Start
Piłka nożna
Tomasz Dłużyk odchodzi z Polonii Leszno
Piłka nożna
Tomasz Dłużyk odchodzi z Polonii Leszno Koniec po rokuTomasz Dłużyk odchodzi z Polonii Leszno |
| 23.06.2026. Radio Elka, Marcin Hałusek | ||||||||||||||||||||
Dyżurny reporter: 667 70 70 60 Tomasz Dłużyk został trenerem Polonii przed rozpoczęciem minionego sezonu. Klub podkreślał wówczas jego doświadczenie oraz bardzo dobrą znajomość realiów wielkopolskiego futbolu. Były zawodnik m.in. Olimpii Poznań i szkoleniowiec kilku klubów regionu miał pomóc w budowie zespołu i poprowadzić drużynę w nowych rozgrywkach. Początek sezonu dawał powody do optymizmu. Po całkiem udanej pierwszej rundzie wydawało się, że Polonia może spokojnie patrzeć w górę tabeli. Wiosną przyszło jednak wyraźne obniżenie formy, a wraz z nim pojawił się niepokój związany z walką o utrzymanie. Ostatecznie Polonia zakończyła sezon na 12. miejscu w IV lidze. W 34 spotkaniach zespół zdobył 40 punktów, odnosząc 10 zwycięstw, notując 10 remisów i ponosząc 14 porażek. Cel minimum został osiągnięty, jednak końcówka rozgrywek pozostawiła niedosyt. W oficjalnym komunikacie klub podziękował trenerowi za pracę i podkreślił, że zrealizował założony na sezon cel. - Jesteśmy przekonani, że ten rok współpracy pozostanie pozytywnym akcentem zarówno w życiorysie trenera, jak i historii naszego klubu. Liczymy, że będziemy nadal spotykać się na drogach wielkopolskiego futbolu i życzymy Tomkowi dobrych wspomnień z Leszna oraz kolejnych ciekawych wyzwań na trenerskiej ławce - czytamy w komunikacie. Na razie nie wiadomo, kto poprowadzi Polonię Leszno w nowych rozgrywkach.
reklama
reklama
| ||||||||||||||||||||
reklama
Najnowsze ogłoszenia DOM.ELKA.PL![]()
|
reklama
reklama















667 70 70 60









