Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
  • Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
  • Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
  • Zaufani Partnerzy - lista tutaj

Cele przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
  • świadczenie usług drogą elektroniczną
  • dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
  • wykrywanie botów i nadużyć w usługach
  • pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
  • świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
  • pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych
Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą
Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
  • prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
  • prawo żądania sprostowania danych,
  • prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
  • prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
  • prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
  • prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
  • prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
  • forma pisemna
    Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno

Informacje dodatkowe
Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
Później
ZGADZAM SIĘ
 
Wiadomości
Sport
Nie przegap
Nowe Galerie Foto
Ładowanie galerii zdjęć...
więcej...
reklama
16
Czerwca 2026
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Alina, Aneta, Jan,
Justyna
Do końca roku 198 dni.
Start arrow Leszno arrow Gripen kolejną gwiazdą Antidotum

Program pokazów wciąż dopinany

Gripen kolejną gwiazdą Antidotum

12.05.2026. Radio Elka, Jarek Adamek


(Fot. saab.com)
Organizatorzy Antidotum Airshow zapowiedzieli kolejnego uczestnika pokazów: będzie to Saab JAS 39 Gripen węgierskich sił powietrznych. To kolejny nowoczesny samolot bojowy w programie pokazów: potwierdzono już udział F-16 i Eurofightera, będzie też kilka starszych odrzutowców. Organizatorzy zapewniają, że nie odkryli jeszcze wszystkich kart.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Gripen pojawi się na leszczyńskim niebie po raz pierwszy. Nowoczesny szwedzki wielozadaniowy myśliwiec oferowany był Polsce w latach 90-tych jako podstawowy samolot bojowy sił powietrznych, jednak wtedy wybrano F-16. Na Gripena zdecydowali się natomiast Czesi oraz Węgrzy. Maszyna, która przyleci na Antidotum to pokazowy samolot węgierskich
sił powietrznych. Jak informują organizatorzy pokazów specjalnością Gripena są flary i wyjątkowy „dump and burn” czyli celowe zrzucanie paliwa przy jednoczesnym włączeniu dopalaczy silnika co powoduje zapłon paliwa i wytworzenie gigantycznego płomienia za samolotem.
To kolejna nowoczesna maszyna bojowa w programie tegorocznego Antidotum Airshow. Wiemy już, że po raz kolejny zobaczymy na niebie Eurofightera „Bawarskich Tygrysów”, będzie też F-16 Tureckich Sił Powietrznych, znany bywalcom pokazów na całym świecie. Jeśli chodzi o odrzutowce, potwierdzony jest także Saab Viggen, czyli „starszy brat” Gripena oraz Saab SK.60, oba jako cywilne już maszyny ze Szwecji. Będzie też polski latający zabytek: LIM-5, czyli licencyjna wersja myśliwca Mig-17 oraz serbski zespół Galeb Team latający na jugosłowiańskich szkolnych Soko G-2 Galeb. Organizatorzy zapewniają, że jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa. -Myślę, że cały program będzie znany na dwa tygodnie przed pokazami - mówi Michał Graczyk z Lotniska Leszno. Jak zaznacza, cały czas trwają rozmowy w sprawie udziału uczestników. -Będziemy mieli około 110 różnych statków powietrznych - mówi. Graczyk potwierdza też udział Polskich Sił Powietrznych, jednak w skromniejszym wymiarze, ze względu na zeszłoroczną katastrofę w Radomiu.

 
Komentarze (17)
1. Dodane przez obserwator, w dniu - 12-05-2026 10:53 6 2
Mam nadzieję, że niemcy przyślą w tym roku na airshow w końcu tygrysiego Eurofightera. Bo dotychczas był tylko ten smutny szary.
2. Dodane przez M, w dniu - 12-05-2026 11:16 15 19
Delikatnie mówiąc to zaczyna być nudne.
3. Dodane przez BlackCat, w dniu - 12-05-2026 12:42 1 6
LIM-5 o jaaa, że jeszcze ktoś chce tym latać. Już bezpieczniej na drzwiach od stodoły :)
4. Dodane przez Polo Prawica, w dniu - 12-05-2026 13:20 0 0
Jakie tam tygrysy. 
Eurofighter 
Po prostu Luftwaffe naszych zachodnich sąsiadów. 
 
Saba byłem zawsze sympatykiem bo chciał Polsce prawa do technologi udostępnić. 
Saab proponuje Polsce dostęp do kodów źródłowych oprogramowania oraz technologii produkcji, co pozwoliłoby polskiemu przemysłowi na samodzielne serwisowanie, modernizację i integrację samolotów z własnym uzbrojeniem.Współpraca z polskim przemysłem: Oferta obejmuje zaangażowanie polskich firm zbrojeniowych w łańcuch dostaw Saaba, co docelowo mogłoby prowadzić do powstania regionalnego centrum serwisowego w Polsce.Gripen E najnowsza generacja: Proponowana wersja "E" (oraz dwumiejscowa "F") to maszyny sieciocentryczne, zaprojektowane do współpracy z innymi systemami, takimi jak samoloty wczesnego ostrzegania GlobalEye, które Saab również oferuje polskiej armii.Niskie koszty eksploatacji: Gripen jest promowany jako maszyna o najniższym koszcie godziny lotu wśród myśliwców wielozadaniowych, co przy transferze wiedzy do Polski miałoby przynieść duże oszczędności długoterminowe.Obecna sytuacjaChoć Polska zdecydowała się na zakup amerykańskich myśliwców F-35 i południowokoreańskich FA-50, Saab nadal aktywnie promuje swoje rozwiązania jako uzupełnienie floty.
5. Dodane przez M, w dniu - 12-05-2026 13:29 21 13
Będą te same samoloty, te same figury, ten sam problem z korkami, te same zdjęcia na elce, hałas, spaliny i tłumy pokazujących tatuaże.
6. Dodane przez Do 2, w dniu - 12-05-2026 14:41 7 11
Ty sam jesteś nudny.Takie ogromne imprezy tylko w małym Lesznie.
7. Dodane przez M, w dniu - 12-05-2026 15:11 8 6
Do 6. Takie ogromne zadłużenie też w tym małym Lesznie. Czy to aby nie zasłona dymna by odwrócić uwagę mniej bystrych czy zwykły zbieg okoliczności?
8. Dodane przez Ja, w dniu - 12-05-2026 15:49 11 2
A ja się zastanawiam czy nie powinnismy ( przy tak ogromnym zadłużeniu,jak na miasteczko Ok. 60 tys.) oszczędzać, oszczędzać i np. w UM na Karasia codziennie w lokalach -pokojach świecą się światła, nie jest to noc, za oknem słonecznie, okna od strony zach. czyli słońce nie oślepia urzędników do południa ani w południe. 
Codziennie przejeżdżam ul. Sniadeckich i rzuca się to w oczy.  
Zdejmijcie żaluzje i wpuśćcie naturalne oświetlenie to i chimer się poprawi!
9. Dodane przez rocznik 72, w dniu - 12-05-2026 17:03 8 0
Niech ktoś tylko nie zapomni , że to są samoloty bojowe , a nie akrobatyczne.
10. Dodane przez do kom 3, w dniu - 12-05-2026 19:26 5 0
Jestes pewnie ekspertem lotniczym. Bylem mechanikiem lotniczym na Limach, konkretnie na 6 bis, byly to na owe czasy swietne maszyny mysliwsko-szturmowe, w czasie dzialan szturmowych mogly latac bez oslony mysliwcow. Jezeli samolot jest dobrze utrzymany to moze latac dlugie lata. Np. lecac na wakacje tez wsiadasz w samoloty co niektore maja 30 lat. Nie masz wtedy przyslowiowego "pietra"?
11. Dodane przez Lech, w dniu - 12-05-2026 22:43 0 0
Limy były tak sprawne, że Amerykanie się ich bali.
12. Dodane przez Do 4, w dniu - 12-05-2026 22:44 1 0
My nie mamy mieć nic co mogło by poskutkować nawet najmniejszym stopniem niezależności, za cenę trzech samolotów, które wymieniłeś mamy kupować od amerykańców jeden samolot w wersji demo i to jeszcze najlepiej przelatany.
reklama
13. Dodane przez Al, w dniu - 13-05-2026 06:53 3 0
Zdecydowanie jestem przeciwnikiem tych pokazów z wojskowymi samolotami to jest proszenie się o wypadek . Daleko nie trzeba szukać najlepszy pilot Polski Krakowian czy nie wyciągamy żadnych wniosków, czy po prostu ryzyko jest wkalkulowane. Uważam że takie ryzyko jest zbędne
14. Dodane przez Górak, w dniu - 13-05-2026 09:58 4 1
Ile paliwa wypalą, ile spalin wyprodukują.
15. Dodane przez Ewelina, w dniu - 13-05-2026 10:38 5 1
Do 14. A ile motory żużlowe wypalają? Masz pojęcie?
reklama
16. Dodane przez Amen, w dniu - 13-05-2026 10:44 2 2
Dawać hejterzy co tak słabo ? Finanse miasta, spaliny, paliwo, kto da coś więcej ? Gdzie właściciele psów w komentarzach? Gdzie obrońcy uciekających przed wojna ? Gdzie mieszkaniec Strzyżewic walczący o interes stacji benzynowych ? Dzięki również za komentarz o ryzyku i przytoczeniu Sp. Slaba ( super człowiek, super pilot ) Szkoda tylko, że osobowa, która o nim wspomniała pewnie codziennie zasuwa po drodze samochodem gdzie codziennie na drogach ginie średnio ponad 3000 ludzi. No i korki, tego też nie mogło zabraknąć no ale jak po żużlu są korki gdzie spotyka się 2x mniej ludzi to nie ma problemu mimo, że tam nikt autobusów i pociągów nie załatwia na mecz. Zacznijcie się cieszyć, że jest coś więcej niż wasze nudne codzienne życie, że mamy najlepsza imprezę lotnicza w Polsce, że zjeżdża na nią tyle ludzi, że ciężko ich wszystkich pomieścić, że tak jak kiedyś cała Polska zjeżdżała do nas na Akwawit tak teraz zjeżdża na Antidotum. Brawo dla organizatorów bo to kosmos ogarnąć coś takiego.
17. Dodane przez BRAWO dla ANTIDOTUM, w dniu - 13-05-2026 14:00 2 1
Przechodzicie sami siebie! Już sam Viggen był kozacki, a tu jeszcze Eurofighter, Gripen, Mig 17 nie mówiąc już o F16, który mnie osobiście zachęcił do przyjechania na lotnisko (w Tiger Demo latał wtedy jeszcze Bluto).
 
Napisz komentarzzasady
  • Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
  • Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane.
  • Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
  • Zabezpieczono reCAPTCHA i ma zastosowanie Polityka prywatności oraz Warunki korzystania z usług Google.
 
Imię:
Komentarz: 
reklama

Dodaj zdjęcia do artykułu zasady
  • Zdjęcia dodawane przez użytkownika muszą dotyczyć tematu artykułu, należy wpisać także do nich komentarz aby uzasadnić ich publikację.
  • Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji zdjęć, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
  • Zdjęcia z komentarzem zawierającym wulgaryzmy nie będą publikowane.
  • Zdjęcia i ich komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
 
 

    WIADOMOŚCI
  • najnowsze
  • komentowane
  • << Previous
  • Next >>
  • <Playback
  • Stop
  • Play >
  • 1
  • 2
  • 1 rok temu
  • 5 lat temu
  • 10 lat temu
  • 15 lat temu
  • << Previous
  • Next >>
  • <Playback
  • Stop
  • Play >
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
reklama














------------------------------------
Najnowsze ogłoszenia DOM.ELKA.PL
świadectwa charakter... Leszno 200
Pokoje,kwatery śmigi... śmigiel 930
Pokoje , kwatery les... Leszno 1085
Lokal handlowo - usł... Leszno 1900
Sprzedam piękne prze... Gostyń 359000
reklama
reklama
Dostęp do tej części serwisu tylko dla osób pełnoletnich
Czy masz 18 lat lub więcej?
Tak, oświadczam, że jestem osobą pełnoletnią
Akceptuj i przejdź dalej
Zrezygnuj