Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.
Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
wykrywanie botów i nadużyć w usługach
pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)
Podstawy prawne przetwarzania danych
marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych
Odbiorcy danych Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.
Prawa osoby, której dane dotyczą Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
prawo żądania sprostowania danych,
prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
forma pisemna Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno
Informacje dodatkowe Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
Po godzinie 12.00 doszło groźnego zdarzenia przed Potrzebowem. 72-letnia rowerzystka została potrącona przez kierującego fordem mężczyznę. Kobieta została zabrana do szpitala na szczegółowe badania.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Do zdarzenia doszło przed wjazdem do miejscowości od strony Wijewa. Z policyjnych ustaleń wynika, że do zdarzenia doszło,
gdy oboje jechali w tym samym kierunku. Kobieta miała poruszać się prawidłowo. Fordem c-max podróżował 29-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego. Seniorka została zabrana karetką do szpitala na dalsze badania, które pozwolą ustalić jej obrażenia. Wtedy też będzie wiadomo czy zdarzenie zostanie zakwalifikowane jako kolizja czy wypadek.
Poza policją i ratownikami medycznymi na miejscu działała straż pożarna z Leszna oraz jednostki OSP z Potrzebowa, Brenna, Wijewa i Sławy.
1. Dodane przez obserwator, w dniu - 13-05-2026 15:24 70 Coś dużo tych potrąceń ostatnio.
2. Dodane przez Wijewianka, w dniu - 13-05-2026 15:34 383 Władze gminy Wijewo w żaden sposób nie reagują na coraz to większe zagrożenie dla ludzi na ulicach tej gminy. Ciągłe parkowanie samochodami lub sprzętem rolniczym na chodnikach, które niedawno zakończyło się potrąceniem dwójki dzieci. Jeżdżenie w terenie zabudowanym z prędkościami przekraczającymi 100km/h Władze gminy milczą, nawet nie odpowiadają na pytania, czy mają zamiar coś zrobić z tym faktem. Władze gminy są równie odpowiedzialne za potencjalne i ewentualne wypadki na ich drogach.
(...)
3. Dodane przez ?, w dniu - 13-05-2026 16:02 162 Ile zastępów straży pożarnej zawodowej i ochotniczej, zadysponowano do tego zdarzenia? Dyspozytor odebrał zgłoszenie o zdarzeniu masowych? Efekt cieplarniany gwarantowany na te zimne dni!
4. Dodane przez 13, w dniu - 13-05-2026 16:34 80 Nową drogą jest piękna, czekamy na ścieżkę rowerową
5. Dodane przez Grzegorz, w dniu - 13-05-2026 16:42 132 Po co tyle straży pożarnych do takiej kraksy bo to nawet nie wiadomo czy wypadek,po co jeszcze na dodatek zawodowa straż z Leszna?(...)
reklama
6. Dodane przez Leszczyniak, w dniu - 13-05-2026 16:45 108 Zabrać prawko dożywotnio (...)
7. Dodane przez lk, w dniu - 13-05-2026 16:58 104 a po co tylu strażaków do tego wypadku
8. Dodane przez Do kom2, w dniu - 13-05-2026 16:59 66 Dokładnie! Cała władza gminy wijewo won!!! Albo niech w końcu wezmą się do roboty!
9. Dodane przez Xxxssss, w dniu - 13-05-2026 17:21 90 (...)sie doigral nie pierwszy raz jezdzil powyzej 100 km przez wioske bylo do przewidzenia ze tak to skończy ale kiedyś moze trafic na czyjes dziecko a Pani zdrowka zycze .
10. Dodane przez Rowerzystka, w dniu - 13-05-2026 17:33 60 Powiat się chwali nowymi osiągnięciami, ciągle usprawnianiem dróg - wspaniale, najlepsi z Powiatów w Polsce, ale dlaczego przy budowie dróg, jednocześnie nie można wybudować ścieżki rowerowej. Ciągle mami się mieszkańców obietnicami wyborczymi, o budowie ścieżek z każdej strony gminy ! I co .... na gadaniu sie kończy ! PSL - Posada Swoim Ludziom wygrywa !
11. Dodane przez Mieszkaniec, w dniu - 13-05-2026 18:30 75 Nowa droga super,brak ścieżki skandal.
12. Dodane przez oj oj, w dniu - 13-05-2026 18:32 74 Już się zaczyna hejt, 1) to jest zadanie policji, wójt ma stanąć na skrzyżowaniu i łapać? 2) Większość pędzących po ulicach, to ziomale, młodzi mieszkańcy gminy. A ja się pytam, gdzie są ich RODZICE??? Dlaczego mieszkańcy Wijewa nie reagują, kiedy dziecko sąsiada łamie przepisy???
13. Dodane przez T., w dniu - 13-05-2026 18:42 73 Ludzie tu nie ściana płaczu !!! Smutne zdarzenie i Kom. 6 ma racje. Zabrac prawko !! Jeździcie jak wariaci
14. Dodane przez Rafi, w dniu - 13-05-2026 20:14 41 Remontują drogi ze względów bezpieczeństwa, a to zachęca do szybkiej jazdy i wtedy skutki zderzeń są poważne. Droga dla rowerów wzdłuż remontowanej drogi to powinien być standard lub szerokie pobocze asfaltowe. Zdrowia.
15. Dodane przez Jun, w dniu - 13-05-2026 20:16 72 Po co tyle straży???ludzie 5 straży do potrącenia rowerzysty? Ten rower sie zapalił, a później zboże i,las??? To jest chore!!! Karetka i policja i to wszystko!
16. Dodane przez JFK, w dniu - 13-05-2026 21:00 82 Wy od ścieżek budowanych razem z drogami, co wy tacy naiwni jesteście, że pytacie się czy nie można było od razu? Oczywiście, że można było, ale z dobrodziejstw przetargów tylko głupi nie potrafi korzystać. Był przetarg na budowę drogi? Był. Następny będzie na budowę ścieżki. I czego nie rozumiecie?
17. Dodane przez Tadziu, w dniu - 13-05-2026 21:20 72 Prosty odcinek, bez przeszkód, trzeba być mistrzem żeby nie widzieć rowerzysty, chyba że gapił się w telefon, albo pod wpływem środków odurzających! Na testy pacjenta!
18. Dodane przez Dla tych wszystkich śmiesznie komentujących, w dniu - 14-05-2026 05:50 22 Takie są procedury dysponowania, jest wypadek to są i odpowiednio dysponowane zastępy, PSP musi być zawsze, potem najbliższe OSP i tak dalej
19. Dodane przez jmk, w dniu - 14-05-2026 06:50 51 Pięć jednostek straży do potrącenia!!!!!!!!!!!!!!
20. Dodane przez @7, w dniu - 14-05-2026 07:28 71 Bo mają dobrze płacone od każdej rozpoczętej godziny wyjazdu na akcję, im więcej wyjazdów tym więcej pieniędzy dostają.
21. Dodane przez DO KOM 2, w dniu - 14-05-2026 09:46 101 DO KOM 2 coraz wieksze zagrożenie na ulicach i drogach..oczywiscie odnosi to sie przede wszystkim do burmistrza Sławy nic nie robi w tym kierunku ścieżek rowerowych na terenie gminy Sława dosłownie zero a to co odpisał na petycje p. radnej z Łupic w temacie drogi ul Długa w ŁUPICACH to nawet śmiechu warte nie jest....zrobił sobie jaj.............jak by to było w Sławie to by trawe na zielono malował.......i pytanie do burmistrza na jaką kur.............przejmował drogę od województwa a teraz tłumaczy sie że nie ma kasy...to samo jest w Warszawie za tego rządu.........daje do myślenia...na sesjach chowają sie urzednicy przed kamerą..
22. Dodane przez Kiero, w dniu - 14-05-2026 10:33 33 Do 10 . Po co ścieżki jak i tak kolarze wolą jechać drogą gdy obok mają ścieżkę tak jak to często bywa jadąc na Zaborówiec xD
23. Dodane przez do 22, w dniu - 14-05-2026 12:02 30 Kilometr ścieżki i znów trzeba zjeżdżać, zwalniać i ustępować autom. Zbawi cię to, że zwolnisz na chwilę? Ciekawe, że jak jest ścieżka obok sklepu z pomidorami i stoją na niej auta, robiąc sobie parking, to już ci nie przeszkadza?
24. Dodane przez Kamil, w dniu - 14-05-2026 13:00 31 Dużo zdrówka dla pani poszkodowanej! A panu bym podziękował za jazdę samochodem i proponuję przesiąść się na rower! Widocznie samochód nie dla wszystkich!
25. Dodane przez Komentarz, w dniu - 14-05-2026 13:04 11 Co za dziwne komentarze, droga piękna, a piszecie jakieś wymyślone historie, Burmistrz, Wójt, ścieżka rowerowa, to jeździjcie polnymi drogami, tam widocznie czujecie się pewniejsi! Przerosło wykonanie i komfort z jazdy!
26. Dodane przez Grzegorz, w dniu - 14-05-2026 13:09 10 Do komentarza nr18,ciekawe po jakim czasie dojechała jednostka PSP z Leszna?chyba szukać nie widocznych śladów potrącenia
27. Dodane przez babunia z dziadziem, w dniu - 14-05-2026 13:12 11 drogi rowerowej nie wybuduja a boisko chce budowac na tej malej dzikiej plazy na Ostrowie za 125 tys. tylko dlatego ze lunia daje. To jest chore panie Drozdzynski, (...)
28. Dodane przez babunia z dziadziem, w dniu - 20-05-2026 18:45 00 " Kobieta została zabrana do szpitala na szczegółowe badania" Chcialem zapytac czy wrocila ta pani poszkodowana z tej WASZEJ obserwacji ??????????
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane.
Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
Zdjęcia dodawane przez użytkownika muszą dotyczyć tematu artykułu, należy wpisać także do nich komentarz aby uzasadnić ich publikację.
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji zdjęć, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
Zdjęcia z komentarzem zawierającym wulgaryzmy nie będą publikowane.
Zdjęcia i ich komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.