Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
  • Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
  • Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
  • Zaufani Partnerzy - lista tutaj

Cele przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
  • świadczenie usług drogą elektroniczną
  • dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
  • wykrywanie botów i nadużyć w usługach
  • pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
  • świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
  • pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych
Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą
Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
  • prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
  • prawo żądania sprostowania danych,
  • prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
  • prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
  • prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
  • prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
  • prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
  • forma pisemna
    Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno

Informacje dodatkowe
Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
Później
ZGADZAM SIĘ
 
Wiadomości
Sport
Nie przegap
Nowe Galerie Foto
Ładowanie galerii zdjęć...
więcej...
reklama
10
Czerwca 2026
Środa
Imieniny obchodzą:
Bogumił, Małgorzata,
Nikita
Do końca roku 204 dni.
Start arrow Leszno arrow Lekarze z Leszna łączą siły

Wkrótce spotkanie w sprawie zdrowia dzieci

Lekarze z Leszna łączą siły

02.06.2026. Radio Elka, Jarek Adamek


Agata Stodolska-Nowak i Damian Matusiak
W Lesznie powstało Stowarzyszenie Medici Integri - nowa inicjatywa środowiska medycznego, której celem jest integracja oraz działania na rzecz mieszkańców. Jednym z pierwszych przedsięwzięć stowarzyszenia będzie otwarte spotkanie poświęcone zdrowiu dzieci, zaplanowane na 9 czerwca. Opowiedzieli o nim lekarze Agata Stodolska Nowak i Damian Matusiak.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Stowarzyszenie powstało z potrzeby współpracy i lepszego wykorzystania potencjału lokalnego środowiska lekarskiego. Inicjatywa ma służyć nie tylko integracji specjalistów, ale również budowaniu bliższej relacji między medykami a lokalną społecznością poprzez działania prowadzone w formule pro bono.

Zdaniem
inicjatorów przedsięwzięcia, lepsza współpraca między lekarzami różnych specjalizacji może przełożyć się na sprawniejszą diagnostykę, łatwiejsze konsultacje oraz skuteczniejszą pomoc pacjentom. Wymiana doświadczeń i wzajemne wsparcie mają stać się jednym z fundamentów działalności nowo powstałej organizacji.

Otwarte spotkanie edukacyjne odbędzie się 9 czerwca o godzinie 17:00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Lesznie. Wydarzenie skierowane jest do rodziców, nauczycieli, opiekunów oraz wszystkich osób zainteresowanych tematyką zdrowia dzieci i będzie okazją do zdobycia praktycznej wiedzy od specjalistów.

Podczas spotkania poruszone zostaną m.in. zagadnienia związane z najczęstszymi objawami chorób u dzieci, profilaktyką i wczesnym rozpoznawaniem problemów zdrowotnych, okulistyką dziecięcą oraz opieką nad noworodkiem. Organizatorzy zapowiadają również możliwość zadawania pytań, dzięki czemu wydarzenie będzie miało praktyczny i interaktywny charakter.

Udział w wydarzeniu jest otwarty. Organizatorzy podkreślają, że ich celem jest nie tylko edukacja zdrowotna, ale także stworzenie przestrzeni do bezpośredniego kontaktu mieszkańców z przedstawicielami środowiska medycznego w Lesznie.

Więcej o wydarzeniu: TUTAJ
 
Komentarze (23)
1. Dodane przez faktycznycel?, w dniu - 02-06-2026 13:25 12 3
A czy lekarze zakładający z jakiegoś powodu stowarzyszenia, fundacje... będą sponsorować leczenie tych dzieci w sytuacji chorób przewlekłych i zagrażających życiu? Czy słyszymy o tym, że lekarze sponsorują leczenie chorób? Wymyślone co roku odbieranie obecnie 1,5 procent podatku czemu sprzyja?
2. Dodane przez XXL, w dniu - 02-06-2026 13:50 20 0
Może warto pomyśleć o starszych osobach w tym naszym mieście Lesznie, gdzie mają trudności w dostaniu się do wielu specjalistów, np.dermatologa,okulisty, kardiologa. Starsze osoby nie mają już tyle sił by podróżować po okolicy, czy województwie w poszukiwaniu lekarzy.
3. Dodane przez Hehee, w dniu - 02-06-2026 13:59 23 1
Lekarz w trosce o zdrowie pacjenta!! hahaha dobre
4. Dodane przez Zbychu, w dniu - 02-06-2026 14:06 15 1
ZRÓBMY REFERENDUM JAK W KRAKOWIE
5. Dodane przez Polo Prawica, w dniu - 02-06-2026 14:26 14 1
Moim zdaniem bogaty biednego nie zrozumie. 
Aczkolwiek jestem za dialogiem społecznym tak jak twórca  
PROFESORA WICZURA.
6. Dodane przez Hahaha, w dniu - 02-06-2026 14:27 23 2
Lekarz w trosce o zdrowie pacjenta, i to jeszcze pro bono! W Lesznie! Hahaha!!!
7. Dodane przez jak najdalej, w dniu - 02-06-2026 14:46 16 1
Jak najdalej od MPEC-u, spni mieszkaniowych, KZGRL i lekarskich stowarzyszeń. Czują publiczny piniondz?
8. Dodane przez Urszula Chudak, w dniu - 02-06-2026 14:59 8 11
Z wielką ciekawością odsłuchałam całej rozmowy. Kapelusz z głowy za inicjatywę powołania Stowarzyszenia. Najbardziej podobało mi się stwierdzenie Pani Doktor - "Chcemy zaprzyjaźnić się z pacjentami i ich rodzinami". My pacjenci, chcemy dokładnie tego samego, bo to oznacza między innymi empatię. Trzymamy kciuki za powodzenie Państwa tych szlachetnych działań. Skoro o lekarzach mowa. 3 grudnia ubiegłego roku, ukazał się kolejny odcinek "Kwiatków polskich". Mowa w nim była o bardzo wyjątkowym lekarzu i wyjątkowym oddziale - paliatywnym i możliwości odwiedzin na nim chorych przez ich czworonożnych przyjaciół. Tym wyjątkowym lekarzem jest szef kliniki paliatywnej dr. hab. n. med. Tomasz Dzierżanowski. Zachęcam do odszukania w sieci tego odcinka. Od razu uprzedzam, bez chusteczki na łzy i ciarów na plecach, nie da się tego obejrzeć.
9. Dodane przez oc, w dniu - 02-06-2026 15:17 18 0
Przecież tych pierwszych dwóch akapitów nie da się czytać. Kto sponsoruje to spotkanie w ILO? Jaki dostęp do pediatrów po południu, do godziny 18.00 mają pracujący rodzice? Jak długo trzeba czekać na wizytę u pediatry?  
 
Czy istnieje jakiś związek pomiędzy planowanymi w przyszłym roku szkolnym w szkołach podstawowych powiatu leszczyńskiego badaniami wzroku dzieci i będzie to z budżetu powiatu leszczyńskiego (pani doktor okulistka, pan doktor z Wilkowic?)? Ile to będzie pieniędzy i ile szkół? https://elka.pl/content/view/130032/80/ 
 
Co będzie następne finansowane i za ile stowarzyszeniu z publicznych pieniędzy?
10. Dodane przez Pesiu, w dniu - 02-06-2026 15:47 21 1
Ta konkretna para zaufania nie wzbudza. Powiedzieć można wszystko, ale w działaniu to ich nie widzimy. Taka forma autopromocji. Nasuwa się pytanie po co? Za ile? Dlaczego. Powiedzmy im stanowcze dziękuję.
11. Dodane przez Marki, w dniu - 02-06-2026 16:32 22 0
Niestety ilość negatywnych komentarzy świadczy komu i do czego są potrzebne są takie spotkania, konferencje itp. Myślę, że w to że lekarz zaprzyjaźni się z pacjentem nie ma co wierzyć, lekarz jest od tego żeby leczyć, a nie się przyjaźnić i na tym ta dwójka lekarzy musi się skupić. A show to w MasterChefie można robić.
12. Dodane przez Hb, w dniu - 02-06-2026 17:23 19 1
Ludziom potrzebni są lekarze z powołania żeby leczyli a nie edukowali przede wszystkim nie czekać dwa lata do specjalisty
reklama
13. Dodane przez M, w dniu - 02-06-2026 18:25 19 1
Chcą działać na rzecz mieszkańców? Świetnie. Wystarczy zatem wziąć się za leczenie? Bo od lekarskich stowarzyszeń i tzw. społecznictwa zamiast normalnej pracy to ludzie jak dotąd co najmniej biegunki i wymiotów dostają.
14. Dodane przez Powołanie, w dniu - 02-06-2026 18:56 2 2
Tadeusz Dołęga-Mostowicz, autor powieści "Profesor Wilczur" oraz "Znachor", zginął na moście lub w jego bezpośrednim sąsiedztwie. Do tragicznego zdarzenia doszło 20 września 1939 roku w granicznej miejscowości Kuty nad rzeką Czeremosz 
 
Dołęga-Mostowicz służył wówczas w wojsku jako kapral i odpowiadał za zaopatrzenie. Zginął w trakcie organizowania transportu chleba dla uchodźców i żołnierzy ewakuujących się przez most graniczny do Rumunii. 
 
 
Pisarz został zastrzelony z broni maszynowej przez żołnierzy sowieckich, którzy czołgami wjechali do miasteczka po agresji ZSRR na Polskę. 
 
 
 
To tak przy okazji. Gdyby ktoś chciał czcić wyzwolenie przez Armię Radziecką
15. Dodane przez do kom 8, w dniu - 02-06-2026 19:26 2 0
Dziękuję pani Ulu za podpowiedź, znalazłem ten odcinek. Powiem krótko, siedzę i ryczę jak bóbr, bo też jestem w podobnej sytuacji.
16. Dodane przez o co kaman?, w dniu - 02-06-2026 19:52 6 15
Widzę, że tu się rozpisała cała poczekalnia do psychiatryka... Ludzie, czy wy już do końca zwariowaliście? Jaki komunikat wysyłacie lekarzom? Ano taki, że nie życzycie sobie, żeby lekarze organizowali wam coś za darmo... Że doktory to mają was kasować w prywatnym gabinecie, a nie zawracać sobie głowy jakaś profilaktyką, edukacją czy innymi bzdurami. Młodzi, niezmanierowani lekarze zapraszają was na spotkanie, gdzie będzie mowa o zdrowiu waszych dzieci, wnucząt, a wy im z grubej rury, że nie maja tracić czasu... Naprawdę?
17. Dodane przez NIK-u do 17, w dniu - 02-06-2026 21:33 9 0
Jacy oni niezmanierowani. Nie wiesz co piszesz. Nie polecam.
18. Dodane przez integracja po nowemu, w dniu - 03-06-2026 09:05 5 1
Zaczyna to wyglądać na koło-filię-pomysł po awanturze w WIL i likwidacji oddziału leszczyńskiego. Teraz na nowo będziemy się integrować między sobą i między pacjentami. Na kolejne spotkanie może warto zaprosić nowego szefa bo jak nikt inny potrafił zintegrować środowisko leszczyńskich medyków.
19. Dodane przez Magda, w dniu - 03-06-2026 11:06 2 7
Serio, skąd w Was ludzie tyle jadu? Rozumiem, że opieka zdrowotna to nie jest łatwy temat, KAŻDY z nas ma jej coś do zarzucenia...ale żeby w momencie kiedy ktoś wychodzi w kierunku pacjenta z jakąś inicjatywą zaraz psy na nim wieszać? Dajcie sobie i innym trochę więcej pozytywnych emocji, wsparcia, luzu...Organizatorom akcji życzę powodzenia :)
20. Dodane przez odn. 19, w dniu - 03-06-2026 12:28 13 0
Przekonamy się. To chyba kwestia czasu. Teraz do okulisty przez stowarzyszenie zamiast unormować przyjmowanie pacjentów na NFZ, jak w innych miastach? Czy pani doktor okulistka przyjmuje na NFZ? Jak długo się czeka u pani doktor na pierwszą wizytę na NFZ? Leszczyńska ochrona/służba zdrowia staje się coraz bardziej prywatna, bez jakichkolwiek skrupułów. Przykładowo w Lesznie nie ma publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej (SPZOZ) ani publicznych ZOL (Zakłady Opiekuńczo-Lecznicze) tak, jak w innych miastach małych i dużych. Wszystkie poradnie podstawowej opieki medycznej (lekarze rodzinni) są prywatne, to są prywatne przychodnie. Poza tym w Lesznie jest coraz mniej świadczeń na NFZ i to jest odczuwalne.
21. Dodane przez eskulap, w dniu - 03-06-2026 16:05 7 0
Lekarskie porady to nic nie warte usługi, a pieniądze wyciągnięte od pacjentów trafiają do zagranicznych ośrodków wypoczynkowych, podczas ich wypoczynku za granicą.
22. Dodane przez palukse, w dniu - 03-06-2026 16:08 5 0
To działanie ma na celu uświadomienie ludziom, że są chorzy i powinni chodzić do lekarza.
23. Dodane przez K19, w dniu - 06-06-2026 22:42 0 0
Kolejne stowarzyszenie i kolejne medialne występy. Pacjenci oczekują przede wszystkim lepszego leczenia, a nie następnego koła wzajemnej adoracji dla lekarzy. W czasie gdy ta para udziela wywiadów, prawdziwi lekarze wykonują skomplikowane operacje ratujące życie. Porządni lekarze, których coraz mniej, nie mają czasu na takie bzdety. Autorytet lekarza buduje się kompetencjami i efektami leczenia, a nie obecnością w mediach. Środowisko lekarskie już od dawna nie cieszy się zaufaniem społecznym. Czasy pandemii mocno obnażyły prawdziwe oblicze branży medycznej. Zachłanność i jeszcze raz zachłanność plus traktowanie pacjentów jak plebs.
reklama
 
Napisz komentarzzasady
  • Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
  • Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane.
  • Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
  • Zabezpieczono reCAPTCHA i ma zastosowanie Polityka prywatności oraz Warunki korzystania z usług Google.
 
Imię:
Komentarz: 
reklama

Dodaj zdjęcia do artykułu zasady
  • Zdjęcia dodawane przez użytkownika muszą dotyczyć tematu artykułu, należy wpisać także do nich komentarz aby uzasadnić ich publikację.
  • Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji zdjęć, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
  • Zdjęcia z komentarzem zawierającym wulgaryzmy nie będą publikowane.
  • Zdjęcia i ich komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
 
 

    WIADOMOŚCI
  • najnowsze
  • komentowane
  • << Previous
  • Next >>
  • <Playback
  • Stop
  • Play >
  • 1
  • 2
  • 1 rok temu
  • 5 lat temu
  • 10 lat temu
  • 15 lat temu
  • << Previous
  • Next >>
  • <Playback
  • Stop
  • Play >
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
reklama














------------------------------------
Najnowsze ogłoszenia DOM.ELKA.PL
Dom w cenie mieszkan... Bojanice 440000
Działka pod twój wym... świerczyn... 269000
Dom blisko jeziora!Perkowo 930000
Sklep przyzakładowyGóra 5000
Działka budowlana w ... Krzycko w... 88500
reklama
reklama
habit
Dostęp do tej części serwisu tylko dla osób pełnoletnich
Czy masz 18 lat lub więcej?
Tak, oświadczam, że jestem osobą pełnoletnią
Akceptuj i przejdź dalej
Zrezygnuj