Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
  • Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
  • Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
  • Zaufani Partnerzy - lista tutaj

Cele przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
  • świadczenie usług drogą elektroniczną
  • dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
  • wykrywanie botów i nadużyć w usługach
  • pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
  • świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
  • pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych
Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą
Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
  • prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
  • prawo żądania sprostowania danych,
  • prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
  • prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
  • prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
  • prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
  • prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
  • forma pisemna
    Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno

Informacje dodatkowe
Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
Później
ZGADZAM SIĘ
 
Wiadomości
Sport
Nie przegap
Nowe Galerie Foto
Ładowanie galerii zdjęć...
więcej...
reklama
10
Czerwca 2026
Środa
Imieniny obchodzą:
Bogumił, Małgorzata,
Nikita
Do końca roku 204 dni.
Start arrow Kościan arrow Pożar w zakładzie recyklingu w Przysiece Polskiej

Z ogniem walczyło 18 zastępów straży pożarnej

Pożar w zakładzie recyklingu w Przysiece Polskiej

12.05.2026. Radio Elka, Emilia Wojciechowska

Wczoraj późnym wieczorem wybuchł pożar w zakładzie recyklingu odpadów w Przysiece Polskiej. Płomienie i gęsty dym były widoczne z dużej odległości. Akcja gaśnicza trwała niemal pięć godzin.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Pierwsze zgłoszenie o pożarze wpłynęło do stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie w poniedziałek (11.05) o godz. 22.14. Ze względu na skalę zagrożenia na miejsce
natychmiast zadysponowano liczne zastępy straży pożarnej.

- Po przyjeździe na miejsce ogniem objęte były dwie maszyny do rozdrabniania materiałów. Ogień zaczął rozprzestrzeniać się również na jedną z pobliskich hałd. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji strażaków szybko udało się opanować pożar. Następnie przy użyciu ładowaczy, udostępnionych przez właściciela zakładu, przerzucono tę hałdę, aby sprawdzić czy ogień nie przedostał się do jej wnętrza. Dodatkowo całość przelewano wodą - powiedział Dawid Kryś, oficer prasowy KP PSP w Kościanie.

W działaniach gaśniczych uczestniczyło łącznie 18 zastępów straży pożarnej. Strażacy prowadzili akcję przez prawie pięć godzin, dogaszając pogorzelisko i zabezpieczając teren zakładu. Ostatni zastęp wrócił do bazy o godz. 2.50.

Nie wiadomo co było przyczyną pożaru.
 
Komentarze (52)
1. Dodane przez Marek, w dniu - 12-05-2026 06:45 65 3
Znowu?? hahah.
2. Dodane przez Zenon, w dniu - 12-05-2026 07:02 76 1
Czy to się kiedyś skończy?
3. Dodane przez Polak, w dniu - 12-05-2026 07:04 86 2
I na to nie ma prawa, a jak źle zaparkujesz to od razu mandat. Chory kraj.
4. Dodane przez xxx, w dniu - 12-05-2026 07:05 28 3
mamy to!
5. Dodane przez Monika, w dniu - 12-05-2026 07:05 78 1
Oczywiście samozapłon. Ktoś w to jeszcze wierzy?
6. Dodane przez On..., w dniu - 12-05-2026 07:08 95 1
Skoro właściciel nie potrafi zabezpieczyć tego miejsca przed licznymi, cyklicznymi pożarami, to należy ten obiekt zamknąć jako niebezpieczny dla otoczenia. Chyba, że są to podpalenia, wtedy trzeba ukarać winnych, a nie umarzać postępowania.
7. Dodane przez Lobo, w dniu - 12-05-2026 07:24 81 1
Ten zakład powinien być już dawno zamknięty. (...)właściciela obciążyć kosztami gaszenia. Współczuję mieszkańcom tej wsi!
8. Dodane przez Mieszkaniec, w dniu - 12-05-2026 07:26 41 0
Najważniejsze że na rynku w Śmiglu rosną kwiatki reszta mieszkańców się nie liczy.
9. Dodane przez Lena, w dniu - 12-05-2026 07:27 34 0
Co właściciel jest na wolności ??? Znowu sie pali , mieszkańców zal ze syf wpychają.
10. Dodane przez 123, w dniu - 12-05-2026 07:32 47 0
Czy mnie to jeszcze dziwi? No nie. Tak się.zarabia miliony. Gdy brakuje miejsca na składowanie odpadów, pożar. I już można zwozić kolejne odpady do spalenia w ogniu na wolnym powietrzu.
11. Dodane przez sea, w dniu - 12-05-2026 07:33 38 0
Który to już raz... bomba ekologiczna i zagrożenia dla zdrowia i życia pracowników i strażaków, którzy są tam już chyba na stałe.
12. Dodane przez znowu, w dniu - 12-05-2026 07:35 25 0
znowu? Ci to mają interes. Nie chcę spekulować, ale jak się czyta, że co chwilę coś tam się pali... jednym słowem dramat
13. Dodane przez Pytanie, w dniu - 12-05-2026 07:40 42 0
Czy nie można zgłosić tych sytuacji do wyższych instancji skoro regionalne organy ewidentnie nie chcą albo nie umieją sobie z tym smieciowiskiem poradzić ? Pytam dla kolegi
reklama
14. Dodane przez Nicki, w dniu - 12-05-2026 07:40 47 0
Są ludzie w tym kraju "ponad podziałami", ludzie których ręka sprawiedliwości nigdy nie dosięga, ludzie których biznes my sponsorujemy, bo przecież z naszych pieniędzy gaszone są pożary. ILE JESZCZE BĘDĄ NAM SIĘ ŚMIAĆ W TWARZ?!
15. Dodane przez BonifacyStopka, w dniu - 12-05-2026 07:43 24 0
Ooooo ten tego, dawno nie było :p
16. Dodane przez Stanisław mieszkaniec, w dniu - 12-05-2026 07:49 28 2
To jest kpina z władz, urzędników, ktorzy nadzorują i wydają dalsze zezwolenia na składowanie materiałów w firmie, w której systematycznie co jakiś czas wybucha pożar. Jak my jako mieszkańcy mamy myśleć, będąc narażeni na wdychanie toksycznego powietrza.
17. Dodane przez Ben, w dniu - 12-05-2026 07:52 41 1
To są już normalnie jakieś jaja. 
Kary powinny ist w miliony złotych. 
Żeby przestało sie palić trzeba zamknąć zakład albo prezesa
18. Dodane przez obserwator, w dniu - 12-05-2026 08:18 21 0
To na pewno nieznani sprawcy!
19. Dodane przez do kom. 16, w dniu - 12-05-2026 08:28 30 0
To nie jest kpina, to jest układ. Tak wybieracie.
20. Dodane przez Hehe, w dniu - 12-05-2026 08:43 10 13
Beczycie jak barany
21. Dodane przez x, w dniu - 12-05-2026 08:48 24 1
stare bezklasowe piece do wymiany a tu sie wywija tyle dymu co z piecy przez caly rok
22. Dodane przez alf, w dniu - 12-05-2026 08:52 16 1
prezes na wolności i już płonie...układy partyjnie działają
23. Dodane przez Ha, w dniu - 12-05-2026 09:03 17 0
Never Ending Story
24. Dodane przez Tak sobie myślę, że, w dniu - 12-05-2026 09:10 17 1
Kwartał bez pożaru w Przysiece, kwartałem straconym?
25. Dodane przez KONRAD, w dniu - 12-05-2026 09:14 19 3
WIELKA PROŚBA DO STRAŻAKÓW ,NASTĘPNYM RAZEM PODTRZYMUJCIE OGIEŃ I NIECH SIĘ ROZPRZESTRZENI ABY SPALIŁ SIĘ TEN CAŁY SYF DOKŁADNIE W CAŁOŚCI,RESZTĘ ZROBIĄ BULDOŻERY (...)BĘDZIE SPOKÓJ NA WIEKI WIEKÓW AMEN!!!
26. Dodane przez Prezes wrócił ..., w dniu - 12-05-2026 09:28 24 0
Prezes wrócił i zaczęły się pożary.
27. Dodane przez Bobo, w dniu - 12-05-2026 09:32 26 0
To jest spalarnia odpadów z otwartą komorą spalania . Zapomnieli o reszcie instalacji .
28. Dodane przez potrzebny licznik, w dniu - 12-05-2026 09:36 14 0
Czy ktoś to liczy? Może chcą pobić jakiś rekord? Niektóre miasta kręcą km rowerami a inne palą wysypiska, masakra.
29. Dodane przez Ergo, w dniu - 12-05-2026 09:50 11 1
Niech pan nie krzyczy na naszego pracownika ja tu jestem kierownikiem tej szatni nie mamy pana płaszcza i co pan nam zrobi ?  
Niestety to jest Polska tu się nic nie da zrobić pan R. jest kierownikiem tego wysypiska śmieci i co mu zrobicie
30. Dodane przez Pl, w dniu - 12-05-2026 10:04 20 1
Ten zakład powinien być dawno zamknięty. Ile czasu jeszcze można zatruwać mieszkańców! Skandal! Czy ludzie podejmujący decyzję chcieliby mieszkać w pobliżu tego wysypiska i być narażeni na takie trujące powietrzne.
31. Dodane przez Wiktor, w dniu - 12-05-2026 10:14 1 7
Bardzo dobrze oby tak dalej
32. Dodane przez gość, w dniu - 12-05-2026 10:34 7 0
Jaja jak berety.
33. Dodane przez Tak, w dniu - 12-05-2026 10:42 15 0
mieszkańcy złóżcie pozew do sadu za systematyczne potruwanie z naprawdę wysokim odszkodowaniem.
34. Dodane przez Krzysztof, w dniu - 12-05-2026 10:48 11 1
W ostatnich wyborach prawie połowa rodaków głosowało na przedstawiciela takiej Polski, z której wywodzi się ten pan. Nadzieja w tym, że jest ich nieco mniej.
35. Dodane przez M, w dniu - 12-05-2026 11:11 8 0
Kpina z tych wszystkich pożal się Boże władz i niepełnosprawnych służb to mało i bardzo delikatnie powiedziane. Tak płonie państwo z dykty. Zastanawiam się czy do końca roku będą jeszcze takie dwa zaskakujące wszystkich i oczywiście zupełnie niespodziewane pożary zgodnie z planem czy może tylko jeden?
36. Dodane przez rafau czaskofski, w dniu - 12-05-2026 11:15 4 2
jak ja bym był prezydęntę to by tak nie było
reklama
37. Dodane przez Jasiu, w dniu - 12-05-2026 11:19 9 0
W internecie znajdziecie mieszkańcy Przysieki adres tel do CBA opisać sytuację, właściciela tego składowiska nadać temat wejdą i uratują was od tego bałaganu który robi ta banda śmieciarzy powiązania opiszcie kto broni tego bałaganu i daje głowę, że wreszcie zajmą się naszym regionem .
38. Dodane przez ant, w dniu - 12-05-2026 11:44 7 0
w myśl zasady śmieci dzielą się na palne i niepalne, a te palne dzielą się na palne w dzień lub palne w nocy. taki zielony ład w wersji PL.
39. Dodane przez co?, w dniu - 12-05-2026 12:06 2 0
Ale to chyba nie Polcoper tym razem?
40. Dodane przez Ja, w dniu - 12-05-2026 12:17 3 2
Ale beczycie i beczycie, przynajmniej 18 zastępów straży ma dobry trening
41. Dodane przez Leonard, w dniu - 12-05-2026 12:47 9 1
Jak dzieci zaczną chorować będzie za późno , pozew zbiorowy , pora rozliczyć władze gminy Śmigiel.
42. Dodane przez Juzek z Nowyjwsi, w dniu - 12-05-2026 12:50 9 0
To już nie jest śmiyszne. Mówiom, że krowy zostowiajum duży ślad wy głowy. Czy jest jakiś mundury co obliczy jaki ślad węglowy zostowio po sobie właściciel tej spalarni śmieci? Bo zakładem przetwórstwa odpadów bym tego nie nazywoł. Chłop/właściciel śmieje się a wy biadolicie. Pewnie jeszcze odszkodowanie dostanie za utratę maszyn.
43. Dodane przez o, w dniu - 12-05-2026 12:55 4 2
Konstytucja!
44. Dodane przez Xxx, w dniu - 12-05-2026 13:21 10 1
Letnie wietrzenie magazynów XD układy, układziki& jednemu raz się zapali i zamykają firmę, a inny może palić się wiecznie i nic mu nie zrobią, pieniądz rządzi światem a ludzie dla kasy zrobią wszystko.
45. Dodane przez ECO, w dniu - 12-05-2026 13:30 12 1
ECO UTYLIZACJA za darmochę!!!
46. Dodane przez dziadek, w dniu - 12-05-2026 13:52 11 2
czli już teraz mogę palić gałęzie na swoim ogrodzie???
47. Dodane przez Olek, w dniu - 12-05-2026 16:53 8 0
A na rynku w Śmiglu rosną piękne kwiatki..A d alej, w Przysiece smród o skażenie terenu .
48. Dodane przez Smigielanka, w dniu - 12-05-2026 16:59 8 0
A w Śmiglu nad kominami drony sobie latają.
49. Dodane przez igor, w dniu - 12-05-2026 20:39 5 0
Niech sobie Pan Rusiecki śmieci pali w Krzycku na posesji
50. Dodane przez A SRAZ TYLKO GASI I TO TYLE RAZY, w dniu - 12-05-2026 23:03 1 0
Art.  373. [Decyzja organu Państwowej Straży Pożarnej nakazującą usunięcie stwierdzonych uchybień lub wstrzymującą uruchomienie albo użytkowanie zakładu, instalacji] 
1.  Właściwy organ Państwowej Straży Pożarnej w razie naruszenia przez prowadzącego zakład przepisów art. 248-264: 
1) może wydać decyzję nakazującą usunięcie w określonym terminie stwierdzonych uchybień lub 
2) wydaje decyzję wstrzymującą uruchomienie albo użytkowanie zakładu, instalacji, w tym magazynu lub jakiejkolwiek ich części, jeżeli stwierdzone uchybienia mogą powodować ryzyko wystąpienia awarii przemysłowej. 
2.  Decyzji, o której mowa w ust. 1 pkt 2, nadaje się rygor natychmiastowej wykonalności. 
3.  W decyzji, o której mowa w ust. 1 pkt 2, określa się termin wstrzymania działalności, uwzględniając potrzebę bezpiecznego dla środowiska jej zakończenia. 
 
 
https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-u(...)6901353/art-373
reklama
51. Dodane przez Daj żyć, w dniu - 13-05-2026 09:55 3 0
Skandal. Współczuć tylko mieszkańcom Przysieki aż dziw, że tak długo są cierpliwi. A gdzie władze miasta i gminy?
52. Dodane przez Piotr, w dniu - 13-05-2026 10:52 0 0
Czekałem na tę wiadomość! Zagadnienie dla nauki albo wojska: Materiał z Przysieki jest stabilny w upały i podczas suszy, a zapala się po deszczu i ochłodzeniu.
 
Napisz komentarzzasady
  • Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
  • Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane.
  • Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
  • Zabezpieczono reCAPTCHA i ma zastosowanie Polityka prywatności oraz Warunki korzystania z usług Google.
 
Imię:
Komentarz: 
reklama

Dodaj zdjęcia do artykułu zasady
  • Zdjęcia dodawane przez użytkownika muszą dotyczyć tematu artykułu, należy wpisać także do nich komentarz aby uzasadnić ich publikację.
  • Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji zdjęć, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
  • Zdjęcia z komentarzem zawierającym wulgaryzmy nie będą publikowane.
  • Zdjęcia i ich komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
 
 

    WIADOMOŚCI
  • najnowsze
  • komentowane
  • << Previous
  • Next >>
  • <Playback
  • Stop
  • Play >
  • 1
  • 2
  • 1 rok temu
  • 5 lat temu
  • 10 lat temu
  • 15 lat temu
  • << Previous
  • Next >>
  • <Playback
  • Stop
  • Play >
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
reklama
Najnowsze ogłoszenia DOM.ELKA.PL
Dom w cenie mieszkan... Bojanice 440000
Działka pod twój wym... świerczyn... 269000
Dom blisko jeziora!Perkowo 930000
Sklep przyzakładowyGóra 5000
Działka budowlana w ... Krzycko w... 88500
reklama
reklama
habit
Dostęp do tej części serwisu tylko dla osób pełnoletnich
Czy masz 18 lat lub więcej?
Tak, oświadczam, że jestem osobą pełnoletnią
Akceptuj i przejdź dalej
Zrezygnuj