Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
  • Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
  • Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
  • Zaufani Partnerzy - lista tutaj

Cele przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
  • świadczenie usług drogą elektroniczną
  • dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
  • wykrywanie botów i nadużyć w usługach
  • pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
  • świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
  • pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych
Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą
Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
  • prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
  • prawo żądania sprostowania danych,
  • prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
  • prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
  • prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
  • prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
  • prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
  • forma pisemna
    Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno

Informacje dodatkowe
Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
Później
ZGADZAM SIĘ
 
Wiadomości
Sport
Nie przegap
Nowe Galerie Foto
Ładowanie galerii zdjęć...
więcej...
reklama
28
Czerwca 2026
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Amos, Ireneusz,
Józef, Leon, Paweł
Do końca roku 186 dni.
Start arrow Leszno arrow Tak czy nie?

Konsultacje w sprawie przyszłości Wilkowic

Tak czy nie?

15.11.2016. Radio Elka, Jarek Adamek

Wyznaczono już termin konsultacji w sprawie ewentualnego przyłączenia Wilkowic do Leszna. Odbędą się one 3 i 4 grudnia w Szkole Podstawowej w Wilkowicach, a wziąć w nich udział mogą mieszkańcy sołectwa Wilkowice wpisani do rejestru wyborców.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Konsultacje to nic innego jak referendum, z tym że uprawnieni do wzięcia w nim udziału są tylko mieszkańcy Wilkowic, a nie całej gminy. -Chodzi o mieszkańców całego sołectwa, a więc także Maryszewic i Karolewka - przypomina wójt gminy Lipno Jacek Karmiński.

Podobnie jak w referendum biorący udział w konsultacjach otrzymają
formularz, na którym znajdować się będzie pytanie „Czy jest Pani/Pan za zmianą granic gminy Lipno, polegającą na włączeniu do miasta Leszna obszaru sołectwa Wilkowice”. Oddanie głosu polegać będzie na odpowiedzi tak lub nie.

Głosowanie odbywać się będzie 3 i 4 grudnia w godzinach od 8.00 do 20.00 w Szkole Podstawowej w Wilkowicach. Nadzorować je będzie komisja, podobna do tej, jaka nadzoruje wybory. Podobnie też biorący udział w konsultacjach muszą przedstawić dokument potwierdzający tożsamość i pokwitować wydanie formularza. Ważne jest też to, że mieszkańcy chcący wziąć udział muszą być wpisani do stałego rejestru wyborców. -Osoby zameldowane w Wilkowicach na pobyt stały są w spisie, jednak ci, którzy mieszkają bez zameldowania powinni pamiętać, żeby dopełnić tej formalności w Urzędzie Gminy Lipno, składając wniosek i przedstawiając potwierdzenie zamieszkania, na przykład notarialną umowę nabycia nieruchomości - mówi wójt.

Wyniki konsultacji będą ogłaszane po zamknięciu lokalu - co ciekawe, protokoły będą sporządzane i w sobotę, i w niedzielę. -Chodzi o to, żeby nikt nam nie zarzucił, że coś dziwnego dzieje się z głosami - wyjaśnia Jacek Karmiński. Wójt przypomina też, że wyniki nie są wiążące dla ewentualnych decyzji o zmianie granic - te podejmuje rząd - jednak powinny być traktowane poważnie, jako opinia lokalnej społeczności.
 
Komentarze (29)
1. Dodane przez Archanioł, w dniu - 15-11-2016 14:04 6 4
Wsi spokojna, wsi wesoła, 
Głoszę twoją chwałę, 
I do miasta sobie jadę, 
Mieszkać w nim na stałe.
2. Dodane przez Roch, w dniu - 15-11-2016 17:51 6 4
Komisje powołuje wójt, a kto będzie pilnował członków komisji ( czyli samych swoich ) i liczenia głosów.? Czy ktoś z grupy inicjatywnej jest zaproszony do komisji ? Jeśli nie to cienko widzę uczciwość w liczeniu głosów.
3. Dodane przez a, w dniu - 15-11-2016 21:11 6 4
Jak by Gmina Lipno tzn.wójt,pracownicy,radni Wilkowic byli bardziej poradni w działaniu i dawali coś w zamian za jedne z wyższych podatków w regionie,choć by za m2 działki budowlanej ,pomijam opłaty adiacenckie dla osób które sprzedają działki a płacą z tej okazji dość duże pieniądze do gminy i nic się nie dzieje w sferze choć by dróg to się wcale nie dziwię że część mieszkańców Wilkowic szuka alternatywy gdzie indziej.
4. Dodane przez Janusz, w dniu - 15-11-2016 22:11 6 4
A ja myślałem że ta inicjatywa przyłączenia to coś konkretnego. A tu zwykła ściema, tylko dokumenty będzie trzeba wymienić. A idź pan z taką inicjatywą.
reklama
5. Dodane przez jan, w dniu - 15-11-2016 22:23 6 4
Moi znajomi z Wilkowic mówią, że ktoś twierdzi, że chcą do Leszna
6. Dodane przez mieszkaniec, w dniu - 15-11-2016 22:24 6 4
Przyłączenie Wilkowic do Leszna *TAK*
7. Dodane przez kornik, w dniu - 16-11-2016 00:12 6 4
Pójść i zagłosować na TAK; jedyne rozsądne rozwiązanie.
8. Dodane przez Ryszard Dobrowolski, w dniu - 16-11-2016 00:54 6 4
Ad.2. Komisja będzie powołana wg zasad demokracji lipieńskiej tzn. "nasze 2/3 a reszta sprawiedliwie". Dwóch członów to pracownicy wójta, dwóch członków to obrońcy Gminy Lipno ukrywający się pod kłamliwą nazwą "Mieszkańcy w obronie Wilkowic", być może będą to bezradni radni, no i dwa miejsca dla Zespołu Inicjatywnego.
9. Dodane przez Ryszard Dobrowolski, w dniu - 16-11-2016 01:45 6 4
Ad.4. Inicjatywa przyłączenia Wilkowic do Leszna to KONKRET nie ŚCIEMA, działamy Panie Januszu i ściemy w tym nie ma.
10. Dodane przez Saramata, w dniu - 16-11-2016 09:52 6 4
Proponuje od razu zmianę nazwy z wilkowice na wilkowyje :)
11. Dodane przez Janusz, w dniu - 16-11-2016 11:44 6 4
do kom 9. Znamy już tę śpiewkę. Lepsze drogi... pierdu pierdu. 
 
Naprawdę ktoś się na to nabierze? Nie sądzę.  
Wasze argumenty obrażają inteligencje mieszkańców Wilkowic i Leszna.
12. Dodane przez on, w dniu - 16-11-2016 11:51 6 4
a kiedy przyłaczenie poznania do leszna?
13. Dodane przez Xxxxx, w dniu - 16-11-2016 17:38 6 4
Do kom 12 Dobrze ze Leszno graniczy z Poznaniem!!DOBRE
14. Dodane przez odpowiedź, w dniu - 16-11-2016 17:50 6 4
NIE!
15. Dodane przez pytanie, w dniu - 16-11-2016 17:50 6 4
Czy ktoś może podać realne korzyści przyłączenia się do Leszna, bo jak na razie to tylko bicie piany
16. Dodane przez jan, w dniu - 16-11-2016 19:53 6 4
Do kom 15 wklep na GOGLE,,wilkowiceleszno- i poszperaj to się dowiesz więcej .
17. Dodane przez wilko, w dniu - 16-11-2016 20:49 6 4
A wojt powiedzial ze gmina wybuduje sciezke rowerowa z wilko do lipna zeby rowerem mozna jezdzic na skargi haha!!!Chyba gorzej byc nie moze!Inczaczej by bylo gdyby wojt byl by mieszkancem gminy a on mieszka w lesznie,wiec jaki z tego morał???No i prezes soltys wilko-na temat tej osoby oszczedze komentarza
18. Dodane przez wieś tak, w dniu - 16-11-2016 21:17 6 4
myślałem że ta szopka już się skończyła popieram kom 11
19. Dodane przez Lipowa, w dniu - 16-11-2016 23:08 6 4
Łał ! 
To dostaniemy worek na liście! 
I na tym koniec plusów z kapitulacji.
20. Dodane przez Reformacja, w dniu - 16-11-2016 23:15 6 4
Tylko patrzeć jak patrona parafii zmienimy i dekanat.
21. Dodane przez Powiatowy związek pochówkowy, w dniu - 16-11-2016 23:22 6 4
Jak to będzie w tych Wilkowicach po zjednoczeniu? 
Będą dwa cmentarze komunalne i miejskie stawki czy jeden nadal za muzeum będzie robił? 
No i czy będzie rejonizacja , czy wybór miejsca dowolny w obrębie miasta? 
 
I uwaga, cmentarz w Wilkowicach jest poza terenem zabudowanym! 
Wybierając się nań koniecznie pamiętaj o odblaskach!!!! 
Policja łapie.
22. Dodane przez Ryszard Dobrowolski, w dniu - 16-11-2016 23:51 6 4
Ad.19. Lipowa. Każdy dostanie taki worek na jaki zasługuje, szczególnie wtedy gdy dopadnie go to co zwalnia z myślenia. Przy Lipowej milutko, bo i asfalcik i za unijną kasę ścieżka rowerowa. Ale Wilkowice to nie tylko ci z Lipowej czy za i dla Gierka wyasfaltowanej Święciechowskiej. To wieś z dziećmi i starszymi którzy nie jeżdżą jeszcze lub już samochodami. Czy na Dworcowej lub Murkowskiej mieszkają gorsi obywatele? Ktoś pisze, że to tylko obiecanki. A ja uważam, że i tak to lepsze od permanentnego zapewniania nas, że niczego nie będzie. Słynne już biadolenie urzędasa z Lipna a MIESZKAŃCA LESZNA, że obiecywać gruszek na wierzbie nie będzie, mnie nie odpowiada. Wolę mieć nadzieję, że ktoś coś wreszcie ustali z nami mieszkańcami i prędzej czy później zrealizuje to co zostanie zawarte w Kontrakcie społecznym. Warto spokojnie przeczytać co napisano na stronie www.wilkowiceleszno.pl. Można na adres wilkowiceleszno@gmail.com zgłaszać także swoje uwagi i uzasadnione propozycje. Nikt nie zabrania być mądrzejszym, więc może mniej idiotycznego hejtu, niezdrowej rywalizacji i "intelektualnych" popisów oraz bredzenia o workach na liście czy miłości do "wsiowego zadupia". Może już czas na chwilę powagi i zadumy nad tym co zrobić by żyło się nam lepiej.
23. Dodane przez Ryszard Dobrowolski, w dniu - 17-11-2016 00:16 6 4
Ad.11 JANUSZ to "Osoba, która się słabo zna lub wcale się nie zna w danej dziedzinie" więc nie ma się co dziwić, że nie ma odwagi się podpisać z imienia i nazwiska. Czy wstydzisz się siebie JANUSZU? Zamiast JA piszesz MY a zamiast Panie Dobrowolski piszesz WY. Masz rację JANUSZU. Jestem mieszkańcem Wilkowic i mnie obraża ta Twoja "inteligencja" z tak finezyjnym i wyszukanym językiem jak "pierdu, pierdu". Czy jesteś JANUSZU członkiem "Grupy Obrońców Gminy Lipno", gdyż z całą pewnością nie jesteś mieszkańcem który broni Wilkowic!
24. Dodane przez LESZNO, w dniu - 17-11-2016 14:58 6 4
Mam pytanie .CZY KTOŚ PYTAŁ SIE CZY MY MIESZKAŃCY LESZNA CHCEMY PRZYŁACZENIA WILKOWIC?
25. Dodane przez Krótko i na temat, w dniu - 17-11-2016 15:24 6 4
Czekam z utęsknieniem na koniec tego zamieszania. Na początku byłem niezdecydowany ale coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że Wilkowice NIE POWINNY być włączone do Leszna. I tak zagłosuję.
26. Dodane przez rafi, w dniu - 17-11-2016 21:22 6 4
Swięciechowe przyłaczyc do Leszna bardziej pasuje , a nie gospodarstwa rolne z Wilkowic.
27. Dodane przez Mario, w dniu - 17-11-2016 21:47 6 4
Wilkowice do Leszna zaglosujcie TAK!
28. Dodane przez Ryszard Dobrowolski, w dniu - 18-11-2016 15:05 6 4
Ad. 24 do Leszno. Nikt się jeszcze nie pytał nikogo ani w Wilkowicach ani w Lesznie, gdyż od tego są KONSULTACJE SPOŁECZNE zarządzone odpowiednimi uchwałami radnych. Zarówno rozwój Wilkowic jak i Leszna wymaga połączenia wysiłków. Leszno potrzebuje powiększenia obszaru oraz terenów inwestycyjnych, a Wilkowice mocnego dynamicznego gospodarza który właściwie rozdysponuje dotacje celowe i kwotę z podatków w wysokości ok. 4,5 mln. zł rocznie.
29. Dodane przez Paweł, w dniu - 19-11-2016 21:23 6 4
Oczywiście że pójdę zagłosować na tak czyli do Leszna gorzej być nie może a będzie napewno taniej! Mam dość co tygodniowej walki o wyrównanie drogi!nie wspomnę o oświetleniu! Kiedyś ta gmina była przykładem teraz o wszystko trzeba się upominać 10 razy a zrobione jest tak że za tydzień jest to samo!teraz gmina to tylko Lipno a Wilkowice są tylko sponsorem!
reklama
 
Napisz komentarzzasady
  • Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
  • Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane.
  • Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
  • Zabezpieczono reCAPTCHA i ma zastosowanie Polityka prywatności oraz Warunki korzystania z usług Google.
 
Imię:
Komentarz: 
reklama

Dodaj zdjęcia do artykułu zasady
  • Zdjęcia dodawane przez użytkownika muszą dotyczyć tematu artykułu, należy wpisać także do nich komentarz aby uzasadnić ich publikację.
  • Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji zdjęć, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
  • Zdjęcia z komentarzem zawierającym wulgaryzmy nie będą publikowane.
  • Zdjęcia i ich komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
 
 

    WIADOMOŚCI
  • najnowsze
  • komentowane
  • << Previous
  • Next >>
  • <Playback
  • Stop
  • Play >
  • 1
  • 2
  • 1 rok temu
  • 5 lat temu
  • 10 lat temu
  • 15 lat temu
  • << Previous
  • Next >>
  • <Playback
  • Stop
  • Play >
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
reklama
Najnowsze ogłoszenia DOM.ELKA.PL
Garaz-wynajemLeszno 350
Osiedle leszczynko -... Leszno 524000
Sprzedam garaż/magaz... Leszno 58000
Mieszkanie dla trene... Inne 1500
Sprzedaż - kompleks ... Leszno 253233
reklama
reklama
habit
Dostęp do tej części serwisu tylko dla osób pełnoletnich
Czy masz 18 lat lub więcej?
Tak, oświadczam, że jestem osobą pełnoletnią
Akceptuj i przejdź dalej
Zrezygnuj