Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.
Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
wykrywanie botów i nadużyć w usługach
pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)
Podstawy prawne przetwarzania danych
marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych
Odbiorcy danych Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.
Prawa osoby, której dane dotyczą Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
prawo żądania sprostowania danych,
prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
forma pisemna Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno
Informacje dodatkowe Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
Sąd Rejonowy w Głogowie umorzył postępowanie przeciwko wójt gminy Jemielno Annie Hrebenyk, uznając, że czyn, którego dotyczył akt oskarżenia, cechuje się znikomą społeczną szkodliwością. Tym samym sprawa dotycząca oświadczenia złożonego przy inwestycji związanej z rozbudową remizy OSP nie będzie dalej rozpoznawana na rozprawie.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Sprawa trafiła do sądu pod koniec grudnia ubiegłego roku. Prokuratura zarzucała wójt przekroczenie uprawnień jako funkcjonariusz publiczny oraz złożenie nieprawdziwego oświadczenia w postępowaniu administracyjnym, które miało umożliwić uzyskanie
pozwolenia na budowę. Więcej o tle sprawy przeczytasz TUTAJ i TUTAJ.
Jak informowała wcześniej prokurator Liliana Łukasiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Legnicy, chodziło o oświadczenie dotyczące dysponowania nieruchomością na cele budowlane. - Wójt złożyła oświadczenie na temat tego, iż ma prawo do dysponowania działką budowlaną, na którą uzyskała pozwolenie w związku z rozbudową remizy w OSP Jemielno - mówiła prokurator. Według ustaleń śledczych gmina miała jedynie prawo wejścia na prywatne działki za zgodą właścicieli, natomiast w dokumentach wskazano pełne prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane.
Za zarzucany czyn groziło od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności, prokurator żądał 8 miesięcy w zawieszeniu na 3 lata. Ostatecznie jednak sąd zdecydował o umorzeniu postępowania, uznając, że stopień społecznej szkodliwości czynu jest w tym przypadku znikomy.
1. Dodane przez :), w dniu - 19-05-2026 13:41 334 ciekawe ile dostałby zwykły "Kowalski" za podobną sprawę?
2. Dodane przez ja, w dniu - 19-05-2026 13:52 183 Ale jaja.
3. Dodane przez Stara baba, w dniu - 19-05-2026 13:52 616 Brawo pani wójt
4. Dodane przez Jarek, w dniu - 19-05-2026 14:13 21 Panie Drozda, idź Pan w c--j z takim żartem.
5. Dodane przez ???, w dniu - 19-05-2026 14:15 254 Czyli według sądu można składać fałszywe oświadczenia i nie ponosić konsekwencji. BRAWO sąd. Może należy odpowiednich przełożonych tym zainteresować?
6. Dodane przez abc, w dniu - 19-05-2026 14:33 273 Mafia . Jednak nie ma prawa karnego takiego samego w tym kraju dla wszystkich Polaków ???
7. Dodane przez Rolnik, w dniu - 19-05-2026 14:44 234 Robią to z uśmiechem dla swoich
8. Dodane przez x, w dniu - 19-05-2026 15:02 170 I co nie wierzyliście. PSL zawsze swoich ochroni. Za to samo kiedyś burmistrz góry przestał nim być a wójt w niechlowie kilka miesięcy przesiedziała w areszcie.
9. Dodane przez Płot, w dniu - 19-05-2026 15:04 72 A Jaśku to może płot by przestawił
10. Dodane przez Boguha, w dniu - 19-05-2026 15:06 30 Podejdź no do płota zbiore jeszcze więcej i se kwiatków nasadze
11. Dodane przez Rysiek, w dniu - 19-05-2026 15:08 42 Ta z górki jak tam referendum bo coś nie ma ma nic o nim. Przegrałaś to nic nie piszesz
12. Dodane przez Olek, w dniu - 19-05-2026 15:15 80 No i co można załatwić można (...)
reklama
13. Dodane przez Mieszkanka Powiatu, w dniu - 19-05-2026 15:21 411 Brawo Pani Wójt! Od początku wiedziałam że prawda wyjdzie na jaw!
14. Dodane przez ktoś, w dniu - 19-05-2026 15:32 11 Do kom. 9 Między PL a DGR . 100% się zgadzam.
15. Dodane przez (...), w dniu - 19-05-2026 15:42 01 Ciekawe co jeszcze (...) wymyśli. Ciągle parkuje koło remizy. No wstyd.
16. Dodane przez Atom, w dniu - 19-05-2026 15:45 51 Plebs nadal wierzy w równość względem prawa a elity uchwalają coraz to nowe ograniczenia które ich nie dotyczą
17. Dodane przez Do 13, w dniu - 19-05-2026 15:52 16 Dokładnie wyszła Wójt(...) ma plecy. Taka prawda
18. Dodane przez Dlaczego, w dniu - 19-05-2026 17:24 41 Wójt Niechlowa była aresztowana? Pokazowy proces? I wyrok Czyżby byli równi i równiejsi ?
19. Dodane przez Polo Prawica, w dniu - 19-05-2026 18:31 10 Jeszcze by tego brakowało żeby wszyscy do USA musieli emigrować.
20. Dodane przez PP, w dniu - 19-05-2026 18:37 02 11.04.2026. Radio Elka, Jarek Adamek
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pracuje nad zmianami dotyczącymi ewidencji ludności. -Zamiast adresu zameldowania, zamieszkania i korespondencyjnego każdy mieszkaniec będzie miał tylko jeden adres: ten pod którym faktycznie mieszka zapowiada wiceminister Wiesław Obecnie w ewidencji mieszkańców występuje kilka kategorii adresów: adres zameldowania, adres zamieszkania oraz adres do korespondencji. Wiele osób zameldowanych jest zupełnie gdzie indziej, niż tam, gdzie faktycznie mieszka. -Przykładem są tu podleszczyńskie Wilkowice, gdzie według reklama
zameldowania jest 3 tysiące mieszkańców, a faktycznie mieszka ponad 5 tysięcy - mówi Wiesław Szczepański. Powoduje to nie tylko zamieszanie z dostarczaniem korespondencji urzędowej, ale także jest związane na przykład z finansowaniem samorządów z budżetu państwa. -Pieniądze z udziału w podatku PIT i CIT w sytuacji, gdy obywatel nie wskaże miejsca zamieszkania, trafiają tam, gdzie jest zameldowany - mówi wiceminister. Innym problemem jest organizacja działalności szkół: gmina jako organ prowadzący nie wie, ile dzieci mieszka faktycznie na jej terenie.
Dlatego MSWiA przygotowuje rozwiązania porządkujące kwestie zamieszkania. -Chcemy wprowadzić tylko jedną kategorię adresu, ten dotyczący rzeczywistego zamieszkania, który będzie przypisany do numeru PESEL - mówi Wiesław Szczepański - zniknie natomiast kategoria meldunku. Określenie adresu następować ma na zasadzie oświadczenia mieszkańca, złożonego pod odpowiedzialnością karną. Wiceminister zaznacza, że właściciele posesji zostaną wyposażeni w narzędzia weryfikujące zamieszkanie, żeby nie dochodziło do sytuacji wmeldowania kogoś bez jego zgody.
21. Dodane przez Łona, w dniu - 19-05-2026 18:46 132 W tym momencie przestaje wierzyc w sprawiedliwość i praworządnośc
22. Dodane przez do kom 20, w dniu - 19-05-2026 20:29 00 To teraz wiadomo komu zależy na dokładaniu kolejnych kosztów dla państwa - tym razem łatwiej będzie kogoś wykluczy c i uznać za bezdomnego bez adresu? Czy o to chodzi w masowej, dyskryminującej, kontrolowanej narzucanej pod przymusem cyfryzacji?
23. Dodane przez ., w dniu - 19-05-2026 21:13 40 Ciekawe czy ci którzy są za wójt też są skłonni poświęcić swój teren z działek na rzecz gminy? No dalej! Pokażcie ze tak wolno!
24. Dodane przez Sąd sam łamie prawo, w dniu - 19-05-2026 21:34 30 PASCAL POWIEDZIAŁ NIGDY NA TYM ŚWIECIE NIE OCZEKUJ SPRAWIEDLIWOŚCI A W POLSCE TO NAPEWNO
25. Dodane przez Sędziowie mają 1 procent zaufania i to nie cały procentt, w dniu - 19-05-2026 21:40 60 W POLSCE NIE MA ŻADNEJ SPRAWIEDLIWOŚCI W SĄDACH
A TEN SĘDZIA Z TYCHÓW CO AUTO PROWADZIL PIJANY I MIAL PONAD DWA PROMILE ALKOHOLU JAKA PONIUSL KARE
26. Dodane przez Hańba, w dniu - 19-05-2026 21:48 51 Są równi i równiejsi nawet w sądzie
Sędzia (...) z sądu pracy w Lesznie sam zamiutl sprawę pod dywan mobbingu I to ma być Sędzia ten człowiek to wstydu nie posiada że schanbil urząd sędziowski
27. Dodane przez Pewnie, w dniu - 19-05-2026 22:07 12 E tam jest jak jest i niech tak będzie popiszą a życie toczy się dalej.
28. Dodane przez do 15, w dniu - 19-05-2026 22:30 41 A gdzie ma parkować jak mu na podwórzu remizę postawili z niską społeczną szkodliwością czynu.
29. Dodane przez Zdzichu, w dniu - 20-05-2026 05:26 12 Jaśku to wszystko na koszt państwa czy pokryjesz koszty. Ja nie wiem jak ty byłeś wójtem . Płot postawiłeś a teraz masz problem. Że ja wogóle mieszkam w tym Jemielnie. Nom myślał że jak płot postawiłeś to se jednak jakiś taki super gościu ale chyba no nie bo ty jesteś jakiś taki inny i się czepiasz innych a ja myślałem że jak byłeś w referendum to teraz już nic nie będziesz robił ale się na tobie zawiodłem.
30. Dodane przez Maria, w dniu - 20-05-2026 06:22 42 zgoda buduje nie zgoda rujnuje no nie
31. Dodane przez Z całego serca wszyscy razem, w dniu - 20-05-2026 07:31 12 Cyli co, Na. Czyjej działce budowano?
Osoby fizycznej (Polaka), czy w księgah wieczystych była jeszcze we władaniu III Rzeszy i o zgodę za Odrę trzeba jechać prosić?
I z tąd ta mała szkodliwość?
Ziobro straży pomógł.
Zbigniew Ziobro w przeszłości pomagał Ochotniczym Strażom Pożarnym (OSP), przekazując im znaczne dotacje finansowe i specjalistyczny sprzęt ratowniczy.
Wsparcie pochodziło z Funduszu Sprawiedliwości, którego głównym celem statutowym jest pomoc ofiarom przestępstw. Według polityków Solidarnej Polski (obecnie Suwerenna Polska) strażacy pierwsi docierają na miejsca wypadków, dlatego mogą być doposażani z tych środków.
Za te pieniądze kupowano m.in. wozy strażackie, quady, łodzie, torby medyczne i defibrylatory.
Dotacje trafiały często do mniejszych gmin, które nie miały własnych budżetów na drogie wyposażenie.
Odpowiedzi wygenerowane przez AI mogą zawierać błędy. Ale nie muszą.
Oceń sam jak USA ocenia ściganie za pomoc strażakom. Nękanie dziennikarzy. Ubieraj się o zieloną kartę.
Fałszywe alarmy bombowe i kryzysowe: Od 13 maja 2026 roku stacja stała się celem skoordynowanych działań. Do siedziby redakcji wzywano policję i straż pożarną z powodu rzekomej bomby, a pogotowie ratunkowe wysyłano pod pretekstem rzekomego pobicia na terenie firmy.Działania wymierzone w dziennikarzy: Sprawcy zaczęli nękać czołowe twarze stacji, m.in. Michała Rachonia, Adriana Klarenbacha i Katarzynę Gójską, wysyłając pod ich adresy domowe zgłoszenia o zagrożeniu życia (np. o próbach samobójczych przez odkręcenie butli z gazem).Interwencje w domu Tomasza Sakiewicza: Policja dwukrotnie wkroczyła do mieszkania szefa stacji, Tomasza Sakiewicza. Powodem był mail od rzekomego samobójcy twierdzącego, że posiada pas szahida i wysadzi budynek
Podnoszono zarzuty, że interweniujący funkcjonariusze zachowywali się brutalnie (skucie asystentki) oraz nie posiadali pełnego umundurowania ani identyfikatorów. Według Sakiewicza, eskalacja ma związek z zatrudnieniem przez stację Zbigniewa Ziobry jako korespondenta w USA.Stanowisko MSWiA i policji: Szef MSWiA Marcin Kierwiński oraz przedstawiciele policji kategorycznie odrzucili te oskarżenia, tłumacząc, że służby miały prawny obowiązek natychmiast sprawdzić drastyczne zgłoszenia o zagrożeniu życia.
Jak ty będziesz czuł się zagrożony najpewniej też przyjadą. Choć byś mieszkał na zadupiu i żył ze zbierania puszek nie komentując pracy rządu.
Się ma. Pa.
32. Dodane przez czyli, w dniu - 20-05-2026 07:57 30 doktryna Sławomira N działa - tak długo jak jesteś z nami to bronimy cię
33. Dodane przez Brawo Sad, w dniu - 20-05-2026 08:02 35 Pani Wojt bedzie mogla wreszcie troche spokojnie popracowac dla dobr:mieszkancow i gminy Jemielno. To moze tez otrzezwi troche jej oponentow ktorzy sa zaciekli,warcholscy i nieobiektywni !
34. Dodane przez Ja, w dniu - 20-05-2026 08:18 11 Wiesław niech przemyśli sprawę dostarczania przesyłek OD : sądu DO : obywatela !!! Dlaczego w razie kiedy obywatel nie odbierze korespondencji jest ona traktowana jako :dostarczona ? Dlaczego ? To samo od filozofa komornika tzw. sądowego. To jest kłamstwo na przedbiegach. I jak tu wierzyć sądom ? Proste rozwiązanie, nie przerażać usługi i wrzucać do skrzynki !!! Polska paranoja
35. Dodane przez Mieszkanka Powiatu do 17., w dniu - 20-05-2026 08:25 16 Spotkamy się w sadzie!
36. Dodane przez Brawo Sad, w dniu - 20-05-2026 10:06 25 Pani Wojt bedzie mogla wreszcie troche spokojnie popracowac dla dobra:mieszkancow i gminy Jemielno. To moze tez otrzezwi troche jej oponentow ktorzy sa zaciekli,warcholscy i nieobiektywni !
37. Dodane przez Do 36, w dniu - 20-05-2026 10:47 21 A w międzyczasie odwiedzać każdy możliwy sąd
38. Dodane przez do 35, w dniu - 20-05-2026 10:51 42 W sadzie? I co? Będziecie rzucać do siebie jabłkami?
39. Dodane przez Mecenas, w dniu - 20-05-2026 12:20 13 Opadły szczęki, czy chcecie więcej
40. Dodane przez do kom 30, w dniu - 20-05-2026 16:08 02 Zgoda buduje, niezgoda rujnuje.. ale to tylko częściowa prawda, bo oznaczałoby to, że wszyscy muszą się zgadzać na wszystko, żeby innych zadowolić a to też nie jest dobre, szczególnie, gdy ważą się losy kraju... Tam, gdzie zło się panoszy trzeba umieć powiedzieć nie.. tylko w taki sposób mamy szanse przetrwać, jako naród... Nie może być równych i równiejszych.. Co to znaczy, że " Ostatecznie jednak sąd zdecydował o umorzeniu postępowania, uznając, że stopień społecznej szkodliwości czynu jest w tym przypadku znikomy." Czy można zaufać urzędnikowi państwowemu, który poświadcza nieprawdę? Dzisiaj tak a jutro inaczej?
41. Dodane przez Do 39, w dniu - 20-05-2026 21:47 20 Nie tacy mocni byli!
42. Dodane przez Mieszkaniec, w dniu - 21-05-2026 18:00 50 Wszystko do czasu!!!!!!!!!!
43. Dodane przez Honorata, w dniu - 21-05-2026 20:48 60 Nie chcę się z tej pani śmiać,ale kres jej rządzenia już bliski
44. Dodane przez Mieszkaniec, w dniu - 22-05-2026 08:33 25 Brawo Pani Wójt, kolejne sprawy ( nie tylko Pani) zostają wygrywane i pokazują prawdę jak ludzie potrafią zniszczyć drugiego człowieka, teraz tylko posypią się odszkodowania a karma powoli wraca do niektórych....i wiem co mówię !!!
45. Dodane przez Do 44, w dniu - 22-05-2026 13:40 50 Jedynie co się sypie to przez wojt ta gmina
46. Dodane przez Anna, w dniu - 22-05-2026 16:44 05 Czekajcie jeszcze teraz będzie ciekawie bo słynna frotka trzyma z pryncypałem i kazał jej pismo bo wójtowa se nie mogła zebrania i frotka mówiła że on jej to tak zrobi że będzie dobrze
47. Dodane przez Do 46, w dniu - 22-05-2026 22:00 50 Nie miesza się leków z alko! Juz dwa dzwony byly w wakacje i w styczniu mało?
48. Dodane przez Marek, w dniu - 23-05-2026 20:57 70 Ta to ma farta,jakim cudem jej to wszystko przechodzi płazem.Ale nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka.
49. Dodane przez Do 48, w dniu - 23-05-2026 22:26 70 Jeszcze będziemy pić szampana i to za niedługi
50. Dodane przez Do 46, w dniu - 24-05-2026 19:01 50 Co to za (...) napisał, hahahaha.Moze myśl logicznie bo logiki u ciebie zero.
51. Dodane przez Do 44, w dniu - 24-05-2026 19:26 60 Karma to już do ciebie wraca,niedługo twoja rozprawa,zobaczymy jak się będziesz cieszyć,szukaj pracy tylko już nie w tym zawodzie,bo będzie zakaz
52. Dodane przez Do kom.50, w dniu - 24-05-2026 19:48 60 A tak na marginesie które tam w ogóle myślą, żadna,(...)
53. Dodane przez Do 51, w dniu - 25-05-2026 13:17 70 A to ta od mobbingu ? brawo,sprawa się jeszcze nie odbyła a ta już pisze o swojej wygranej ? A ona jeszcze w GOPS pracuje ?
54. Dodane przez Barbara, w dniu - 25-05-2026 18:25 60 Ci w gminiey wszystkich widzą tylko nie siebie.Przyjdzie kryska na matyska
55. Dodane przez Wyborca, w dniu - 25-05-2026 22:31 50 Sąd umorzył postępowanie a nie uniewinnil.
56. Dodane przez Do 33, w dniu - 26-05-2026 00:29 50 Tak!!!!!! ta wójt i praca,pomyliło się tobie z innymi wójtami np.pani Wójt gm.Winsko.Mowie o tej pani wójtowej która jest najbliżej.Nigdy nie mów że może teraz spokojnie popracować bo do pracy to jej bardzo daleko,nawet ludzi nie ma którzy tą pracę dobrze by wykonywali.Lenie że aż z daleka czuć lenistwem i braku kompetencji.Wstyd mi tu mieszkać a nie daj Boże jak ktoś się zapyta co tam u was w tej gminie się dzieje to nawet dowiaduje się rzeczy o których nic nie wiedziałem.Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd.Mozevto już długo nie potrwa.Oby.
reklama
57. Dodane przez Mieszkaniec, w dniu - 26-05-2026 17:41 70 Co niektórzy czytają i komentują jakby nie znali znaczenia artykułu.Aby szanowna bronić.Umorzenie, umorzenie, umorzenie,wiecie gamonie co to jest???????
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane.
Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
Zdjęcia dodawane przez użytkownika muszą dotyczyć tematu artykułu, należy wpisać także do nich komentarz aby uzasadnić ich publikację.
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji zdjęć, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
Zdjęcia z komentarzem zawierającym wulgaryzmy nie będą publikowane.
Zdjęcia i ich komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.