Start arrow Futsal arrow Postawili się mistrzom Polski

GI Malepszy Arth Soft Futsal Leszno - Constract Lubawa 1:4

Postawili się mistrzom Polski

09.12.2023. Radio Elka, Mateusz Jaśkowiak

(fot. Mateusz Jaśkowiak)
W ostatnim meczu jesiennej rundy Fogo Futsal Ekstraklasy leszczyńscy futsaliści podejmowali obecnego mistrza Polski i lidera tabeli Constract Lubawę. Mecz świetnie rozpoczęli gospodarze, ale Constract wyrównał, a potem powiększył swoją przewagę i ostatecznie w Trapezie to goście cieszyli się z wygranej 4:1.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Leszczynianie mecz rozpoczęli zgodnie z zasadą "bij mistrza" i już w 3 minucie meczu po zamieszaniu w polu bramkowym do siatki Constract Lubawy trafił Viacheslav Kozhemiaka. W kolejnych minutach gra się wyrównała, obie strony miały swoje sytuacje, ale brakowało skutecznego wykończenia. Wyrównującą bramkę w
14 minucie meczu zdobył Pedrinho. Goście mając świadomość ilości fauli na swoim koncie przez kolejne 4 minuty przetrzymywali piłkę na swojej połowie, co oczywiście nie spodobało się licznie zgromadzonej publiczności, która odwdzięczyła się solidną porcją gwizdów . Być może to zdekoncentrowało trochę miejscowych i w 19 minucie bramkę do szatni zdobył Adriano.

Po zmianie stron obie drużyny szukały swoich okazji, ale między słupkami dobrze spisywali się Victor Lopez i Yevhenii Kozlov. W 8 minucie drugiej połowy prowadzenie gości na 3:1 podwyższył Everton, a 5 minut później czwartą bramkę dla Constract Lubawy strzelił Adriano.

Trener Tomasz Trznadel próbował grać bez bramkarza, ale niestety nie przyniosło to zmiany wyniku i goście wyjeżdżają z Leszna z 3 punktami. Wynik z pewnością nie oddaje tego co działo się na boisku bo Futsal Leszno zagrał dobre spotkanie, w którym być może zabrakło trochę szczęścia. Oprócz tego gospodarze grali w tym meczu bez Daniela Gallego i Sergeya Malyshko, którzy pauzowali za kartki.

Kolejny mecz przed własną publicznością leszczynianie zagrają 7 stycznia, a ich przeciwnikiem będzie Dreman Opole Komprachcice.