Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.
Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
wykrywanie botów i nadużyć w usługach
pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)
Podstawy prawne przetwarzania danych
marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych
Odbiorcy danych Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.
Prawa osoby, której dane dotyczą Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
prawo żądania sprostowania danych,
prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
forma pisemna Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno
Informacje dodatkowe Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
StartLeszno Linia nr 6 co 20 minut, linii nr 9 nie będzie
Zmiany w rozkładzie jazdy MZK
Linia nr 6 co 20 minut, linii nr 9 nie będzie
31.05.2026. Radio Elka, Jarek Adamek
(Fot. Archiwum)
Od 1 czerwca autobusy MZK w Lesznie będą jeździć według nowego rozkładu. Najważniejsze zmiany dotyczą linii nr 6, na której liczba kursów wzrośnie o prawie 60. Zlikwidowana zostanie natomiast linia nr 9.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Zmiany w rozkładzie jazdy związane są z zakupieniem przez miasto nowych autobusów elektrycznych, dofinansowanego ze środków unijnych. -Projekt zakładał, że zwiększymy częstotliwość na liniach 1,2,3, 6 i 10 - mówi Maksymilian
Jarosz z MZK. Łącznie liczba kursów autobusów miejskich w dni robocze wzrośnie o prawie 60 - z 248 do 305. Najbardziej wzmocniona zostanie linia nr 6. -Będzie kursowała do 20 minut, od 5.20 do 20.40 - mówi Maksymilian Jarosz - przez cały dzień będzie można przejechać nią z Dworca PKP do najważniejszych punktów miasta, miedzy innymi szpitala i galerii handlowych. Zlikwidowana zostanie natomiast zostanie linia nr 9. -To krótszy wariant linii nr 6, miała tylko pięć kursów dziennie i nie cieszyła się dużym zainteresowaniem - informuje Jarosz.
Zwiększy się także kursowanie autobusów w weekendy: w soboty z 72 do 121 dziennie, a w niedzielę i święta z 39 do 54. Nowy rozkład jazdy obowiązywał będzie także w miesiącach wakacyjnych.
Miejski Zakład Komunikacji poinformował też, że w piątek 5 czerwca (po Bożym Ciele) autobusy będą kursować według sobotniego rozkładu jazdy.
1. Dodane przez Zlikwidować, w dniu - 31-05-2026 12:41 928 ZLIKWIDOWAĆ MZK
2. Dodane przez Ola, w dniu - 31-05-2026 12:57 226 Należy puścić 2 linie podstawowe : - pn / pdn - wsch. / zach. i po bólu, bo każdy wlecze się jak na górskiej serpentynie. Leszno małe miasto!!!
3. Dodane przez mieszkaniec Leszna, w dniu - 31-05-2026 13:03 97 Może warto skorelować rozkład jazdy linii nr 3 z planem lekcji w SP9? Obecnie w godzinach popołudniowych dzieci muszą czekać na autobus 2 godziny, a świetlica szkolna jest już nieczynna.
4. Dodane przez Ktos, w dniu - 31-05-2026 13:40 225 Znowu niema autobusu po 22 z okolic Galeri Leszno.
5. Dodane przez ja, w dniu - 31-05-2026 14:19 86 SP 9 jest na Zatorzu to gdzie niby maja autobusy te dzieci wozić na Kilińskiego czy na Swieciechowska? Słabo kumam
reklama
6. Dodane przez Lejek, w dniu - 31-05-2026 14:37 92 Czy jest możliwość żeby ktoś stworzył mapę tych tras autobusów poruszających się po Lesznie? To by uprościło korzystanie z nich a nie tylko nazwy ulic.
7. Dodane przez Tomasz, w dniu - 31-05-2026 14:40 86 Co by nie było zawsze ludzie będą narzekać. Dołożyli autobusy to też źle....
8. Dodane przez mieszkaniec, w dniu - 31-05-2026 14:44 120 W Poznaniu jest więcej grup osób uprawnionych do darmowych przejazdów , i różnych ulg , w ten sposób coraz więcej ludzi korzysta z komunikacji miejskiej. Komunikacją powinno dostać się w miarę szybko z jednego punktu do drugiego, w ten sposób ludzie wybierają często poruszanie komunikacją w Poznaniu . Przecież można wprowadzić darmową komunikacje w mieście dla mieszkańców, i tak autobusy nie są zapełnione , także było atutem ,żeby ludzie wybierali Leszno jako miasto do życia.
9. Dodane przez Matt, w dniu - 31-05-2026 15:06 55 Kupują autobusy po to żeby zmniejszyć ilość linii. Czegoś tu nie rozumiem
10. Dodane przez Hmmmmmmmmmmmm, w dniu - 31-05-2026 15:42 53 Będzie w sobotę więcej autobusów do galerii.leszno?
11. Dodane przez do kom.8, w dniu - 31-05-2026 16:06 82 Zgadzam się, bezpłatna komunikacja dla mieszkańcow Leszna zmniejszy ruch samochodowy. No ale niestety,w Lesznie na wszystko jest, ale nie na rzeczy rzeczywiście potrzebne i ulatwiające życie w mieście wszystkim mieszkańcom, a nie wybranym.
12. Dodane przez Feli, w dniu - 31-05-2026 17:25 31 Do kom 4 masz rację z fabryki pomp i galerii S 1 też nie ma np.do Osiecznej jeździła 13 ale już nie musi komunikacja w Lesznie chyba należy do najgorszych
13. Dodane przez Ad 5, w dniu - 31-05-2026 17:27 310 Rejon SP9 jest olbrzymi. Moja córka do szkoły ma 1,5 kilometra. Niektóre jej koleżanki i koledzy z klasy mają jeszcze dalej. Do tej szkoły chodzi prawie 900 dzieci, a na MZK nie możemy liczyć. Nawet jak rano autobus jest to długo czekają na lekcje, później często nje majŕ jak wrócić do domu, a plecaki ciężkie. Chcąc nie chcąc musimy ich wozić.
14. Dodane przez @3, w dniu - 31-05-2026 17:37 92 Do SP9 na Zatorzu potrzebny jest dojazd autobusem miejskim? Bez przesady. Są miejskie rejony szkół podstawowych? Są. Należy skończyć z przyjmowaniem do szkół podstawowych uczniów spoza rejonu szkolnego.
15. Dodane przez do kom.4, w dniu - 31-05-2026 17:52 71 Najważniejsze,aby na 22 zdążyli pracownicy zakładów na Spółdzielczej, reszta musi radzić sobie sama.
16. Dodane przez pln, w dniu - 31-05-2026 17:57 32 Autobusy zbyt często mają opóźnienia. Jeżeli według planu kursy są raz na ruski rok, tym bardziej po stronie MZK należy pilnowanie dokładnego czasu rozkładu jazdy i to do ostatniego przystanku.
17. Dodane przez x, w dniu - 31-05-2026 18:14 70 W 2017 roku prezydent Łukasz Borowiak zaprosił mieszkańców na otwarte zebranie w sprawie komunikacji miejskiej. Od tego czasu żadnego następnego spotkania, dyskusji na temat komunikacji miejskiej a nie aktualne w tej kadencji spotkania z prezydentem o wszystkim i o niczym i to w wyznaczonym czasie max 60 minut. Nie było chyba też jakiejkolwiek otwartej ankiety dla mieszkańców, dać możliwość wypowiedzi. Najwyższy czas do dyskusji na temat komunikacji miejskiej zaprosić mieszkańców.
18. Dodane przez 5 czerwca w piątek, w dniu - 31-05-2026 18:31 80 Czyli jednak 5 czerwca w piątek LABA MZK razem z biurokracją leszczyńskiego magistratu. Nad jednym i drugim nadzór sprawuje prezydent. W ROBOCZY PIĄTEK 5 czerwca autobusy będą jeździły według rozkładu sobotniego. To jasno i kolejny raz pokazuje, że w orbicie zainteresowań MZK są jedynie uczniowie, lokalna biurokracja i emeryci a ludzie pracują, także w piątki i w weekendy, także na 3 zmiany.
19. Dodane przez Honko, w dniu - 31-05-2026 18:46 92 Do kom13. A Wasze dzieci to są jakieś ułomne?? Ciebie też tak wożono i trzymano za rączke?
20. Dodane przez popieram 6, w dniu - 31-05-2026 18:54 80 To jest po prostu śmieszne (miasto), żeby ze strony MZK zniknął schemat sieci, bo był. Schemat sieci powinien powrócić. Jaki to problem?
21. Dodane przez mieszkaniec, w dniu - 31-05-2026 19:18 41 Ulgi i darmowe przejazdy są skierowanie do wybranych grup osób i tutaj nic się nie zmienia. Lepiej skorzystać samochodu , jest szybciej i taniej. Muszą nastąpić konkretne zmiany żeby zachęcić mieszkańców korzystania z komunikacji miejskiej.
22. Dodane przez rozkład jazdy, w dniu - 31-05-2026 19:43 20 Pilnowanie czasowego rozkładu jazdy nie powinno stanowić problemu i należy go odpowiednio ułożyć, łącznie z planem sieci, żeby autobusy nie meandrowały, jak dziś (kom. 2) bo przejazd linią 6 to jest wręcz podróż. W innych miastach nie jest problemem przyjazd autobusu na czas. Po to jest rozkład jazdy. Jeździmy na dworzec kolejowy, do lekarza, na wydarzenia w śródmieściu. Kiedyś po południu w autobusie linii 6 z Rejtana na odcinku ul. Dąbrowskiego trzeba było uświadomić kierowcy, że jedzie w takim tempie, że od dawna się spóźnia a nie była to godzina szczytu. Trochę nadrobił. To samo kiedyś było w prawie pustym opóźniającym się autobusie linii 12 do Gronowa.
23. Dodane przez 2 wnioski, w dniu - 31-05-2026 19:54 50 Do Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miasta Leszna trafiły niedawno 2 wnioski: 1. W sprawie zwolnienia z opłat niedowidzących osób z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności oraz ich opiekunów.
7 lipca 2025 r. mieszkanka Leszna złożyła opublikowaną w BIP petycję w w/w sprawie. 6 listopada 2025 r. czyli po 4 miesiącach prezydent odpowiedział negatywnie. UML, którym kieruje PML nie dochował ustawowego 3-miesięcznego terminu załatwienia petycji, którą należy załatwić niezwłocznie, nie dłużej niż 3 mce. Ponadto, pomimo, że petycja była skierowana do PML, PML nie przekierował tej petycji do rady miasta ani nie powiadomił autorki petycji o możliwości zwrócenia się w tej sprawie do rady miasta, bo to rada miasta uchwala regulamin przewozów i taryfę opłat a nie prezydent. W uzasadnieniu wniosku podano, że miasta stosują takie zwolnienia z opłat i przytoczono ustalenia w Warszawie, Ostrowie Wielkopolskim, Głogowie, Poznaniu.
2. W sprawie likwidacji dotychczasowych bezpłatnych przejazdów pracowników socjalnych, asystentów rodzin, opiekunek środowiskowych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lesznie (MOPR). W uzasadnieniu wniosku podano, że nie ma żadnych podstaw, potrzeb ani uzasadnienia, żeby koszty prowadzenia działalności w/w osób były przerzucane na koszty prowadzenia działalności Miejskiego Zakładu Komunikacji. Koszty pracy pracowników socjalnych, asystentów rodzin, opiekunek środowiskowych powinien ponosić i taką działalność w całości finansować organizator tych prac ktokolwiek by nim był czyli w tym wymienionym przypadku MOPR.
24. Dodane przez Do 13, w dniu - 31-05-2026 19:56 60 Powiedz mi że to jest troll 1,5km i że to niby daleko? 15min spokojnym spacerkiem
25. Dodane przez @12, w dniu - 31-05-2026 20:13 50 Sprawa linii 13 od dawna budzi bardzo duże wątpliwości. Dlaczego prezydent Tomasz Malepszy dopuścił do tego, że linia do Osiecznej poszła z MZK w prywatne ręce w Osiecznej, bo tak chyba było? Dlaczego radni, burmistrz Osiecznej nie dążą do powrotu do MZK w Lesznie? Albo wszyscy (Święciechowa, Lipno, Rydzyna i powinna też Osieczna) albo nikt. Wydaje się, że mieszkańcy Osiecznej bardzo tracą na przynależności do prywatnego lokalnego przewoźnika. Poza tym prywatna komunikacja miejska z Osiecznej z taborem nie budzącym zaufania nie skłania do odwiedzin Osiecznej.
26. Dodane przez bvcbv, w dniu - 31-05-2026 20:28 52 Panie Prezydencie. Kiedy będzie można, autobusem miejskim, dojechać z Gronowa do szpitala????????
27. Dodane przez Ana, w dniu - 31-05-2026 21:05 61 Nieststy zlikwidowana 9, rano o 7:40 dzieci dojeżdżamy nią do przedszkoli, młodzież do szkoły na 8. Teraz jadąc linią nr 6 nie ma szans żeby zdążyć. Bo 6 kręci sie przez całe Leszno jadąc z Rejtana
28. Dodane przez Mieszko Chmielarz, w dniu - 31-05-2026 21:11 32 Dlaczego linia nr 8 kurs po 7 rano omija ulicę Jagiełły? Od jutra córka nie ma połączenia do II Liceum na godzinę 8. Dziękuję!!!!
29. Dodane przez Głos za 9, w dniu - 31-05-2026 21:34 60 Jak można likwidować 9 , skoro to jedna z lepszych linii i jedzie w miarę "bezpośrednio" z Rejtana na Dworzec PKP . Nie kluczy po ul. Opalińskich czy Narutowicza . Może by tak 6 puścić z Galerii Leszno taką właśnie trasą .
30. Dodane przez linia 6, w dniu - 31-05-2026 22:12 110 Czy linią nr 6 dojadę z Gronowa do szpitala? Czy z Gronowa jest jakiś bezpośredni autobus do szpitala? Jeśli nie, i mam jechać z przesiadką, co zajmuje przy dobrym połączeniu minimum 1 godzinę a za bilety zapłacę x2 to wolę wystawić auto z garażu. Taniej i szybciej.
31. Dodane przez obserwator, w dniu - 31-05-2026 22:38 14 Do SP 9 dojeżdżają dzieci z okolic ul. Łanowej, która znajduje się w Lesznie. Krańcówka linii nr 3 znajduje się na końcu ul. Pilotów. Stamtąd do szkoły jest ponad 3 km! Na 8:00 dzieci w szkole są już ok. 7:20. Natomiast po zmianie planu SP 9 na dwuzmianowy, lekcja kończy się o 16:40, autobus jest o 16:42, następny o 19:02.
32. Dodane przez Ficak, w dniu - 31-05-2026 23:53 62 Gronowo to specyfika osiedle z którego jedynie pozostaje droga przez pole.do cywilizacji ! O aucie zapomnij bo jedna ulica do ronda i kolejka kolejka najgorsze osiedle
33. Dodane przez Niedlugo, w dniu - 01-06-2026 01:20 22 Niedługo nie będzie dzieci ,nie będzie więc szkół i problem rozwiąże się sam.
34. Dodane przez kierowca, w dniu - 01-06-2026 07:33 30 Od samego początku powstania MZK {wcześniej komunikacji miejskiej} linia numer 9 nigdy nie była stałą linią , dlaczego?
35. Dodane przez leszczyniak prawdziwy - referendum ws. nazw i granic dzielnic, w dniu - 01-06-2026 09:19 20 Jedni i drudzy mają rację. Zawsze znajdzie się dziecko które ma do szkoły 1,5km. Ja miałem 0,8km (po nóżkach). Ale co najważniejsze i pisałem o tym wcześniej. Zatorze powinno być podzielone na 3 dzielnice o innych nazwach i co skutkowałoby pewnymi zmianami organizacyjnymi. Np. skrzyżowanie ul.Spółdzielczej i Wilkowickiej (tam gdzie znany duży zakład jak waluta europejska połączona z komfortem) znajduje się na Zatorzu. Tak samo np. skrzyżowanie i Dożynkowej z Reja również jest na Zatorzu. To absurd - 3,43km w linii prostej od tych miejsc, a 4,3km po ciągu komunikacyjnym. Niech z budżetu miasta przeznaczone zostaną pieniądze na jakiś projekt podziału na dzielnice czy coś. Stare obszary dzielnic już dawno się "zdewaluowały". Granice zostały poprzesuwane/infrestruktura która je wyznaczała zniknęła itp./itd. Do meritum, nowe podziały skutkowałyby pewnymi przynależnościami np. dzieci do szkół ale też innymi. A tak niektórzy nie wiedzą w jakiej dzielnicy mieszkają, inni mają łatwiej bo wiedzą, jeszcze inni mieszkają na Zatorzu jak się później okazuje jak 1/5 Leszna (już nikt nie wie gdzie się Zatorze zaczyna, a gdzie Kończy). Inni w ogóle nie potrafią nazwać swojej dzielnicy.
Na inne pierdoły miasto ma pieniądze, np. tymczasowe "coś tam". Zlecić odpowiedniej firmie projekt podziału Leszna na dzielnice. Oczywiście od istniejących dzielnic (jeśli to wymaga to aktualizacja granic). Dzielnice które trzeba podzielić to podzielić, a te którym nadać nazwę to nadać. Oczywiście zrobić z 5 zebrań w Szkołach Podstawowych dla mieszkańców każdej części miasta i po sprawie. Ale to moje pobożne życzenie. Nie wiem jak Wy?
36. Dodane przez do kom. 3, w dniu - 01-06-2026 09:21 40 Używasz skomplikowanych słów. Skorelować? 30 lat temu jeździłem w weekendy do Poznania na studia. Rano na dworzec z buta, bo autobusu nie było. Po powrocie do Leszna autobus, jeśli już był, odjeżdżał prawie równo z wjazdem pociągu na peron, a wiele razy pociąg miał obsuwę i wtedy znowu z buta. Jeździłem również do pracy z jednego końca miasta na drugi i też autobusy nie pasowały. A obecnie jak ruch w mieście duży to jazda autobusem musi być udręką.
37. Dodane przez Carl Johnson, w dniu - 01-06-2026 10:24 10 Koniecznie dać 2 linie spod Galerii Leszno w okolicach godziny 21-22.
38. Dodane przez F, w dniu - 01-06-2026 10:46 51 Dlaczego linia nr 12 kończy kurs po 22:00 przy Galerii Leszno i dalej już nie jedzie? Jak do Dąbcza, Rydzyny, Kłody mają dojechać mieszkańcy którzy pracują do 22:00? Nie każdy jest urzędnikiem i pracuje do godziny 15:00 w międzyczasie pisząc codziennie na Facebooku o tym jaka wspaniała jest wiosna.
39. Dodane przez Do 38, w dniu - 01-06-2026 11:23 12 Z ręką na sercu nie mówię tego złośliwie, ale może napisz wniosek albo petycję do Urzędu Miasta
40. Dodane przez Honko, w dniu - 01-06-2026 12:38 20 Do kom 31. Jaki masz rozkład jazdy? Bo na moim jest kurs o 16.42 a następny o 17.42 więc o co kaman z tą 19.02 i niby ponad dwugodzinnym czasem oczekiwania?
41. Dodane przez Miejski, w dniu - 01-06-2026 13:26 12 Na Gronowie same placzki, po co tam mieszkacie ?
reklama
42. Dodane przez ?, w dniu - 01-06-2026 17:11 20 Rozumiem, że kandydat na prezesa MZK sp. z o.o. przygotowuje chyba firmę do zmiany formy organizacyjnej. Rozumiem, że dokonując tak istotnych zmian w rozkładzie jazdy analizował oczekiwania mieszkańców, przewidział z tym związany wzrost przewozu osób i oczywiście wzrost ponoszonych kosztów. Jaki wynik tej operacji organizacyjnej? W jakiej wysokości strata? Jaką kwotę dotacji przedmiotowej z uwagi na relacje , brak własnych przychodów trzeba będzie po zakończeniu 2026r. zwrócić do budżetu miasta. Przypomnę że za 2025r. była to ogromna kwota ok. 390 tys. zł. Topnieją własne środki w obrocie, a to zagraża.....
43. Dodane przez z Gronowa, w dniu - 01-06-2026 19:25 22 Super zmiany! Mam wrażenie, że w MZK pracują ludzie, którzy mają problem zarówno z logiką jak i logistyką! Uważam, że dzielnica Gronowo jest najgorzej skomunikowaną dzielnicą w Lesznie. Nie dosyć, że nie ma połączenia ze szpitalem, to dodatkowo młodzież ma problem z dojazdem do i ze szkół, a myślę, że głównym źródłem dochodów MZK jest młodzież. Do tej pory był jeden autobus linii nr 8, którym młodzież z Gronowa mogła dojechać do II LO na godz. 8.00. Od 1 czerwca autobus zbiera pasażerów w gminie Lipno, następnie przejeżdża przez Gronowo ul. Gronowską, pomija wszystkie inne przystanki, na których zatrzymywał się do tej pory (!!!) i jedzie dalej do centrum. Czy leszczyńskie autobusy to autobusy miejskie czy wiejskie??? Rozumiem, że inne gminy płacą za to, aby komunikacja docierała do sąsiednich wsi, ale nie może być tak, że mieszkańcy Leszna są przez to poszkodowani! Problem jest również z powrotem ze szkoły do Gronowa. Wg rozkładu młodzież czeka na autobus ok. 40 min. lub nawet godzinę (!) i dodatkowo zawsze jest spóźniony. Radzę zastanowić się nad zasadnością zmian. Liczę na to, że wkrótce młodzież będzie mogła bez problemu dojechać do szkoły i z niej wrócić. Proszę pamiętać, że to MY, mieszkańcy Leszna, płacimy tutaj podatki.
44. Dodane przez Uf, w dniu - 01-06-2026 21:15 22 Gronowo? Gronowo? Z buta sZybciej niż autobusem a gdy już się wydiataniesz z tej wsi to masz problem z powrotem na Gronowo! Taka dzielnica. Dreptać dreptać ! Hej ho
reklama
45. Dodane przez popieram 43, w dniu - 02-06-2026 06:57 10 Od dawna MZK najchętniej obsługiwał komunikację podmiejską. Niby gminy dokładają się. Już dawno temu było zewnętrzne opracowanie, że gminy płacą miastu za mało i nie wierzę, że to się zmieniło i że ktoś tego pilnuje. Statut MZK stanowi, że MZK zaspokaja potrzeby mieszkańców Leszna a dopiero później tereny podmiejskie. Najpierw miasto, MZK! Absurdem jest wprowadzona niedawno za poprzedniego dyrektora podmiejska linia nr 17, przejazd trwa półtorej godziny! Ile to jest kilometrów poza Leszno!?
46. Dodane przez Mieszkanka Leszna, w dniu - 02-06-2026 12:05 02 Przestańcie narzekać - ja jestem bardzo zadowolona z wprowadzonych zmian.
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane.
Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
Zdjęcia dodawane przez użytkownika muszą dotyczyć tematu artykułu, należy wpisać także do nich komentarz aby uzasadnić ich publikację.
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji zdjęć, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
Zdjęcia z komentarzem zawierającym wulgaryzmy nie będą publikowane.
Zdjęcia i ich komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.