Start arrow Piłka nożna arrow Podnieśli się z kolan i uniknęli kompromitacji

Victoria Września - KP Polonia 1912 Leszno 5:3

Podnieśli się z kolan i uniknęli kompromitacji

01.08.2020. Radio Elka, Marcin Hałusek

(Fot. Archiwum)
Początek był jak z sennego koszmaru, do przerwy przegrywali 0:4, po wznowieniu stracili kolejną bramkę i wtedy.....zaczęli grać. Nie udało się piłkarzom Polonii 1912 pokonać jednego z faworytów czwartoligowych rozgrywek, ale za postawę w drugiej połowie meczu we Wrześni należą im się duże brawa. Podopieczni Łukasza Koniecznego ulegli Victorii 3:5.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Dla większości bardzo młodych leszczyńskich piłkarzy otwierający sezon w IV lidze mecz we Wrześni był debiutem w seniorskiej ligowej piłce. Najwyraźniej zapomnieli, że koncentracja na tym poziomie rywalizacji to podstawa. Bardzo szybko dali się zaskoczyć i to dwukrotnie. Gospodarze objęli prowadzenie w 5 minucie. Kacper Tobółka wyciągał piłkę z bramki po trafieniu
Mikołaja Panowicza, a już 2 minuty później musiał to zrobić po raz drugi, bo gola z rzutu karnego zdobył Mikołaj Jankowski.

Na moment leszczynianom udało się otrząsnąć po dwóch ciosach, ale w końcówce pierwszej połowy Victoria wyprowadziła kolejne. Najpierw w 34 ‘na 3:0 trafił Hubert Oczkowski, a niespełna 3 minuty później na listę strzelców wpisał się Mateusz Majewski. Po pierwszej połowie leszczyński zespół przegrywał 0:4.

Gdy chwilę po wznowieniu gola na 5:0 zdobył Mikołaj Jankowski, wydawało się, że Polonia jest na deskach i trener Konieczny mógłby rzucić ręcznik. Stało się jednak coś nieoczekiwanego. Leszczyńska młodzież poderwała się do walki, a sygnał dał jeden z najbardziej doświadczonych piłkarzy Polonii, Łukasz Bugzel. Jego gol z 54 minuty był jak wiatr w żagle. Od tego momentu drużyna z Leszna była zdecydowanie lepsza od trzeciego zespołu poprzedniego sezonu, co potwierdziła kolejnymi bramkami. W 59’ na 2:5 trafił Jakub Harendarz, a w 62’ Damian Nowak.

Końcówka trzymała w napięciu, bo leszczynianie uwierzyli, że mogą dogonić rywala i sprawić niespodziankę. Znacznie bardziej doświadczonych wrzesiński zespół nie popełnił już więcej błędów i utrzymał dwubramkowe prowadzenie.

Za tydzień ekipa z Leszno znowu zagra na wyjeździe, tym razem w Kępnie. Podopieczni Łukasza Koniecznego muszą wyciągnąć wnioski z pierwszej połowy pojedynku we Wrześni i zagrać tak, jak w drugiej części.