Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
  • Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
  • Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
  • Zaufani Partnerzy - lista tutaj

Cele przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
  • świadczenie usług drogą elektroniczną
  • dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
  • wykrywanie botów i nadużyć w usługach
  • pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
  • świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
  • pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych
Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą
Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
  • prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
  • prawo żądania sprostowania danych,
  • prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
  • prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
  • prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
  • prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
  • prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
  • forma pisemna
    Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno

Informacje dodatkowe
Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
Później
ZGADZAM SIĘ
 
Wiadomości
Sport
Nie przegap
Nowe Galerie Foto
Ładowanie galerii zdjęć...
więcej...
reklama
16
Czerwca 2026
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Alina, Aneta, Jan,
Justyna
Do końca roku 198 dni.
Start arrow Leszno arrow Będzie jaśniej na stadionie

MOSiR rozstrzyga przetarg

Będzie jaśniej na stadionie

15.05.2026. Radio Elka, Jarek Adamek

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji rozstrzyga przetarg na modernizację oświetlenia na Stadionie Smoczyka. Zaplanowany na to budżet to 3,7 miliona złotych, ale jak poinformował nas dyrektor MOSiR Krzysztof Barczak wszystkie cztery złożone oferty są niższe od tej kwoty.

Zdjęcia czytelników do artykułuZdjęcia czytelników do artykułu
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Modernizacja oświetlenia na Stadionie Smoczyka polega przede wszystkim na jego rozbudowie, żeby świeciło jaśniej. -Takie są wymogi Speedway Ekstraligi, przyznającej licencje na rozgrywki żużlowe
- mówi Krzysztof Barczak, dyrektor MOSiR - nasza licencja przyznana jest warunkowo, z terminem rozbudowy oświetlenia do końca lutego przyszłego roku. Obecnie lampy zamontowane na masztach mają natężenie 900-1000 luksów. -Ekstraliga wymaga, żeby wynosiło ono 1800 luksów na torze i 1200 na płycie stadionu - mówi Barczak. Dlatego na dwóch masztach stadionu oprawy lamp mają zostać wymienione na LEDowe, na pozostałych dwóch zostaną przeprowadzone prace konserwacyjne.

Dziś minął termin składania ofert w przetargu na modernizację oświetlenia. -Wpłynęły cztery oferty, wszystkie poniżej zakładanego budżetu - poinformował Krzysztof Barczak. Na wykonanie zadania zaplanowano kwotę 3,7 miliona złotych, najtańsza propozycja jest o ok. 1 milion złotych tańsza. Zanim jednak dojdzie do rozstrzygnięcia i podpisania kontraktu oferty muszą przejść jeszcze etap sprawdzenia.

 
Komentarze (57)
1. Dodane przez haha, w dniu - 15-05-2026 12:33 48 14
To jest kpina, uśmiechajmy się!
2. Dodane przez Bileciki dostaną i pasuje ;), w dniu - 15-05-2026 12:38 66 10
Proszę o racjonalne wytłumaczenie: 
Stadion miejski, użytkuje go tak naprawdę tylko prywatny klub (spółka akcyjna). W dodatku za grosze. Miasto ze swoich pieniędzy remontuje stadion, dostosowuje go do wymogów ligi, w której startuje prywatna drużyna. 
Drenaż miasta. 
 
Śmieci w górę, podatki w górę, a miasto dotuje prywatną firmę. Drenaż miejskich pieniędzy!  
 
 
 
CBA do likwidacji. Już wiadomo dlaczego.
3. Dodane przez lol, w dniu - 15-05-2026 12:42 61 10
niech płacą sponsorzy Unijki a nie miasto!!
4. Dodane przez Ja, w dniu - 15-05-2026 12:46 28 2
Wymiana oświetlenia na dwóch maszrach za 2,7 miliona? Bo tyle wynosi najtańsza oferta? To ile jest tych lamp i ile kosztuje jedna sztuka? Że zdjęcia policzyłem, że na jednym maszcie jest 25 lamp, to na dwóch 50. Czyli wychodzi, że jedna lampa to 54 tyś. Ktoś chyba z tego masztu musiał upaść na głowę !!!
5. Dodane przez wyadtki miasta, w dniu - 15-05-2026 12:53 15 0
Czyli stary numer miasta planować zbyt dużo i mieć do swobodnej dyspozycji tzw. wolne środki?
6. Dodane przez Marek, w dniu - 15-05-2026 12:55 26 0
Kolejna paranoja związana z wymogami TV.
reklama
7. Dodane przez abc, w dniu - 15-05-2026 12:55 23 4
Rozumiem, ze te 3 mln to poszło na oświetlenie? Nie? Jeszcze raz miasto da na prywatę. Wstyd!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
8. Dodane przez Janek, w dniu - 15-05-2026 12:55 29 8
Won z tą ekstraligą z naszego miasta !!!
9. Dodane przez Marek, w dniu - 15-05-2026 12:56 16 0
Do kom. 3, oni nie mają pieniędzy tylko złote karty klubu, hahaha :)
10. Dodane przez obserwator, w dniu - 15-05-2026 12:57 15 2
Klub nie ma na to kasy?
11. Dodane przez Hahaha, w dniu - 15-05-2026 13:13 24 3
Ale beka!!! Koszty nasze, zyski unii s.a.
12. Dodane przez M, w dniu - 15-05-2026 13:13 18 1
Jaśniej to by trzeba powiedzieć włodarzom, że po podwyżkach tym razem za śmieci już ich nie chcemy bo zwyczajnie szkodzą miastu i działają na niekorzyść mieszkańców.
13. Dodane przez Ja, w dniu - 15-05-2026 13:14 17 5
Beczycie i co? Karawana jedzie dalej. Za wasze podatki , za wasze pieniądze ktoś się dobrze bawi
14. Dodane przez mieszkaniec Leszna, w dniu - 15-05-2026 13:18 33 5
Kto za to zapłaci ??? Wszyscy mieszkańcy Leszna ??? Ja jako mieszkaniec Leszna od urodzenia ( 54 lata ) się na to nie godzę .
15. Dodane przez Biegacz, w dniu - 15-05-2026 13:22 22 2
A na bocznym stadionie lekkoatletycznym będzie dalej ciemno jak w .... lisiej norze. 
I tak się mydli oczy biegaczom amatorom, jak to jeden radny odpisał koledze, "temat jest znany, szukają oferenta" ale temu radnemu chyba nie dopowiedzieli że na oświetlenie żużlowego. Takim sposobem spławili pana "bez"Radnego  
Pozdrawiam i amatorzy w Rydzynie stadion LA jest oswietlony więc polecam tamten kierunek
16. Dodane przez Anna P., w dniu - 15-05-2026 13:29 18 3
A po upływie kadencji....?! 
Po upływie kadencji radnych - będą Pozwy Sądowe ( zbiorowy i pojedyncze) Sesje RML są nagrywane 
Będziemy słyszęc na wokandach sądowych dlaczego tak głosowali obciążając nasze podatki lokalne) .Pozdrawiam : Mgr Anna P. ( Radca Prawny)
17. Dodane przez c, w dniu - 15-05-2026 13:34 25 1
Dopiero co prezydent płakał nad fakturą za pół miliona złotych za zimowe utrzymanie dróg, co należy do obowiązków prezydenta miasta.
18. Dodane przez Leszno, w dniu - 15-05-2026 13:44 29 2
Przecież to da żarty. Leszno umiera a tu idą ponad 3mln na motorki nikomu nie potrzebne.
19. Dodane przez Mamazleszna, w dniu - 15-05-2026 13:48 15 4
W 1 lidze też są emocje, mniejsze koszty. Tyle pieniędzy dla 6tys ludzi....le to na głowę wychodzi? Wolę dopłaty do mediów.Parkingi. BASEN 
Sport jest ważny dla młodzieży, w Lesznie szkółka ma wielu adeptow jakiś 30 we wszystkich grupach. Piłkarze mają za to 3 tys we wszystkich rocznikach. Jak to się ma do rzeczywistości. 3 miliony na nastu młodych zuzlowcow gdzie wiesze koszty szkolenia i jazdy pokrywają rodzice czy wychowanie dzięki sportowi dla reszty dyscyplin naprawdę sportowych.
20. Dodane przez Inna grupa sponsorów oświetlenia, w dniu - 15-05-2026 13:52 34 3
Proponują, aby do oświetlenia dorzucili się kibice Unii oraz fanatycy i wielbiciele żużla. 
Tak chętnie zabierają głos w sprawie żużla w Lesznie, więc niech pieniędzmi poprą swoje stanowisko.
21. Dodane przez Hej, w dniu - 15-05-2026 13:54 3 0
Standard
22. Dodane przez !, w dniu - 15-05-2026 13:55 23 3
Prawie 4 bański na stadion, kolejne 3 na klub. UŚMIECHAMY SIĘ :D
23. Dodane przez Hej, w dniu - 15-05-2026 13:58 12 1
Brakuje samowystarczalności żużlowi biorąc pod uwagę klasę rozrywkową sponsorów i telewizję no to kiepsko bardzo kiepsko. Zawodnik zrobi sobie ała to zbiórka jest potrzeba renowacja stadionu czy oświetlenia to funduje miasto czyli my. I to dla kogo? Dla dalszych zarobków całego środowiska żużlowego i garstki kibiców. Garstki bo żużel to naprawdę niszowy sport i poza niektórymi regionami w Polsce praktycznie nikogo nie obchodzi. Ile można by dobrego zrobić za te wszystkie dofinansowania dla innych ludzi w potrzebie czy zwierząt to się w głowie nie mieści. Ale obrońcy powiedzą że żużel to reklama dla miasta ja dziękuję za taką reklamę drożej niż na Polsacie a i nic ciekawego pomiędzy dla mnie nie ma
24. Dodane przez Teraz widzimy,!!!!!, w dniu - 15-05-2026 14:01 12 1
Teraz widzimy na jaki cel przeznaczone nasze podatki lokalne ( np. Opłata od nieruchomości, Opłata Parkingowa,Opłata od bud.nie związanych z mieszkalnictwie,Opłata targowa,O i właśnie Opłata z PIT-u ....nie rejestrujemy się w Urzędzie Skarbowy L-no lecz tam gdzie pracujemy ( w innym powiecie).itp.itd. Anna Maria Z.
25. Dodane przez BlackCat, w dniu - 15-05-2026 14:02 15 1
Planuje w przyszłych wyborach na stanowisko Prezydenta Miasta Leszna złożyć swoją kandydaturę, wygrać je i skończyć ten cyrk! Skończyć cyrk z niesprawiedliwym finansowaniem klubów sportowych w Lesznie, bezpodstawnymi podwyżkami dla odbiorców śmieci, obłożeniem stanowisk  
w spółkach miejskich swoimi pachołkami...Coś wam się w tej Radzie Miasta pop.... o
26. Dodane przez Fan, w dniu - 15-05-2026 14:04 11 1
Klub sportowy Warta Poznań - potrafili zrobić zrzutkę na trybunę dla klubu, można? Można. Trybuna została otwarta nie dawno podczas meczu z Sandecja Nowy Sącz. Kibice tam ogarniają wiele inny spraw też. Żeby nie było, miasto też pomaga jak np wybudowało boiska treningowe, podgrzewana murawę czy oświetlenie. Nie może być tak że miasto wszystko organizuje. Tym bardziej że Leszno ma tylko 55tys mieszkańców oraz inne kluby i wiele innych wydatków.
27. Dodane przez Paweł, w dniu - 15-05-2026 14:17 19 2
Jak chcą się ścigać po ciemku to niech sobie do tych śmiesznych motorków zamontują lampki.
28. Dodane przez Mati, w dniu - 15-05-2026 14:18 14 0
Oj coś czuję że II kadencji Grzesiu nie dotrwa...
29. Dodane przez Aga, w dniu - 15-05-2026 14:19 18 0
Rusiecki natychmiast do wymiany . Takiego uśmičchniętego nam tu nie potrzeba.
30. Dodane przez PL, w dniu - 15-05-2026 14:32 5 0
Wymiana oświetlenia obowiązkowe! 
Wpuścili na stadion publikę na koncertu z okazji Dni Leszna i było ciemno! 
Bo tak miało być! 
Wymogi ekstraklasy pod wymogi sponsora czyli Canal+ to szanowni działacze i radni, za te pieniądze modernizować stadiony! 
Nas te 1000 luksów bardzo razi! 
Ten projektant też pewnie brał ceny materiałów ze sklepu osiedlowego?!
31. Dodane przez leszczyniak, w dniu - 15-05-2026 14:50 2 33
hejterzy do budy. 
Unia Leszno ma reklamę w telewizji, to najniższy koszt jakim można usłyszeć coś o Lesznie.  
Tak trzymać :)
reklama
32. Dodane przez Brawo, w dniu - 15-05-2026 14:54 7 1
Dobrze leszczyniokom, zrzutka na zarząd unii hehehe
33. Dodane przez do boju, w dniu - 15-05-2026 15:00 4 26
To nie są dwa maszty jak ktoś wyżej napisał, a cztery maszty,widać, że ta osoba nawet na stadionie nie była. Po drugie żużel w Lesznie ma największą oglądalność w Wielkopolsce po Lechu.Po trzecie niby gdzie Leszno umiera ? Że straciło kilka tysięcy mieszkańców, otóż jest taki trend,niż demograficzny,a ludzie budują się pod Lesznem.Setki miast straciły znacznie więcej mieszkańców, no ale taki hejter tego nie wie.W końcu jeśli chodzi o imprezy sportowe,czy w ogóle imprezy Leszno ma ich najwięcej w Wielkopolsce po Poznaniu.Jeśli chodzi o Airschow to jest to jedna z większych imprez w całej Polsce,biorąc pod uwagę wszystkie różnego rodzaje imprezy.Nieudacznicy hejtujcie dalej,nic więcej nie potraficie !
34. Dodane przez Do 33, w dniu - 15-05-2026 15:10 6 3
No właśnie pod lesznem a nie w Lesznie. Coś spowodowało że uciekają z Leszna, tak Leszno umiera i jest nieatrakcyjne.
35. Dodane przez roxie, w dniu - 15-05-2026 15:21 19 1
takie tłumy chodzą na unie to zrobić bilet o 20 zł droższy i będzie kasa na lampki od kibiców a nie od ludzi którzy nigdy nie byli na meczu
36. Dodane przez Do 33, w dniu - 15-05-2026 15:25 6 1
Setki miast? Ale żeś odleciał.
37. Dodane przez Do 31, w dniu - 15-05-2026 15:34 16 1
To dlaczego miasto jak pisałem wniosek by zrobić badania sprawdzające te promocję to mi odpisali, że ich "nie stać" ale tu 4 bańki na stadion i 3 bański na klub mają. Śmiech na sali
38. Dodane przez Spacerowicz, w dniu - 15-05-2026 16:19 9 0
Mafia rządzi tym miastem .
39. Dodane przez Janek, w dniu - 15-05-2026 16:27 7 0
Może lepiej założyć światła na kierownice będzie taniej
40. Dodane przez Dla zrozumienia, w dniu - 15-05-2026 16:56 19 2
Te wpisy to NIE HEJT. To wyrażanie opinii, do której każdy ma prawo !
41. Dodane przez Do kom 22, w dniu - 15-05-2026 17:16 6 0
Przyjacielu to co miasto Leszno przekazało to jedno miejsce na uwadze ze każda miejska spółka rowniez sponsoruje klub przekazując nie małe pieniądze! Pytanie po co? Po co reklamują sie tam takie wodociągi albo taki mpec?
42. Dodane przez Mates, w dniu - 15-05-2026 17:17 0 4
Dobra wiadomość
43. Dodane przez Mieszkaniec, w dniu - 15-05-2026 17:18 10 1
To jest jakaś kpina! My mieszkańcy sie na to nie godzimy i zrozum to glupio uśmiechnięty prezydenciku!
44. Dodane przez No tak, w dniu - 15-05-2026 17:36 8 1
Mieliście podwyżki za wszystko? To teraz wiecie na co pójdą wasze pieniądze , do prywatnych kieszeni
45. Dodane przez do 4, w dniu - 15-05-2026 17:43 0 3
Widać, że mało rozumiesz. Albo jesteś zupełny laik, albo dzieciak.
46. Dodane przez zachar, w dniu - 15-05-2026 17:52 10 0
Ile nas kosztowały dni Leszna? 
Co z audi z MPECU? 
Czy jest jakiś klub opozycyjny w RM Leszna? Bo ja nie widzę. Zostali chyba spacyfikowani.
47. Dodane przez Figa, w dniu - 15-05-2026 18:25 4 1
Kibice pokażcie jedność zawodnicy jak i urzędnicy mają was poniżej pasa zbojkotować to dziadostwo !!! Zróbmy referendum odnośnie władz miasta ! Ul Kiepury nie skończona, ul Królowej Jadwigi ,ul Wróblewskiego,ul Swieciecjowska całe miasto rozwalone ,a oświetlenie na ul Zrodkanej ,Ustronie nie skończone, ul Henrykowska narazie coś się robi ale to potrwa hoo ! Ul Wodna ,Szopena tu się facet zapętlił  
Jesteśmy tak zadluzeni ,że niemcy przejmą nas bez wystrzału za dlugi  
Sejf wpędzi nas w taki dramat ,aż się boję że lud tego nie widzi nie słyszy. Teror wprowadzają w Polsce obudzicie się pogońmy razem to draństwo które sprzedaje nas ,Warszawa 20 mają pojedźmy bronić POLSKI !!!
48. Dodane przez Bobo, w dniu - 15-05-2026 18:29 8 0
Kto potrzebuje oświetlenia - klub, kto płaci miasto. No i wszystko jasne, nawet na stadionie. Jak słyszę, że poprzez żużel Leszno jest rozreklamowane w Polsce to śmiać mi się chce. Co ta reklama przynosi mieszkańcom? 
Czy ktoś może to wyjaśnić , pytam poważnie. 
Pan Prezydent o drugiej kadencji raczej nie myśli, obecną pełni bo otrzymał polecenie. Jakoś przetrzyma do końca kadencji.
49. Dodane przez wydatki miasta, w dniu - 15-05-2026 18:43 10 0
Uchwała budżetowa Rady Miasta Leszna na 2026 rok. Dotacje dla samorządowych zakładów budżetowych na wydatki i zakupy inwestycyjne na 2026 rok. Dla MOSiR 5.800.000 zł, z tego na: modernizacja oświetlenia na stadionie im. A. Smoczyka 3.800.000 zł, modernizacja monitoringu na potrzeby organizowanych imprez masowych na stadionie im. A. Smoczyka 130.000 zł, modernizacja dostępu do pomieszczenia monitoringu w wieży sędziowskiej na stadionie im. A. Smoczyka 20.000 zł, utwardzenie placu przy budynku administracyjno-socjalnym "czarnym" wraz z przebudową istniejących parkingów 120 000 zł. Razem 4.070.000 zł na stadion i bezpośrednie otoczenie stadionowe czyli 70 % całości planowanych wydatków dla MOSiR na 2026 rok IDZIE NA ŻUŻEL.
50. Dodane przez Cv, w dniu - 15-05-2026 21:31 4 0
Powiedzcie mi po co w dzień te lampy się świecą ledwo żużel się zacznie ?
51. Dodane przez y, w dniu - 16-05-2026 07:00 9 0
Wyprowadzili ze stadionu na amen piłkę nożną, bo boisko już nie ma wymiarów i mają miejski stadion do swojej, prywatnej dyspozycji w pełni prywatnej firmy sportowej.
52. Dodane przez halo lotnisko!, w dniu - 16-05-2026 13:37 2 1
Halo lotnisko!!! Znowu buczenie nad naszymi głowami???
53. Dodane przez do51, w dniu - 16-05-2026 13:48 5 0
Żeby się wypaliły
54. Dodane przez blek, w dniu - 17-05-2026 04:44 1 3
ludzie wam nic nie pasuje zuzel byl w lesznie i bedzie
55. Dodane przez Cyrk, w dniu - 17-05-2026 10:59 4 0
Sponsorzy z prywatek sknery? Nie płacą? Jedynie spółki miejskie pkaca 
czyli mieszkaniec odarty z kasy podwójnie, potrójnie?
56. Dodane przez XX, w dniu - 19-05-2026 08:16 0 0
Rozumiem, ze kwota za wynajęcie stadionu dla klubu wzrosła, sponsorzy coś rzucają z sakiewki czy tylko lans. Przecie to wynajęcie na wyłączność  
to te grube niby ryby winny finansować a nie zionąć zapałem i flustracja  
przy mikrofonach oraz dobrobytem, prowadzą ten cyrk to winni płacić ale jakoś ich ostatnio nie widać. Boja się wygwizdania. 
Tam światła tak mocne, ze ulica Artylryjska oświetlona.
57. Dodane przez O la la, w dniu - 19-05-2026 08:26 0 0
Rozrzutność ma się dobrze, nie wyjaśniono jak zakończyła się sprawa z audi w MPECu oraz sprawa z wyremontowanym mieszkaniem dla radnej, 
( czy zwróciła mieszkanie, czy obciążono ja kwota remontu ? ) grosz do grosza a będzie kokosza to nasze podatników pieniądze a nie włodarzy osobiste.
reklama
 
Napisz komentarzzasady
  • Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
  • Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane.
  • Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
  • Zabezpieczono reCAPTCHA i ma zastosowanie Polityka prywatności oraz Warunki korzystania z usług Google.
 
Imię:
Komentarz: 
reklama

Dodaj zdjęcia do artykułu zasady
  • Zdjęcia dodawane przez użytkownika muszą dotyczyć tematu artykułu, należy wpisać także do nich komentarz aby uzasadnić ich publikację.
  • Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji zdjęć, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
  • Zdjęcia z komentarzem zawierającym wulgaryzmy nie będą publikowane.
  • Zdjęcia i ich komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
 
 

    WIADOMOŚCI
  • najnowsze
  • komentowane
  • << Previous
  • Next >>
  • <Playback
  • Stop
  • Play >
  • 1
  • 2
  • 1 rok temu
  • 5 lat temu
  • 10 lat temu
  • 15 lat temu
  • << Previous
  • Next >>
  • <Playback
  • Stop
  • Play >
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
reklama














------------------------------------
Najnowsze ogłoszenia DOM.ELKA.PL
świadectwa charakter... Leszno 200
Pokoje,kwatery śmigi... śmigiel 930
Pokoje , kwatery les... Leszno 1085
Lokal handlowo - usł... Leszno 1900
Sprzedam piękne prze... Gostyń 359000
reklama
reklama
habit
Dostęp do tej części serwisu tylko dla osób pełnoletnich
Czy masz 18 lat lub więcej?
Tak, oświadczam, że jestem osobą pełnoletnią
Akceptuj i przejdź dalej
Zrezygnuj