Start arrow Piłka nożna arrow Piłkarki Juny awansowały do 1. ligi

Juna-Trans Stare Oborzyska- WAP Włocławek 8:0

Piłkarki Juny awansowały do 1. ligi

27.05.2024. Radio Elka, Piotr Pewiński

(fot. Piotr Pewiński)
Piłkarki Juna-Trans Women Stare Oborzyska pokonały 8:0 rywalki z Włocławka w przedostatniej kolejce 2. ligi piłki nożnej kobiet i zapewniły sobie awans do Orlen 1. ligi. Po meczu na stadionie zapanowała euforia. Były race, śpiewy, transparenty i szampan.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
To był niesamowity sezon ligowy dla piłkarek Juna-Trans Stare Oborzyska. Dziewczęta nie przegrały żadnego meczu i na dwie rundy przed zakończeniem sezonu zapewniły sobie awans do 1. ligi. W 2. lidze długo więc miejsca nie zagrzały, bo niecały rok. Awans wywalczyły będąc beniaminkiem. Przed meczem z WAP Włocławek, który odbył się w sobotę na boisku w Starych Oborzyskach, oborzynianki miały 8 punktów przewagi nad drugą w tabeli Ostrovią Ostrów Wielkopolski, a do rozegrania piłkarki z Ostrowa miały jeszcze 3 mecze, a więc maksymalnie 3 punktów do zdobycia. Zwycięstwo z WAP Włocławek gwarantował więc oborzyniankom zawodniczkom awans. Prognozy były obiecujące, bo drużyna z Włocławka zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, ale z drugiej strony obrona przed spadkiem mogła zmotywować dziewczyny.

Tak
też było na początku. Gospodynie rozpoczęły ten mecz nieco “sztywno”. Włocławianki z kolei próbowały zacząć mocno. Było to widoczne, ale jedynym rezultatem było to, że pierwsze kilka minut gra toczyła się na środku boiska. Potem przewagę zyskały już gospodynie spotkania i rozpoczął się festiwal bramek. Zadanie ułatwiała bramkarka gości, która popełniała wiele błędów. Właśnie po jej błędzie padł pierwszy gol. W 13 minucie, po dość lekkim strzale na bramkę, źle złapała piłkę, którą przejęła Natalia Modrzejewska pewnie umieszczając ją już w siatce. Dwie minuty później ta sama reprezentantka Juny podniosła wynik, a chwilkę po tej bramce piłkę z dośrodkowania przejęła Dobrosława Skorupska i pewnym strzałem strzeliła swojego pierwszego w tym meczu gola. Szansę miała jeszcze w 20 minucie, kiedy to sędzina podyktowała rzut karny, ale Skorupska niestety strzeliła nad bramką. W 29 minucie z bramki cieszyła się Eliza Ostrowska. Kolejny gol padł chwilę przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę, z rzutu karnego. Tym razem Skorupska już nie spudłowała. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 5:0.

Druga połowa to ciągła dominacja piłkarek ze Starych Oborzysk. Dziewczyny grały już spokojnie, ale cały czas do przodu. Tworzyły sobie mnóstwo okazji, choć większość nie kończyła się bramkami. Dwa gole, w 59 minucie i 75 minucie strzeliła Małgorzata Knuła. Wynik na 8:0 ustaliła jednak zawodniczka rywalek, strzelając gola samobójczego, ale do błędu zawodniczki gości przyczyniła się akcja Laury Czudzińskiej.

Po meczu nie zabrakło ogromnej radości z awansu. Pojawiły się transparenty, race, śpiewy, nie zabrakło też szampana i koszulek wyrażających radość z awansu. Dodatkowo, jeśli Juna wygra ostatni swój mecz w sezonie, to zdobędzie niemal komplet punktów. Piłkarki z Oborzysk nie przegrały żadnego spotkania, a straciły tylko dwa punkty remisując z Ostrovią na wyjeździe.

- Cieszymy się niesamowicie. To kolejna cegiełka historii, którą tworzymy w tym klubie i mamy nadzieję, że ta historia będzie trwała jak najdłużej. Na pewno będzie w pierwszej lidze ciężko, nie można żadnego przeciwnika lekceważyć. No ale zanim zagramy w pierwszej lidze, to do rozegrania mamy jeszcze mecz w obecnej. Pewnie dziś będziemy się cieszyć, może jutro też, ale w poniedziałek już wracamy do ciężkiej pracy, żeby postawić kropkę nad “i” w Koninie. Dziś początek był trochę niemrawy, nie będę nas usprawiedliwiać. Nie pomogła też pogoda. Musimy zwrócić uwagę na to, żeby od początku wychodzić na pełnej koncentracji, bo brakowało dokładności. Wykorzystywałyśmy sytuację, co było fajne, bo przyszło sporo kibiców i mogłyśmy się wraz z nimi cieszyć tymi bramkami. Zawsze powtarzam, nawet maluchom, które trenuje, że jeśli nie będzie strzałów, to nie będą bramki wpadać. To było dziś widoczne - mówiła po meczu trenerka, Dominika Dewicka.

Skład wyjściowy Juny: Dominika Dewicka (B), Zofia Skrzypek, Laura Czudzińska, Joanna Ostant, Dobrosława Skorupska, Sylwia Paczyńska, Wiktoria Matyja, Natalia Modrzejewska, Natalia Zembroń, Patrycja Sutkowska, Eliza Ostrowska. Rezerwy: Aleksandra Godlewska (B), Natalia Adamska, Małgorzata Knuła, Aleksandra Jankowska, Agata Polowczyk, Klaudia Masztalerz.