Polowanie na przecenyPolowanie na przeceny |
| 10.07.2008. Radio Elka, Emilia Wojciechowska | ||||||||||||||||||||||
Dyżurny reporter: 667 70 70 60Trudno jest oprzeć się pokusie kupienia czegoś przecenionego o połowę lub więcej. - Lubię wyprzedaże. Można wtedy tanio dostać fajny ciuch. Teraz też udało mi się znaleźć ładne rzeczy - powiedziała nastolatka, która robiła właśnie ostatnie zakupy przed wyjazdem na wakacje. - Na zachodzie to są dopiero przeceny - dodała inna klientka - ale z naszych też korzystam. Właśnie córka wybrała coś dla siebie. Zdaniem psychologa Magdaleny Kryś robienie dużych zakupów w tym czasie to przede wszystkim efekt kusząco niskich cen i to kryterium jest dla nas ciągle najważniejsze. Reszta to emocje, które kierują wieloma naszymi decyzjami konsumenckimi. - Wszystkie wyprzedaże bazują też na zasadzie ograniczonego czasu i ograniczonego dobra. Limitowane serie do tego w atrakcyjnych cenach wywołują poczucie, że jeśli nie kupimy czegoś teraz to może dla nas nie wystarczyć - mówi M.Kryś. Nie wszyscy ulegają szaleństwu wyprzedaży. - To jedno wielkie oszustwo, chwyt reklamowy i nic więcej. Nie rozumiem dlaczego ludzie ulegają takiemu wariactwu, rzucają się w wir kupowania z jakimś irracjonalnym przekonaniem, że jeśli coś jest przecenione to trzeba to kupić. Ja tego nie lubię. Z tym zdaniem zgadza się też inny rozmówca. - To jedno wielkie oszustwo, manipulacja. Klientowi wydaje się, że kupił coś po atrakcyjnej cenie podczas gdy tak naprawdę w ogóle się ona nie zmieniła. W opinii Magdaleny Kryś wyprzedażowej pokusie ulegają bardziej kobiety, ale nie wini za to kobiecej emocjonalności, która zdaniem wielu zwłaszcza podczas zakupów wygrywa z logicznym myśleniem. - Wyprzedaże letnie związane z odzieżą czy kosmetykami są głównie skierowane do kobiet, a mężczyźni w swoich wyborach konsumenckich najczęściej polegają na opinii pań. Co zatem zrobić by nie stracić głowy podczas zakupów? - Porównywać ceny artykułów w różnych sklepach i przede wszystkim kontrolować swój portfel - radzi Kryś.(hch)
reklama
reklama
reklama
| ||||||||||||||||||||||
Można odejść na zawsze i być zawsze blisko…
Pogrążeni w smutku, z ogromnym bólem
zawiadamiamy, że w dniu 23 maja 2026 roku,
w wieku 74 lat, po długiej i ciężkiej chorobie
odeszła od nas nasza kochana Mama
Pogrążeni w smutku, z ogromnym bólem
zawiadamiamy, że w dniu 23 maja 2026 roku,
w wieku 74 lat, po długiej i ciężkiej chorobie
odeszła od nas nasza kochana Mama

ŚP
Elżbieta Borowiak
z domu Bartkowiak
emerytowana nauczycielka
Zespołu Szkół Ekonomicznych
emerytowana nauczycielka
Zespołu Szkół Ekonomicznych
Uroczystości żałobne odbędą się
w czwartek 28 maja br. o godzinie 12:30
w kościele św. Antoniego w Lesznie
w czwartek 28 maja br. o godzinie 12:30
w kościele św. Antoniego w Lesznie
W celu zamieszczenia nekrologu na stronach portalu prosimy o kontakt z redakcją Radia Elka pod numerem telefonu 65 529 56 78 lub o kontakt osobisty w siedzibie Radia Elka przy ul. Sienkiewicza 30a w Lesznie.
reklama
Najnowsze ogłoszenia DOM.ELKA.PL![]()
|
reklama
reklama














Wyprzedaż, obniżka, przecena, sale - trudno nie zauważyć na witrynach sklepowych afiszy z takimi napisami. Kuszą klientów niepowtarzalnymi okazjami na zakupy po cenach niższych o 30, 50, a nawet 70 procent. Sezon na przeceny w pełni.
667 70 70 60









