Trzeci Festiwal "Rock na Dechach"Rock połączył wszystkich |
| 22.06.2026. Radio Elka, Aldona Brycka-Jaskierska | ||||||||||||||||||
Dyżurny reporter: 667 70 70 60 Wydarzenie oficjalnie otworzył wiceburmistrz Gostynia Grzegorz Skorupski, - Muzyka łączy nas ponad wszelkimi barierami i to jest najważniejsze - mówił ogłaszając III Festiwal „Rock na Deskach” za otwarty. Nawiązując do ubiegłorocznej edycji, którą przerwała gwałtowna burza, przypomniał słowa popularnej piosenki: „Jesteśmy nieprzemakalni”. - Żadne warunki atmosferyczne nie zakłócą nam wspaniałej zabawy - dodał, życząc uczestnikom odwagi podczas występów i wielu muzycznych emocji. W tym roku również pojawiła się burza, ale nie przeszkodziła w imprezie. Jak podkreślała kierownik ŚDS w Gostyniu Violetta Skorupska, festiwal na stałe wpisał się już w kalendarz placówki i co roku przyciąga więcej uczestników. - Nie zraziła nas sytuacja z roku ubiegłego, kiedy podczas festiwalu reggae zaskoczyła nas burza. Nie zabrakło nam energii i szybko się przeorganizowaliśmy, a dziś widzimy, że ten zapał nie minął i festiwal musi trwać - mówiła. Tegoroczna edycja przeniosła uczestników w klimat polskiego rocka lat 80-tych, uznawany za złoty wiek muzyki rockowej, ale i czas buntu w trudnej rzeczywistości PRL. - Muzyka była narzędziem buntu i młodzi artyści przekazywali to swojej muzyce - podkreślała Violetta Skorupska. Na scenie zaprezentowały się zespoły reprezentujące 17 placówek opiekuńczych z całej Wielkopolski. Można było usłyszeć utwory legendarnych zespołów, a grupy przygotowały specjalne stylizacje nawiązujące do tego okresu. Nie zabrakło również skansenu PRL-u z dawnymi sprzętami i wyposażeniem domowym. Wśród gości znalazła się m.in. reprezentacja Środowiskowego Domu Samopomocy w Jarocinie, która uczestniczy w wydarzeniu od pierwszej edycji. - Jesteśmy tu po raz trzeci, no i jest świetnie, po prostu, super - mówiła Joanna Kunert, ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Jarocinie. - Każdy daje z siebie wszystko i podopieczni świetnie się bawią - dodała. Organizatorzy podkreślają, że festiwal to nie tylko koncerty, ale przede wszystkim integracja i możliwość aktywnego uczestnictwa osób z niepełnosprawnościami w kulturze. - Rock jest szerokim pojęciem, więc co roku jakiś odłam tej muzyki chcemy przybliżyć naszym uczestnikom festiwalu i naszym uczestnikom środowiskowego domu - zaznacza Violetta Skorupska. - Na co dzień nie mają możliwości spotkania artystów, uczestniczenia w koncertach, więc przynieśliśmy im tutaj namiastkę festiwalu Jarocina, ale nie tylko - dodaje Skorupska. Są już plany na kolejną edycję festiwalu.
reklama
reklama
| ||||||||||||||||||
reklama
Najnowsze ogłoszenia DOM.ELKA.PL![]()
|
reklama
reklama















667 70 70 60









