Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.
Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
wykrywanie botów i nadużyć w usługach
pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)
Podstawy prawne przetwarzania danych
marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych
Odbiorcy danych Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.
Prawa osoby, której dane dotyczą Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
prawo żądania sprostowania danych,
prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
forma pisemna Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno
Informacje dodatkowe Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
Nowoczesna zamiatarka kompaktowa wyjechała na ulice Gostynia. Sprzęt za 800 tysięcy złotych będzie służył latem do utrzymania czystości chodników i ścieżek rowerowych, a zimą pomoże w odśnieżaniu i posypywaniu ciągów pieszych. - Takiego sprzętu w Gostyniu jeszcze nie było - podkreśla Jerzy Kulak, burmistrz Gostynia. W planach kolejne zakupy dla Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Na ulice Gostynia wyjechała nowa zamiatarka kompaktowa zakupiona dla Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Nowoczesny sprzęt firmy Schmidt po raz pierwszy został zaprezentowany i przetestowany w poniedziałek, 11 maja, na chodnikach przy ulicy Sportowej. W pokazie uczestniczył między innymi burmistrz Gostynia Jerzy Kulak.
- Mam ogromną satysfakcję, bo kilka lat
temu, będąc w jednym z francuskich miast, widziałem taki sprzęt i marzyło mi się, aby w Gostyniu kiedyś doszło do mechanicznego oczyszczania chodników i ścieżek rowerowych. Takiego sprzętu w historii Gostynia jeszcze nie było - podkreśla burmistrz Jerzy Kulak. W planach gminy kolejne zakupy. - Jeszcze w tym roku pojawi się duża zamiatarka, która zastąpi wysłużoną maszynę z lat 90-tych - zapowiada włodarz miasta.
Nowa maszyna została zakupiona z myślą o całorocznym utrzymaniu czystości na miejskich chodnikach oraz ścieżkach rowerowych. W okresie wiosenno-letnim jej głównym zadaniem będzie mechaniczne oczyszczanie chodników i wąskich ulic. Zimą natomiast sprzęt będzie wykorzystywany do odśnieżania oraz posypywania ciągów pieszych. Zamiatarka została wyposażona nie tylko w system zamiatania, ale również w pług i posypywarkę. Ma napęd na cztery koła oraz dwa zbiorniki na wodę. Maszyna może także służyć do mycia koszy ulicznych oraz usuwania odpadów.
Nowy sprzęt zakupiono w przetargu, do którego zgłosiła się jedna firma. Jak zaznacza Krzysztof Wojtkowiak, dyrektor ZGKiM w Gostyniu, wybór sprzętu poprzedziły testy.
-Testowaliśmy kilka różnych maszyn i wybraliśmy rozwiązanie sprawdzone oraz renomowanego producenta obecnego w Polsce od trzydziestu lat. Mamy więc sprawdzony sprzęt i sprawdzoną firmę. To jest sprzęt rangi mistrzowskiej - podkreśla Wojtkowiak.
Nową zamiatarka będzie wkrótce widoczna na chodnikach w centrum miasta. Pod uwagę brane jest porozumienie z powiatem gostyńskim w sprawie oczyszczania chodników i ścieżek rowerowych przy drogach powiatowych na terenie Gostynia.
Zakup zamiatarki to kolejna inwestycja Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Gostyniu. Tylko w tym roku jednostka przeznaczyła blisko milion złotych na zakup nowego sprzętu, w tym ciągników, traktorków i samochodów.
1. Dodane przez ?, w dniu - 12-05-2026 12:20 60 W Lesznie chyba nie ma takiej maszyny, a tego typu usługi Prezydent zleca MZZ sp. z o.o., a ta nie mając takich mozliwości ogłasza przetarg, który wygrywa MZO sp. z o.o.., który od zawsze wykonywał te czynności. Czego nie rozumiecie?
2. Dodane przez do 1, w dniu - 12-05-2026 13:33 61 Bo w Lesznie lepiej przepalić 3 bańki na prywatny klub z którego nic nie ma, aniżeli zakupić dla miasta tego typu maszyny i zatrudnić kilka osób do dbania o porządek. No ale gdyby tak zrobić to tłuste kocury by miauczały za bardzo a jak wiemy każdy kotek jest powiązany ze sobą kłębuszkiem i i sobie z pyszczka spijają śmietankę.
3. Dodane przez nomi, w dniu - 12-05-2026 13:36 53 'wybraliśmy rozwiązanie sprawdzone oraz renomowanego producenta obecnego w Polsce od trzydziestu lat' - czy to był zakup na czarno, że nazwa producenta jest utajniona?
4. Dodane przez do 3, w dniu - 12-05-2026 17:23 33 My w Gostyniu nie kupujemy " na czarno ". Nazwa producenta nie jest " utajniona". W razie dalszych wątpliwości zapraszamy na najbliższą sesję i zadanie nurtujących Panią pytań.
5. Dodane przez x, w dniu - 12-05-2026 17:24 30 Maszyna nie wysprząta małpek z krzaków ani starych śmieci z rowu. Gostyń ma wiele do zrobienia w kwestii czystości. Zresztą Leszno nie lepsze.
6. Dodane przez x, w dniu - 12-05-2026 17:25 30 Panie Kulak, czas jeszcze zająć się reklamami na płotach, szpecącymi całe miasto. Uchwała Krajobrazowa potrzebna na już!
7. Dodane przez Powody?, w dniu - 12-05-2026 18:03 01 Tak narzekacie na rodzaj wykonywanej pracy więc maszyny-przyszłe roboty już czekają, żeby was zastąpić. Szykowana wizja świata z inteligentnymi miastami (nie mylić z rozsądkiem, rozwagą i zadumą nad powierzonymi nam dobrami ziemskimi...) już czeką... Ośrodek badawczy MIT (Massachusetts Institute of Technology) zajmujący się problematyką smart city definiuje to pojęcie jako inteligencję mieszczącą się w połączeniu coraz bardziej skutecznych cyfrowych sieci telekomunikacyjnych (porównywanych do nerwów), wszechobecnie występującej inteligencji (porównywanych do mózgów), czujnikach i znacznikach (porównywanych do narządów zmysłów) i oprogramowaniu (porównywanych do wiedzy i kompetencji poznawczych). Inteligencja ta nie istnieje w oderwaniu od innych systemów miejskich. Istnieje rosnąca sieć nakładających się połączeń do mechanicznych i elektrycznych systemów istniejących w budynkach, systemów wbudowanych w sprzęty gospodarstwa domowego, systemów transportu (ITS, P+R), sieci elektrycznych, sieci zaopatrzenia w wodę i usuwanie ścieków oraz systemów zapewniających bezpieczeństwo mieszkańców miast...TYLKO CZY FAKTYCZNIE POWODEM JEST RZEKOME BEZPIECZENSTWO.. POKAZAŁA P.......
8. Dodane przez 0000000000000000, w dniu - 12-05-2026 18:40 40 Czy w Lesznie mechanicznie kiedykolwiek sprzątano, zamiatano chodniki.Nie pamiętam i nie widziałem takiego sprzętającego sprzętu. Podobnnie jest z odśnieżaniem i likwidacją skutków gołoledzi na chodnikach.. W Lesznie jak w latach 50 - tych tamtego wieku. MZZ traktorek, albo bus ciągnie przyczepkę z piaskiem , a na nim 2,3 kobiety łopatkami ręcznie rozsiewające piasek,. Inny obrazek: pracownicy MZZ z wiaderkami po farbie niosacy piasek i łopatkami rozsiewający piasek na chodnikach, na skrzyżowaniach itd. Leszno jak widać było chociażby tej zimy to smart miasto. Za 7 miesięcy przed nanmi kolejna zima.Czy Prezydent wyciągnął właściwe wnioski z minionej. Może coś na ten temat na Fb., a nie każdego dnia prezentacja swoich rowerówek i przebytych tras. Kogo to obchodzi?
9. Dodane przez Apel do Straży Miejskiej, w dniu - 12-05-2026 20:11 30 Rolnicy mają pretensje, że na wsiah drogi się nie zamiata, a ja się pytam , dlaczego jak wyjeżdają z pola na drogi zostawiają po sobie gnój na ścieżkach rowerowych. Przykład ścieżka rowerowa do Kunowa na wyjazdach pola zawsze ci rolnicy co tam wyjeżdają, zostawiają po sobie taki syf, że można się zabić, zwłaszcza gdy jest mokro, idąc lub jadąc rowerem lub na rolkach. Dlaczego Straż Miejska takiego flejtucha rolnika nie ukara mandatem, łatwo można sprawdzić do kogo należy pole. Tak krótki odcinek jeśli zakończy prace na polu, winien pozamiatać to jest kwestia 5 minut. Kiedy wreszcie Straż Miejska zrobi z tym porządek.
10. Dodane przez Bobo, w dniu - 12-05-2026 20:21 15 Do 3. Nie utajniona ale nie podaje się ponieważ może to zostać uznane za reklamę firmy przez jednostkę budżetową.
reklama
11. Dodane przez do 10. Dodane przez Bobo, w dniu, w dniu - 13-05-2026 01:14 21 ale pitolenie, jak na dni Gostynia jedzie Doda czy Kaja to nikt nie ukrywa, że to może ich reklama
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane.
Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
Zdjęcia dodawane przez użytkownika muszą dotyczyć tematu artykułu, należy wpisać także do nich komentarz aby uzasadnić ich publikację.
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji zdjęć, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
Zdjęcia z komentarzem zawierającym wulgaryzmy nie będą publikowane.
Zdjęcia i ich komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.