. W meczu z udziałem leszczynian nie oglądano bramek, a kościaniacy uratowali punkt w 85 minucie, gdy wyrównującego gola zdobył Krzysztof Marchewka. Obra jest na trzynastej pozycji w tabeli, a mająca o 2 „oczka” mniej Polonia na czternastej.

Do końca sezonu zostały jeszcze cztery kolejki, w najbliższej Polonia podejmie Iskra Szydłowo, Obra Kościan pojedzie do Gołuchowa, a Korona Piaski zagra na swoim terenie z Kotwicą

Korona Piaski - Victoria Skarszew 3-0

W 5 lidze do zakończenia rozgrywek zostały 3 kolejki i lider, ekipa Ostrovii ma 7 punktów przewagi nad Zawiszą Łęka Opatowska. Trzecia jest Krobianka, która niestety w ostatni weekend straciła punkty w konfrontacji z Astrą Krotoszyn. Okoliczności porażki były raczej przykre dla piłkarzy z Krobi. Po dwóch golach Mateusza Wachowiaka Krobianka prowadziła do 52 minuty 2:0. Goście jednak zdołali odwrócić losy rywalizacji. Z wyjątkową regularnością, co 10 minut strzelali bramkę i ostatecznie wygrali w Krobi 3:2. Krobianka traci do Zawiszy 5 punktów i o zaledwie 2 „oczka” wyprzedza KKS Kalisz.

Szóste miejsce, ze stratą 4 punktów do Krobianki zajmuje Kania. Ostatni mecz gostyńskich piłkarzy miał niesamowity przebieg. Przegrywali po 45 minutach na boisku wicelidera aż 0:4, ale w drugiej odsłonie wrócili gry i zaczęli odrabiać straty. W 56 minucie trafił Jędrzej Wosiak, chwilę później Kacper Korytny, a w 89 minucie Radosław Wachowski strzelił na 3:4. Na doprowadzenie do remisu zabrakło już niestety czasu.

Rawia Rawicz bezbramkowo zremisowała w Rychtalu, a ostatni w tabeli i chyba pogodzony ze spadkiem Piast Poniec pauzował w 27 kolejce.

Zawisza Łęka Opatowska - Kania Gostyń 4-3

Męcz 27 kolejki z udziałem lidera grypy 5 wielkopolskiej okręgówki, czyli Dąbroczanki Pępowo rozegrany zostanie dopiero 7 czerwca, ale na szczycie tabeli nic się nie zmieniło. Wiceliderem pozostaje Pogoń Śmigiel, która ograła 3:1 Sarnowiankę. Gole dla śmigielskiej drużyny strzelali: Arek Dominiak z rzutu karnego oraz Roland Popiela, a trzecia bramka była trafieniem samobójczym.

Świadkami kanonady byli kibice w Chwałkowie, gdzie wybrał się trzeci w stawce Promień Krzywiń. Goście otworzyli wynik po bramce Przemysława Kaczora, a potem prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Po 45 minutach w meczu notowano remis 3:3. Druga odsłona to już dominacja zespołu z Krzywinia. W 78 minucie wygrywali 8:3, Sokół zdołał jedynie zmniejszyć rozmiary porażki na 4:8. Aż cztery gole dla Promienia zdobył Adrian Gościniak. Po faulu na tym zawodniku podyktowany został również rzut karny, zamieniony na bramkę przez Andrzeja Nowaka.
Pogoń Śmigiel oraz Promień Krzywiń zmniejszyły dystans do Dąbroczanki, odpowiednio do 7 i 10 punktów i powiększyły przewagę nad Spartą Miejska Górka, która uległa Orli Jutrosin 2:3.

Klasa okręgowa, 5 grupa wielkopolska
Kolejka 27
Sokół Kaszczor - Dąbroczanka Pępowo (7 czerwca)
Sokół Chwałkowo - Promień Krzywiń 4-8

Avia Kamionki jest już pewna zwycięstwa w rozgrywkach grupy 4 wielkopolskiej okręgówki. Ma ogromną, 17 punktową przewagę nad LZS Cielcza. Czwarty PKS Racot traci do lidera aż 29 punktów. Racocka ekipa ma niewielkie szanse na poprawienie pozycji, choć w ostatniej kolejce odniosła efektowne zwycięstwo z Lotnikiem Poznań. Do bramki rywali trafiali Sebastian Matyja, Dawid Lewandowski oraz Norbert Karolewicz i PKS triumfował 3:0. Tabelę zamyka LZS Stare Oborzyska, który w ostatniej kolejce przekonał się o sile zajmującej trzecie miejsce w tabeli Polonii Poznań.