Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.
Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
wykrywanie botów i nadużyć w usługach
pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)
Podstawy prawne przetwarzania danych
marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych
Odbiorcy danych Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.
Prawa osoby, której dane dotyczą Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
prawo żądania sprostowania danych,
prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
forma pisemna Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno
Informacje dodatkowe Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
StartGóra Pożar zakładu w Chróścinie. Na miejscu 30 zastępów
Alarm strażaków na Dolnym Śląsku
Pożar zakładu w Chróścinie. Na miejscu 30 zastępów
14.05.2026. Radio Elka, Emilia Wojciechowska
(fot. Marcin Jóźwiak)
W Chróścinie doszło do rozległego pożaru zakładu produkcyjnego OSI. Ogień objął całą halę, sytuacja jest bardzo poważna. Na miejscu pracuje prawie 30 zastępów straży pożarnej, a kolejne jednostki są kierowane z Wrocławia oraz ościennych powiatów.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Do pożaru doszło w czwartek wieczorem, około godziny 22:30 na terenie zakładu OSI w Chróścinie, który zajmuje się przetwórstwem mięsa. Jak wynika z relacji naszego reportera Filipa Wybieralskiego, który jest na miejscu zdarzenia, ogniem objęta jest cała hala produkcyjna.
Nad obiektem unoszą się kłęby gęstego dymu, który ogranicza widoczność i utrudnia działania ratowników. Strażacy prowadzą akcję gaśniczą w trudnych warunkach, pracując w aparatach ochrony dróg oddechowych.
- Pożar rozwija się wewnątrz hali. Nie jest jeszcze opanowany, z uwagi na skalę zagrożenia do działań dysponowane są kolejne siły i środki z Wrocławia oraz sąsiednich powiatów - dodał Filip Wybieralski.
Obecnie (godz. 23.40) na miejscu pracuje prawie 30 zastępów strażaków.
Jak dowiedzieliśmy się w KP PSP w Górze, wszyscy pracownicy zostali ewakuowani, nikomu nic się nie stało.
1. Dodane przez Andzia, w dniu - 15-05-2026 00:28 242 Co teraz z pracownikami przecież tam pracuje mnóstwo ludzi
2. Dodane przez jasia, w dniu - 15-05-2026 00:38 272 Ale tragedia. !!! Ludzie stracą prace i tych najbardziej szkoda.
3. Dodane przez Wujek Dobra Rada, w dniu - 15-05-2026 01:57 421 KAROL(gwałtownie, tnącym głosem)Moryc! Wstawaj! Słyszysz mnie?! Wszystko się pali! Nasza fabryka się pali!
MORYC(bełkocze, z głupkowatym uśmiechem, próbuje się wyrwać, macha ręką)Aaa... Co ty mi tam gadasz... Zostaw mnie...
KAROL(szarpie nim mocniej, krzyczy prosto do ucha)Moryc, do diabła! O szóstej rano nie mamy już nic! Fabryka płonie!...
4. Dodane przez Mieszkanka, w dniu - 15-05-2026 02:22 192 Coś strasznego ,bardzo współczuję pracowniką
5. Dodane przez no, w dniu - 15-05-2026 04:20 103 i znowu ktoś zostawił gorące widły na hali
reklama
6. Dodane przez Ben, w dniu - 15-05-2026 05:31 292 Przypadek? Nie sądzę. Bo coś za dużo jest takich przypadków.
7. Dodane przez JA, w dniu - 15-05-2026 06:32 93 Czuje nosem nowych pracowników w Agro na Kłodzie. Dzisiaj kadry moga byc oblegane. Czuwaj
8. Dodane przez Ladowarka, w dniu - 15-05-2026 07:28 221 Straż pożarna, najlepiej wyszkolone służby w Polsce, zawsze jestem pod wielkim wrażeniem. Wszystkiego dobrego dla Was
9. Dodane przez ?, w dniu - 15-05-2026 07:50 26 Może też tam wyślemy siedem zastępów straży pożarnej, które interweniowały przy kolizji rowerzystki pod Potrzebowem w gminie Wijewo?
10. Dodane przez Ed, w dniu - 15-05-2026 08:30 177 Trzeba zrobić dużo miejsca dla mięsa z Mercosur... Taki zakład nowoczesny cały zajmuje się masowo ogniem? Sam? Bez systemów bezpieczeństwa duszacych zarzewie lub znacząco ograniczajacych zasięg ognia?
11. Dodane przez Tadek, w dniu - 15-05-2026 08:32 150 Szacunek dla Strażaków - jesteście WiELCY !!!! Dziękujemy !!!
12. Dodane przez BRAWO STRAŻ POŻARNA, w dniu - 15-05-2026 08:41 161 Bardzo mi szkoda pracowników tego zakładu.
13. Dodane przez Apacz, w dniu - 15-05-2026 08:43 137 idzie merkosur
14. Dodane przez Jarek, w dniu - 15-05-2026 08:50 03 Dobrze że wody starczyło w HYDRANTACH
15. Dodane przez Piotr, w dniu - 15-05-2026 08:52 90 Pytanie.Co takiego podsyca ogień.Ubojnia to maszyny,mięso które nie bardzo sie pali .Ewentualnie dach-ale reszty nie rozumiem
16. Dodane przez OPELOWIEC, w dniu - 15-05-2026 09:02 1422 Tak wielu psioczy na PIS. Dzięki nim strażacy maja nowe wozy. Jakby nie dofinansowanie z Funduszu Sprawiedliwości to dzisiaj by gasili pożary uśmiechem...
17. Dodane przez Do 4, w dniu - 15-05-2026 10:04 50 Pracownikom mieszkanko!
18. Dodane przez Do 16, w dniu - 15-05-2026 10:31 75 Tak PIS DAŁ ciekawe skąd miał pieniądze?
19. Dodane przez Do 16, w dniu - 15-05-2026 10:37 87 Dokładnie to tylko pokazuje skale jaki ten naród jest głupi wierza niemieckiemu szpiegowi i kłamcy
20. Dodane przez do 1, w dniu - 15-05-2026 11:18 06 Znajdą inną robotę.
21. Dodane przez do kom. 2 i 12, w dniu - 15-05-2026 11:34 17 Mi też żal ludzi przy wszystkich tragediach, ale jak dotąd nikt nie wspomniał o zwierzętach. A gdy czytam o drzewach lub zwierzętach, które dla niektórych są tylko produktem i biznesem, a nie żywą istotą, to myślę sobie, że nadal brakuje nam czegoś, by mówic o człowieczeństwie. Bo człowieczeństwo to zbiór cech, zachowań i postaw, które odróżniają nas od reszty świata przyrody. Definiują je przede wszystkim zdolność do empatii, moralność, świadomość oraz budowanie relacji z innymi.
22. Dodane przez Zuza, w dniu - 15-05-2026 11:41 101 Przykro patrzeć
23. Dodane przez Zuza, w dniu - 15-05-2026 11:42 91 Przykro patrzeć jak wszystko plonie
24. Dodane przez do kom 21, w dniu - 15-05-2026 12:07 13 Spoko komentarz. Ale jednak na tym biznesie sporo ludzi ma pracę i dopóki ludzie nie będą w większości przeciwko jedzeniu mięsa nic się nie zmieni. A że w większości chcą jeść mięso, to taki biznes jest jak najbardziej ok. Co mnie bulwersuje, to np. gdy pojawia się temat - szcztucznego chodowania mięsa np. kurczaka na zasadzie nie utrzymujemy farm kurczaków, tylko chodujemy samo mięso, piękne jędrne udko z komórek macierzystych na zasadzie klonowanie, to pojawiają się przegrywy w stylu, ja tego jeść nie będę wolę, żeby zwierzaki cierpiały bo to ma być z pełnego zwierzaka, a nie tylko smakować najlepiej!!11 xD
25. Dodane przez ups, w dniu - 15-05-2026 12:15 160 Intermarche płonło nocą, OSI płonęło nocą, Dziwne, ze ogień uaktywnia się nocą, nie wtedy, gdy firma dziła na full.
26. Dodane przez Do21, w dniu - 15-05-2026 12:54 43 Czekam tylko na to jak tacy empatyczni ludzie jak Ty i tobie podobni weźmiecie w ochronę szczury ,to takie sympatyczne zwierzątka.
27. Dodane przez do kom. 26, w dniu - 15-05-2026 18:54 30 O szczurach należy przede wszystkim powiedzieć to, że są inteligentne. O ludziach, niestety, nie zawsze da się to powiedzieć.
28. Dodane przez Lech, w dniu - 15-05-2026 20:11 01 Do 27:W punkt!
29. Dodane przez Trzymam kciuki za pracownikow, w dniu - 16-05-2026 22:38 20 niezaleznie od przyczyn, mam nadzieje, że pracodawca Was nie zostawi i bedzie placil przestojowe, az się nie odbudujecie. Bo się odbudujecie, prawda?
30. Dodane przez Kaziu, w dniu - 18-05-2026 20:05 00 Widzisz OPELOWIEC co za durny naród, dalej nie lubią PiSu. Tępi ludzie .
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane.
Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
Zdjęcia dodawane przez użytkownika muszą dotyczyć tematu artykułu, należy wpisać także do nich komentarz aby uzasadnić ich publikację.
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji zdjęć, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
Zdjęcia z komentarzem zawierającym wulgaryzmy nie będą publikowane.
Zdjęcia i ich komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.