Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.
Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
wykrywanie botów i nadużyć w usługach
pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)
Podstawy prawne przetwarzania danych
marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych
Odbiorcy danych Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.
Prawa osoby, której dane dotyczą Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
prawo żądania sprostowania danych,
prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
forma pisemna Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno
Informacje dodatkowe Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
StartLeszno ,,Graty z Chaty" strzałem w dziesiątkę
Oddolna inicjatywa przyciągnęła tłumy do Parku Jonstona
,,Graty z Chaty" strzałem w dziesiątkę
16.05.2026. Radio Elka, Filip Wybieralski
(fot. Filip Wybieralski)
Park Jonstona w Lesznie zamienił się w sobotę w tętniące życiem miejsce sąsiedzkiej wymiany. „Graty z Chaty” – całkowicie oddolna inicjatywa – przyciągnęła ponad 40 wystawców i momentami prawdziwe tłumy odwiedzających.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Na stoiskach można było znaleźć wszystko: od zabawek i ubrań, po książki, porcelanę i domowe „skarby”, które zyskały drugie życie. - Super inicjatywa, wystawiają się moje dzieci, mogą pozbyć się zabawek, zarobić pieniążki i przy okazji nauczyć się przedsiębiorczości
- mówiła jedna z uczestniczek, podkreślając też, że to świetna okazja do spotkań ze znajomymi. Dzieci nie kryły zadowolenia. - Sprzedałem autka i pluszaki - usłyszeliśmy od jednego z najmłodszych wystawców. Wiele osób podkreślało, że wydarzenie to także sposób na uporządkowanie domów i danie rzeczom drugiego życia. - Można się pozbyć rzeczy, a ktoś inny kupi je taniej. Wszyscy mamy tego za dużo. Fajnie, gdyby była to inicjatyw cykliczna - mówiła jedna z wystawczyń. Wśród stoisk znalazło się też miejsce dla inicjatyw społecznych. Stowarzyszenie ,,Na Psie Smutki” zbierało środki na pomoc zwierzętom. - Zbieramy na leczenie i diagnostykę psów w potrzebie, wszystko trafia na ten cel - podkreślała Sylwia Sadowska. W Parku Jonstona pojawiła się też „rzeczodzielnia” Stowarzyszenia ECHO, gdzie można było zostawić lub zabrać rzeczy za darmo. Organizatorki, Kasia Plewka-Chyrzyńska i Natalia Kowalczyk, nie kryły radości z frekwencji. - Tłumy przerosły nasze oczekiwania. Ludzie tego potrzebują i na pewno wrócimy z kolejną edycją - zapowiadały.
1. Dodane przez deko, w dniu - 16-05-2026 13:26 1224 nie moga sie rozstawic na drozce tylko na trawie musza ?
2. Dodane przez M, w dniu - 16-05-2026 13:52 2513 Bieda widoczna jak nigdy dotąd i tragiczna jakość nowych rzeczy wytwarzanych zgodnie z unijnymi przepisami stąd zainteresowanie starymi gratami.
3. Dodane przez xxx, w dniu - 16-05-2026 14:18 12 tak powinno byc pszok nr 2 konkurencja do nr 1 powinny ladowac nieuzyteczne a do nr 2 nadajace sie do dalszego uzytku
4. Dodane przez Uśmiechnięci, w dniu - 16-05-2026 14:21 2216 Cco tu się dzieje w tym Lesznie Jak nie miejskie lodówki
To miejskie szafy
Butelkomaty
Teraz używane różne rzeczy u co mamy z tych używanych kubków pić herbatę
Uśmiechnięci
reklama
5. Dodane przez Polityczne, w dniu - 16-05-2026 14:41 1113 Ten targ ma drugie dno niestety polityczne
6. Dodane przez Odkurzacz miejski, w dniu - 16-05-2026 15:28 67 Zaraz będą miejskie odkurzacze to tylko kwestia czasu
7. Dodane przez Olo, w dniu - 16-05-2026 15:37 2516 Komuna wraca, ciuchy będzie nosic corka po matce, siostra po siostrze poźniej reszta rodziny itd., biedni będą zjadać resztki ze stołów nowobogackich , ludzie będą zbierać butelki , szmaty , makulaturę i bedą dostawać talony na kupno papieru toaletowego, bedziemy dobrze sie odżywiać bo nie bedzie nas stac na zakup mięsa z ekologicznych hodowli, bedziędziemy mieli 3 i 4 stopien zasilania , prad będzie dostępny kilka godzin dziennie bo bedzie ekologicznie, nie bedziemy zimą palić w piecach bo nie bedzie piecy. Itd Jednym słowem Komuna wraca w nowej odsłonie jako Euro kołchoz lub Jewropejski Sajuz jak mówią nasi bracia ze wschodu. Zapomniałem dodac sekretarze i komisarze też wrócili Historia kołem się toczy.........
8. Dodane przez Dd, w dniu - 16-05-2026 15:53 159 Co się z tym moim Lesznie dzieje?Czy naprawdę wszystko ludziom przeszkadza-A trawa jest do spacerów M
9. Dodane przez timi, w dniu - 16-05-2026 16:02 173 za chwile urzad skarbowy bedzie gonił za tą sprzedaz.Przecież są silni wobec słabych..
10. Dodane przez Jula, w dniu - 16-05-2026 16:06 155 Super sprawa. Tylko jedna uwaga... słaba reklama , dużo ludzi nie wiedziało o tej inicjatywie.
11. Dodane przez x, w dniu - 16-05-2026 16:14 192 do 7 napewno jestes mlody to wielu rzeczy nie wiesz wiele ylo zlych ale wiecej dobrych ludzie zyli skromnie ale zgodnie byli rowni nie podzieleni jak dzis i tak jak piszesz ciuchy nosili 1 po 2 a nie wywalali na pszoki a co do jedzenia nie wspomne nikt chleba nie traktowal tak jak dzis OBYNIKOMU GO NIE ZABRAKLO
12. Dodane przez hmmmm, w dniu - 16-05-2026 16:17 186 Zamiast na trawie może takie rzeczy powinno się organizować na targu miejskim, Nowy Rynek?? Jest tam przecież pełno miejsca.
13. Dodane przez Tedip, w dniu - 16-05-2026 16:37 219 Ludzie-coś na głowę spadło?Wszystko się wam nie podoba-trawa jest po to,by w pewnych sytuacjach ją trochę zdeptać.S inicjatywa super-nie każdego stać na ""nowe rzeczy a te proponowane będą jeszcze długo służyły.
14. Dodane przez Ewa, w dniu - 16-05-2026 17:42 120 Super sprawa tylko po co tam był Bank żywności znów sprzedawać zarabiać na starej żywności?? Brawa dla Pań które miały fajny pomysł
15. Dodane przez x, w dniu - 16-05-2026 18:01 31 do 13brawo tak powinno byc
16. Dodane przez Neli, w dniu - 16-05-2026 18:14 160 No i to jest Polska - zawsze jakieś ale ktoś ma. Ludzie tylko u nas takie nastawienie - w UK ludzie mogą składać na każdym trawniku czy to centrum miasta czy dalsza dzielnica i uwaga nie ma żadnej psiej kupy jak u nas. Trawa do tego służy.tylko u nas każdy komentuje i krytykuje i tylko patrzy donieść dowalić zadzwonić na policję. Dramat
17. Dodane przez xxx, w dniu - 16-05-2026 18:35 01 dajcie ludziom wolnosc oni sobie poradza a co do rzeczy na pszok to na pewno nowoogaccy porozdzieraja i podra ay nikt z tego nie skorzystal
18. Dodane przez Mara, w dniu - 16-05-2026 19:23 810 Pomysł świetny , ale ta dewastacja trawników , zgroza . Pracownicy Zieleni Miejskiejdbają o stan skwerów , parków , więc niech inni nie niszczą efektów ich pracy Proponuję inne miejsce , jeśli to ma być impreza cykliczna .
19. Dodane przez Do 16, w dniu - 16-05-2026 19:39 63 Masz rację, narzekanie i niezadowolenie typowo polskie. Pomysł świetny na wzór niemieckich flohmarktów.
20. Dodane przez kiedy stacjonarne sklepy dobroczynne, w dniu - 16-05-2026 19:58 121 Ja czekam na stacjonarne sklepy dobroczynne/charytatywne (ang. charity shops) jak w UK to miejsca, w których kupisz używane ubrania, książki, zabawki i dekoracje domowe przekazane przez darczyńców za darmo! Czyli przekazujemy za darmo a kupujemy tanio. Całkowity dochód ze sprzedaży przeznaczany jest na cele statutowe organizacji dobroczynnych, dzięki czemu łączysz okazyjne zakupy z pomaganiem.
21. Dodane przez benek, w dniu - 16-05-2026 20:34 112 Na południu Wielkiej Brytanii takie wydarzenia nazywają się Sunday market, gdyż odbywają się w niedzielę. W północnej części Wielkiej Brytanii nazywa to się car boot sale,o można tłumaczyć - sprzedaż z bagażnika samochodowego. Jedna i druga forma są wielce popularne. Nie które są tak duże, że trudno je obejść w ten dzień. Inna stawka jest dla sprzedających, dla odwiedzających kiedyś był 1funt. Bardzo popieram tą inicjatywę, jakby była jeszcze możliwość znalezienia takiego miejsce gdzie można wjechać samochodem i na jego długości postawić stragan - to byłby dopiero efekt.
Mam nadzieję, że kasy fiskalnej nie będzie trzeba instalować, chociaż przy obecnej władzy takie rzeczy mogą za chwilę utrącić.
22. Dodane przez cc, w dniu - 16-05-2026 20:37 10 nic dziwnego gorzej jaky matka nocsila rzeczy po cojrce
23. Dodane przez DO 4, w dniu - 16-05-2026 21:11 54 Pewnie jeszcze nigdy nie byłeś w restauracji i niewiele w życiu widziałeś . Zatem czekaj dalej aż mamusia podstawi obiadek i wypierze twoje gacie .
24. Dodane przez Nauczyciel, w dniu - 16-05-2026 21:52 68 Co robią z ludzi , śmieciarzy i zbieraczy kojdów, lumpi się ta nasza Polska i paskudnieje Leszno.
25. Dodane przez Natalia Organizatorka :), w dniu - 16-05-2026 21:56 122 Zapewniamy, że trawie w parku nic nie jest! Zapraszamy na inspekcję Trawy to twarde zawodniczki. Deptanie działa jak naturalny stymulator gęstości. Trawnik staje się bardziej zwarty, przypominający miękki dywan!
A Informacje o kolejnej edycji pojawią się na Facebooku profil Fajne Babki Agencja Zapraszamy! Cieszymy się pozytywnym odbiorem akcji!
26. Dodane przez DO 7, w dniu - 16-05-2026 22:19 13 Coś w głowie świeci tylko nie wiadomo co. Może też trochę szacunku dla życia .Ono nie polega na roszczeniowości.Ja chcę nowe ,markowe to mi dajcie. Cóż mamusia zapewne nie ma z tobą lekkiego życia.
27. Dodane przez Do 25, w dniu - 16-05-2026 22:55 43 Super udało się wam stowarzyszenie Echo bardzo fajne panie,ludzie mili i z uśmiechem. (...) Brawa dla was za pomysł dziewczyny
28. Dodane przez Ttt, w dniu - 16-05-2026 23:03 24 Wyprowadziłem się z Leszna dawno temu i dobrze zrobiłem co zrobiliście z miastem to już nawet nie chce się komentować
29. Dodane przez Wielkopolska, w dniu - 16-05-2026 23:12 142 Inicjatywa mnie nie dziwi .Powinien powstać w Niedzielę Pchli Targ na Nowym Rynku .Dla rzeczy używanych z duszą antyków które można jeszcze używać lub mają wartość historyczną. Nie mówię tu o Chinskej masówce. Co do pomysłu żeby odbywało się to w parku jestem przeciwny. Śmieci dewastacja terenu zielonego . Nasz Prezydent widać jest nieudolny. Za chwilę Nas podatnika będzie kosztować to wydarzenie .Zresztą nie dziwi mnie to po ostatnim wydarzeniu w Warszawie..W większości były tam zabawki więc pomysł dobry ale jak zwykłe nie dopracowany. Ale co się dziwić nikt nad tym nie panuje . A Nowy Rynek pusty . Naprawdę ręce opadają. Panie Prezydencie Leszna może czas zabrać się do pracy ? Podwyżki śmieci a gospodarność gdzie ? Nie wystarczy zrobić sobie zdjęcie przy wydarzeniach społecznych. Szkoda parku mamy tyle różnych lokalizacji. A inicjatywa na plus !!! Uważam że jeżeli ktoś chce się czegoś pozbyć a ktoś może to wykorzystać to dlaczego nie.W dużych miastach odbywa się to co niedzielę. Poznan Wrocław. Ale i w mniejszych od Nas .
30. Dodane przez trawniki?, w dniu - 17-05-2026 00:14 152 Trawniki są po o by zdobiły, ale też po to by po nich chodzić, rozkładać koce itd itp. więc na pewno nic im się nie stało
31. Dodane przez in, w dniu - 17-05-2026 07:30 53 To już jest firma, Indywidualna działalność gospodarcza (...) a nie czynienie dobra przez organizację charytatywną. Życie nie powinno się kręcić wokół Facebooka. Przyjdę dopiero wtedy, gdy będę wiedzieć, że pieniądze ze sprzedaży (wtedy kupię) zasilą organizację dobroczynną a nie prywatne kieszenie.
32. Dodane przez pytania, w dniu - 17-05-2026 07:54 72 Dlaczego tego nie organizują służby miasta albo organizacje charytatywne miasta lecz prywatna firma? Kolejny przykład miasta prywatnego?
33. Dodane przez yVY, w dniu - 17-05-2026 09:31 60 MIASTO służy wyższym celom ;( nie zauważyliście ? Czytajcie artykuły, oglądajcie foty, spójrzcie na fb .
34. Dodane przez Do 1, w dniu - 17-05-2026 10:29 42 Nie no faktycznie mają się rozstawić na dróżce, na piachu, a przechodnie niech przechodzą po trawie, genialne!
35. Dodane przez j, w dniu - 17-05-2026 10:44 42 Na rynku nie można, bo weekend i przeszkadza to tym co na śniadanka przychodzą do restauracji. Nie będzie biedota się pałętać jak szlachta ucztuje ? Całe Lewaki. Komuna wam z butów wychodzi tylko tego nie zauważacie
36. Dodane przez popieram 21, w dniu - 17-05-2026 13:20 15 Czasami, żeby cokolwiek zrozumieć i następnie przyswoić "marudy" i "pseudoznawcy" muszą ponarzekać (albo wymrzeć). Jeżeli co niektórzy z nich nie byli dalej jak byłe woj. leszczyńskie to potem mamy takie komentarze, nawet deptanie trawy im przeszkadza. Wyłączcie telewizję, przeczytajcie książkę, wyjedźcie gdzieś dalej poza swoje horyzonty myślowe. Wiek nie świadczy o rozumie, a broda nie czyni z nikogo mędrcem.
37. Dodane przez na targowisku, w dniu - 17-05-2026 13:38 70 W niedzielę, 17 maja (dziś) na odkrytej części targowiska w Gnieźnie ponownie odbył się pchli targ, który przyciągnął miłośników staroci, kolekcjonerów i mieszkańców szukających wyjątkowych przedmiotów. To powrót do tradycji sprzed lat, gdy w każdą trzecią niedzielę miesiąca rynek wypełniał się handlarzami antyków i używanych rzeczy czyli stare zegary, porcelana, srebro, militaria, książki, monety i przedmioty z duszą.
38. Dodane przez do kom 36, w dniu - 17-05-2026 16:55 23 Hmmm .....ktoś się wyedukował, otarł o poezję i nawet pojechał dalej poza granice woj. leszczyńskiego. Jednak horyzonty myślowe nie bardzo poszerzone widać. Iloraz inteligencji nie mierzy się ilością przeczytanych książek, podobnie jak mówienie wierszem nie czyni poetą
39. Dodane przez xx, w dniu - 17-05-2026 17:00 42 Całe Lewactwo hahaha . Ludziom zabraniają handlu, nagonki skarbówek za sprzedaż książki w internecie . Dbanie o ekologie i inne cyrki. Jednak pikniki na środku trawnika, to przecież dla dobra trawy. Handel bez podatków to też słuszne. KO jak Tusk. Mówi jedno, robi drugie. Plączą się w tym co sami głoszą.
40. Dodane przez x, w dniu - 17-05-2026 18:58 50 kiedys widziales biednego pomogles mu widziales glodnego ddales mu a teraz wiecej ubran i jedzenia w kuble za takie marnotrastwo powinni placic podatki a nie za segregacje
41. Dodane przez Do 25, w dniu - 18-05-2026 07:37 50 Jako organizator nie przyzna Pani że lepszym pomysłem byłoby to zorganizować na Nowym Rynku lub miejscu które będzie wygodniejsze dla kupujących i sprzedających. Miasto ma wiele takich miejsc . Co do pomysłu jak najbardziej na tak !!! Brakuje takich miejsc w Lesznie .Całkowicie popieram. Popieram 29 . Oczywiście po trawniku można chodzić i rozkładać koce . Ale pytanie ?W tym przypadku? Po co ? ???
42. Dodane przez ro, w dniu - 18-05-2026 08:36 41 Zamysł się broni -powiedzmy ..., jednak w kwestii organizacji imprez w Parku, to rzeczywiście pomysł nie trafiony. Władze Miasta ponoszą za ten bubel całkowitą odpowiedzialność. Niedawno w Wilanowie nastąpiła podobna demolka. Skala inna, idea podobna. Ten kto wydał pozwolenie powinien być zdymisjonowany. Władze wymagają od Polaków posłuszeństwa i przestrzegania prawa. Sankcje i surowe kary są normą. Niestety włodarz może dużo więcej i nie bierze za to odpowiedzialności. To musi zostać zmienione!
43. Dodane przez 123, w dniu - 18-05-2026 13:44 30 Ponoć gośćmi specjalnymi na następnej edycji ma być skarbówka, zus i sanepid, jak na nasz kraj przystało
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane.
Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
Zdjęcia dodawane przez użytkownika muszą dotyczyć tematu artykułu, należy wpisać także do nich komentarz aby uzasadnić ich publikację.
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji zdjęć, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
Zdjęcia z komentarzem zawierającym wulgaryzmy nie będą publikowane.
Zdjęcia i ich komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.