Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.
Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
wykrywanie botów i nadużyć w usługach
pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)
Podstawy prawne przetwarzania danych
marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych
Odbiorcy danych Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.
Prawa osoby, której dane dotyczą Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
prawo żądania sprostowania danych,
prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
forma pisemna Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno
Informacje dodatkowe Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
StartLeszno Koncerty gwiazd, parada orkiestr i duża dawka humoru
Dni Leszna już w piątek i sobotę
Koncerty gwiazd, parada orkiestr i duża dawka humoru
07.05.2026. Radio Elka, Bartosz Maluśki
(Fot. iStock)
Już w najbliższy piątek na stadionie im. Alfreda Smoczyka zainaugurowane zostaną tegoroczne obchody Dni Leszna. Dla mieszkańców i gości wystąpią gwiazdy estrady z bogatym repertuarem gwarantującym udaną zabawę. W sobotę świętowanie przeniesie się na Rynek, gdzie zaplanowano występy kabaretowe, pokazy artystyczne oraz paradę orkiestr dętych.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Zabawa na stadionie rozpocznie się o godzinie 18.30, a bramy obiektu zostaną otwarte dla publiczności już godzinę wcześniej. Każdy z uczestników otrzyma opaskę uprawniającą do wstępu, dzięki której będzie mógł swobodnie przechodzić pomiędzy stadionem a Aleją Gwiazd Żużla, gdzie przewidziano dodatkowe atrakcje. Leszczynian do zabawy zagrzeją Oskar Cyms, Marcin Rozynek z zespołem Atmosphere oraz Kayah. Jak podkreślają organizatorzy,
program został ułożony tak, aby osoby w każdym wieku znalazły w nim coś dla siebie.
Kolejny dzień przyniesie następne atrakcje. Tym razem centralnym punktem obchodów będzie leszczyński Rynek, a zabawa rozpocznie się głośno, barwnie i w rytm instrumentów dętych.
- Razem z Wielkopolskim Związkiem Chórów i Orkiestr o godzinie 14.00 organizujemy paradę orkiestr i mażoretek. Wystąpią składy z Grodziska Wielkopolskiego, Dopiewa, Śmigla i Leszna, które będą paradować ulicą Słowiańską oraz wokół Rynku. Będzie barwnie i głośno. Towarzyszyć im będą także chór Chopin, zespół wokalny Cantus oraz wokaliści z sekcji wokalnych MOK-u - zapowiada Grzegorz Herman, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie.
Tego dnia przypada również Święto Europy, dlatego o godzinie 15.00 wszyscy zgromadzeni wspólnie odśpiewają „Odę do radości”. Później ponownie zaprezentują się orkiestry, z których każda wykona utwory różnych europejskich kompozytorów. W programie przewidziano także występy mażoretek, grupy cyrkowej Pegaz, cheerleaderek, zespołu Arabeska oraz zespołów wokalnych działających przy ośrodku kultury.
- Te występy zakończą się o 19.00. Wtedy przejdziemy do części satyrycznej. Na początek zaprezentuje się Zofia Dragan z kabaretu z Bukówca Górnego, później wystąpią Łowcy.B, a maraton śmiechu zakończy kabaret Jurki - dodaje Herman.
Wstęp na sobotnie wydarzenia na Rynku jest bezpłatny. Z kolei na piątkowe koncerty na stadionie obowiązują wejściówki. Posiadacze Leszczyńskiej Karty Mieszkańca mogą nabyć je w preferencyjnej cenie. Bilety są dostępne online w serwisie bilety24, a także stacjonarnie w siedzibie MOK-u przy ul. Ostroroga (do czwartku do godziny 16.00).
1. Dodane przez Marcin, w dniu - 07-05-2026 10:43 353 Jedno z większych miast w województwie a na dożynkach w Mórkowie lepsze ekipy zapraszają
2. Dodane przez Z Leszna, w dniu - 07-05-2026 10:59 316 Leszno ma już tylko 55tyś. Wiec stało się małym nudnym miasteczkiem.
3. Dodane przez Dami, w dniu - 07-05-2026 11:35 323 Od kilku lat dni Leszna są słabe.
4. Dodane przez Koko, w dniu - 07-05-2026 11:46 180 Warto popatrzeć jakie super dni miasta robią w Poniecu. Od dwóch lat ogromne tłumy są na dniach Kościana.
5. Dodane przez Leszczyniak, w dniu - 07-05-2026 12:17 193 Ważne, że reanimujemy trupa za 150 mln. A za bilet na dni miasta płać Leszczyniaku. Rozwiń skrzydła i tu chcę się żyć. Uśmiechnięte miasto.
6. Dodane przez Do kom 5, w dniu - 07-05-2026 12:32 49 Kilka piwek mniej i na bilet będzie.
7. Dodane przez do 5, w dniu - 07-05-2026 12:37 116 Uśmiechnijcie się brygada Hej super jest dawać dej dej dejom
8. Dodane przez Ryszard, w dniu - 07-05-2026 14:23 70 To po ile te wasze bilety? Zapraszam na dni Śmigla za 2 tygodnie - bez opłat !!!
9. Dodane przez Do 6, w dniu - 07-05-2026 15:27 50 Nie da rady zbieramy na opłatę śmieciową bo idzie do góry o 12 zł miniumum
10. Dodane przez Tom, w dniu - 07-05-2026 15:28 31 W Lesznie słabo jak co roku. Ci artyści to zapraszani z jakiegoś klucza? Kto jest ich menagerem? Łatwo zatrudnić takiego śpiewaka?
11. Dodane przez No tak, w dniu - 07-05-2026 15:42 219 W Lesznie na stadionie zawsze jest te 10 tyś ,teraz też będzie podobnie.Chociaż były lata gdzie było 20 tyś jak na Anders z Modern Talking.Tak wyżej kompleksy Leszna, tak dla kogoś tłumy w Kościanie jak tam nawet 4 tyś w zeszłym roku nie było, od dwóch lat tam coś drgnęło bo jeszcze do niedawna była tam totalna kicha i pustki.Co do Leszna niebawem Airschow dwa dni 80 tyś ludzi, największa lotnicza impreza w Poksce,potem noc balonowa na 25 tyś, czy koncerty na lotnisku i to bardzo duże całodniowe o czym tu pisano,a gość wylatuje z 20 tyś Kościanem i z tymi festynami na max 5 tyś ludzi,nie mówiąc o wydarzeniach sportowych w Lesznie,gdzie liczone są w tysiącach ( żużel )Ogólnie wiele imprez zawsze w różnych dyscyplinach futsal,tenis,jeździectwo konne,lekkoatletyka itd
12. Dodane przez Dusia, w dniu - 07-05-2026 15:47 91 Śmigiel od kilku lat ma najlepsze zespoły .Jestem z Leszna ale na ten trzeci sort zespołów i jeszcze płatnych w ogóle nie chodzę.Porażka
reklama
13. Dodane przez Leszno, w dniu - 07-05-2026 16:11 51 Leszno? Totalna porażka i jeszcze płatne. Tak jak wyżej, Kościan, Śmigiel to klasa.
14. Dodane przez Do 11, w dniu - 07-05-2026 16:15 00 Widzę że obsesja Kościana się rozwija, boli cię ten Kościan? Chyba tak i to bardzo. To nie wina tego miasta że rozwija się lepiej od Leszna.
15. Dodane przez Do 11, w dniu - 07-05-2026 16:31 30 Nie wiem czy zauważyłeś ale ty z twoimi komentarzami powodujesz że wszyscy się z ciebie śmieją. A z tą obsesja na punkcie Kościana popadasz s coraz większą histerię. Co nie możesz przeżyć że oni mają lepiej od nas? Pogódź się z tym dla swojej zdrowotności
16. Dodane przez Tyle w Temacie, w dniu - 07-05-2026 16:32 117 W Lesznie w przeciągu ostatnich 15 lat było już wszystko w tym zagraniczne zespoły jak Alphaville . To co jest w Śmiglu kilka lat temu było w Lesznie i odwrotnie to samo dotyczy Gostynia itp.No chyba,że narzekacze zaprosić U2,Depeche Mode czy Stinga.
17. Dodane przez Fakty, w dniu - 07-05-2026 16:50 112 Z roku na rok coraz gorzej. I coraz gorzej się żyje w Lesznie. Jak to dobrze że wyprowadzam się z tej nory.
18. Dodane przez do 11, w dniu - 07-05-2026 17:06 91 Artykuł dotyczy Dni Leszna a nie innych wydarzeń.
19. Dodane przez Do 18, w dniu - 07-05-2026 17:19 80 To prowokator, słynny zresztą tutaj.
20. Dodane przez Do 11, w dniu - 07-05-2026 18:00 90 Przestań już napuszczać mieszkańców Leszna na mieszkańców Kościana!
21. Dodane przez Do 20, w dniu - 07-05-2026 18:48 111 A kto zaczął o Kościanie w komentarzu 4 prowokatorze.Jak dla kogoś 4.000 to tłumy to gratulacje.W Lesznie na Dniach na stadionie jest co najmniej dwa razy więcej. Komentarz 11 to sama prawda,co tam ci się nie zgadza.Kościan to małe imprezy.Kościan kompletnie nic nie mówi i nie znaczy w Polsce.
22. Dodane przez Do 21, w dniu - 07-05-2026 20:49 100 Nie dość że napuszczasz ludzi na siebie to jeszcze dalej w to brniesz. Jesteś niewolnikiem swojej własnej nienawiści.
23. Dodane przez Do 21, w dniu - 07-05-2026 20:51 80 I jeśli tekst "ogromne tłumy" cię prowokuje to po prostu mi cię żal.
24. Dodane przez dziedzic pruski, w dniu - 07-05-2026 23:44 40 beznadzieja,nie ide
reklama
25. Dodane przez Rere22, w dniu - 08-05-2026 10:59 10 Naprawdę nie stać miasta na jakiś porządny zespół??
26. Dodane przez Z Leszna, w dniu - 08-05-2026 13:27 00 W Kościanie też byli wszyscy i nawet Ingrid.
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane.
Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
Zdjęcia dodawane przez użytkownika muszą dotyczyć tematu artykułu, należy wpisać także do nich komentarz aby uzasadnić ich publikację.
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji zdjęć, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
Zdjęcia z komentarzem zawierającym wulgaryzmy nie będą publikowane.
Zdjęcia i ich komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.