Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
  • Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
  • Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
  • Zaufani Partnerzy - lista tutaj

Cele przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
  • świadczenie usług drogą elektroniczną
  • dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
  • wykrywanie botów i nadużyć w usługach
  • pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
  • świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
  • pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych
Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą
Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
  • prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
  • prawo żądania sprostowania danych,
  • prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
  • prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
  • prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
  • prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
  • prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
  • forma pisemna
    Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno

Informacje dodatkowe
Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
Później
ZGADZAM SIĘ
 
Wiadomości
Sport
Nie przegap
Nowe Galerie Foto
Ładowanie galerii zdjęć...
więcej...
reklama
13
Czerwca 2026
Sobota
Imieniny obchodzą:
Antoni, Lucjan,
Maria Magdalena,
Tobiasz
Do końca roku 201 dni.
Start arrow Leszno arrow Problem z porodówką? Dyrekcja szpitala uspokaja

Zmiany kadrowe na ważnym oddziale

Problem z porodówką? Dyrekcja szpitala uspokaja

18.05.2026. Radio Elka, Jarek Adamek


(Fot. Andrzej Cieślik)
Czy to prawda, że z oddziału ginekologiczno-położniczego leszczyńskiego szpitala odeszło w ostatnim czasie kilku lekarzy? – takie pytania przesłała do nas jedna z mieszkanek Leszna. Dyrekcja szpitala przyznaje, że do roszad kadrowych doszło, ale zapewnia też, że wakaty są uzupełnione i porodówka działa w pełnym zakresie.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Z oddziału ginekologiczno-położniczego w leszczyńskim szpitalu w ciągu niecałego miesiąca miało odejść czterech lekarzy specjalistów, a prawdopodobnie piąty lekarz specjalista ma odejść do końca maja - napisała do nas mieszkanka Leszna, która poprosiła nas o wyjaśnienie sytuacji na oddziale. Jak zaznaczyła problem dotyczy wielu kobiet z naszego regionu. W całej Polsce
coraz częściej słyszy się o ograniczaniu pracy oddziałów położniczych albo nawet o zamykaniu porodówek z powodu braków kadrowych, dlatego uważam, że mieszkańcy powinni wiedzieć, czy podobne ryzyko nie dotyczy również Leszna
- napisała. Poprosiliśmy więc dyrekcję WSW o wyjaśnienia w tej sprawie, pytając zarówno o potwierdzenie czy lekarze rzeczywiście rezygnują z pracy, jak i o to, czy istnieje ryzyko ograniczenia działalności oddziału.

Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Wielospecjalistycznego Anna Jackowska, która odpowiedziała na nasze pytania przyznała, że doszło do zmian kadrowych na oddziale. Fluktuacja załogi jest naturalnym i nieodłącznym elementem funkcjonowania każdej organizacji - zaznaczyła. Dyrektor potwierdziła, że kilku lekarzy zakończyło lub planuje zakończyć pracę, jednak „Szpital, w celu zapewnienia płynności pracy oraz najwyższej jakości opieki, uzupełnił oddział o nową obsadę lekarską”. Jackowska podkreśliła, że zmiany nie mają żadnego wpływu na działalność porodówki. Oddział pracuje w pełnym zakresie, wszystkie dyżury lekarskie są zabezpieczone, a nad działalnością oddziału czuwa pan doktor Piotr Klimczak - doświadczony specjalista ginekologii i położnictwa, uznany autorytet w dziedzinie ginekologii onkologicznej - napisała - Nie ma żadnego ryzyka ograniczenia przyjęć, porodów ani tym bardziej czasowego zawieszenia pracy oddziału. Jesteśmy ponadto w przededniu otwarcia nowo wyremontowanego odcinka ginekologicznego, co dodatkowo poprawi jakość świadczonych usług medycznych.

 
Komentarze (38)
1. Dodane przez Ewa, w dniu - 18-05-2026 10:29 6 0
Wie ktoś kto odszedł?
2. Dodane przez Arek, w dniu - 18-05-2026 10:38 25 29
Spokojnie rząd Tuska działa tak samo jak za poprzedniej kadencji. Nie będzie niczego a kobiety będą rodzić na sorach. Wystarczy się uśmiechać . PiS dla wyborców Tuska był zły to teraz dopiero zobaczycie co to rządy PO. Jak tam PO ile śmieci? Teraz jeszcze woda od lipca 30 procent do góry gaz od października koło 50 procent. Pokazali gdzieś protesty z Anglii? Wątpię.
3. Dodane przez Kokosz, w dniu - 18-05-2026 10:42 25 7
ale bzdety, porodówki nie są zamykane z powodu baku lekarzy, tylko rodzących :) po prostu ginekolodzy muszą rzucać pracę z głodu i przekwalifikowywać się na geriatrów, co jest specjalizacją przyszłościową
4. Dodane przez ..., w dniu - 18-05-2026 10:44 20 5
To niech szanowna dyrekcja i ordynator pochwalą się, z jakiego powodu uciekają lekarze.
5. Dodane przez obserwator, w dniu - 18-05-2026 10:44 15 1
Pododdział udarowy to też fikcja. Wożą do innych szpitali.
6. Dodane przez Do arek, w dniu - 18-05-2026 10:47 14 11
Jasne, osobiście widziałem jak premier wbiegł na oddział i palcem wskazał tych co wylatują.
7. Dodane przez wycinacz, w dniu - 18-05-2026 11:00 8 4
Przecież to oczywiste, w tak wymierającym kraju trzeba pilnie: 
-zamykać porodówki 
-zwolnić kilkaset tysięcy nauczycieli 
-wstrzymać budownictwo i tak wkrótce każdy wnuczek będzie miał 3 mieszkania
8. Dodane przez Do Ewa, w dniu - 18-05-2026 11:01 14 3
Nie wiadomo kto. Niestety nie ordynator.
9. Dodane przez leo, w dniu - 18-05-2026 11:16 20 1
fluktuacje, jak mowi pani dyrektor, moze i sa normalne , pod warunkiem ze nie sa spowodowane anormalnymi przyczynami. Zatem ? a przy okazji, 5 odchodzacych lekarzy z oddziału to ile procent tego zespolu lekarskiego? ilu jest normalnie ginekologów na oddziale? Bo jesli 100, to przyznaje racje, normalna fluktuacja, ale jesli 7-10 , i to ponad 50 proc, to pani daruje, normalna fluktuacja nie jest.
10. Dodane przez Honko, w dniu - 18-05-2026 11:39 20 1
I znowu leszczyński szpital i znowu odchodzący lekarze! 4 jednocześnie to nie jest normalne! Jakaś nowa moda z tym hurtowym odchodzeniem. Pierwsza była neurologia, teraz ginekologia. Który oddział następny??
11. Dodane przez Lek, w dniu - 18-05-2026 11:51 17 1
Kiedy ksiądz proboszcz ma swoje za uszami to się go do innej parafii przenosi a nie wiernych rozgania.
12. Dodane przez Dodane do 10, w dniu - 18-05-2026 13:23 10 1
Dodam jeszcze poradnię kardiologiczną w tym szpitalu, gdzie od sierpnia ub.roku nie można się zarejestrować do kardiologa. Za każdym razem kiedy się dzwoni słyszymy ,że jeszcze nie ma lekarza i trzeba dzwonić. Niedługo już będzie rok i co z tym robi dyrekcja.
reklama
13. Dodane przez Piesek, w dniu - 18-05-2026 13:52 9 9
ZLIKWIDOWAĆ WSZYSTKIE PORODÓWKI ! ZAMIAST TEGO PSIECKA i SZPITALE DLA PSÓW
14. Dodane przez do 12, w dniu - 18-05-2026 14:48 5 3
Na NFZ nieopodal Leszna termin mają za tydzień. Tylko że to trzeba szukać.
15. Dodane przez HENRYK, w dniu - 18-05-2026 15:08 3 0
A co innego mają powiedzieć ??? Czas posprzątać brudy od tych co są na najwyższym szczeblu !!!!!!!
16. Dodane przez Do kom.2, w dniu - 18-05-2026 15:17 7 7
Arku. 
Tobie potrzeba lekarza, ale nie ginekologa... 
:)
17. Dodane przez Do 14, w dniu - 18-05-2026 15:19 11 1
Szukać to ja nie potrzebuję, gdy w tym ," super szpitalu" jest ,przynajmniej powinna być poradnia kardiologiczna. Poradnia była od początku istnienia tego szpitala i tak powoli ulega likwidacji to co istniało . Wszyscy pacjenci z okolic byli przyjmowani, a teraz my mieszkańcy mamy jeździć po okolicznych poradniach,??? GDZIE są te poradnie,które były w tym szpitalu np.dermatologiczna,okulistyczna, poradnia chirurgi Naczyń, czy inne....
18. Dodane przez Do Arka., w dniu - 18-05-2026 15:23 9 10
Pamiętaj, że nienawiść szkodzi zdrowiu.  
PS. 
Wszyscy doskonale pamiętamy rządy PIS. 
:(
19. Dodane przez @12, w dniu - 18-05-2026 16:35 12 1
NFZ, terminyleczenia.nfz.gov.pl, Poradnia kardiologiczna, WOJEWÓDZKI SZPITAL WIELOSPECJALISTYCZNY IM. DR. JANA JONSTONA W LESZNIE, przypadek pilny, pierwszy wolny termin 15.10.2027 r. To jakiś żart? Czy to możliwe, że w tej przychodni kardiologicznej przyjmuje 15 lekarzy? Tak się mówi, że 15 lekarzy ale zarejestrować się nawet nie można nie mówiąc o terminie pierwszego przyjęcia. Co się dzieje z poradnią kardiologiczną w szpitalu?
20. Dodane przez Pacjentka, w dniu - 18-05-2026 17:53 6 0
Jak wiadomo odszedł dr Kowalski,Adamski, Mazurek, Frykowski i w niedalekiej przyszłości odchodzi dr Bus.
21. Dodane przez Agnieszka, w dniu - 18-05-2026 18:30 4 0
Kłamczucha.
22. Dodane przez Xyz, w dniu - 18-05-2026 18:33 22 3
Wcale się nie dziwię, że super lekarze odchodzą z oddziału ginekologiczno-położniczego. Byłam tam pacjentką i widziałam jaki folwark prywatny zrobił z niego ordynator tego oddziału. Pan i władca, zero szacunku dla pacjentek i kadry. Zero kultury, model na wybiegu. Pacjentki przyjmuje w gabinecie w szpitalu po godz.22.00. Skandal!!! Nie mogłam odebrać własnych wyników bez konsultacji z ordynatorem, choć mam swojego lekarza prowadzącego.Skandal!!!
23. Dodane przez M, w dniu - 18-05-2026 18:49 10 0
Przecież to już jest nudne. Państwowej służby zdrowia już dawno nie ma. Chodź chyba tylko o zachowanie pozorów, żeby doić ludzi składkami ZUS. Nic więcej. Nikt nad tym bajzlem od dawna nie panuje.
24. Dodane przez Fruzia, w dniu - 18-05-2026 20:39 12 0
Ordynator faktycznie spóźnia się notorycznie do poradni. 
przyjmuje wieczorami a pacjentki w ciemnościach szukają wyjścia ze szpitala błądząc po piwnicach/ wejście do szpitala jest zamykane/. 
Doktor powinien poprawić komunikację w stosunku do pacjentek, duży Mruk z niego.,
25. Dodane przez x, w dniu - 18-05-2026 21:54 9 0
Czy redakcja mogłaby sprawdzić czy pacjenci udarowi już są przyjmowani w szpitalu w Lesznie czy w dalszym ciągu ludzie są przewożeni do innych szpitali?
26. Dodane przez J.k, w dniu - 19-05-2026 07:38 0 1
Czy jest w Lesznie lub w okolicach jakiś inny lekarz/ lekarka/ ginekolog- onkolog? Proszę o namiary.
27. Dodane przez babunia z dziadziem, w dniu - 19-05-2026 09:25 2 0
to , ze przyznaja uwazam za sukces : "... do roszad kadrowych doszło, ale zapewnia też, że wakaty są uzupełnione i porodówka działa w pełnym zakresie" gdzie kucharek 6 tam niema co rodzic dzieci bo problemy jak znalazl !
28. Dodane przez do 26, w dniu - 19-05-2026 09:45 3 3
Szukałabym tylko w Poznaniu choćby po to, żeby tam się ewentualnie leczyć a nie w Lesznie. Sprawdź na terminyleczenia.nfz.gov.pl UNIWERSYTECKI SZPITAL KLINICZNY W POZNANIU PORADNIA GINEKOLOGII ONKOLOGICZNEJ ul. Szamarzewskiego, przypadek pilny, pierwszy wolny termin 25.05.2026 r. i inne szpitale/poradnie onkologii ginekologicznej w Poznaniu też są wymienione na terminyleczenia.nfz.gov.pl, także WCO (Wielkopolskie Centrum Onkologii) w Poznaniu.
29. Dodane przez zapomnieliśta, w dniu - 19-05-2026 11:01 1 1
No tak. Zapomnieliśta, jak obecne elyty przedtem wszystko zamykały więc na co narzekacie? Pokażcie co stworzono obecnie POLSKIEGO, bo trudno coś zauważyć, poza likwidacjami, zamykaniem i straszeniem- komu nie pasuje... wykluczenie..Przestańcie się porównywa z tymi, co mieli maja i będą mieć kasę wiec dla nich takie miejsca zbędne... przecież prywatne kliniki czekają...
30. Dodane przez @29, w dniu - 19-05-2026 11:38 4 1
Jak najdalej od spółdzielni mieszkaniowych, MPEC-u i prywatnych klinik.
31. Dodane przez Tom, w dniu - 19-05-2026 11:42 5 2
Czyli leszczynianki będą rodzić jak w dawnych czasach w stodole na sianie? Do tego nas cofa obecna koalicja.
32. Dodane przez Do kom. 22 i 24, w dniu - 19-05-2026 11:44 5 3
Mam zupełnie inne zdanie, a mam do niego pełne prawo, bo doktor Klimczak mnie operował. Wspaniały, pełen empatii, ogromnej wiedzy, cierpliwości i zaangażowania w proces leczenia pacjentki. Nigdy nie zauważyłam aby lekceważył jakąkolwiek pacjentkę, która zawsze jest na pierwszym miejscu, też wielokrotnie musiałam czekać na wizytę, która się opóźniała, ale nie mam o to do nikogo pretensji, bo wiem jak zapracowanym lekarzem jest ordynator Klimczak.. Wielokrotnie czekając w kolejce na swoją kolej spotykałam pacjentki z różnych miejscowości, w tym z Poznania, które doktor leczył lata temu i one niejednokrotnie były Mu wdzięczne za uratowanie życia. Zatem drogie panie zamiast wiecznie krytykować, cieszmy sie, że mamy takiej klasy ginekologa-onkologa, a to, że czasem się spóźni wynika z Jego zaangażowania i zapracowania. I jeszcze jedno, stwierdzenie, że jest mrukiem, lekarz nie jest od pogawędek tylko od rzeczowej i konstruktywnej rozmowy na temat zdrowia i procesu leczenia kobiety.
33. Dodane przez Do 6, w dniu - 19-05-2026 11:44 5 1
A widziałeś protesty w Anglii albo miasteczko pod budynkiem prezesa rady ministrów? Wątpię TVN i TVP nie pokażą bardziej ich interesuje Ziobro w USA. Spokojnie jeszcze ponad rok i wszystko wróci do normy.
34. Dodane przez !, w dniu - 19-05-2026 13:49 6 2
uwolnić zawód lekarza, aby polska młodzież mogła się kształcić i tworzyć własne przychodnie, poradnie. W Polsce leczą zza wschodniej granicy bez znajomości języka i dyplomów, a Polakom utrudnia się studiowanie i specjalizacje na normalnych warunkach.
35. Dodane przez Ania, w dniu - 19-05-2026 14:07 5 0
Do 22. 
Wynik nieprawidłowy trzeba odebrać od ordynatora ponieważ wskazuje on możliwości dalszego leczenia, często nowotworowego/prawidłowe wyniki można odebrać w sekretariacie/. Pacjentka ma zaraz wystawiona kartę DILO i bardzo szybko rezonans czy tomografię. Opiekuje się nią koordynator DILO i w porozumieniu z dr Klimczakiem przekazuje jak dalej będzie wyglądało leczenie. 
Natomiast czekanie nieraz godzinę i dłużej na doktora do przyjemnych nie należy. 
Tak samo jak szukanie jakiegoś wyjścia wieczorem ze szpitala. 
Czy drzwi główne do poradni w dni,w które doktor przyjmuje nie mogą być otwarte dłużej? przecież można tam postawić ochroniarza i niech wypuszcza pacjentki. 
Jeszcze jedno- dlaczego nie robi się pacjentkom z nowotworem badania  
genetycznego które dokładnie wskaże rodzaj guza i sposób leczenia? 
Chyba jednak trzeba było jechać do Poznania, do WCO gdzie takie badania są standardem. 
Pozdrawiam dr Klimczaka i dziękuje za wszystko. 
Pacjentka
36. Dodane przez Do kom.22, w dniu - 19-05-2026 14:09 3 3
Niech się pani cieszy, że mogła skonsultować swoje wyniki z autorytetem w ginekologii onkologicznej, jakim bez wątpienia jest pan doktor Klimczak. Zapewne wiele pań zawdzięcza temu lekarzowi zdrowie i życie,, pewnie nie wszystkie byłyby operowane tu w Lesznie, dlatego ogromne dzięki dla pana doktora.
37. Dodane przez Nie przeceniamy lekarzy...!!, w dniu - 19-05-2026 14:59 2 1
Już wszystkie uniwersytety w Polsce ( nawet ostatnio powstały ,Im.Kaliski ....kształcą w swoich murach lekarzy minim to 2 grupy dziekańskie czyli po 60 osób. Już niedługo zatem będę także bezrobotni lekarze. Płacimy im normalne pensje zatem a nie po 300 tys. zł. miesięcznie. emeryto 
lek. rodzinny Jan Glowacki. Pozdrowienia dla wszystkich
reklama
38. Dodane przez Pacjentka, w dniu - 20-05-2026 22:12 1 2
O zgrozo (...)przez tego człowieka wszyscy lekarze uciekają z tego oddziału. To nie porodówka jest zagrożona tylko ginekologia i jego zabiegi na pacjentkach które są notorycznie powtarzane np wyprowadzenie Stomil. To jest lekarz nie znający sprzeciwu i nie dopuszczający lekarzy do zabiegów.. Dyrekcjo proszę przyjrzyjcie się temu problemowi. Dużo mówić o tym oddziale w ostatnim czasie
 
Napisz komentarzzasady
  • Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
  • Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane.
  • Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
  • Zabezpieczono reCAPTCHA i ma zastosowanie Polityka prywatności oraz Warunki korzystania z usług Google.
 
Imię:
Komentarz: 
reklama

Dodaj zdjęcia do artykułu zasady
  • Zdjęcia dodawane przez użytkownika muszą dotyczyć tematu artykułu, należy wpisać także do nich komentarz aby uzasadnić ich publikację.
  • Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji zdjęć, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
  • Zdjęcia z komentarzem zawierającym wulgaryzmy nie będą publikowane.
  • Zdjęcia i ich komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
 
 

    WIADOMOŚCI
  • najnowsze
  • komentowane
  • << Previous
  • Next >>
  • <Playback
  • Stop
  • Play >
  • 1
  • 2
  • 1 rok temu
  • 5 lat temu
  • 10 lat temu
  • 15 lat temu
  • << Previous
  • Next >>
  • <Playback
  • Stop
  • Play >
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
reklama














------------------------------------
Najnowsze ogłoszenia DOM.ELKA.PL
Lokal handlowo - usł... Leszno 1900
Sprzedam piękne prze... Gostyń 359000
Mieszkanie do wynaję... Leszno 1700
Zielone wzgórze - dz... Jezierzyc... 83900
Dom, stodoła, garażChróścina 580000
reklama
reklama
habit
Dostęp do tej części serwisu tylko dla osób pełnoletnich
Czy masz 18 lat lub więcej?
Tak, oświadczam, że jestem osobą pełnoletnią
Akceptuj i przejdź dalej
Zrezygnuj