Przetargi bez zainteresowania, ale...Targowisko na Nowym Rynku znalazło najemcę |
| 22.06.2026. Radio Elka, Jarek Adamek | ||||||||||||||
Dyżurny reporter: 667 70 70 60 Urząd Miasta Leszna najemcy targowiska na Nowym Rynku szukał od marca. W pierwszym przetargu cena wywoławcza czynszu za 3,5 tysiąca metrów kwadratowych została ustalona na ponad 11 tysięcy złotych, nie zgłosił się jednak żaden chętny. W powtórzonym postępowaniu cenę obniżono do 10 tysięcy, ale także nie przyniosło to skutku. Wtedy urząd zrezygnował z kolejnego przetargu - prowadzeniem targowiska zająć się mieli miejscy urzędnicy, Rada Miejska nawet uchwaliła nowy regulamin targowiska. Podczas ostatniej sesji radni jednak regulamin uchylili. Jak wyjaśnia Mariusz Suchanecki, naczelnik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Leszna powodem jest znalezienie najemcy placu. -Już po uchwaleniu regulaminu do pana prezydenta zgłosiły się dwa podmioty zainteresowane dzierżawą, pan prezydent zarządził negocjacje w wyniku czego wyłoniono najemcę, to firma pana Pawła Okoniewskiego, która do tej pory dzierżawiła targowisko - mówi Mariusz Suchanecki. Wynegocjowana wysokość czynszu to 8 tysięcy złotych brutto miesięcznie: jak przyznaje naczelnik Suchanecki jest to mniej niż wcześniejszy czynsz, ale dzierżawca ma także pobierać opłatę targową na rzecz miasta.
reklama
| ||||||||||||||
reklama
Najnowsze ogłoszenia DOM.ELKA.PL![]()
|
reklama
reklama















667 70 70 60









