Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
  • Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
  • Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
  • Zaufani Partnerzy - lista tutaj

Cele przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
  • świadczenie usług drogą elektroniczną
  • dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
  • wykrywanie botów i nadużyć w usługach
  • pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
  • świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
  • pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych
Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą
Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
  • prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
  • prawo żądania sprostowania danych,
  • prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
  • prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
  • prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
  • prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
  • prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
  • forma pisemna
    Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno

Informacje dodatkowe
Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
Później
ZGADZAM SIĘ
 
Wiadomości
Sport
Nie przegap
Nowe Galerie Foto
Ładowanie galerii zdjęć...
więcej...
reklama
25
Czerwca 2026
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Albrecht, Łucja,
Wilhelm
Do końca roku 189 dni.
Start arrow Leszno arrow Gbiorczyk: ,,Miasto wchodzi na drogę grecką"

Nowa Nadzieja w Lesznie z nowym oddziałem

Gbiorczyk: ,,Miasto wchodzi na drogę grecką"

25.06.2026. Radio Elka, Filip Wybieralski


(Fot. Filip Wybieralski)
W Lesznie powstał nowy oddział Nowej Nadziei – ogłoszono podczas czwartkowej konferencji prasowej, na której lider lokalnych struktur Adam Gbiorczyk przedstawił nie tylko skład zarządu, ale też serię mocnych zarzutów wobec polityki finansowej miasta i zapowiedział kontrolę spółek miejskich.

Zdjęcia czytelników do artykułuZdjęcia czytelników do artykułu
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Na czele struktur stanął Adam Gbiorczyk, sekretarzem został Daniel Baldys, a wśród członków znalazł się Hubert Książkiewicz. W lipcu ma odbyć się otwarte spotkanie dla mieszkańców zainteresowanych działalnością ugrupowania.

Najwięcej miejsca poświęcono jednak sytuacji finansowej miasta. Gbiorczyk odniósł się do
projektu budżetu Leszna na 2026 rok, wskazując na rosnące zadłużenie i deficyt. Według danych, dochody miasta mają wynieść 729 mln zł, wydatki 804 mln zł, a deficyt sięgnie blisko 75 mln zł. Po uwzględnieniu planowanego kredytu w wysokości 51 mln zł zadłużenie - jak wyliczał - może wzrosnąć do około 300 mln zł. - W trzy lata to wzrost o ponad 100 milionów złotych. To nieodpowiedzialna polityka - ocenił.

W jego ocenie część inwestycji, w tym modernizacja Akwawitu, może znacząco przekraczać pierwotne założenia finansowe. - Mówiłem, że to nie skończy się na 67 milionach. Dziś widać, że to około 100 milionów - stwierdził. Gbiorczyk ostrzegał również przed kolejnymi podwyżkami opłat i podatków dla mieszkańców. - Ciągle słyszymy, że to przez inwestycje - mówił.

Drugim wątkiem była kwestia spółek miejskich i zatrudnień. Lider Nowej Nadziei zapowiedział kontrolę procedur w Miejskim Zakładzie Komunikacji, wskazując na zatrudnienie Maksymiliana Jarosza - byłego asystenta posła Grzegorza Rusieckiego. W jego ocenie sprawa może dotyczyć dobierania pracowników z klucza politycznego. - Sprawdzimy, czy zachowano wszystkie procedury - zapowiedział. Jak dodał, podobne działania mają objąć wszystkie miejskie spółki. - Należą do mieszkańców, nie do prezydenta - podkreślił.

Na koniec konferencji padło pytanie o działania, jakie podjąłby w sprawie zadłużenia miasta. - Nie jestem prezydentem. Jestem od patrzenia władzy na ręce - odpowiedział Gbiorczyk.
 
Komentarze (17)
1. Dodane przez peterpan, w dniu - 25-06-2026 12:57 6 0
Tak już w dzisiejszych czasach jest , jeśli nie radzisz sobie w biznesie to idziesz do polityki
2. Dodane przez Leszczynianin, w dniu - 25-06-2026 13:01 4 5
Brawo Konfederacja! Brawo dla szefa Konfederacji w Lesznie!
3. Dodane przez Artur, w dniu - 25-06-2026 13:03 2 3
Super że ktoś o tym powiedział! A gdzie reszta Konfederacji?
4. Dodane przez iwo, w dniu - 25-06-2026 13:05 4 2
podatki w górę, śmieci w górę, woda kosmicznie w górę, ścieki w górę, prąd w górę..kur..czy coś jeszcze nie podrożało w tym roku dzięki uśmięchniętej ekipie???
5. Dodane przez Kierowca, w dniu - 25-06-2026 13:07 0 0
Naprawdę tylko Jon nie żartuj sobie . Tam jest kilka osób którym można się przyjrzeć ! Tam tylko kierowcy nie mają znajomości !
6. Dodane przez Tadeusz, w dniu - 25-06-2026 13:07 5 2
To brzmi jak nazwa jakieś nowej sekty! Cóż to jest za twór, ja o nimj słyszę po raz pierwszy a już jest na pierwszej stronie portalu?! 
Coś dokonał? Jakieś konkretne plany? Może pochwalcie się nimi i dlaczego mamy jako obywatele akurat wam zaufać?
7. Dodane przez Tomi, w dniu - 25-06-2026 13:14 2 0
On nie jest już dyrektorem? Bo na sesjach to tylko on mówi w sprawach MZK. Już myślałem że twój kuzyn zostanie dyrektorem a jednak nie .
8. Dodane przez Stefan, w dniu - 25-06-2026 13:17 4 0
Panie Gbiorczyk czy MZK to taki szpital południowy?
9. Dodane przez ewa, w dniu - 25-06-2026 13:25 4 1
PYTANIE! Czy ten nowy oddział będzie pracować gratis, czy to kolejna przykrywka na dodatkowe (hojne?), wynagrodzenie?
reklama
10. Dodane przez Dobrze się stalo!!, w dniu - 25-06-2026 13:27 1 2
No wreszcie KTOS UPRAWNIONY - radni) się weźmie za tyłek.SOBIEPANSTWU.p. Grzegorza.Naprawde trudno już wytrzymać od rosnących podatków i danin lokalnych. Zatem wniosek nasuwa się sam - zaczniemy rozliczać PIT-y w innym Urzedzie Skarbowym niż Leszczynski np. w Gostyniu czy w Kościanie - aby nasze podatki z PIT nie wpływały na konto UML. Pozdrawiam (mgr Andrzej P. GL. księgowy.) 
.
11. Dodane przez Nelli, w dniu - 25-06-2026 13:34 2 1
Bardzo dobrze ,że coś się zaczyna dziać w sprawie zadłużania miasta można mieć podejrzenia, że dzieje się to co w całym kraju! Zresztą miasto rozryte ,nie wszystko skończone popatrzcie na Warszawę identycznie się dzieje ,a tu się maluje chodniki ,ścieżki rowerowe miasto w centrum brudne zauważcie to nie rusza włodarzy, usadowili się kolesie i robią pozorne ruchy niby działając ale opieszale . Mam też podejrzenia ,że niektóre firmy uciekły bo im nie płacono . Proszę nagłaśniać kuedy spotkanie !
12. Dodane przez Lump, w dniu - 25-06-2026 13:44 1 1
"Chcem być prezydentem" ale na pytanie o pomysły odpowiadam że nie jestem prezydentem haha
13. Dodane przez Co to za twór?, w dniu - 25-06-2026 13:45 2 3
Zgodnie z nazwą mam nadzieje, że Nowa Nadzieja szybko zgaśnie.
14. Dodane przez Pełna gotowość do objęcia władzy :D, w dniu - 25-06-2026 13:46 2 2
Na przykładzie tej konferencji widać jak Konfederaci są gotowi do przejęcia władzy - sami nie mają żadnych rozwiązań i pomysłów, a jedynie krytykują wszystkich i wszystko.  
 
Co to za odpowiedź niby poważnego polityka (szefa struktur) - Nie jestem prezydentem, moim zadaniem jest jedynie krytykowanie. To się nazywa pozytywna propozycja dla mieszkańców? Jeszcze niedawno ten pan kandydował (na szczęście nieskutecznie) na urząd prezydenta... 
 
Taki jest obraz całej Konfederacji - nie dajcie się im nabrać!
15. Dodane przez simon, w dniu - 25-06-2026 13:56 2 0
Akwawit z 67 baniek na 100, a na tym się nie skończy. Jedna taka inwestycja w planie prezydenta i będziemy brać drugi kredyt w BGK na spłatę zadłużenia. Cała naprzód do bankructwa. Najlepsze, że Rusieckiego już wtedy nie będzie w Lesznie. Będzie się grzał w Warszawie, a my będziemy tonąć.
16. Dodane przez GOŚKA, w dniu - 25-06-2026 13:57 1 0
Podatki od nieruchomości mogą a nawet muszą wzrosnąć nawet o 200% bo w stosunku do roku 2010 pensje wzrosły 4 krotnie a podatki lokalne nie. Podatek za budynki mieszkalne wynosi w tym roku 1,22 zł za 1 mkw w roku 2010 było to zaledwie 0,6 zł za mkw. Czyli na przykład za mieszkanie o powierzchni 60 metrów właściciel płaci tylko 73 złote rocznie a powinien już płacić prawie 150 zł rocznie. Lokali w których prowadzona jest działalność nie wolno tak obciążać bo podatek od lokali w których prowadzona jest działalność jest 29 razy wyższy od podatku od mieszkań. Prezydent Łukasz Borowiak nie podnosił podatków lokalnych w obawie o swój "stołek". Uznał on bowiem, że podnosząc podatki narazi się swoim wyborcom z 2014 roku ( prezydentem był do roku 2024 - 2 kadencje: 4 lata + 6 lat ( bo była korona)). Teraz ATAKUJE grupa, która chce pozbyć się Pana Prezydenta Grzegorza Rusieckiego : młodzi wściekli nowobogaccy, mieszkający w nowych domach lub nowych blokach , na nowych osiedlach , majacy niezłe samochody , obżerajacy się 800+ , mający dzieci dopiero przed 40 rokiem życia bo ich kobiety stosują antykoncepcję, którą 40 lat temu stosowały tylko gwiazdy estrady dzięki wyjazdom innych gwiazd do Ameryki. Dzisiaj : nowa ulica, czarne przejście dla pieszych - "nauka jazdy" nie zatrzymała się, mimo, że stałam na chodniku przed tym przejściem. Przejście ładne, może być , ale kierowca z daleka musi widzieć , że zbliża się do przejścia dla pieszych dlatego proszę aby domalowano tam zebrę. Zaraz się dowiem, że zebry nie domalują, bo przejście wykonano z kostki brukowej z której farba szybko zetrze się pod kołami samochodów. Farba której używa się do malowania zebry świeci w świetle reflektorów samochodowych wieczorem i w czasie deszczu, co ułatwia orientację na drodze. Nie ma fosforyzującej kostki brukowej z której można wykonać biało-czarną zebrę. Nowobogaccy budują drogi, wygrywają przetargi ale ... aby zaproponować niższą cenę w przetargu już od początku wiedzą, że czegoś nie zrobią. Więc drogi są za wąskie, chodniki koślawe , po ulewach na chodniki z trawników i zbyt wysoko usypanych ścieżek wypływa piach. Całuję Was, jedźcie. Ja wolę "Kiss and Ride" ale kogo to obchodzi ...
reklama
17. Dodane przez ???, w dniu - 25-06-2026 14:02 2 0
Boże, za co nas tak karasz???
 
Napisz komentarzzasady
  • Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
  • Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane.
  • Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
  • Zabezpieczono reCAPTCHA i ma zastosowanie Polityka prywatności oraz Warunki korzystania z usług Google.
 
Imię:
Komentarz: 
reklama

Dodaj zdjęcia do artykułu zasady
  • Zdjęcia dodawane przez użytkownika muszą dotyczyć tematu artykułu, należy wpisać także do nich komentarz aby uzasadnić ich publikację.
  • Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji zdjęć, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
  • Zdjęcia z komentarzem zawierającym wulgaryzmy nie będą publikowane.
  • Zdjęcia i ich komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
 
 

    WIADOMOŚCI
  • najnowsze
  • komentowane
  • << Previous
  • Next >>
  • <Playback
  • Stop
  • Play >
  • 1
  • 2
  • 1 rok temu
  • 5 lat temu
  • 10 lat temu
  • 15 lat temu
  • << Previous
  • Next >>
  • <Playback
  • Stop
  • Play >
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
reklama
Najnowsze ogłoszenia DOM.ELKA.PL
Pokoje , kwatery les... Leszno 1085
Pokoje,kwatery śmigi... śmigiel 930
Lokal do wynajęciaLeszno 2100
Działka budowlana w ... Dąbcze 320000
Duże, jedyne takie w... Leszno 580000
reklama
reklama
habit
Dostęp do tej części serwisu tylko dla osób pełnoletnich
Czy masz 18 lat lub więcej?
Tak, oświadczam, że jestem osobą pełnoletnią
Akceptuj i przejdź dalej
Zrezygnuj