Jeden konkurs rozstrzygnięty"Piątka" będzie miała nowego dyrektora. Impas w SP1 |
| 24.06.2026. Radio Elka, Jarek Adamek | ||||||||||||||
Dyżurny reporter: 667 70 70 60 Konkurs na dyrektora SP5 był efektem decyzji pełniącej tę funkcję Magdaleny Kozłowskiej o przejściu na emeryturę przed końcem jej kadencji. Jak poinformował Urząd Miasta Leszna postępowanie rozstrzygnięto w środę 23 czerwca. W szranki stanęło dwóch kandydatów. Po wysłuchaniu prezentacji oraz przeprowadzeniu rozmów komisja konkursowa pozytywnie zaopiniowała kandydaturę Marcina Triebsa, nauczyciela Zespołu Szkół Elektroniczno-Telekomunikacyjnych w Lesznie - informuje Michał Wiśniewski z UML. Marcin Triebs jest także samorządowcem: przewodniczącym Rady Miejskiej w Bojanowie. Z kolei w SP1 konkurs ogłoszono dlatego, że obecna dyrektor Kinga Karaś, której prezydent chciał powierzyć obowiązki na kolejną kadencję nie przyjęła tej propozycji. Tego postępowania jednak nie rozstrzygnięto: nie zgłosił się żaden chętny. Miasto rozważa teraz inne kroki zmierzające do wyłonienia dyrektora. Jeden z branych pod uwagę scenariuszy zakłada możliwość powierzenia stanowiska przez prezydenta - informuje Wiśniewski zastrzegając, że żadne decyzje jeszcze nie zapadły.
reklama
| ||||||||||||||
reklama
Najnowsze ogłoszenia DOM.ELKA.PL![]()
|
reklama
reklama















667 70 70 60









