Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.
Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
wykrywanie botów i nadużyć w usługach
pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)
Podstawy prawne przetwarzania danych
marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych
Odbiorcy danych Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.
Prawa osoby, której dane dotyczą Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
prawo żądania sprostowania danych,
prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
forma pisemna Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno
Informacje dodatkowe Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
StartLeszno Niespodziewane rezygnacje dyrektorek SP1 i SP5
Kolejne konkursy ogłoszone
Niespodziewane rezygnacje dyrektorek SP1 i SP5
26.05.2026. Radio Elka, Jarek Adamek
(fot. Jarek Adamek)
Prezydent Leszna ogłosił jeszcze dwa konkursy na dyrektorów szkół w mieście: Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 5. Jak przyznał wiceprezydent Maciej Grabianowski jest to wynik niespodziewanej decyzji dyrektorek obu placówek, które rezygnują z funkcji.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Trwają właśnie ogłoszone pod koniec kwietnia konkursy na dyrektorów kilku placówek edukacyjnych w Lesznie: Przedszkoli nr 5 i nr 10, Szkoły Podstawowej nr 10, Zespołu Szkół Specjalnych, I, II i III Liceum Ogólnokształcącego oraz Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego. We wszystkich
dobiega końca kadencja obecnych dyrektorów. Wiceprezydent Maciej Grabianowski po ogłoszeniu tych konkursów powiedział Radiu Elka, że w przypadku dwóch szkół prezydent zdecydował o powierzeniu obowiązków bez konkursu na kolejną kadencję. Chodziło o Szkołę Podstawową nr 1 i Szkołę Podstawową nr 7.
Tymczasem teraz Urząd Miasta ogłosił konkurs na dyrektorów dwóch szkół: SP1 i SP5.Maciej Grabianowski przyznał, że w obu przypadkach konkursy są związane z rezygnacją obecnych dyrektorek. -Pani Magdalena Kozłowska ze Szkoły Podstawowej nr 5 złożyła wniosek o przejście na emeryturę, jej kadencja powinna skończyć się za rok, ale wniosek musimy uwzględnić - mówi Grabianowski - jeśli chodzi o Szkołę Podstawową nr 1 pani Kinga Karaś, której chcieliśmy powierzyć obowiązki na kolejną kadencję poinformowała, że nie skorzysta z tej propozycji. Przypomnijmy, że cały czas toczy się postępowanie przed sądem administracyjnym w sprawie zamiaru likwidacji SP1, wciąż nie ma orzeczenia w tej sprawie. W obu konkursach aplikacje można składać do 12 czerwca, a sam konkurs ma odbyć się 23 czerwca.
1. Dodane przez hyhy, w dniu - 26-05-2026 13:57 4224 po Krakowie będzie lawina :D grunt już się trzęsie pod nogami
2. Dodane przez Kapitan nie ucieka z tonącego okrętu, w dniu - 26-05-2026 14:12 267 Przykre to, że pani dyrektor zostawia SP1. Decyzja prywatnie jak najbardziej zrozumiała, jednak tym przypieczętowała koniec szkoły
Co do SP5, ciekawe kto tam wystartuje
3. Dodane przez obywatel Gronowa, w dniu - 26-05-2026 14:33 3110 SP 5 już dawno czas na zmiany i najlepiej kogoś młodego z innymi perspektywami i chęcią zmian, nowoczesności. Tam wiecznie nie można było nic załatwić, brak tablic interaktywnych , brak rowerowni z kamerami (wieczne kradzieże rowerów) , akcja z klimatyzatorami w najbardziej nasłonecznionych klasach na którą składali się rodzice. Z wszystkim o co postulowali rodzice i rada - zawsze problem.
4. Dodane przez do kom. 1, w dniu - 26-05-2026 14:45 1526 Pobożne życzenia... Co innego odwołanie w wyniku referendum, a co innego wybór nowego. PIS-urki już przebierają nóżkami... A są też chętni z Konfy, a i Braun też ma swojego kandydata.
5. Dodane przez ccc, w dniu - 26-05-2026 15:11 72 świat się zatrzymał, czy jutro wstanie słońce?
6. Dodane przez !, w dniu - 26-05-2026 15:46 100 Zapomnieliście o ZS 4 !!!
7. Dodane przez Nie belfer, w dniu - 26-05-2026 16:11 202 Ja sie nie dziwie tym decyzja. Moja babcia, byla nauczycielka, jak chciala mi dokuczyc, to zawsze mowila- "obys cudze dzieci uczyl". Gdy teraz widzi sie roszczeniowa dziatwe i jeszcze bardziej roszczeniowych rodzicow to chce sie ten zawod i funkcje porzucic raz na zawsze. Dlatego ja, kochajacy swoja babcie, zostalem policjantem.
8. Dodane przez Myszka, w dniu - 26-05-2026 16:12 146 Sp5 już dawno czas na zmianę oby ktoś z autorytetem był i prowadził szkołę tak jak być powinno.Tam tylko sponsoringi to tacy są mile widziani.Gorzej z tym którym ciężko coś dać bo nie mają co dać.Wiec mam nadzieję, że pan który od lat nie powinien tam być nie będzie się ubiegał o stanowisko dyrektora szkoły.Zepsol psychikę wielu dzieciom i mam nadzieję że będzie to ktoś kto będzie dobrym szlachetnym .człowiekiem.
9. Dodane przez Uczen, w dniu - 26-05-2026 16:37 138 A to przypadkiem pani z sp1 nie pójdzie do sp5 ? Wiadom& wygra konkurs&
reklama
10. Dodane przez ina, w dniu - 26-05-2026 16:42 31 Do Myszka nadał by się Czarnek
11. Dodane przez elanbajbiter, w dniu - 26-05-2026 17:00 106 czyżby likwidacja SP1? kapitan opuszcza pierwszy tonący okręt? albo sprawy prywatne? albo... może wymuszona decyzja pod wpływem nacisków? wiemy tyle, co nam powiedzą... tylko kto dzisiaj chcę się pchać na dyrektorów? wiadomo, ktoś się znajdzie...
12. Dodane przez Mieszkaniec Leszna, w dniu - 26-05-2026 17:01 152 Każdy ma pewną granicę wytrzymałości, której przekroczenie chwieje równowagę. Nie wiem jak było w SP5, ale po tych wszystkich przepychankach, które musiała przechodzić Pani Dyrektor SP1, miała prawo miec dość, aby zaczerpnąć świeżego, życiowego powietrza. Obu paniom życzę poprawy swego życia i zdrowia.
13. Dodane przez Ewa, w dniu - 26-05-2026 17:22 213 Pani Ptaszyńska na dyrektora!
14. Dodane przez Olo, w dniu - 26-05-2026 17:35 117 W SP 1 dyrekcja zmienia się tak często że już nie nadążam co jeden dyrektor to lepszy. Sp1 sami się wykończyliście
15. Dodane przez Anonim, w dniu - 26-05-2026 17:41 159 W szkole nr 5 powinni wymienić nauczycieli w klasach 1-3
16. Dodane przez xxx, w dniu - 26-05-2026 18:17 101 Bez przesady. Przejście pracownika na emeryturę to dla pracodawcy jakaś sensacja? Takie sprawy należy omawiać i wiedzieć już na początku roku. Ilu w Lesznie jest zatrudnionych w szkołach i może przedszkolach nauczycieli emerytów, pobierających jednocześnie emeryturę? Jak długo jeszcze? Nie ma żadnego obowiązku zatrudniania emerytów.
17. Dodane przez do kom 15, w dniu - 26-05-2026 18:36 1810 Zmienić nauczycieli w klasach 1-3??? A może najpierw sprawdzić gruntownie środowiska rodzinne i troskę o dzieci w domach rodzinnych? Każdy niezadowolony rodzic ma możliwość posłania dziecka do placówki prywatnej!
18. Dodane przez do 14, w dniu - 26-05-2026 18:42 42 Olo chyba pomyliłes miasta albo ci słońce zaszkodziło.
19. Dodane przez Nieaczyc.Teho....z, w dniu - 26-05-2026 19:05 1013 Kochani już widać gołym.okoem że "PO" nie podoła..że najdłużej to będą trwać do X/27 r....a wykończy ich narastające bezrobocie młodych po szkołach,brak kasy na Służbę Zdrowia i wydłużające się kolejki do lekarzy,górnicy jeszcze ostatniego słowa nie powiedzieli - uczynią to w środku zimy,Społeczeństwo polskie nie wytrzyma kosztowo coraz droższych mediów ,( ceny prądu.gazu,ciepła,wody i kanalizy,ceny paliwa płynnego)...I te nadchodzące fakty wysadza p.Tuska z siodła. Pozdrawiam .dr Jacek T ,L-,no.
20. Dodane przez jan, w dniu - 26-05-2026 19:08 204 w końcu zmiana w sp5!
21. Dodane przez Admin, w dniu - 26-05-2026 19:45 139 Szkoła publiczna jest po to, żeby każde dziecko miało równy dostęp do dobrej edukacji niezależnie od tego, czy rodziców stać na prywatną placówkę. To nie rodzice mają uciekać do szkół prywatnych, tylko szkoła państwowa powinna wspierać wszystkie dzieci, motywować je.Niestety czasem wygląda to tak, że uwagę i wsparcie dostają głównie wybrańcy, a reszta dzieci jest pomijana. Właśnie dlatego rodzice zabierają głos i chcą zmian.
22. Dodane przez Ktos, w dniu - 26-05-2026 20:16 112 W SP 1 dzieci tzw młodzież robi co chce , pali elektro , żuje snusy , chowają się po kątach . Nie chodzą do szkoły . Skakaja z wiaduktu ( 3 tyg temu dziewczynka skoczyła ) . Robią z tego wypadek a go było celowe . Nikt sobie z tym nie radzi . Nauczyciele nie prowadzą zajęć .tj szkoła & dziwna . Aaaa i zero strachu . Młodzież może robić co chce .
23. Dodane przez Izolda Złotowłosa, w dniu - 26-05-2026 20:20 40 Ciekawe dlaczego w 2 placówkach nie odbędą się konkursy (w jednej obecna dyrektor nie skorzystała z propozycji)? Wybór na funkcję dyrektora szkoły daje mocny argument, a tak to zwykły nominat, którego kompetencje zarówno nauczyciele, jak i rodzice mogą podważać.
24. Dodane przez do kom. 15, w dniu - 26-05-2026 21:19 177 Co masz do nauczycieli klas 1-3? Nauczyciele są bardzo obiektywni, wyrozumiali, pomocni, wspierający! Roszczeniowy rodzic się odezwał? Wstyd!
25. Dodane przez kornik, w dniu - 26-05-2026 21:32 245 Podziwiam ludzi, którzy chcą i sprawują w dzisiejszych czasach funkcję dyrektora szkoły.
26. Dodane przez Do kom 24, w dniu - 26-05-2026 21:35 95 Żaden wstyd wyrażać własną opinię. Wstydem jest niereagowanie.
27. Dodane przez Paweł, w dniu - 26-05-2026 22:59 80 Do kom. 7. A mój ojciec, który był policjantem zawsze mi powtarzał, abym się uczył&
28. Dodane przez Bobo, w dniu - 27-05-2026 01:20 102 Prawda jak zwykle jest pośrodku. Rodzice są roszczeniowi to prawda ale i nauczyciele niektórzy , nie mówię o konkretnych szkołach rownież nie radzą sobie. A do tego jeszcze naciski z tzw. góry. Nauka zaczyna się w domu. I to jest podstawa. Szkoła owszem ma uczyć . Ale podstawy wychowania wynosi się z domu. A tak szczerze to nawet za większe pieniądze niż mają obecnie nauczyciele z dużym stażem nie chciałbym uczyć . Może napisałem trochę nie na temat ale trudno być dyrektorem firmy jeśli sytuacja nie jest w miarę stabilna. Poza tym każdy ma prawo odejść z firmy kiedy uzna to za stosowne.
29. Dodane przez pytanie, w dniu - 27-05-2026 04:44 70 Pod jednym z marketów młode panie zaczepiają chłopaków w sprawie papierosów elektronicznych? Rodzice, bądźcie czujni.
30. Dodane przez A może by tak, w dniu - 27-05-2026 07:27 21 Kiedy Wilkowice? Długo jeszcze?
31. Dodane przez do4, w dniu - 27-05-2026 07:52 12 tak czułem, uderz w stół a norzyce się odezwą
32. Dodane przez ;), w dniu - 27-05-2026 08:38 50 czyli robimy referendum? Ogólnie pis z konfederacją mają pole do popisu skoro ludzie są wkurzeni opłatą śmieciową itd. Wystarczy obiecać poprawe życia oraz obniżenie opłat oraz zmniejszenie administracji a w dodatku zrezygnować ze skróconych godzin pracy urzędów to obywatele na pewno zagłosują za pis i konfederacje.
33. Dodane przez do 31, w dniu - 27-05-2026 08:45 30 najpierw naucz się ortografii ojczystego języka
34. Dodane przez Ja, w dniu - 27-05-2026 08:56 68 Licze ze Pani Kinga wystartuje w konkursie w sp5 - świetny pedagog. Jeden z niewielu ktory sie angażuje i dba o uczniów klasy 4
35. Dodane przez do kom.24, w dniu - 27-05-2026 08:59 91 Pewnie dziecko nie daje sobie rady, a miało być najlepsze.
reklama
36. Dodane przez do kom. 26, w dniu - 27-05-2026 09:09 85 A zareagowałaś/eś w szkole? Podaj podstawę wymiany nauczycieli klas 1-3! Jeśli Twoje dziecko chodziło do tej szkoły, to miało kontakt z jednym nauczycielem, natomiast co mają do tego pozostali uczący? Moje dzieci a teraz wnuki chodzą do tej szkoły, są w klasach 1-3, dzieci zadowolone, uwielbiają swoich wychowawców! Masz odwagę tu pisać i wyrażać swoje niezadowolenie, to napisz dlaczego! A jeśli nie zareagowałeś w szkole, to faktycznie WSTYD i hańba, pisać publicznie swoje wypociny!
37. Dodane przez Do kom 36, w dniu - 27-05-2026 12:05 62 To, że Twoje dzieci i wnuki miały dobre doświadczenia, nie oznacza, że wszyscy muszą mieć identyczne. Opinia rodzica nie staje się wypocinami tylko dlatego, że jest niewygodna. Reagowanie można zacząć od rozmowy w szkole, ale równie dobrze można publicznie zwrócić uwagę na problem szczególnie gdy dotyczy większej liczby osób. W przeciwieństwie do obrażania innych za samo wyrażenie zdania.
38. Dodane przez Kiki, w dniu - 27-05-2026 12:28 71 Za takie pieniądze nie warto się spinać .
39. Dodane przez do kom. 37, w dniu - 27-05-2026 14:17 74 Opinia jednego rodzica na temat wszystkich nauczycieli klas 1-3, to chyba jakieś nieporozumienie. Tak , rodzic ma prawo wyrazić swoje niezadowolenie, ale pierwszy krok kieruje do nauczyciela, dyrekcji a nie na forum publiczne. Jeśli już publicznie się wypowiada, to niech przedstawi powód. Jeśli w rodzinie ojciec jest alkoholikiem, to też należy twierdzić, że to rodzina alkoholików? Jednemu rodzicowi nie pasują wszyscy nauczyciele? To chyba z tym rodzicem jest jakiś problem!
40. Dodane przez Majka, w dniu - 27-05-2026 15:16 34 Szkoda że Pani dyrektor karaś zrezygnowała z funkcji dyrektora szkoły o którą walczą rodzice, nie wiadomo co teraz będzie , jeżeli wystartuje w konkursie na dyrektora szkoły Sp nr 5 , wiele osób będzie zaskoczonych i rozczarowanych , los szkoły jest ciężki , a teraz kiedy główny kapitan odchodzi tym bardziej
41. Dodane przez Do komentarz 34, w dniu - 27-05-2026 16:07 43 Nie bądź śmieszny Kinga w ogóle nie powinna pracować w szkolnictwie!!
42. Dodane przez Oj Pani Kingo, w dniu - 27-05-2026 16:37 54 Pani Kinga rezygnuje bo wie że za chwilę i tak straci pracę. Myślicie że liczy się z dobrem placówki, otóż nie . Jest to podyktowane ratowaniem siebie
43. Dodane przez SP1, w dniu - 27-05-2026 16:41 17 Pan Rusiecki w końcu robi porządek z dyrektorką oraz nauczycielami w SP1 Dziękujemy Panie Prezydencie
44. Dodane przez Anonim, w dniu - 27-05-2026 19:12 32 Jeszcze nie ma decyzji bz sądu, szkoła normalnie funkcjonuje , proszę nie obrażać nauczycieli i uczniów
45. Dodane przez Jak, w dniu - 27-05-2026 19:13 41 Mają dosyc cyrku w oświacie. (…
46. Dodane przez do kom 27, w dniu - 27-05-2026 20:33 20 Nieladnie p.Pawle, jestem policjantem z pelnym,wyzszym wyksztalceniem z dwoch kierunkow, kryminologia i resocjalizacja. Wyksztalcenie wrecz idealne do pracy w tej formacji. Wiem ze duzo osob uwaza ze w tej formacji jest duzo tzw "bezmozgowcow", ale jest duzo madrych i wyksztalconych ludzi.
47. Dodane przez Xxx, w dniu - 27-05-2026 21:29 50 W SP 1 lekcje chemii najlepsze , piątki i szóstki za nic, matematyka odpuszczana już w maju , nie można zapanować nad młodzieżą, która wiecznie chowa się na przerwach z telefonami w toaletach, chodzą do szkoły jak chcą i kiedy chcą,mają olewczy stosunek, zero dyscypliny i zapanowania nad nimi, ale to też kwestia wychowania w domu. Nie wiem co jest takiego super w tej szkole, że tak o nią walczyli. Nauczyciel nawet jak chce prowadzić lekcje to nie może, bo dużo dzieci z orzeczeniami,nie ma jak dostosować zajęć pod wszystkie, wieczne przeszkadzanie na lekcjach tych , którzy mają gdzieś naukę i chodzą bo gdzieś muszą, wiele by wymieniać uwag...
48. Dodane przez Jaromir Nagły, w dniu - 29-05-2026 14:41 30 Szanowni Państwo, jako wychowanek Pani Kingi Karaś pozwalam sobie napisać komentarz. Pani Dyrektor Karaś jest i była wspaniałym wychowawcą, nauczycielem oraz kulturalnym i dobrym człowiekiem. Próby oskarżenia jej o niehonorowe zachowanie poprzez anonimowe (wstyd!) komentarze są ohydne i nieuczciwe. Szanowni Państwo, piszą niektórzy o "kapitanie opuszczającym tonący statek". A kto z Państwa widział tego "kapitana podczas walki ze sztormem na morzu"? Nie mówię tu o aferze, która zawisła nad szkołą w ostatnim czasie. Praca w szkole w tym regionie miasta jest trudna, bardzo. Pani Dyrektor codziennie zmagała się z różnymi problemami uczniów i rodziców, od błahych po ciężkie, od problemów z nauką po problemy wychowawcze. Codziennie przez lata. Bez "fajerwerków", górnolotnych haseł. Łatwo krzyczeć, protestować. Bardzo romantyczny obraz. Po wszystkim jednak, ktoś będzie musiał się ubiegać o pieniądze dla szkoły, szukać pracowników - nauczycieli, odpowiadać im na pytania czy mogą mieć pewność zatrudnienia. Czy wówczas mogłaby liczyć na równie duże wsparcie od skandujących dziś w obronie szkoły? Pani Dyrektor zostawiła w tej szkole kawał serca, nie godzi się oskarżać ją o niewłaściwe zachowanie. Jeśli ktoś chce oskarżać kogoś innego o niewłaściwą postawę, warto, by wziął za to odpowiedzialność podpisując się własnym nazwiskiem. Z wyrazami szacunku i wsparcia dla Pani Dyrektor Kingi Karaś. Jaromir Nagły, szkołę SP1 kończyłem w 19.06.2019 r.
reklama
49. Dodane przez Xxx, w dniu - 30-05-2026 12:28 01 To co robi władza w tym mieście to kompletny dramat! Upchali w każdej ze spółek i zakładów budżetów swoich partyjnych nominatów z KO I PO. A teraz atak na szkoły i placówki oświatowe
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane.
Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
Zdjęcia dodawane przez użytkownika muszą dotyczyć tematu artykułu, należy wpisać także do nich komentarz aby uzasadnić ich publikację.
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji zdjęć, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
Zdjęcia z komentarzem zawierającym wulgaryzmy nie będą publikowane.
Zdjęcia i ich komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.