Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
  • Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
  • Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
  • Zaufani Partnerzy - lista tutaj

Cele przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
  • świadczenie usług drogą elektroniczną
  • dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
  • wykrywanie botów i nadużyć w usługach
  • pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
  • świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
  • pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych
Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą
Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
  • prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
  • prawo żądania sprostowania danych,
  • prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
  • prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
  • prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
  • prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
  • prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
  • forma pisemna
    Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno

Informacje dodatkowe
Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
Później
ZGADZAM SIĘ
 
Wiadomości
Sport
Nie przegap
Nowe Galerie Foto
Ładowanie galerii zdjęć...
więcej...
reklama
10
Czerwca 2026
Środa
Imieniny obchodzą:
Bogumił, Małgorzata,
Nikita
Do końca roku 204 dni.
Start arrow Leszno arrow Rusiecki: Będziemy działać zgodnie z prawem

Spór o transkrypcję małżeństw jednopłciowych

Rusiecki: Będziemy działać zgodnie z prawem

03.06.2026. Radio Elka, Filip Wybieralski

Młodzież Wszechpolska chce, by Urząd Stanu Cywilnego w Lesznie odmawiał transkrypcji zagranicznych aktów małżeństw zawartych przez osoby tej samej płci. Organizacja złożyła w tej sprawie wniosek do leszczyńskiego USC. Do sprawy odniósł się prezydent Leszna Grzegorz Rusiecki.

Zdjęcia czytelników do artykułuZdjęcia czytelników do artykułu
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Podczas konferencji prasowej przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej przekonywali, że uznawanie takich aktów jest sprzeczne z polskim porządkiem prawnym. Jak mówił prezes leszczyńskich struktur organizacji Mikołaj Łotysz, urzędy stanu cywilnego powinny odmawiać transkrypcji zagranicznych
dokumentów dotyczących małżeństw osób tej samej płci. Działacze organizacji zapowiedzieli skierowanie wniosków do Urzędu Stanu Cywilnego w Lesznie oraz innych USC w powiecie leszczyńskim. W trakcie konferencji odnieśli się także do deklaracji prezydenta Leszna, który wcześniej miał zapowiadać, że w przypadku pojawienia się takiego wniosku będzie on rozpatrywany zgodnie z obowiązującymi przepisami. O stanowisko miasta zapytaliśmy Grzegorza Rusieckiego. - W przypadku ich złożenia sprawy będą rozpatrywane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w tym rozporządzeniem wydanym przez Ministra Cyfryzacji, oraz aktualnym orzecznictwem, w tym Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej oraz Naczelnego Sądu Administracyjnego - przekazał prezydent Leszna. Stanowisko władz miasta jest więc odmienne od prezentowanego przez Młodzież Wszechpolską. Organizacja uważa, że podstawą powinny być przepisy konstytucji i kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Na razie sprawa ma charakter teoretyczny. Jak podkreśla prezydent, do leszczyńskiego USC nie wpłynął jeszcze żaden wniosek o transkrypcję zagranicznego aktu małżeństwa osób tej samej płci.
 
Komentarze (71)
1. Dodane przez Carl Johnson, w dniu - 03-06-2026 14:11 84 25
A gdzie w tym wszystkim jest konstytucja, na którą tak chętnie powołują się działacze PO-KO? 
 
KON 
STY 
TUC 
JA(CHT)
2. Dodane przez Świadomy, w dniu - 03-06-2026 14:12 61 24
W skrócie, jak mi powiedzą tuskowi funkcjonariusze, tak zrobię.
3. Dodane przez UWAGA, w dniu - 03-06-2026 14:18 38 1
TEMAT ZASTĘPCZY aby przykryć sprawy ważne takie jak śmieci. Prosimy się nie podpuścić w jakiekolwiek kłótnie na ten temat w komentarzach.
4. Dodane przez Jądruś, w dniu - 03-06-2026 14:21 62 16
Kolego Rusiecki !! Jeżeli namawiasz do przestrzegania prawa, to sam też je stosuj, bo wykładnia prawna dot. małżeństw jest taka : 
- W polskim porządku prawnym małżeństwo jest definiowane jako związek kobiety i mężczyzny. Wynika to wprost z art. 18 Konstytucji RP oraz art. 1 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. -
5. Dodane przez farsa, panie prezydencie, w dniu - 03-06-2026 14:26 47 18
zgodnie z prawem? Tuskowym prawem? chodził pan po ulicach z napisami KONSTYTUCJA ?? pan poczyta o malzenstwach w Polsce, pod rzadami polskiego prawa. Az strach myslec, jak w UE wymysla inne przepisy sprzeczne z polska konstytucja. Wtedy tez pan powie ze dziala pan zgodnie z prawem? które wazniejsze ? tzw europejskie, czy nasze polskie, uchwalone przez polski parlament?? pan wybierze, Panie Grzegorzu?
6. Dodane przez Komitet Obrony Demokracji, w dniu - 03-06-2026 14:26 37 12
Polecamy zapoznać się z konstytucją. I choćby z kpa, żeby pan prawnik poznał podstawy polskiego prawodawstwa.
7. Dodane przez Petent, w dniu - 03-06-2026 14:27 28 0
W USC nadal 2 zastepczynie kierownika, duża przesada.
reklama
8. Dodane przez Marek Jaworski, w dniu - 03-06-2026 14:33 36 48
Mam synów. Dwóch. Obaj są dorośli. Wykształcili się, pracują. Gdyby mi który działał w takim czymś jak młodzież wszechpolska to bym wydziedziczył! lubię historię, wiem jakim złem był nazizm i faszyzm jak i wszelkie frakcje z tym związane, także młodzieżowe, więc nie mam szacunku ani dla tych chłoptysiów z młodzieży wszechpolskiej ani tym bardziej dla ich rodziców. Cóżeście wychowali? Wstydźcie się!
9. Dodane przez p, w dniu - 03-06-2026 14:35 47 14
Co jest dla was źródłem prawa? Rozporządzenie, Unia Europejska, Sąd Administracyjny? Art. 18 Konstytucji RP Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny! Konstytucja jest podstawowym aktem prawnym Rzeczypospolitej Polskiej! Już nie krzyczycie KONSTYTUCJA? Zakłamanie to wasze drugie imię!
10. Dodane przez lewactwo wykończy Europę, w dniu - 03-06-2026 14:41 47 10
To już koszulki z napisem Konstytucją leżą na śmietniku ?
11. Dodane przez Mieszkaniec, w dniu - 03-06-2026 14:44 38 13
Za chwilę adopcja dzieci....przez pary jednopłciowe, uznane za małżeństwo....
12. Dodane przez Gosia, w dniu - 03-06-2026 14:45 57 11
Czas na tego Włodarza aby odszedł przeprowadzić referendum
13. Dodane przez Jola, w dniu - 03-06-2026 14:52 40 6
art. 18 Konstytucji RP oraz art. 1 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. 
 
----------------------------------------------------------- 
i wszystko na ten temat Rusiecki
14. Dodane przez Ja, w dniu - 03-06-2026 14:55 26 44
Jak można być w tak młodym wieku tak (...) zacofanym. Jak można być tak nietolerancyjnym? A może to zazdrość o cudze szczęście: to nic, że inne, ale cudze i szczęscie (???)
15. Dodane przez Stefan, w dniu - 03-06-2026 15:07 32 1
Żeby to działanie zgodne z prawem nie skończyło się tak, jak zwolnienie pracowników z MPEC. Też niby było zgodne z prawem, a sąd uznał inaczej i Rusieckiemu może być łyso.
16. Dodane przez do kom. 8, w dniu - 03-06-2026 15:09 19 8
Ale faszystowska ue już jest super? W tvn chwalą więc jak może być inaczej hahaha
17. Dodane przez abc, w dniu - 03-06-2026 15:10 35 0
Panie Prezydencie, zeby Pan tak szybko działał o dobrostan wszystkich mieszkańców i nie głosował za tak drastyczną podwyżką śmieci.
18. Dodane przez Słup, a nie pierwszy, w dniu - 03-06-2026 15:10 29 5
Giermek zrobi to co Mu "góra" i "bracia" nakażą.  
Nie będzie to miało nic wspólnego z normalnością.
19. Dodane przez x, w dniu - 03-06-2026 15:20 33 6
Burmistrz Zakopanego zapowiedział, że zakopiański urząd będzie odmawiał transkrypcji zagranicznych aktów małżeństw jednopłciowych. "Stoimy na stanowisku, że jest to niezgodne z konstytucją" - mówi.
20. Dodane przez v, w dniu - 03-06-2026 15:28 14 2
Prezydent Poznania podkreśla, że w kwestii transkrypcji trwa obecnie okres przejściowy, a miasto nie może pozwolić sobie na ryzyko wydawania aktów, których ważność mogłaby zostać później podważona. Jaśkowiak zaznacza, że choć inne miasta mogą wykazywać się większą odwagą, to działają one z ryzykiem unieważnienia takich dokumentów w przyszłości. Chcemy to zrobić dobrze deklaruje prezydent (Poznania),
21. Dodane przez Emeryt, w dniu - 03-06-2026 15:39 22 8
Do 8. "Marku Jaworski". Skoro Twoi synowie pracują, to nie potrzebują twojego majątku a więc nie są zależni od Twojego wydziedziczenia i politycznych kaprysów. No chyba, że pracują za marne pieniądze u niemca jak Ty.
22. Dodane przez zzzzzzzzzzzzzzzzzzzz :), w dniu - 03-06-2026 15:39 26 0
Odwracanie uwagi od podwyżki za śmieci
23. Dodane przez do kom 14, w dniu - 03-06-2026 15:40 27 9
Właśnie. Jak można być w wieku starczym tak zacofanym, żeby popierać dewiacje i sodomitów
24. Dodane przez Wielkopolska, w dniu - 03-06-2026 15:45 41 4
Nam może pomóc tylko Referendum jak w Krakowie.  
Prezydent niestety nie jest z mieszkańcami tylko przeciwko . 
Tyczy się to wszystkich spraw które ostatnio są nagłaśniane.  
Kojarzy się to z jednym .!!! 
PODWYŻKI!!!które prowadzą do upadku.Tematy zastępcze jak ten powyżej.  
Dokąd zmierzamy !!!
25. Dodane przez Włodek, w dniu - 03-06-2026 16:13 25 2
Grzesiu (...) Polska ma KONSTYTUCJE i powinieneś się z nią zapoznać wzgl.poradzić się prawników.Chodzenie z transparentem KON STY TUCJA potrafi każdy (...)
26. Dodane przez TY, w dniu - 03-06-2026 16:22 6 12
Do Ja nr 14. Ja też uważam, że ta Młodzież Wszechpolska zamiast dbać o ochronę dzieci nienarodzonych i krytykować osoby jedno, dwu i trzy płciowe , powinna zająć się samo przeszkoleniem wojskowym, żeby bronić nas przed weteranami z pod znaku wideł ze wschodu i inżynierami z zachodu.
27. Dodane przez prawicowcy, w dniu - 03-06-2026 16:23 18 4
Tolerancja względem tęczowej ideologii to kolejny z wielu powodów do odwołania prezydenta z jego urzędu, a już wkrótce całego rządu KO w wyborach parlamentarnych. Miszalski to za mało? Już szykuje się następne referendum w Radomiu przeciwko prezydentowi z KO. Cała KO od dawna stoi po stronie tęczowej ideologii, nie jest przypadkiem, że Trzaskowski maszeruje dumnie w tego typu pochodach. Powoływanie się na "prawo" to lewicowa propaganda: przypominamy, że w XX wieku mieliśmy cały szereg totalitaryzmów, gdzie też powoływano się na "prawo". Rusiecki nie wymienił KONSTYTUCJI RP, a za jej złamanie są konsekwencje prawne. Sądy, a przede wszystkim ministerialne rozporządzenia w stylu PRL nie stoją ponad konstytucją.
28. Dodane przez Leszczyniak, w dniu - 03-06-2026 16:29 19 0
Temat małżeństw jednopłciowych to temat zastępczy. A co panie Rusiecki ze śmieciami i remontem MOK, który miał sie rozpocząć 01.06.2026 ? 
A MOK pan przeniósł już 5 miesięcy temu. Po co ? Żeby dać zarobić panu M. ?
29. Dodane przez Wierny funkcjonariusz PO, w dniu - 03-06-2026 16:31 32 4
Zawsze to będę powtarzał. Ludzie z PO to ludzie bez poglądów. Oni dla władzy wstąpili by nawet do jechowych . Oni dla władzy zrobią największe świństwo.
30. Dodane przez ?, w dniu - 03-06-2026 16:37 7 8
Jeden z drugim pisze o referendum. Proszę bardzo nie pisz, a organizuj i to na zasadzie " weźmy się i zrób". Takie gadanie to pustosłowie.. Czytając komentarze, nie wiedziłem że w Lesznie mamy tylu wybitnych znawców prawa w tym konstytucji. Rozumieć prawo to nie tylko zacytować ten, czy inny artykuł np. Konstytucji RP.
31. Dodane przez Polo Prawica, w dniu - 03-06-2026 16:45 3 2
To więcej jak krok przed Młodzieżą Wszechpolską! 
Leszno interesuje rząd i odbije TVP w likwidacji? 
 
Znów będzie wolna TVP! 
 
 
Likwidator (Daniel Gorgosz): Został powołany przez właściciela (Skarb Państwa reprezentowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego) w celu przeprowadzenia procesu likwidacji spółki. Spółka w tym stanie nadal prowadzi bieżącą działalność operacyjną i nadawczą.Syndyk: To organ powoływany przez sąd wyłącznie w przypadku ogłoszenia upadłości niewypłacalnej firmy. Jego zadaniem jest całkowite zakończenie działalności, wyprzedaż majątku i spłata wierzycieli. TVP nie ogłosiła upadłości. 
 
 
 
PIENIĄDZE BIERZE A NIE LIKWIDUJE ? 
A może nie likwiduje bo mu nie płacą? 
Co na to sąd pracy? 
 
A może ZDF ma przejąć TVP naszych matek. Naszych ojców.
32. Dodane przez Leśny władek, w dniu - 03-06-2026 16:53 16 3
Sedno w tym, że część polaków uważa, że prawo europejskie stoi ponad prawem polskim, co jest zdradą narodową i niestety wymaga ofiar
33. Dodane przez Nauczyciel, w dniu - 03-06-2026 16:54 7 3
Czy prezydent jest rebeliantem?
34. Dodane przez PL, w dniu - 03-06-2026 17:02 20 2
(...) najwyższym aktem prawnym RZECZPOSPOLITEJ jest KONSTYTUCJA! 
Czego nie rozumiesz? 
Te koszule z tym nadrukiem nosili ci co dzisiaj ją łamią? 
Twoi towarzysze!
35. Dodane przez leszczynianka, w dniu - 03-06-2026 17:08 20 4
w polskim prawie jest jasno określone, że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny (art. 18 Konstytucji RP oraz art. 1 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego). I tyle w temacie. 
Brawo Młodzież
36. Dodane przez Amen, w dniu - 03-06-2026 17:09 27 2
Życie jest przewrotne i naprawde zaskakujące. Czy nasz prezydent Rusiecki, iles lat temu ,jako grzeczny przykładny ministrant ,służący Panu Bogu przy ołtarzu w sw. Janie, mogl.wyobrqzic sobie ze za iles lat,w 2026,bedzie wprowadzał do leszczyńskiego porzadku prawnego - łamiąc przy okazji polskie prawo- związki jednoplciowe,homoseksualne ??? A Pan Bóg patrzy...
37. Dodane przez wstyd żę prezydent miasta nie wie, że, w dniu - 03-06-2026 17:09 20 0
rozporządzenie jest aktem prawnym niższego rzędu niż Konstytucja czy Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy
38. Dodane przez Leśny władek, w dniu - 03-06-2026 17:33 23 2
Czas na referendum dla prezydenta i rady
reklama
39. Dodane przez M, w dniu - 03-06-2026 17:55 17 1
Takie cyrki jak ten, oczywiście niemające nic ze zdrową normalnością, często są elementem większego planu i jakimś cudem wypływają z dna szamba w momencie niewygodnym dla władzy po to, żeby skłócić ludzi i odwrócić uwagę od naprawdę istotnych problemów ekonomicznych lub społecznych jak podwyżki podatków, zadłużenie, śmieci i przerost zatrudnienia w urzędach.
40. Dodane przez drodzy homofobi, w dniu - 03-06-2026 18:03 8 20
Art. 18 nie definiuje małżeństwa jako związku wyłącznie kobiety i mężczyzny, a tylko stanowi, że państwo ma obowiązek szczególnie je chronić. "Na podstawie przeprowadzonej analizy dowiedziono, że art. 18. Konstytucji nie zakazuje wprowadzenia małżeństw jednopłciowych, a opinie zwolenników hipotezy, że art. 18 definiuje małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, nie są poparte faktami w stanie prawnym w Polsce. Możliwe jest wprowadzenie małżeństw jednopłciowych poprzez zmiany w ustawie, a nie Konstytucji. Badania wykazują, że związki osób tej samej płci niczym się nie różnią od związków osób heteronormatywnych, a zatem zinstytucjonalizowanie przepisów pozwoliłoby na zakończenie dyskryminacji ok. 2 mln osób nieheteronormatywnych i zapewnienie im bezpieczeństwa prawnego." (Roczniki Administracji i Prawa, Tom: 4, Nr: XXIII, 2023)
41. Dodane przez Inka, w dniu - 03-06-2026 18:18 13 4
Posłuchajcie wczoraj opowiedział mi ktoś co robiła straż miejska ,ktoś uczciwy jak nikt na świecie powiadomił ,że na polnej drodze bo nie można nazwać ulica to czym nie jest piach,błoto dziury na pół m wylał pół wiaderka wody po umyciu pędzla, szpachli na pobocze tej polnej drogi dlatego straziejska krążyła parę godz by zastać tego człowieka z którego posesji było to wylane ,plama wyschła ale SM nie odpuściła do wieczora wałęsała się po osiedlu by uchwycić przestępcę. Ludzie za nasze pieniądze robi się takie numery bo ktoś sič nudził zadzwonił na SM . To jest nie do ogarnięcia ludzkim umysłem by tak za nasze podatki bujała się straż . . To jest to samo co robią w Warszawie wchodzą do ludzi bo terrorystę mają w łazience, bo dziecko popełniło samobójstwo to jest chore Rusiecki ,a ty człowieku znasz prawo ? Śmiem wątpić to prawo tuska tak jak on je rozumie ! Weźmy sie w garść przestańmy wierzyć w te rozryte ulicę, te oświetlenia nie dokończone itp zbierzmy się i ustalmy bo może nim miasto padnie odwołajmy nie kompetencje tego człowieka  
Nie wierzcie w te śmieszne filmiki i szeroki uśmiech !!!
42. Dodane przez Pl, w dniu - 03-06-2026 18:36 8 15
Trafia mnie jak ludzie powielają to co głosi PiS i sam J.Kaczynski. Nie potrafią samodzielnie myśleć i mają kompleks Niemca. Co nas to obchodzi? My to my a Niemcy to Niemcy. Jako sąsiedzi powinniśmy żyć w zgodzie i tyle. Żyję dość długo i nigdy nie mam nic przeciwko związkom równych płci. Niech każdy organizuje sobie życie jak chce. Ile jest związków bez ślubu,, rozwodów, ile jest patologi ,,i nikomu to nie przeszkadza?
43. Dodane przez Zastanawiam się, w dniu - 03-06-2026 19:13 9 19
Wszyscy katolicy powinni być tolerancyjni. Najważniejsze jest zdrowie, miłość. Na łożu śmierci to zrozumiecie.
44. Dodane przez Leszczyniak, w dniu - 03-06-2026 20:08 11 24
Brawo Panie Prezydencie.
45. Dodane przez tak jest, w dniu - 03-06-2026 20:12 20 0
KON-STY-TUC-JA!
46. Dodane przez (...), w dniu - 03-06-2026 21:03 5 15
W trosce o stan osobowy Młodzieży Wszechpolskiej ponawiam pytanie. 
Jaki procent tzw. MW nie może spać po nocach, bo wciąż myśli o tych wszystkich gejach? Czy MW ma jakieś dane w tej sprawie?
47. Dodane przez Ktoś, w dniu - 03-06-2026 21:26 19 2
Rodzina to chłopak i dziewczyna.
48. Dodane przez kleks, w dniu - 03-06-2026 22:14 21 3
Tęczowe KO z Trzaskowskim na czele pochodu... Rusiecki sieje propagandę, robi z siebie kogoś, kto "zrobi to, co nakazuje prawo". Propaganda. KO na każdym kroku udowadnia, że na kolanach wykonuje polecenia z czerwono-zielono-tęczowej Brukseli. ODWOŁANO MISZALSKIEGO, ODWOŁUJĄ PREZYDENTA KO W RADOMIU, NASTĘPNY GRZEGORZ RUSIECKI W LESZNIE!!!! REFERENDUM O ODWOŁANIE!!! MW dobrze podkreśla, że to działanie niezgodne z Konstytucją i prawem i po następnych wyborach wszystko zostanie odwołane a ci, którzy prawo łamali, spotkają się z zarzutami karnymi.
49. Dodane przez Leszno, w dniu - 03-06-2026 22:34 19 5
Młodzi mają racje Grzechu. Przynajmniej maja Własny Front ...i Własne Zdanie. Ty nie masz. i Tym się różnicie. Nie startuj Chłopaku w następnych wyborach.....strarałeś się , pewnie...owszem....ale Godnosc Prezydenta Miasta Leszna, czeka na kogoś innego. Odejdż z honorem, proszę.
50. Dodane przez Max, w dniu - 03-06-2026 22:40 4 10
Jezus też wolał męskie towarzystwo.
51. Dodane przez Syn Zatorza, w dniu - 03-06-2026 22:44 18 2
Grzesiek...ustąp.....Pomyśl ...i ustąp....nie blokuj Drogi..
52. Dodane przez !, w dniu - 04-06-2026 06:17 3 6
Drodzy narodowcy, dajcie sobie spokój już z tym artykułem 18 Konstytucji bo prawdziwy zapis o heteroseksualności Małżeństwa jest gdzie indziej. Doedukujcie się łaskawie: 
 
https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-u(...)kunczy-16785962
53. Dodane przez ALE JAJA, w dniu - 04-06-2026 06:40 4 4
Gdyby jarek, pies, fujara i spółka nie majstrowali przy prawie nie byłoby teraz takich przepychanek
54. Dodane przez Polo Prawica, w dniu - 04-06-2026 07:27 13 2
Co następne w socjalistycznej UE? 
 
Małżeństwa międzygatunkowe?  
(Człowiek- K,M,N z psem) 
A może małżeństwa jednoosobowe? 
 
Każdy pomysł dobry aby oszukać fiskusa. 
 
 
 
 
 
MałŻEŃSTWO, ŻENA, ŻĘSZCZINA, ŻONA, OŻENEK. 
 
Mężczyzna się ŻENI. 
Kobieta wychodzi za MĄŻ od mężczyzna. 
 
 
 
Co tu analizować prawnie? 
Nawet elektryk zerżnął to rozwiązanie wymyślając wtyczkę i  
gniazdko. No musi być połączenie pewne aby prąd bezpiecznie  
płyną.
55. Dodane przez Gdd, w dniu - 04-06-2026 08:10 19 0
Prawo tak jak je rozumieją REFERENDUM i za wałek z ceną śmieci Kraków bis
56. Dodane przez Tom, w dniu - 04-06-2026 08:29 14 3
Anglia już się budzi czas na Polskę i resztę krajów
57. Dodane przez Arek, w dniu - 04-06-2026 08:32 17 0
Czy rusiecki składał przysięgę na jakąś unię europejską czy na konstytucję?wybrali go według prawa konstytucji nie jakiegoś prawa unii europejskiej. Coś czuję że po kolejnych wyborach które PO przegra będą masowe pozwy Za łamanie konstytucji RP czas pokaże. W Polsce mamy konstytucję Polską a nie jakaś Europejska jesteśmy krajem Polska
58. Dodane przez Do53, w dniu - 04-06-2026 09:01 7 2
Jarek był za dobry dla opozycji. 
Do tego smoka potrzebny ŚW. Jerzy.
59. Dodane przez Otua, w dniu - 04-06-2026 11:37 8 1
Panie prezydencie, zgodnie z prawem to przede wszystkim zgodnie z Konstytucją. Na koszulce pod marynarką widziałem u was OTUA, co jak się można było domyślać kOnsTUcjA.
reklama
60. Dodane przez Henry, w dniu - 04-06-2026 12:00 11 1
Grzesiu nie odwracaj uwagi od poważnych spraw. Co z pływalnia? Co z mokiem? No i co ze ŚMIECIAMI bardzo drogimi ? Liczysz że ludzie ponarzekają a potem zapomną a przed wyborami zaczniesz ogłaszać swoje sukcesy??? Przy urnie możesz się zdziwić zresztą już coraz częściej słychać głosy na mieście co ludzie sądzą o Twojej kadencji. Wcześniej tego nie było.
61. Dodane przez Rolnik, w dniu - 04-06-2026 13:43 5 0
Wolne sądy,wolne media, Konstrukcja
62. Dodane przez Jak pięknie., w dniu - 04-06-2026 14:46 1 0
JAK PIĘKNIE POCZYTAĆ O MIŁOŚCI BLIZNIEGO SWEGO I NIE RÓB DRUGIEMU CO TOBIE NIE MIŁE O INNE TAKIE TAM.PRZEKAŻCIE SOBIE ZNAK POKOJU ,KRZYZEM PO PLECACH ,TAK WARTOŚ IOWO ZGODNIE Z NAJWYZSZYM WG WAS PRAWEM....BOSKIM(...)
63. Dodane przez Do kom.8, w dniu - 04-06-2026 14:50 3 0
Czyli nie szsnujesz ludzi którzy mają inne poglądy niż Ty. Oj oj nieładnie tak uczyć synów.
64. Dodane przez Jeszcze raz Stefan, w dniu - 04-06-2026 15:09 7 0
Panie Rusiecki, a jak sądy kiedyś uznają, że to oczywiście niezgodne z polską Konstytucją i ustawami, to będzie Pan bulił z własnej kieszeni, żeby to wszystko odkręcić? Rozumiem, że tak. Czy umyje Pan rączki i z uśmiechem powie, że orzecznictwo się zmieniło i to nie Pana wina?
65. Dodane przez s, w dniu - 04-06-2026 17:35 9 1
Rusiecki Dymisja za łamanie Konstytucji , działanie na niekorzyść mieszkańców , Polski i Polaków
66. Dodane przez bb, w dniu - 04-06-2026 17:44 5 0
REFERENDUM odwołać tych 3 z Leszna u władzy ! Dziamski za skrócony czas pracy urzędników jako pierwszy do wylotu i pobieranie kosmicznego wynagrodzenia !! Rusiecki , Grabianowski to samo ! Jeszcze są w Radach Nadzorczych i inne dochody mają !! WSTYD DZIADY ! Na służbę zdrowia nie ma a oni sobie Eldorado urządzili ! Więcej zarabiają niedługo niż Prezydenci Największych Miast czy Vi-ce Marszałek Sejmu
67. Dodane przez Kaziu, w dniu - 04-06-2026 18:16 5 1
Proszę o odpowiedz jakiego mecenasa prezydent Grzesiu się radził w tej sprawie? Jak opinia prawna okaże się błędna, to społeczeństwo ma prawo wiedzieć kto za tym stoi.
68. Dodane przez intertrans, w dniu - 04-06-2026 23:25 2 1
jak to jest, święto konstytucji 3 maja prezydent(...) bierze udział we mszy św patriotycznej, mało tego przyjmuje komunię świętą a nie ma odwagi przeciwstawić się chorym przepisom fundowanym przez lewacką komisję E. .o transkrypcji zagranicznych aktów małżeństw. Dobrze że jest prezydent miasta w naszym kraju który nie wyraził na to zgody, niech wszyscy prezydenci miast mają odwagę jaką ma prezydent zakopanego
69. Dodane przez Kibicka od 30 lat, w dniu - 05-06-2026 14:08 3 0
Chyba jeszcze w Polsce obowiazuje konstytucja a nie jakieś rozporzadzenia Panie Rusiecki. 
Rozporzadzenie jest aktem niższym u nie ma mocy prawnej jako prawnik powinien pan wiedzieć
70. Dodane przez Po co?, w dniu - 05-06-2026 22:06 2 0
Po co jakieś transkrypcje? Przez takie tematy przegracie kolejne wybory!
reklama
71. Dodane przez Ja1, w dniu - 08-06-2026 08:41 0 0
Rozporządzenie wydaje się na podstawie ustawy. Na podstawie jakiej ustawy zostało wydane to rozporządzenie??? Czyżby było bezprawne???
 
Napisz komentarzzasady
  • Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
  • Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane.
  • Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
  • Zabezpieczono reCAPTCHA i ma zastosowanie Polityka prywatności oraz Warunki korzystania z usług Google.
 
Imię:
Komentarz: 
reklama

Dodaj zdjęcia do artykułu zasady
  • Zdjęcia dodawane przez użytkownika muszą dotyczyć tematu artykułu, należy wpisać także do nich komentarz aby uzasadnić ich publikację.
  • Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji zdjęć, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
  • Zdjęcia z komentarzem zawierającym wulgaryzmy nie będą publikowane.
  • Zdjęcia i ich komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
 
 

    WIADOMOŚCI
  • najnowsze
  • komentowane
  • << Previous
  • Next >>
  • <Playback
  • Stop
  • Play >
  • 1
  • 2
  • 1 rok temu
  • 5 lat temu
  • 10 lat temu
  • 15 lat temu
  • << Previous
  • Next >>
  • <Playback
  • Stop
  • Play >
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
reklama














------------------------------------
Najnowsze ogłoszenia DOM.ELKA.PL
Dom w cenie mieszkan... Bojanice 440000
Działka pod twój wym... świerczyn... 269000
Dom blisko jeziora!Perkowo 930000
Sklep przyzakładowyGóra 5000
Działka budowlana w ... Krzycko w... 88500
reklama
reklama
habit
Dostęp do tej części serwisu tylko dla osób pełnoletnich
Czy masz 18 lat lub więcej?
Tak, oświadczam, że jestem osobą pełnoletnią
Akceptuj i przejdź dalej
Zrezygnuj