Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
  • Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
  • Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
  • Zaufani Partnerzy - lista tutaj

Cele przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
  • świadczenie usług drogą elektroniczną
  • dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
  • wykrywanie botów i nadużyć w usługach
  • pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
  • świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
  • pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych
Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą
Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
  • prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
  • prawo żądania sprostowania danych,
  • prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
  • prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
  • prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
  • prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
  • prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
  • forma pisemna
    Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno

Informacje dodatkowe
Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
Później
ZGADZAM SIĘ
 
Wiadomości
Sport
Nie przegap
Nowe Galerie Foto
Ładowanie galerii zdjęć...
więcej...
reklama
26
Czerwca 2026
Piątek
Imieniny obchodzą:
Jan, Jeremiasz,
Jeremi, Paweł,
Zdziwoj
Do końca roku 188 dni.
Start arrow Góra arrow Trwa modernizacja remizy OSP w Radosławiu

Strażacy sami remontują, gmina płaci za materiały

Trwa modernizacja remizy OSP w Radosławiu

11.05.2026. Radio Elka, Filip Wybieralski

(fot. Filip Wybieralski)
Remiza OSP w Radosławiu przechodzi modernizację. Prace są już wyraźnie zaawansowane, a to, co wyróżnia tę inwestycję, to podział ról – gmina finansuje materiały, a strażacy wykonują większość robót własnymi siłami.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Obecnie druhowie skupiają się na termomodernizacji budynku. To jeden z najważniejszych etapów całego przedsięwzięcia. - Wykonujemy wszystko własnym sumptem. Materiały zapewnia Urząd Gminy Góra, a my wykonujemy docieplenie styropianem ścian wraz z kompletną elewacją i zabudowę poddasza, gdzie docelowo powstanie pomieszczenie socjalne - mówi Robert
Hołtra, naczelnik OSP Radosław. To kolejny krok w modernizacji, która trwa już od kilku lat. Wcześniej udało się wykonać nowe posadzki, instalacje elektryczne i tynki. Bramy zostały wymienione dzięki wsparciu komendy powiatowej, a w ubiegłym roku powstał nowy podjazd z kostki i wykonano dach.
Jednostka działa od 1948 roku, a obecna remiza powstała w 1996 roku. Druhowie podkreślają, że budynek przez lata dobrze służył, ale wymagał już poprawy warunków - zarówno dla strażaków, jak i dla sprzętu. Szacunkowy koszt całej inwestycji, jeżeli wykonywałaby to firma to około 150 tysięcy złotych. Koszty te udało się jednak znacznie obniżyć dzięki pracy społecznej strażaków i sprowadzają się wyłącznie do zakupu materiałów. Gmina na ten cel przeznacza około 40 tys. złotych. Postępy widać szczególnie po ostatnich tygodniach. Długi weekend majowy pozwolił przyspieszyć roboty. - Przez te wolne dni mocno posunęliśmy prace do przodu. Myślę, że za dwa, trzy tygodnie będziemy w zaawansowanym stadium. Może nie wszystko będzie jeszcze zakończone, ale będziemy blisko - mówi Hołtra. Modernizacja ma przynieść konkretne efekty. Jednym z problemów, który ma zniknąć, jest wychładzanie budynku zimą. - Do tej pory musieliśmy dogrzewać, żeby nie zamarzała woda w samochodzie. Teraz warunki będą zdecydowanie lepsze i też koszty energii powinny być niższe - dodaje. Pieniądze na materiały pochodzą z zabezpieczenia budżetowego na zarządzanie kryzysowe.
 
Komentarze (14)
1. Dodane przez Ja, w dniu - 11-05-2026 14:59 4 11
Ale temat. Sensacyjny śmiało można powiedzieć
2. Dodane przez Mieszkaniec Radoslawia, w dniu - 11-05-2026 16:30 11 1
Temat jak temat ironia w kom 1 raczej nie potrzebna. Fajnie że strażakom się chce coś takiego zrobić. To nie jest wykoszenie trawy przed remiza więc bym tego nie bagatelizował. 
Warto dodać że nasi strażacy poprzednie prace czyli remont wnętrza oraz plac przed remiza wykonali całkowicie sami i to z własnych środków. A dwa lata temu sami zakupili samochód ratowniczo-gasniczy.
3. Dodane przez Czarek, w dniu - 11-05-2026 16:53 14 3
Świetna robota! Ludzie z OSP poświęcają własny czas i pomagają społeczeństwu i dodatkowo poprawiają swoje warunki pracy. Nic tylko się cieszyć.  
Więc bezmyślne docinki z kom1 można odpuścić.  
Powodzenia!
4. Dodane przez Taka sytuacja!, w dniu - 11-05-2026 17:49 1 5
LUDZIE!!! Zapisujcie się do Rowerowej Stolicy Polski!!!  
Trzeba ściągnąć aplikację "Aktywne Miasta" i się zarejestrować, a potem wybrać "Trening RSP dla gmin". Do 21 maja są treningi a od 1 czerwca zbieramy kilometry i punkty dla gminy. Na razie jest wpisanych 20 osób. Wstyd! W Rawiczu kilkaset osób się już zapisało! 
Więcej informacji: 
https://gora.com.pl/aktualnosci/kultura/rower(...)ski-dolacz.html
5. Dodane przez Wiktoria, w dniu - 11-05-2026 18:57 13 1
Brawo dla ochotników.Wielu z nich po pracy , którą wykonują zawodowo ,zakasa rękawy i pracują przy remoncie.Odwiedzilam znajomych w Radoslawiu podczas weekendu majowego i widziałam jak niejedni biesiadowali przy swoich domach,a chlopaki przy remizie pracowali na rusztowaniu . Ukłony z mojej strony i wielkie brawa.
6. Dodane przez Mieszkaniec powiatu, w dniu - 11-05-2026 19:34 3 2
Moja subiektywna ocena i opinia, będąc mieszkańcem i żyjącym w Polsce, wiedząc ile oddajemy a jak niewiele wręcz nic, dostajemy od państwa (Latarnie nocą) jesteśmy ciemnogrodem. Wstyd dla państwa Polskiego aby takie sprawy jak ta, miały miejsce. Drogi, służby niosące ludzią pomoc, nie te zabierające codziennie pieniądze. To wszystko to wstyd do tego jakie pieniądze codziennie oddajemy w podatkach drugi raz powtarzając, może kiedyś wyjdziecie i na taczki tych premierów, 460 osób nie potrafiący zarządzić państwem z takimi zasobami. Stalą, miodem, złotem, mlekiem, miedzią, pszenicą, gazem, srebrem, węglem, ropą, statkami wodująca a nie mamy NIC.
7. Dodane przez PSP, w dniu - 11-05-2026 19:48 5 1
Świetni ludzie, świetna jednostka. Brawo. Dajecie przykład innym, że praca można dojść daleko.
8. Dodane przez Mieszkaniec, w dniu - 11-05-2026 20:47 1 0
Świetna sprawa, gratuluję. 
Jestem pod wrażeniem chęci i zaangażowania. 
Tylko brać przykład. Super jednostka- warto odwiedzić.
9. Dodane przez Dasz9w, w dniu - 11-05-2026 23:00 1 2
My w Daszowie też mamy remizę
10. Dodane przez x, w dniu - 12-05-2026 10:36 3 0
Przypominam tylko że Burmistrz nadal nic nie wie.
11. Dodane przez Badi, w dniu - 12-05-2026 13:26 2 3
Flagowy przykład dla zawodowej PSP ,patrzcie i się uczcie.
12. Dodane przez do Badi, w dniu - 12-05-2026 19:19 2 2
Nie ma zawodowej straży, więc komentarz zbyteczny. Jeżeli chodzi o strażaków PSP to każdego dnia wykonywane są przez nas prace na rzecz jednostki. Warto przyjść, popatrzeć i się dowiedzieć. Kluczowym zadaniem jest przygotowanie do akcji z więc szkolenie
reklama
13. Dodane przez Do radnych czlonkow KO w Gorze i Powiecie Gorowskim!, w dniu - 13-05-2026 10:39 3 0
Obiecaliscie nam ,ze zrobicie porzadek w Gorze ...a tu rzadzi wyjatkowo nieudolnie Pan Burmistrz Tadeusz Juska i Przewodniczacy Leskiewicz wielce nieudolny Rady Miejskiej Gory,  
Obiecywaliscie ,ze zrobicie porzadek w Powiecie Gorowskim a nadal markuje zarzadzanie niejaki Kazimierz Bogucki i jeszcze bardziej nieudolny Ryszard Wawer. I co i nic ! Dalej siedza nic nie robia oprocz brania naprawde sutych wynagrodzen ?  
Panowie i Panie z KO musicie miec swiadomosc ,ze mimo ,ze rzadza ci z PiS to te wszystkie zaniechania,nierobstwo,lenistwo i braki efektow SPADAJA NA KOALICJE OBYWATELSKA W GORZE I W POWIECIE GOROWSKIM....nie bedziecie mieli szans na wygranie wyborow w Gorze i w Powiecie Gorowskim bo JESTESCIE NIESKUTECZNI. Bledy PiS spadna na was i na PSL gorowski! Obudzcie sie poki jeszcze macie troche czasu....wezcie sie za realizacje programu z ktorym szliscie do wyborow samorzadowych.
14. Dodane przez Do radnych czlonkow KO w Gorze i Powiecie Gorowskim!, w dniu - 13-05-2026 11:52 2 0
Obiecaliscie nam ,ze zrobicie porzadek w Gorze ...a tu rzadzi wyjatkowo nieudolnie Pan Burmistrz Tadeusz Juska i Przewodniczacy Leskiewicz wielce nieudolny Rady Miejskiej Gory,  
Obiecywaliscie ,ze zrobicie porzadek w Powiecie Gorowskim a nadal markuje zarzadzanie niejaki Kazimierz Bogucki i jeszcze bardziej nieudolny Ryszard Wawer. I co i nic ! Dalej siedza nic nie robia oprocz brania naprawde sutych wynagrodzen ?  
Panowie i Panie z KO musicie miec swiadomosc ,ze mimo ,ze rzadza ci z PiS to te wszystkie zaniechania,nierobstwo,lenistwo i braki efektow SPADAJA NA KOALICJE OBYWATELSKA W GORZE I W POWIECIE GOROWSKIM....nie bedziecie mieli szans na wygranie wyborow w Gorze i w Powiecie Gorowskim bo JESTESCIE NIESKUTECZNI. Bledy PiS spadna na was i na PSL gorowski! Obudzcie sie poki jeszcze macie troche czasu....wezcie sie za realizacje programu z ktorym szliscie do wyborow samorzadowych.
reklama
 
Napisz komentarzzasady
  • Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
  • Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane.
  • Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
  • Zabezpieczono reCAPTCHA i ma zastosowanie Polityka prywatności oraz Warunki korzystania z usług Google.
 
Imię:
Komentarz: 
reklama

Dodaj zdjęcia do artykułu zasady
  • Zdjęcia dodawane przez użytkownika muszą dotyczyć tematu artykułu, należy wpisać także do nich komentarz aby uzasadnić ich publikację.
  • Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji zdjęć, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
  • Zdjęcia z komentarzem zawierającym wulgaryzmy nie będą publikowane.
  • Zdjęcia i ich komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
 
 

    WIADOMOŚCI
  • najnowsze
  • komentowane
  • << Previous
  • Next >>
  • <Playback
  • Stop
  • Play >
  • 1
  • 2
  • 1 rok temu
  • 5 lat temu
  • 10 lat temu
  • 15 lat temu
  • << Previous
  • Next >>
  • <Playback
  • Stop
  • Play >
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
reklama
Najnowsze ogłoszenia DOM.ELKA.PL
Pokoje , kwatery les... Leszno 1085
Pokoje,kwatery śmigi... śmigiel 930
Lokal do wynajęciaLeszno 2100
Działka budowlana w ... Dąbcze 320000
Duże, jedyne takie w... Leszno 580000
reklama
reklama
Dostęp do tej części serwisu tylko dla osób pełnoletnich
Czy masz 18 lat lub więcej?
Tak, oświadczam, że jestem osobą pełnoletnią
Akceptuj i przejdź dalej
Zrezygnuj