Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.
Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
wykrywanie botów i nadużyć w usługach
pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)
Podstawy prawne przetwarzania danych
marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych
Odbiorcy danych Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.
Prawa osoby, której dane dotyczą Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
prawo żądania sprostowania danych,
prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
forma pisemna Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno
Informacje dodatkowe Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
StartLeszno Leszczyńska wyremontowana za połowę zakładanej ceny
Wylot z Leszna na Święciechowę z nową nawierzchnią
Leszczyńska wyremontowana za połowę zakładanej ceny
18.05.2026. Radio Elka, Bartosz Maluśki
Zakończyła się modernizacja ulicy Leszczyńskiej w Święciechowie, którą każdego dnia przejeżdża kilkanaście tysięcy pojazdów. Jak podkreślali podczas oficjalnego oddania trasy do użytku lokalni samorządowcy, stan techniczny jezdni wymagał już pilnej interwencji. Prace objęły również wymianę nawierzchni ścieżki rowerowej. Zrealizowanej inwestycji doglądała wicewojewoda Karolina Fabiś-Szulc.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
- To jedna z najbardziej obciążonych dróg, bo codziennie przejeżdża nią 11 tysięcy pojazdów. To poziom generujący ruch jak na drodze krajowej. Wymieniliśmy jej nawierzchnię oraz strukturę ścieżki rowerowej - mówił starosta leszczyński Maciej Wiśniewski. - Ruch na tej trasie jest spory i kwalifikowała się ona już do odnowienia. To bardzo ważna droga w kontekście
połączenia gminy Święciechowa z Lesznem, to też droga, przy której mieści się nasza strefa inwestycyjna - dodał wójt Święciechowy Mikołaj Kostaniak.
Jak zaznaczył starosta, zadanie zostało wykonane znacznie taniej, niż pierwotnie zakładano. Szacunkowo inwestycja miała kosztować 3 mln zł, ale ostateczny koszt wyniósł jedynie połowę tej kwoty. Dodatkowo 750 tys. zł stanowiło dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a pozostałą część solidarnie sfinansowały samorządy powiatu leszczyńskiego i gminy Święciechowa.
- W tym roku Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg wynosił 244 mln zł, które po połowie zostały podzielone dla gmin i powiatów. Pozwoli to zrealizować 66 zadań, dzięki czemu 126 kilometrów dróg zostanie zmodernizowanych i przebudowanych. Są też listy rezerwowe i gdy znajdą się oszczędności, tak jak w tym przypadku, trafiają one z powrotem do puli - przekazała wicewojewoda Karolina Fabiś-Szulc.
Wyremontowany odcinek ma długość około 1,2 kilometra. Gmina Święciechowa zamierza złożyć wniosek do przyszłorocznego naboru RFRD o dofinansowanie budowy położonej w pobliżu ulicy Magazynowej, a starostwo planuje remont ulicy Kosmonautów. Ma ona zostać przebudowana w kierunku lotniska, a wzdłuż niej powstanie nowa ścieżka rowerowa. Na skrzyżowaniu ulic Kosmonautów i Leszczyńskiej z kolei ma powstać rondo. Obecnie kończone jest przygotowywanie dokumentacji projektowej, a kolejnym krokiem będzie oszacowanie kosztów i poszukiwanie zewnętrznego dofinansowania.
1. Dodane przez Carl Johnson, w dniu - 18-05-2026 14:47 293 100 osób zasłużonych, które nawet nie kiwnęły. Jakie to jest śmieszne. Po co oni tam pozują? Przecież tam powinni ustawić kilku mieszkańców, bo to z ich pieniędzy.
2. Dodane przez do kom. 2, w dniu - 18-05-2026 15:00 115 To komuna wiecznie żywa, tak wybieracie.
3. Dodane przez gol, w dniu - 18-05-2026 15:01 171 Czy Rządowy Fundusz czy inny to i tak pieniądze ludzi, którzy na to pracowali. Ich na zdjęciach faktycznie nie ma . A reszta pieniędzy poszła na Podwyżki dla Prezesów, urzędników ? Kino ?Muzeum czy pikniki ?
4. Dodane przez leszczyniak, w dniu - 18-05-2026 15:21 91 niech się Leszno uczy - na drodze dla rowerów wywalili kostkę i ułożyli nawierzchnię bitumiczną. gratulacje!
5. Dodane przez do 1, 2, 3, w dniu - 18-05-2026 15:22 1213 Wam nikt nigdy nie dogodził i nie dogodzi. Zawsze jest jakaś władza, są urzędnicy, którzy to realizują. To jest proste jak budowa cepa. Zamiast się cieszyć z wykonanej inwestycji, to ... trzeba komuś dokopać. Jakie to prostackie. A ja w imieniu swoim i myślę, większości mieszańców po prostu dziękuję każdemu, kto przyczynił się do realizacji tego zadania.
6. Dodane przez jj, w dniu - 18-05-2026 15:26 55 Oby to nie było jak te anty--terrorystyczne słupki za 6 mln zł , co samochód dostawczy jechał i ups.. wyrwał razem z kostką brukową ..hahaha. To są Fachowcy z KO !
reklama
7. Dodane przez jedziemy, w dniu - 18-05-2026 15:38 02 jedziemy nie śpimy jedziemy hahahaha
8. Dodane przez pytanie, w dniu - 18-05-2026 15:41 182 Panie Rusiecki,to prawda ,że pana koleżanka z partii : A.M.Żukowska rozliczyła kilometrówki na 38 000 zł za ubiegły rok. 1.Nie posiada samochodu 2. Do Sejmu ma niecałe 2 km . Szczególnie istotne gdy Ograniczacie wjazdy samochodów, promujecie ekologię ..? Podatnicy to nie idioci .
9. Dodane przez Polo Prawica, w dniu - 18-05-2026 16:45 54 Oby się nie okazało, że po okresie gwarancji trzeba od nowa budować za dużo więcej jak zaoszczędzono .
Póki co cieszmy się i radujmy się.
Ale pamiętając o powiedzeniu: hytry dwa razy traci.
10. Dodane przez hyh, w dniu - 18-05-2026 17:27 32 jeszcze ino ksiecia mogli tam postawic co by to poswiecil
11. Dodane przez Kierowca, w dniu - 18-05-2026 17:36 85 Taa.... i ta super prędkość 50.... to nabijania skarbony Państwa, żeby policja miała gdzie łapać. Wolińska to samo... szeroka droga a prędkość 50. Za to w srodku miasta na Alejach 70..... Super logika!!!!! Brawo.
12. Dodane przez M, w dniu - 18-05-2026 18:01 72 Jeśli za połowę ceny no to mam tylko 2 pytania: 1) Kto z ramienia inwestora to przygotowywał, że aż o tyle się pomylił? Sprzątaczki w czasie śniadania czy woźny? 2) Czy ktoś widział jak są wymalowane pasy wzdłuż ścieżki rowerowej od ul. Kosmonautów w stronę Leszna? Kto to malował? Niewidomi czy miłośnicy mocnych trunków po tygodniu świętowania? Bo jak cały remont jest tak zrobiony to będzie jeszcze wesoło.
13. Dodane przez do kom.5, w dniu - 18-05-2026 18:27 1210 Ludzie mają dość obłudy i lewitowania tego Rządu. Kolorowe parasolki i festyny pod publikę nie przykryją nieudolności Władz. Polacy dzięki KO płacą jedne z najwyższych rachunków za energię w Europie. To Lewica z PO i PSL głosowali za Mercosur- skażona żywność genetycznie modyfikowana, Wzrost o 100 % cen gazu, energii, śmieci, wody, Bankructwo Służby Zdrowia, Zadłużenie Polski do poziomu Grecji . Prezesi spółek inkasują po 800 tys. zł. a Włodarze relaksują się w Kinie i muzeum ( za nasze pieniądze). Miasteczka już ustawiają w stolicy...Z radości chyba.
14. Dodane przez jacek, w dniu - 18-05-2026 19:18 01 a ksiądz i kropidło gdzie
15. Dodane przez Lesz, w dniu - 18-05-2026 20:34 01 Za pol ceny znaczy taniocha, mam tylko pytanie- czy ma to oznaczac ze ta droga ma tylko wytrzymac do konca kadencji, tj ile lat?
16. Dodane przez x, w dniu - 18-05-2026 21:33 20 Przydałyby się drzewa jeszcze. Pięknie wyglądają i dają latem cień.
17. Dodane przez do 13, w dniu - 18-05-2026 21:43 00 Przestań ćpać i popatrz na BHP to jest dopiero szopka
18. Dodane przez Do kom. 5, w dniu - 18-05-2026 22:00 11 Ty pewnie klaszczesz bankomatowi jak wypłacasz pieniądze. Władza potrzebuje takich pożytecznych...
19. Dodane przez kpopp, w dniu - 19-05-2026 00:30 44 do kom 13.Masz nieźle zryty mózg,to twój ukochany pis Morawiecki z szydło głosowali i podpisywali jak popadnie dokumenty z Mercosur.KO musiała odkręcaj i co nie co się udało.Wysokie ceny prądu dzięki Dudzie który pierwsze co zrobił to podpisał ustawę likwidujacą farmy wiatrowe.Pisiory przetracili miliardy z ETS które Polska dostała z Uni..złodzieje.Zmień leki i przestań oglądać respublikę bo żyjesz w innej rzeczywistości.
20. Dodane przez on, w dniu - 19-05-2026 06:50 00 kasa została to może pasy pomaluje do Niechłodu
21. Dodane przez Do 8, w dniu - 19-05-2026 08:00 30 U kogoś się ten człowiek uczył i praktykował i nie pisz takich Kom. bo 5 minut tego człowieka, trwa 6 minuty nie będzie!
22. Dodane przez do kom. 19, w dniu - 19-05-2026 08:44 01 Następny produkt polityczny :D pisskało = jedno zło.
23. Dodane przez janek, w dniu - 19-05-2026 08:52 62 Wójt gminy Święciechowa przecina kolejną wstęgę. A gdzie był, jak było głosowanie nad podniesieniem składki za wywóz śmieci w KZGRL?
24. Dodane przez Poseł KO, w dniu - 19-05-2026 09:04 60 Pani Marta Wcisło jest europosłem zasiadającym w komisji bezpieczeństwa i obrony...Twierdzi ona: że nasza "ręczna rakieta Piorun jest produkowane RĘCZNIE" hahaha..W dodatku według niej produkujemy ich kilkaset na 4 zmiany, ale to dane, których nie może ujawnić haha.. Europosłanka KO !! Ci ludzie biorą po min. 25 tys Euro m-c. Taka oto władza.. A co na to pan Rusiecki ?
25. Dodane przez .., w dniu - 19-05-2026 09:07 63 Pod Kancelarią Tuska powstaje właśnie Miasteczko Gniewu . Jutro Protest !Tacy to ludzie zadowoleni są. Uśmiechamy się Leszno ! Piękny dzień !
26. Dodane przez Mieszkaniec, w dniu - 19-05-2026 09:12 31 No tak osoby że zdjęcia pewnie już dostaliście premia za drogę. Co zaoszczędzili na drodze to dla nas bo się nam należy bo trzeba było się ruszyć z biura. Otwarcia powinny dokonać osoby zasłużone zwłaszcza takie co odprowadzają najwięcej podatku. W końcu droga jest z naszych podatków.
27. Dodane przez Adam, w dniu - 19-05-2026 09:26 41 Piszą ,że : Górnicy, rolnicy i tysiące pracowników zablokują w środę Warszawę .
28. Dodane przez Dróżnik, w dniu - 19-05-2026 10:11 10 Dziwne to odbiory bez Wykonawcy? Czyżby jakiś konflikt?
29. Dodane przez do kom. 24, w dniu - 19-05-2026 10:48 30 Oni nie wiedzą z kim graniczy Polska, ilu posłów zasiada w sejmie, myślą, że samochód benzynowy to coś innego niż spalinowy, generalnie wymieniać można długo, no ale jacy wyborcy tacy wybrańcy.
30. Dodane przez f, w dniu - 19-05-2026 11:09 40 Reszta na Kino pójdzie albo jakieś muzeum. Po to skrócili sobie dzień pracy, żeby mogli się odprężyć po całym dniu siedzenia i patrzenia w puste kartki
reklama
31. Dodane przez ::, w dniu - 19-05-2026 11:27 31 Instytut Myśli Schumana 20 maja idzie z "Solidarnością". Warszawa . Z uśmiechem .
32. Dodane przez ///, w dniu - 19-05-2026 11:31 42 W ŚRODĘ W WARSZAWIE 20 maja trzeba być razem. Będzie mowa o Zielonym Ładzie. Będzie mowa o referendum. Ale tak naprawdę chodzi o coś większego. Chodzi o Polskę. O przyszłość naszego kraju, naszych rodzin i naszej pracy. Marsz Polaków - Plac Zamkowy, Warszawa Ó środa, 20 maja [ godz. 12:00
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane.
Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
Zdjęcia dodawane przez użytkownika muszą dotyczyć tematu artykułu, należy wpisać także do nich komentarz aby uzasadnić ich publikację.
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji zdjęć, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
Zdjęcia z komentarzem zawierającym wulgaryzmy nie będą publikowane.
Zdjęcia i ich komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.