Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.
Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
wykrywanie botów i nadużyć w usługach
pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)
Podstawy prawne przetwarzania danych
marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych
Odbiorcy danych Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.
Prawa osoby, której dane dotyczą Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
prawo żądania sprostowania danych,
prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
forma pisemna Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno
Informacje dodatkowe Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
StartWschowa Płonie hala z niebezpiecznymi odpadami
Pożar w Ciepielówku
Płonie hala z niebezpiecznymi odpadami
04.06.2026. Radio Elka, Hania Ciesielska
(fot. KP PSP Wschowa)
Groźny pożar w gm. Sława, w firmie zajmującej się m.in. przetwarzaniem odpadów. W objętej pożarem hali składowano niebezpieczne odpady. Na miejscu działa 15 zastępów straży pożarnej. Przyjechali też ratownicy z grupy chemicznej z Komendy w Poznaniu, którzy prowadzą pomiary jakości powietrza.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Zgłoszenie strażacy we Wschowie otrzymali w czwartek nad ranem - o godz. 3.38. Pożar wybuchł na terenie zakładu w Ciepielówku.
- Kiedy dojechali na miejsce, ogień był już bardzo
mocno rozwinięty. Widać było go na zewnątrz metalowej konstrukcji. Sytuacja jest poważna. W środku składowane są różnego rodzaju odpady, w tym niebezpieczne - poinformował nas oficer dyżurny Komendy Powiatowej PSP we Wschowie.
Z powodu zagrożenia wezwano specjalną grupę chemiczną z Poznania. - Strażacy monitorują stężenie substancji niebezpiecznych w powietrzu. - dodał.
Na miejscu działa 15 zastępów straży pożarnej, czyli około 70 strażaków. Akcja gaśnicza trwa.
Firma w Ciepielówku świadczy usługi w zakresie odbioru, transportu i unieszkodliwiania ubocznych produktów pochodzenia zwierzęcego oraz działalność związaną z termicznym przekształcaniem odpadów niebezpiecznych oraz takich jak: farmaceutyczne, weterynaryjne, laboratoryjne, medyczne, kosmetyczne i przemysłowe.
AKTUALIZACJA:
Działania gaśnicze zakończyły się ok.. godz. 17.15. Pogorzelisko i teren zakładu jest dozorowany przez właściciela obiektu.
1. Dodane przez Polo Prawica, w dniu - 04-06-2026 08:29 241 Jak to w Polsce bywa w momencie palenia już przestają być niebezpieczne.
Ostatni pożar w zakładzie przetwarzania odpadów w Przysiece Polskiej miał miejsce w maju, kiedy to z ogniem i zadymieniem walczyło kilkanaście zastępów straży pożarnej. Sytuację szybko opanowano i strażacy potwierdzili, że nie było bezpośredniego zagrożenia dla pobliskich budynków ani osób postronnych.
2. Dodane przez Przemysław, w dniu - 04-06-2026 08:42 220 Bardzo mądrze dlaczego pożary takich składowisk zawsze zdążają się w dni wolne?? To nie przypadek. To celowe działanie pozbyć się problemu
3. Dodane przez Kasia, w dniu - 04-06-2026 08:46 82 Prawda jest taka, że generalnie rzecz biorąc, to tak ogólnie, w sumie powiedziałabym, z uwagi na fakt, i o to tak naprawdę chodzi.
4. Dodane przez Wiesiek z Lipowej, w dniu - 04-06-2026 09:03 163 brak slow co sie z Polska dzieje? A dzieje sie i dziac bedzie bo to tylko "Polska". Podziekujcie trampowi jego zieciowi i zymianom i Natalii Panczenko, bo tak sie wszystko od paru lat zazebia! NO I KUPUJCIE zmodyfikowana bron z plastiku z kilkuletnim odroczonym dostarczaniem 500% DROZSZA.
5. Dodane przez Leszno, w dniu - 04-06-2026 10:07 70 Gdzie złożyć papiery aby taki zakład otworzyć ktoś wie orientuje ?
6. Dodane przez Olek, w dniu - 04-06-2026 10:09 60 Jest skażenie powietrza czy nie
7. Dodane przez Ktoś inny, w dniu - 04-06-2026 10:15 130 To taka specyficzną forma "utylizacji". Skoro nie ma za to kary, to znaczy, że można a jak można to tak trzeba. Taki mamy klimat...
reklama
8. Dodane przez Ja, w dniu - 04-06-2026 10:23 110 Dobrze jest, jesteśmy chyba światowym liderem w usuwaniu toksycznych odpadów. Szybko i tanio. Teraz Polska!! Mnie się podoba
9. Dodane przez do 4, w dniu - 04-06-2026 10:43 100 Prawdopodobnie chodzi o Natalię Panczenko, znaną ukraińską aktywistkę mieszkającą w Polsce. Wywołała ona ogromne kontrowersje swoją wypowiedzią w ukraińskiej telewizji, w której ostrzegała, że jeśli polscy politycy będą w kampaniach wyborczych grać na emocjach i podsycać wrogość, to na terytorium Polski rozpoczną się podpalenia sklepów, domów i tak dalej.Jej słowa wywołały burzę w przestrzeni publicznej. Wiele osób, w tym politycy i komentatorzy, odebrało je jako groźbę lub próbę zastraszania Polaków.Sama aktywistka tłumaczyła później, że jej wypowiedź została wyrwana z kontekstu i zmanipulowana. Podkreślała, że nie nawoływała do przemocy, lecz formułowała hipotetyczne ostrzeżenie o tym, do jakich tragicznych konfliktów społecznych może doprowadzić eskalacja mowy nienawiści.Sprawa ta była szeroko analizowana m.in. przez portale weryfikujące fakty, które wskazywały, że słowa aktywistki stały się pożywką dla dezinformacji.
10. Dodane przez Osa, w dniu - 04-06-2026 11:10 150 Za każdy taki pożar powinien być rozliczony właściciel składowiska i ponieść karę finansową za to co się paliło jako 500% koszt utylizacji plus 100% kosztów gaśniczych oraz karę środowiskową. Dopiero wtedy skończą się pożary ,,na życzenie" Jeżeli ktoś tnie koszty i tylko liczy zysk i do tego myśli to tak będzie.
11. Dodane przez M, w dniu - 04-06-2026 11:49 73 Smród z samochodów tej firmy czuć w mieście długo po tym jak samochód przejechał i nikt z tym nic nie robi.
12. Dodane przez Do 9, w dniu - 04-06-2026 12:49 43 Myślę, że to co mówią Ukraińcy, w tym również Natalia Panchenko, jest przez Polaków generalnie brane z przymrużeniem oka. Ludzie ze Wschodniej Europy nie znają realiów Unii Europejskiej, w tym również realiów Polski.
13. Dodane przez !!!, w dniu - 04-06-2026 13:05 40 Tak, podlaczyc centrum miast do MPEC ów ( poniewaz te przedsiębiorstwa potrzebują kasę na szefów i rady nadzorcze, na samochody i inne głupoty ) gdyż dymek z komina szkodzi a na montaz gazowego ogrzewania emerytów nie stać bo zbyt krótko pracowali, 40 lat to za mało i panstwo daje im emeryturę w wysokości 1/2 najniższego wynagrodzenia, zagłada trwa !!! Żyj sobie jeden z drugim za 2 tysiaki miesięcznie, to nawet więzień nie akceptuje takiej kwoty na m-c ! Zagłada trwa ! A gdzie godność ! Poszła z dymem. Amen
14. Dodane przez Do10., w dniu - 04-06-2026 13:44 100 Jakby tak faktycznie mieli zapłacić,to już następnych pożarów by nie było. Skończyłoby się że pierwszy pożar byłby ostatnim. Ale pewnie nigdy nikt za akcję gaśniczą nie zapłaci.
15. Dodane przez Jan, w dniu - 04-06-2026 15:24 20 Najprostsza utylizacja... Ponoć ta czeska firma chce zwiększyć swój areał w spalaniu wszelkich Syców nie tylko z Polski...
16. Dodane przez Leszcz, w dniu - 04-06-2026 16:37 30 Zadanie matematyczne. Masz odpady do utylizacji. Koszt ich utylizacji wynosi 5 paczek. Niespodziewany pożar tych odpadow to strata 1 paczki. Jeśli masz ubezpieczenie nie tracisz nic! Co robisz? Zadanie dla przedsiębiorczych, zupełnie nie powiązane z artykułem powyżej.
17. Dodane przez do komentarza 12, w dniu - 04-06-2026 19:21 20 Mam dokadnie takie samo zdanie
reklama
18. Dodane przez X, w dniu - 05-06-2026 08:51 20 LUDZIE MAJA NAKAZ WYMIANY PIECA NA KL 5 A TU CO ILE TRUCIZNY IDZIE W ATMOSFERE A MY WDYCHAMY
19. Dodane przez antyPOPiS, w dniu - 05-06-2026 10:57 20 Inicjatywa ''czyste POwietrze'' po wschowsku.
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane.
Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
Zdjęcia dodawane przez użytkownika muszą dotyczyć tematu artykułu, należy wpisać także do nich komentarz aby uzasadnić ich publikację.
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji zdjęć, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
Zdjęcia z komentarzem zawierającym wulgaryzmy nie będą publikowane.
Zdjęcia i ich komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.