Start arrow Piłka nożna arrow Z piłkarskich boisk

Polonia Leszno coraz wyżej w tabeli

Z piłkarskich boisk

03.09.2023. Radio Elka, Marcin Hałusek

(Fot. Archiwum)
Piłkarze Polonii Leszno z powodzeniem bronią swojej twierdzy i pozostają niepokonani przed własną publicznością. W sobotę wygrali czwarty mecz i awansowali na 5 miejsce w tabeli 4 ligi. Nie powiodło się pozostałym czwartoligowcom, Obra i Korona przegrały swoje pojedynki w stosunku 1:2. W 5 lidze większość drużyn z regionu poprawiła bilans. Szczególne powody do zadowolenia mają w Gostyniu, Pępowie i Poniecu.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Tak wysoko w tabeli piłkarze Polonii Leszno nie byli już dawno. W sobotę ekipa Karola Misia pokonała przeżywającego kryzys Mieszka Gniezno i po sześciu kolejkach jest na piątej pozycji w tabeli 4 ligi. Wygrana nie przyszła łatwo. Wprawdzie już w 5 minucie gospodarze objęli prowadzenie po świetnym uderzeniu z dystansu Michała Skrzypczaka, ale utrzymanie korzystnego wyniku okazało się nie lada wyzwaniem. Pewnie nie byłoby możliwe, gdyby nie bardzo dobra forma Jędrzeja Dorynka. W doliczonym czasie bramkarz Polonii obronił rzut karny i miejscowi mogli świętować trzecie zwycięstwo z rzędu.

Znacznie mniej powodów do satysfakcji mają piłkarze z Kościana i Piasków. W pojedynku Obry z LKS Gołuchów gole zaczęły padać dopiero po godzinie gry. Najpierw prowadzenie gospodarzom dał Uladzislau Dybin, ale w 84 minucie samobójcze trafienie zaliczył Jakub Dera. To niestety
nie był ostatni nieprzyjemny moment dla piłkarzy z Kościana. W 89 minucie stracili drugą bramkę i przegrali 1:2.

Porażki w identycznych rozmiarach doznali też piłkarze z Piasków. Mieli trudne zadanie, bo wybrali się do Pobiedzisk, a więc do lidera 4 ligi. Gospodarze otworzyli wynik w 8 minucie, jednak w 30’ Korona wyrównała, a właściwie piłkarzy z Piasków wyręczył jeden z graczy Huragana. Pierwsza połowa zakończyła się przy stanie 1:1 i obie ekipy grały już wtedy w dziesiątkę. Goście stracili Mateusza Koszka, który dość wcześnie obejrzał czarowną kartkę. W drugiej odsłonie Koronę osłabił też Kacper Sworacki. W jego przypadku zejście z boiska nastąpiło po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce. W 73 minucie Huragan strzelił zwycięskiego gola i podopieczni Michała Roszaka po raz kolejny musieli przełknąć gorycz porażki. Po sześciu kolejkach Korona zajmuje 14 pozycję w zestawieniu.

W następnej kolejce ekipa z Piasków podejmie Polonię Kępno, Obra jedzie do Kórnika, a Polonia do Ostrowa Wielkopolskiego.

Nielba Wągrowiec - Tarnovia Tarnowo Podgórne 2-1

Kibice z pewnością sporo sobie obiecywali po derbowym starciu Rawi z Krobianką w Rawiczu, ale spotkało ich rozczarowanie. Nie obejrzeli bramek, sytuacji do ich strzelania i emocji też było niewiele. Nieco więcej powodów do satysfakcji po remisie mają gospodarze, bo kończyli mecz w osłabieniu i w tej sytuacji punkt wydaje się cenny. W Rawiczu szczycą się również tym, że cała wyjściowa „jedenastka” złożona była z wychowanków Rawi.

Dobrą dyspozycję utrzymuje ekipa Kani. Gostyniacy pozostają niepokonani, a w ostatniej kolejce, przy odrobinie szczęścia pokonali 2:0 Orła w Mroczeniu. Wynik w 73 minucie otworzył samobójczy gol jednego z miejscowych piłkarzy, a kropkę nad „i” w doliczonym czasie postawił Kacper Pietrula, który wykorzystał podanie Bartosza Mikołajczaka. Kania jest wiceliderem, traci 3 punkty do zespołu z Łęki Opatowskiej, ale tylko dlatego, że zagrała jeden mecz mniej. Trzeba przy okazji przyznać, że forma strzelecka piłkarzy lidera jest imponująca, w ostatniej kolejce rozgromili LZS Cielcza aż 12:2.

Zaimponowali także piłkarze beniaminka z Pępowa. Do przerwy prowadzili z Piastem Czekanów 2:0 po dwóch trafieniach Aleksandra Naskręta i jak się okazało, to był dopiero wstęp do strzeleckiego popisu. W 60 minucie goście zdobyli wprawdzie gola kontaktowego, ale Edwin Marchewka i Fryderyk Kokot szybko uspokoili sytuację. Każdy z nich dwukrotnie wpisał się na listę strzelców i Dąbroczanka triumfowała 6:2.

Dla zespołu z Pępowa było to trzecie ligowe zwycięstwo, a piłkarze z Ponieca cieszyli się z pierwszej wygranej i to na wyjeździe. Mariusz Klimasz i Bartosz Nowak zapewnili Piastowi 3 punkty w pojedynku z Victorią w Ostrzeszowie.