Start arrow Piłka nożna arrow Z piłkarskich boisk

Obra przerwała fatalną serię

Z piłkarskich boisk

21.05.2023. Radio Elka, Marcin Hałusek

(fot. Rafał Paszek)
Piłkarze i kibice z Kościana odetchnęli z ulgą, Obra zakończyła serię porażek po wyjazdowym zwycięstwie w Słupcy. Polonia Leszno musi się zadowolić punktem w konfrontacji z Victorią Września, a Korona Piaski przeanalizować porażkę z niżej notowaną Polonią Kępno. W 5 lidze komplet punktów zainkasowały Krobianka oraz Kania, a w okręgówce w meczu na szczycie Dąbroczanka pewnie ograła Promień Krzywiń.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Wszystkie możliwe rozstrzygnięcia zapadały w meczach z udziałem czwartoligowców w naszego regionu z ostatniej kolejce. Piłkarze Polonii Leszno mogą się cieszyć z punktu wywalczonego w niedzielne popołudnie w starciu z Victorią Września. Pierwsza połowa należała do gości. Dość szybko, bo w 20 minucie wykorzystali rzut karny prowadzili 1:0. W drugiej odsłonie lepiej prezentowali się podopieczni Karola Misia i w 65 minucie wyrównali. W polu karnym faulowany był Skrzypczak, sam poszkodowany ustawił piłkę na jedenastym metrze i pokonał bramkarza Victorii. W końcówce Polonia mogła nawet przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale ostatecznie wynik nie uległ zmianie. To bez wątpienia kolejny remis z kategorii cennych, choć w tabeli sytuacja Polonii wciąż nie wygląda najlepiej. Na punkt do leszczyńskiej drużyny zbliżyła Polonia Kępno, która sprawiła niespodziankę swoim kibicom i 2:0 pokonała u siebie wyżej notowaną Koronę Piaski.

29 kolejka okazała się szczęśliwa dla piłkarzy z Kościana. Po serii porażek Obra w końcu schodziła z boiska zwycięska, bo ograła w Słupcy SKP 2:1. Wynik w 38 minucie otworzył Krzysztof Marchewka i przez blisko 40 minut kościańscy piłkarzy utrzymywali skromne prowadzenie. W 80 gospodarze zdołali wyrównać, ale Obra walczyła do końca, pokazała charakter i po trafieniu Jakuba Jandy mogła się cieszyć z przerwania fatalnej serii. Piłkarze z
Kościana zajmują obecnie trzynastą pozycję i o 2 punkty wyprzedzają czternastą w stawce Polonię Leszno. Liderem i to zdecydowanym jest Noteć Czarnków.

W następnej kolejce Polonia Leszno wybierze się do Tarnowa Podgórnego, Obra podejmie Centrę Ostrów Wielkopolski, a Korona Piaski zainkasuje komplet punktów za walkowera z Victorią Skarszew.

IV liga, grupa wielkopolska
Kolejka 29
Victoria Skarszew - Kotwica Kórnik 0-3 (wo)
SKP Słupca - Obra Kościan 1-2

Piłkarze Krobianki nie bez trudu, ale pokonali w weekend Orła Mroczeń 3:2. Gdy po trafieniach Mateusza Wachowiaka oraz Edwina Marchewki ekipa z Krobi prowadziła 2:0, wydawało się, że pójdzie gładko. Goście jednak zdobyli kontaktowego gola i naciskali. Bramka Jakuba Borowczyka uspokoiła sytuację, choć Orzeł był w stanie zadać jeszcze jeden cios. Krobianka utrzymuje trzecie miejsce w stawce, ma 2 „oczka” straty do Zawiszy z Łęki Opatowskiej i 9 do lidera z Ostrowa Wielkopolskiego.

Pozostałe drużyny z naszego regionu mają już raczej mniejsze szansę na zadomowienie się w czołówce. W Gostyniu wprawdzie nie powiedzieli ostatniego słowa. Przed tygodniem było spektakularne zwycięstwo z Białym Orłem, a w ostatniej kolejce wygrana w Krotoszynie 2:0 po golach Jędrzeja Wosiaka oraz Kacpra Korytnego. Kania jest piąta ze stratą 6 punktów do Krobianki.
Rawia Rawicz prowadziła się w Śremie z Wartą 1:0 po trafieniu Bartłomieja Głowacza, ale gospodarze odpowiedzieli w drugiej połowie i drużyny podzieliły się punktami. Rawiczanie są obecnie dziewiąta siłą 5 ligi.

Po raz kolejny w kiepskich nastrojach po weekendzie są piłkarze i kibice w Poniecu. Piast zmierza do okręgówki. W niedzielne popołudnie w pojedynku dwóch najsłabszych zespołów rozgrywek przegrał w Ostrzeszowie 1:4 i spadł na ostatnie miejsce w tabeli.

Krobianka Krobia - Orzeł Mroczeń 3-2

Na Pępowo zwrócone były w weekend oczy wielu kibiców piłkarskich w regionie śledzących zmagania w klasie okręgowej. Lider, czyli Dąbroczanka podejmował drużynę z Krzywinia, która przez wiele tygodniu zajmowała drugą pozycję w tabeli. W pierwszej połowie kibice nie oglądali goli, za to w drugiej odsłonie padło ich aż osiem. Pierwsze trzy dla gospodarzy. Trafiali: Fryderyk Kokot i dwukrotnie Nikodem Malcherek, potem karnego dla Promienia wykorzystał Andrzej Nowak, a następnie Mikołaj Biernacki i Fryderyk Kokot podwyższyli prowadzenie miejscowych na 5:1. W końcówce Nowak po raz drugi trafił z jedenastego metra, a w doliczonym czasie Adrian Gościniak ustalił wynik na 3:5. Dąbroczanka umocniła się na pozycji lidera, a potknięcie Promienia wykorzystała Pogoń Śmigiel, która przed tą kolejką miała taki sam dorobek, jak ekipa z Krzywinia.

Śmiglanie wrócili na Stadion Miejski przy ulicy Konopnickiej i nowej murawie pokonali 2:1 Dąb Kębłowo. Bramki dla samodzielnego wicelidera grupy 5 wielkopolskiej okręgówki strzelali: Arkadiusz Dominiak z rzutu karnego oraz Damian Wieczorek. Pogoń ma 10 punktów straty do Dąbroczanki, o 3 wyprzedza Promień Krzywiń, a na czwartej pozycji jest Sparta Miejska Górka, która po emocjonującym pojedynku tylko zremisowała u siebie z MTS Pawłowice. Spartanie zgromadzili 47 punktów, o 4 niej od trzeciego Promienia Krzywiń.

Na uwagę zasługuje też to, co wydarzyło się w Osiecznej. W niedzielne wczesne popołudnie kibice zobaczyli 13 goli, a Tęcza Osa pokonała Rydzyniaka w stosunku 9:4.

Tęcza/Osa Osieczna - Rydzyniak Rydzyna 9-4

W grupie 4 wielkopolskiej okręgówki piłkarze PKS Racot z dużym nadziejami pojechali do Cielczy ma mecz z wiceliderem. Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie, ale równie szybko odpowiedział Norbert Karolewicz. Chwilę po tym jak Michał Waliszewski trafił w Poprzeczkę, gospodarze zdobyli drugiego gola i do szatni zeszli prowadząc 2:1. W 78 minucie LZS podwyższył prowadzenie na 3:1, a w doliczonym czasie Jacek Żak popisał się pięknym uderzeniem i ustalił końcowy rezultat na 2:3. PKS utrzymał czwartą pozycję w tabeli, ale czołówka ucieka i trudno będzie ją dogonić. Lider z Kamionek jak absolutnie poza zasięgiem reszty stawki, ma 29 punktów przewagi nad PKS-em.