Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
  • Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
  • Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
  • Zaufani Partnerzy - lista tutaj

Cele przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
  • świadczenie usług drogą elektroniczną
  • dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
  • wykrywanie botów i nadużyć w usługach
  • pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
  • świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
  • pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych
Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą
Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
  • prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
  • prawo żądania sprostowania danych,
  • prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
  • prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
  • prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
  • prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
  • prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
  • forma pisemna
    Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno

Informacje dodatkowe
Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
Później
ZGADZAM SIĘ
 
Wiadomości
Sport
Nie przegap
Nowe Galerie Foto
Ładowanie galerii zdjęć...
więcej...
reklama
24
Czerwca 2026
Środa
Imieniny obchodzą:
Danuta, Emilia, Jan,
Wilhelm
Do końca roku 190 dni.
Start arrow Leszno arrow Opłata śmieciowa będzie wyższa. Wiemy, o ile

Za tydzień walne zgromadzenie KZGRL

Opłata śmieciowa będzie wyższa. Wiemy, o ile

07.05.2026. Radio Elka, Jarek Adamek


(Fot. Arch.)
Jak nieoficjalnie dowiedziało się Radio Elka opłata śmieciowa dla mieszkańców 19 gmin Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego znacząco wzrośnie. Nowa stawka podstawowa wynosić ma 45 złotych miesięcznie. O jej przyjęciu włodarze gmin zdecydować mają za tydzień. 

Zdjęcia czytelników do artykułuZdjęcia czytelników do artykułu
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Obecnie obowiązująca stawka opłaty śmieciowej to 33 złote od mieszkańca, 30 złotych miesięcznie płacą ci, którzy kompostują bioodpady, zaś tak zwana opłata podwyższona za niesegregowanie odpadów wynosi 70 złotych. Opłaty
te obowiązują od czterech lat i już od pewnego czasu władze KZGRL nie ukrywały, że czekają nas podwyżki. Wskazuje na to choćby rozstrzygany właśnie przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów, w którym złożone oferty znacznie przekraczają obecny budżet związku. Za tydzień, 14 maja odbędzie się walne zgromadzenie Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego. Prezydent Leszna oraz wójtowie i burmistrzowie 18 gmin wchodzących w skład związku podejmą decyzję co do wysokości opłaty za odbiór i zagospodarowanie odpadów, płaconych co miesiąc przez mieszkańców. Jak nieoficjalnie dowiedziało się Radio Elka podwyżka będzie znacząca. Według projektu przedstawionego przez zarząd KZGRL podstawowa stawka opłaty wynosić ma 45 złotych od osoby miesięcznie, czyli o 12 złotych więcej niż obecnie, osoby kompostujące bioodpady będą miały 5 złotych ulgi, a więc zapłacą 40 złotych na miesiąc.

 
Komentarze (183)
1. Dodane przez Co?, w dniu - 07-05-2026 12:51 104 4
Ile?
2. Dodane przez Uśmiechnięci, w dniu - 07-05-2026 12:52 117 20
Uśmiechamy się.
3. Dodane przez M, w dniu - 07-05-2026 12:57 86 4
Nieoficjalnie? Ależ to radio musi mieć dojście do takich tajemnic. Żarty jakieś. Przecież to nie tajemnica wojskowa. Stanowczo za wysoka cena, dojenie mieszkańców i nic więcej. To wpłynie z pewnością na porażkę obecnej władzy w mieście. Zastanawiam się czy aby komuś o to właśnie nie chodzi.
4. Dodane przez J, w dniu - 07-05-2026 12:57 182 3
To już nie jest korekta opłat, tylko kolejny przykład bezradności samorządów wobec rosnących kosztów i przerzucania całej odpowiedzialności na mieszkańców. Przez cztery lata utrzymywano stawkę 33 zł, a dziś nagle okazuje się, że potrzeba aż 45 zł miesięcznie od osoby. To podwyżka o ponad 36%, która dla wielu rodzin oznacza kolejne setki złotych rocznie wyrzucone z domowego budżetu. W czasach drożyzny, wysokich rachunków i rosnących kosztów życia taka decyzja jest po prostu uderzeniem w zwykłych ludzi. 
 
Najbardziej oburzające jest jednak to, że mieszkańcy po raz kolejny słyszą jedynie: koszty wzrosły. Nie ma konkretnego rozliczenia, nie ma poważnej debaty o oszczędnościach, nie ma informacji, czy wykorzystano wszystkie możliwości ograniczenia wydatków związku. Zamiast tego najłatwiej sięgnąć do kieszeni mieszkańców. Sam fakt, że oferty przetargowe znacznie przekraczają budżet, pokazuje raczej słabość całego systemu gospodarowania odpadami niż winę obywateli. 
Kuriozalnie wygląda również ulga dla kompostujących bioodpady. Przy stawce 45 zł obniżka o 5 złotych brzmi wręcz symbolicznie i trudno uznać ją za realną zachętę ekologiczną. Mieszkańcy mają segregować odpady, kompostować, pilnować zasad, a w zamian i tak dostają ogromną podwyżkę. To demotywuje i budzi poczucie niesprawiedliwości. 
Władze KZGRL powinny najpierw pokazać mieszkańcom pełną transparentność finansową, dokładne przyczyny wzrostu kosztów oraz plan naprawczy, a dopiero później żądać kolejnych pieniędzy. Inaczej trudno nie odnieść wrażenia, że mieszkańcy są traktowani jak niewyczerpane źródło dochodu dla źle zarządzanego systemu.
5. Dodane przez Michał, w dniu - 07-05-2026 12:58 44 10
Dlaczego taka niska opłata ? - powinno być 100 zł od mieszkańca - a co !
6. Dodane przez Wujek Dobra Rada, w dniu - 07-05-2026 12:59 69 19
To chyba logiczne, dzięki decyzjom rządu najcenniejsze odpady - butelki plastikowe, odnosicie jak niewolnicy do butelkomatów zasilając konta zagranicznych koncernów jak Biedronka, Kaufland, Aldi itd..., więc teraz się nie dziwcie się, że polskie firmy komunalne padają z głodu, z czegoś muszą pokryć koszty pań magister po politologii z rad nadzorczych po 50 000 zł miesięcznie... :) :) :)
7. Dodane przez elo, w dniu - 07-05-2026 13:01 118 2
Ta spółka ewidentnie jest źle zarządzana. Taka podwyżka to patologia biznesu.
8. Dodane przez VWS, w dniu - 07-05-2026 13:02 15 3
Ciekawe kiedy w złodziejskiej Wschowie burmistrz znów podniesie łapkę za podwyżką,bo on przecież tutaj nie płaci za śmieci.Ceny wschowskie są wyższe niż w jego wrocławku.Ale co tam tubylcy.......
9. Dodane przez Boro, w dniu - 07-05-2026 13:02 103 2
Czyli podsumowując, segregujemy za nich śmieci, papier, szkło, plastik, bio, zmieszane. Butelki musimy oddawać na kaucję, żeby odzyskać swoje pieniądze, a oni podwyższają opłaty o 36%!?!? 
Gmina Święciechowa, pora wyjść z tego kołchozu! Gmina Włoszakowice jakoś daje radę sama i nie za takie kwoty!
10. Dodane przez Maria, w dniu - 07-05-2026 13:04 25 4
Dlaczego opłata jest równa dla wszystkich gmin. Odległości są różne a co za tym idzie koszt wywozu różny i dlatego opłata też powinna być różna. Też powinno się w jakiś sposób weryfikować opłatę dla poszczególnych gospodarstw domowych ponieważ śmieci nie są segregowane i nie ponoszą żadnej odpowiedzialności. Cały czas tylko się straszy że opłaty będą wyższe ale niestety takie jest.
11. Dodane przez Obserwator, w dniu - 07-05-2026 13:09 67 2
Komu wzrosła pensja o 30 ./' chyba tym co ustalają stawki za opłaty smieciowe,ale nie zwykłemu zjadaczowi chleba
12. Dodane przez uśmiechamy się brygada :), w dniu - 07-05-2026 13:10 63 6
Przegięcie. Niedawno uśmiechnięci chwalili się i dziękowali że to już dwa lata jak cieszą się władzą... Przy następnych wyborach mam nadzieję że ci co na nich głosowali będą pamiętać co się dzieje teraz w tym kraju.
13. Dodane przez BS, w dniu - 07-05-2026 13:13 48 1
MZO ,RCGO, KZGRL - matactwo i defraudacja pieniędzy. Potrzeba rzetelnego rozliczenia na co wydawane są nasze pieniądze. Ze szczegółami koszty, zyski, jaki koszt to pracownicy a ile zarząd. Na co przeznacza się nadwyżki... Państwo reporterzy proszę o rzetelne rozpoznanie sprawy.
reklama
14. Dodane przez Mieszkaniec, w dniu - 07-05-2026 13:13 24 0
A ludzie nadal będą podrzucać śmieci na osiedlowych śmietnikach!!!
15. Dodane przez Patryk, w dniu - 07-05-2026 13:17 63 1
Najwyższy czas przestać się na wszystko godzić i wyrazić swoje stanowisko w tej sprawie ... STOP z drenowaniem naszych portfeli 
33 zł to i tak już bardzo dużo... ale 45 zł to już przesada 
razem możemy coś z tym zrobić... 
władza i osoby decyzyjne powinny się tym zainteresować zanim będziemy na ulicach
16. Dodane przez do J, w dniu - 07-05-2026 13:18 12 20
to samo od piekarzy prosimy o transparentność finansową, ile macie w portfelu? ile macie w domu schowane? po ile mąka? jakim jezdzi samochodem? wtedy wszyscy ustalimy cenę chlebka i bułek :) albo najlepiej kartki wprowadzić zęby ktoś nie kupił wiecej ode mnie :)
17. Dodane przez Popis, w dniu - 07-05-2026 13:24 42 2
Część opłat idzie na utrzymanie biura KZGRL i pensje pracowników (urzędników, obsługi klienta). Po co? Leszno ma wysoką gęstość zaludnienia (ponad 2000 osób na km˛) i leży blisko Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Trzebani. Teoretycznie koszt odbioru śmieci z bloku w centrum miasta jest niższy niż z rozproszonych wiosek w odległych gminach. Samodzielne Leszno nie musiałoby "dokładać" do transportu z dalszych miejscowości. 
Mieszkaniec bloku w Lesznie płaci tyle samo, co mieszkaniec małej wioski pod Rawiczem, do której śmieciarka musi jechać 30 km...Leszno generuje najwięcej śmieci w regionie. Jako największy klient, miasto mogłoby próbować wynegocjować własną, oddzielną umowę z MZO (Miejskim Zakładem Oczyszczania), którego jest przecież właścicielem/udziałowcem. 
Panie prezydencie co się dzieje??????
18. Dodane przez Głosowaliście na "PO" no to macie.!!!, w dniu - 07-05-2026 13:26 21 1
Wszystko zmierza w naszym lokalnym życiu zmniejszającego się Leszna - do tzw. PRAWNEJ UPADŁOŚCI KONSUMENCKIEJ..po której już nic nie będzie można wyegzekwować od zamieszkałych tu od setek lat rodzin. No czyńmy tak dalej i utrzymujmy w tej Czapie Administracyjnej zwanej KZGRL Armię Urzedniczą Anna C. płatniczą haraczu
19. Dodane przez Poznań, w dniu - 07-05-2026 13:29 93 2
Miasto Poznań wystąpiło z KZGRL i W Poznaniu opłata śmieciowa wynosi 25,00 od osoby dla mieszkańców bloków.Pozostali płacą 28,00.Największe koszty to utrzymanie związku a nie sam odbiór śmieci.
20. Dodane przez Mieszkanka, w dniu - 07-05-2026 13:30 41 1
Brak butelek plastikowych a nie koszty które są takie same jak wcześniejsze. Mieszkańcy oszczędzają zwracając butelki z kaucja. Zgadzam się z kom. 4 pokażcie rozliczenia związku i zarobki. Mieszkańcy mają prawo wiedzieć bo to oni płacą.
21. Dodane przez xyz, w dniu - 07-05-2026 13:31 56 1
Kiedy wyjście Leszna z tego tworu? Kiedy Leszno zrobi tak, jak zrobił Poznań?
22. Dodane przez Poznań, w dniu - 07-05-2026 13:31 41 1
Miasto Poznań wystąpiło z KZGRL i W Poznaniu opłata śmieciowa wynosi 25,00 od osoby dla mieszkańców bloków.Pozostali płacą 28,00.Największe koszty to utrzymanie związku a nie sam odbiór śmieci.
23. Dodane przez wolnośćsłowa...?, w dniu - 07-05-2026 13:36 24 2
Dziękujemy elce za nieoficjalne informacje związane ze wzrostem opłat Każdy członek KZGRL ma prawo uczestniczenia w walnym zebraniu, jako członek korzystający z usług. Tak wiec komentarze niczego nie zmienią ale udział w zebraniu z domaganiem się prawa głosu w wolnych głosach i wnioskach lub wcześniejsze skargi z uzasadnieniem na piśmie powinny mieć wpływ na decyzje.
24. Dodane przez Pomysłowy Dobromir:D, w dniu - 07-05-2026 13:39 22 2
Opłata powinna być zależna od ilości produkowanych śmieci, nie zaś od mieszkańca, są ludzie którzy niestety śmieci produkują dużo, inni mniej i dbają o środowisko i używając pojemników wielorazowego użytku. W tym przypadku mamy odpowiedzialność zbiorowa niestety.
25. Dodane przez Mieszkaniec Leszna, w dniu - 07-05-2026 13:42 46 1
Kowal zawinił, Cygana ukarano. Ludzie segregują odpady, trzymają worki z plastikowymi butelki i puszkami po szafach, zawożą je do sklepu, stoją w kolejkach do butelkomatu, a i tak są za to karani podwżykami. Gdy system jest niedoskonały, to należy poprawić go, a nie karać ludzi.
26. Dodane przez Stop, w dniu - 07-05-2026 13:45 29 1
Rozumiem 37 zł od osoby ale 45 zł to już pazerność x 4 to bardzo duża kwota !
27. Dodane przez xyz, w dniu - 07-05-2026 13:46 36 2
Nawet Poznań ma tańszą opłatę śmieciową niż Leszno w tej chwili, a im jeszcze mało!!!!!
28. Dodane przez Info, w dniu - 07-05-2026 13:46 30 2
Niech jeszcze zamiast 2500 zł premii na święta dadzą 5000 to na pew będzie się oplacac
29. Dodane przez obserwator, w dniu - 07-05-2026 13:48 22 1
Wszystko będzie leciało do zmieszanych. Elo.
30. Dodane przez autentycznaodwaga, w dniu - 07-05-2026 13:49 19 2
Każdy ma prawo uczestniczyć w walnym zebraniu jako członek, wiec proszę zdobyć się na odwagę i bronić swoich praw w wolnych głosach o wnioskach. Wcześniej można pisać skarg na piśmie (jeden egzemplarz zawsze zostawić dla siebie z potwierdzeniem odbioru), żeby było się do czego odwoływać. Celowe jest wykazywanie wysokości opłat w innych miastach i ponoszenia dodatkowych kosztów pośrednictwo. Jeśli Miejskie Przedsiębiorstwa w Lesznie i w Rawiczu odbierają śmieci i otrzymują z tego tytułu pieniądze to po co jest KZGRL. Należy ustalić czy koszty nie są generowane podwójnie, co wymusza wzrost cen i czy jest zasadne funcjonowanie dwóch tworów podwyższająych zapewne koszty.
31. Dodane przez DO kom 11, w dniu - 07-05-2026 13:51 5 3
Jak to komu? Np najniższa krajowa od 2023 do 2026 roku wzrosła o 30%
reklama
32. Dodane przez Obywatel Leszna, w dniu - 07-05-2026 13:55 35 4
Brygada, co tacy smutni. Uśmiechnij się. Czy to kolejna obietnica spełniona? Skandal, nawet przebili inflację, a nie ma korona wirusa, wojna za granicą (dzięki Bogu) tylko sączy się a nie co dopiero wybuchła.
33. Dodane przez x, w dniu - 07-05-2026 14:01 25 1
jesli ludzie zajmowac maja sie segregacja odpadow i dodatkowo za nie placic to sa pracownikami mzo i pszokow to niech oni placa nam zus i wyplate a nie za friko ludzie sa nie glupi do jakiego momentu idzie z nimi igrac wszyscy wiedza ze na tych smieciach robia fortune i tyle
34. Dodane przez Honko, w dniu - 07-05-2026 14:02 44 1
A ja się pytam jakie są zarobki ludzi pracujących w cieplutkich, wygodnych biurach KZGRL
35. Dodane przez Jagoda, w dniu - 07-05-2026 14:03 30 13
Niestety macie co chcieliście nikogo nie żałuję, dalej popierajcie tuska ,lecicie oglądać Kwaśniewską prowincja chce powrotu komuny . Komuno wróć ,a właściwie już jesteś! (...)
36. Dodane przez Wojciech, w dniu - 07-05-2026 14:04 16 1
Ja temu Panu Eugeniuszowi K. dziękuję. Dziwię się że Pan PGR się na to zgodził. 
 
3Maja pod pomnikiem Prezydent mówił: "- Braterstwo znaczy, że jesteśmy braćmi, że tworzymy jedną rodzinę, że mamy wspólną matkę, której na imię Polska.Tylko wzajemnie się szanując jesteśmy silni.Braterstwo polega również na tym, żeby nie tylko widzieć, ale dostrzegać. Nie tylko słuchać, ale również słyszeć potrzeby drugiego człowieka. One mogą przejawiać się najdrobniejszych sytuacjach życia codziennego. W pomocy przy przejściu przez pasy. Powiedzeniu "dzień dobry" i "do widzenia" w sklepie. Może się ono przejawiać w tym, że dostrzeżemy samotnego seniora, któremu może warto czasami zrobić zakupy, porozmawiać. ...." itd., itp, pitu-pitu. No ale cóż szkodzi obiecać.
37. Dodane przez Hornet, w dniu - 07-05-2026 14:06 39 1
36% podwyżki za śmieci? Najwyraźniej nasze odpady awansowały ze zwykłych na "premium" .Jeszcze chwila i będą je odbierać w białych rękawiczkach, z fanfarami i certyfikatem jakości.
38. Dodane przez xxx, w dniu - 07-05-2026 14:12 29 3
Z ludzi zrobili śmieciarzay przynoszących butelki i puszki za które samiwczesniej zapłacili a teraz podniosą im opłatę. Komedia Barey 2 w Polsce na żywo.
39. Dodane przez do 12, w dniu - 07-05-2026 14:14 9 10
To co się dzieje teraz w kraju to jest w znacznej mierze pokłosie decyzji poprzedników. Ale wstaliśmy z kolan, mamy prąd z węgla, gaz LNG z USA i Kataru, rekordowe zakupy sprzętu wojskowego z USA I Korei, szybki i wysoki wzrost pensji minimalnej, byliśmy światowymi liderami w wspieraniu Ukrainy. No i oczywiście wisienka na torcie, polityka klimatyczna zatwierdzona przez Morawieckiego. Szkoda tylko że nie zaczęli produkować obiecanej Izery bo bym ją sobie naładował z "OZE- sroze" i miał w nosie wojenki Trumpa i Putina....
40. Dodane przez GJK, w dniu - 07-05-2026 14:17 16 0
To jest tabelka z porownaniem z naszymi sasiadami
41. Dodane przez Franek, w dniu - 07-05-2026 14:19 32 14
To dopiero początek ,lawina podwyżek przed nami i to wszystkiego od paliw ,towarów po wiek emerytalny chcieliście seafe od rudego to macie. Robimy nie gadamy.
42. Dodane przez Wyjść, w dniu - 07-05-2026 14:22 20 3
Panie Kaczor proszę szykować na sesje uchwałę o wyjściu z tego cyrku!
43. Dodane przez Pora, w dniu - 07-05-2026 14:24 29 1
Pora żeby miasto.opuscilo też związek to raz, a dwa wymienić prezesa i głównego księgowego. Podać jakie są płace
44. Dodane przez Honko, w dniu - 07-05-2026 14:37 37 1
Oddajemy coraz mniej, płacimy coraz więcej! CHORE!!!
45. Dodane przez xxx, w dniu - 07-05-2026 14:38 16 1
gdzie sa skupy szmat kartonu skor zlomu za godziwe pieniadze
46. Dodane przez Emerytowany rencista, w dniu - 07-05-2026 14:38 33 2
Na jakiej podstawie chcą podwyższyć opłatę? Liczba śmieci się zmniejszyła ze względu na system kaucyjny i mam jeszcze więcej płacić za wywóz.
47. Dodane przez Jan, w dniu - 07-05-2026 14:39 10 3
Za mało podnieśli. Popełnili znowu błont.
48. Dodane przez cxz, w dniu - 07-05-2026 14:44 25 0
Ile rocznie kosztuje nas utrzymanie tego tworu KZGRL ? 
Oni podwyższają nam opłaty za śmieci, a ja jedną skarpetką muszę osobiście dostarczyć ją do PSZOK- u. To jest parodia. Jeżeli podwyższą opłaty kończę segregację.
49. Dodane przez do 4, w dniu - 07-05-2026 14:49 12 0
Do kom. 4. Popieram w całości bo to pokazuje jak powinien działać samorząd. Szefowie miast i gmin mylicie swoje zadania bo macie dbać o waszych wyborców a nie o Waszych Prezesów i Dyrektorów i ich przychody. W przypadku błędu zrobionego przez samorządowca te "prezesy i dyrektory" jaszcze Wam dołożą. Poznań już kilka lat temu zrezygnował z "wspaniałych związków" KZGRL to też dla ciepłych posadek i dlatego należy żądać upuplicznienia wypłat pensji, premii, dodatków funkcyjnych, nagród i diet zarządu i rady nadzorczej. Przecież wszyscy chcemy bezpiecznej Polski i społeczeństwa a taka klarowność daje bezpieczeństwo i wyklucza MOŻLIWOŚĆ jakichkolwiek pomyłek oraz ewentualnych nadużyć.
50. Dodane przez ss, w dniu - 07-05-2026 14:53 27 9
wasza koleżanka Von der Layen ..Macie co chcieliście. Rząd od niczego -tylko długi, podwyżki i Biedota !!!! Precz z KO
51. Dodane przez Jurek, w dniu - 07-05-2026 14:53 22 0
Złodziejstwo w biały dzień oni na śmieciach w Trzebani zarabiają Tiry codziennie podjeżdżają z innych terenów a nam podwyżki robią obniżki powinny być bo nas trują.
52. Dodane przez Bajka, w dniu - 07-05-2026 14:55 39 2
Moja pięcioosobowa rodzina wystawia 1 kubeł miesięcznie.  
Odbierają nam worki z plastkiem, szkłem i papierem. 
Nie mamy popiołu. 
Segregacja w naszym domu osiągnęła poziom mistrzowski.  
Sami odwozimy na pszok na bieżąco rzeczy, gabaryty, elektronarzędzia, zabawki.... 
Mamy zbudowany kompostownik. 
W zamian za naszą ekologiczną postawę zapłacimy 5*40 zł czyli 200 zł miesięcznie.  
Jakoś tak mocno przykro robi się na sercu.
53. Dodane przez Przewał, w dniu - 07-05-2026 15:09 33 0
Za system kaucyjny płacimy 3 x  
" w sklepie przy zakupach 
" w opłacie śmieciowe 
" przy dostarczeniu pustych opakowan ( czas + transport ( paliwo)  
Taki to mamy pożytek. 
A 900 mln i tak wyparowało
54. Dodane przez Arek, w dniu - 07-05-2026 15:15 22 6
Teraz niech każdy wyborca platformy i kolslivji złoży się na to. Fajnie tak że PiS nie rządzi? Głosować na Tuska i jego ziomków to największy cringe chyba obecnie. Co następne? Bieda premier wrócił i wróciły stare demony biedactwa Polski sprzed 2015 za czasów rządów Tuska. Prezydent Leszna to samo jak on może dopuścić do takiej podwyżki. Za chwilę rzuca że podniosą do 38 a nie 45 o naród będzie się cieszyć
55. Dodane przez xxx, w dniu - 07-05-2026 15:17 10 0
najwiecej bez roboty zarabia pszok ich prace robia ludzie
56. Dodane przez Tomek, w dniu - 07-05-2026 15:18 20 2
My w sklepach już sami się obsługujemy chociaż nam za to nie płacą teraz zostaliśmy segregatorami śmieciarzami i jeszcze z tego tytułu podnoszą opłatę. To jest ta cała Unia Europejska? NATO już się rozpadło czekamy jeszcze żeby unia wyszła z Polski, dobrze że to tylko jeszcze 1.5 roku max gdy szalony premier znów da nogę z Polski mówiąc że ten kraj go nie obchodzi
57. Dodane przez Dobre, w dniu - 07-05-2026 15:24 12 2
Doić polaczków, mam nadzieję że to nie ostatnia podwyżka w tym roku
58. Dodane przez Luki, w dniu - 07-05-2026 15:26 14 0
Płacimy za tego gościa z Wrocka jak by w Lesznie fachowców nie było pensja 80 tys ,auto,paliwo I co tu się dziwić?
59. Dodane przez Prosba!, w dniu - 07-05-2026 15:27 9 2
Niech ktoś proszę wklei grafike z dotacja 3mln na prywatna firme przez Leszno. Te 3mln moglyby spokojnie zmniejszyc rachunki za smieci, ale trzeba doic mieszkanca.
60. Dodane przez janek, w dniu - 07-05-2026 15:28 4 24
Pop-corn kosztuje w kinie 40 złotych i nikt nie pyta o cenę i wszyscy kupują.
61. Dodane przez Nelli, w dniu - 07-05-2026 15:30 14 7
Mnie tam stać na płacenie ale innych nie żałuję wybierajcie w wyborach i sie śmiejcie hiii . Myślę, że wreszcie się wszyscy przekonają co znaczy niemiecki sejf i rządzący ja tam radze zawsze powtórzyć trzeba się conajmniej 3x przekonać!
62. Dodane przez Beny, w dniu - 07-05-2026 15:30 22 1
Wystapic natychmiast z KZGRL! Panie prezydencie na co Pan czeka??
reklama
63. Dodane przez takie sobie coś, w dniu - 07-05-2026 15:33 10 34
Czytam te komentarze i się zastanawiam, czy nasze społeczeństwo oprócz seriali cokolwiek ogląda i cokolwiek czyta dotyczącego normalnego życia. 
To po kolei: KZGRL nie jest żadną spółką tylko jednostka utworzoną przez gminy, by za nie wykonywał tak trudne zadanie jakim jest gospodarowanie odpadami komunalnymi. Wielu porusza pensje w KZGRL- nic prostszego- ustawa o pracownikach samorządowych mówi wszystko. Tylko poczytać trochę.  
Jak stawki opłat sa obliczane i co w nie wchodzi? znów czytanko- ustawa o czystości i porządku się kłania- jest wszystko napisane. W BIP-ie Związku wszystkie dokumenty finansowe- plany finansowe, sprawozdania, opinie RIO/ Regionalnej Izby Obrachunkowej jakby ktoś znów nie doczytał/ - jest wszystko. Za nikogo nikt nie segreguje tylko każdy za siebie, każdy z was swoje śmieci sprząta , to wy wszyscy jesteście śmieciarzami a ci z tego KZGRL dwoją się i troją by po was sprzątać! Porównywanie cen z Poznaniem do bezsens. W ogóle nie porównuje się cen opłat tylko systemy. W Poznaniu wszystkie zmieszane śmieci idą do spalarni. Ktoś z ostatnich osób pisał o skupie szmat- proszę otwórz taką działalność skoro to taki intratny biznes to ci się oczka otworzą jaki to biznes. Tak, że drodzy komentatorzy zejdźcie na ziemię. Jedyny sposób na obniżki opłat to nie produkowanie śmieci. Co wy na to ? Da się ? No właśnie..... Powodzenia. A 45 zł to normalna obecnie stawka. Są już po 50 zł od osoby, a maxymalnie to 70 zł. od osoby Powodzenia wszystkim w zmniejszaniu produkcji odpadów, a panowie z KZGRK- wytrwałości w tej niewdzięcznej pracy.
64. Dodane przez Emil, w dniu - 07-05-2026 15:34 22 0
Proszę Panie Prezydencie niech Pan słucha swoich wyborców i zrobi wszystko żeby wyjść z tego tworu jak to zrobiono w Poznaniu. Jest Pan dla nas a nie dla nich (KZGRL). Trzeba robic ciecia i pomoc mieszkancom a nie beztrosko utrzymywac kolegów na stanowiskach!
65. Dodane przez Dario, w dniu - 07-05-2026 15:34 23 3
Uśmiechać się ale to szeroko.
66. Dodane przez xzc, w dniu - 07-05-2026 15:40 27 0
Gdzie jest w Lesznie skup makulatury, szkła, plastiku, tekstyliów, metalu? Zawiozę i sprzedam.
67. Dodane przez lolek, w dniu - 07-05-2026 15:45 13 5
W tej podwyżce jest zawarta wasza zrzutka 3baniek na motorki. Uśmiechy proszę i zapraszamy na szlakę.
68. Dodane przez krze, w dniu - 07-05-2026 15:45 26 1
Rusiecki, Grubianowski, Dziamski co zrobili w tej sprawie? Tylko na FB fotki i pod pomnik kwiatki nosić to każdy g...i umie. Prawie Milion złotych ponosi Leszno za wasze utrzymanie. Do roboty !!! Tego Mieszkańcy oczekują a nie torów urodzinowych i pokazów pod publikę
69. Dodane przez ........., w dniu - 07-05-2026 15:48 22 7
Precz z KO i ich Rządami. Szkodniki Polski !!!! Polska już nie mlekiem ale Biedą płynąca zaraz będzie....a za chwilę Imigranci i ETS-y - opłaty . 100 % drożej za gaz, energię itd...
70. Dodane przez Leszek, w dniu - 07-05-2026 15:52 11 2
Poproszę o sprawozdanie ile gdzie kasy idzie by mieć ogląd z jakiej przyczyny taka drastyczna podwyżka. Czyli wrzucasz dwa wiadra 10 litrowe śmieci raz w tygodniu w dwie osoby bo większość czasu spędzasz w pracy na miesiąc jest to około 80 litrów za 90 zł miesięcznie
71. Dodane przez cyfrowaprzyszlosc, w dniu - 07-05-2026 15:55 15 0
Popatrzcie, jak to działa. Najpierw uzależniają od czegoś tanim kosztem, np napoje w butelkach z Biedronki, Żabki...i (nie wnikam w sprawę składu...) , refundowane leki, telefon za 1 złotówkę, konto bankowe bez opłat, karta do bankomatu najpierw bez opłat, potem rosnące koszty karty i pobieranych pieniędzy z bankomatów, limity i ograniczenia, które nie wynikają z żadnych umów, aneksów do umów...komputer na raty, internet na początku tani a potem ceny podbijane w kosztach mediów..., To przestroga przed tym co szykują w związku z narzucaniem masowej, dyskryminującej cyfryzacji.. dopóki masz za co płacić korzystasz z usług, świadczeń coraz częściej wymuszanych tylko internetowo... Dzisiaj nawet, jak nie masz pieniędzy sprawę w urzędzie muszą przyjąć i rozpatrzyć a wkrótce, jak nie będziesz mieć internetu i całego wyposażenia biurowego nie załatwisz nic i zostaniesz wykluczony ze społeczeństwa tak, jak osoby, który nie pozwolą się skanować biometrycznie. NAJGORSZE, ŻE ZA ZGODĄ FIKCYJNEGO RZECZNIKA PRAW OBYWATELI, FIKCYJNEGO RZECZNIKA PRAW PACJENTA ITD...
72. Dodane przez roxie, w dniu - 07-05-2026 16:00 17 3
takie pytanie czy miliony przybyszy za wschodniej granicy już płaci za śmieci czy ciągle są traktowani jak święte krowy
73. Dodane przez do kom.63, w dniu - 07-05-2026 16:01 21 2
SPOŁECZEŃSTWO ZATRUDNIŁO min. Rusieckiego, Grabianowskiego, Dziamskiego. Za to im płaci, żeby społeczeństwu żyło się lepiej... Zadania nie wykonane- wylatują . Dymisja. Biorą pensje za swoją pracę ? To do roboty.
74. Dodane przez cc, w dniu - 07-05-2026 16:03 20 0
Dziamski już wymyślił.. Skrócił czas pracy urzędnikom. Tylko zapomniał, że pracujesz mniej godzin-mniej zarabiasz. Ale o tym już Tuwim nie pisał. Dziamski do Dymisji !!
75. Dodane przez ....., w dniu - 07-05-2026 16:04 14 2
Kiedy zbiory ziemniaków? ale zgniłych. Potrzebne będą całe przyczepy .
76. Dodane przez Janek, w dniu - 07-05-2026 16:06 20 6
Hej brygada uśmiechnieta się !! Macie lewaki to na co głosowaliście
77. Dodane przez abc, w dniu - 07-05-2026 16:07 17 1
Panie Prezydencie no i Radni, może czas wstawić się za mieszkańcami Leszna? Zrobić kontrolę tego tworu KZGRL, a może wystarczy, tak jak było kiedyś tylko MZO.? Nie wszyscy zarabiają krocie, nie wszystkich stać na te wszelkie miejskie podwyżki.
78. Dodane przez 123, w dniu - 07-05-2026 16:23 15 1
To są chyba jakieś kpiny....
79. Dodane przez Re39, w dniu - 07-05-2026 16:25 11 4
Dodaj że brak deszczu i zdrowia psychicznego też wina poprzedników, Tusk Gomułka sucha bułka.
80. Dodane przez podano..., w dniu - 07-05-2026 16:27 20 9
Prezydent Karol Nawrocki skierował wniosek o REFERENDUM w sprawie ZIELONEGO ŁADU! Oőń 
Niech zdecydują Polacy ! Jest pomysł !!! ???
81. Dodane przez :::::::, w dniu - 07-05-2026 16:29 11 7
Tusk planuje nowy PODATEK ŚMIECIOWY!  
Rząd Tuska ogłasza kolejną rewolucję śmieciową! Polacy znów będą musieli płacić drożej& i to nie tylko za towary, ale także za odbiór odpadów. 
Rozszerzona Odpowiedzialność Producenta - ustawa UC-100 - to nowy podatek opakowaniowy. W 2026 roku wyniesie 8 procent stawki opłaty produktowej, w 2027 roku już 20 procent. Producenci doliczą go do cen produktów. Ale to nie jedyny rachunek.
82. Dodane przez hyh janusze ni rozumiejo, w dniu - 07-05-2026 16:41 3 13
ile razy (...) trzeba tlumczyc ze kzgrl nie jest zadnym bezsensownym tworem tylko zastepuje gmine w tym calym procesie. gdyby nie bylo kzgrl to kazda z poszczegolnych gmin i miasto samo musialoby realizowac obowiazki wynaikajace z przepisow m.in. zatrudnic urzednikow do obslugi deklaracji smieciowych, windykacji tych naleznosci, rozpisyeac przetargi na odbior i zagospodarowanie, organizowac pszoki, realizowac edukacje ekologiczna itd. moze leszno albo osieczna mogliby wyjsc ze z kzgrl i oplata dla nich faktycznie bylaby ciut nizsza, ale jak dolicza te koszty to im sie to zwyczajnie nie oplaca
83. Dodane przez do kom 63, w dniu - 07-05-2026 16:41 3 2
Czy autor zapomniał o najważniejszym??? 
Art. 64. - [Utworzenie związku międzygminnego] - Samorząd gminny. 
1.  W celu wspólnego wykonywania zadań publicznych gminy mogą tworzyć związki międzygminne. Związek międzygminny może być tworzony również w celu wspólnej obsługi, o której mowa w art. 10a. 
2.  Uchwały o utworzeniu związku podejmują rady zainteresowanych gmin. 
3.  Prawa i obowiązki gmin uczestniczących w związku międzygminnym, związane z wykonywaniem zadań przekazanych związkowi, przechodzą na związek z dniem ogłoszenia statutu związku. 
4.  Obowiązek utworzenia związku może być nałożony tylko w drodze ustawy, która określa zadania związku i tryb zatwierdzenia jego statutu. 
5.  Do związków międzygminnych stosuje się odpowiednio art. 8 ust. 2-5 i art. 39 ust. 4. 
SAMORZĄD GMINY MOŻE, ALE NIE MUSI. W SYTUACJI, GDY KOSZTY WZRASTAJĄ W KAŻDEJ GMINIE RADNI POWINNI ZAINTERESOWAĆ SIE CELOWOSCIĄ ICH WZROSTU A NIE PRZYKLEPYWAĆ KOLEJNYCH PODWYŻEK. RO JEST ZWYCZAJNIE WYGODNE POZYBCIE SIĘ PRZEZ GMINY OBOWIĄZKU, KTÓRY NA NICH CIĄŻY. DLACZEGO STATÓW KZGRL POWSTAŁ CAŁKIEM INEDAWNO PO WIELU PISEMNYCH INTERWENCJACH W TEJ SPRAWIE. Na jakich zasadach funkcjonował KZGRL do chwili powstania statutu? WSZYSCY WIEDZIELI I ZNOWU MILCZELI?
84. Dodane przez jan, w dniu - 07-05-2026 16:53 28 2
będą częściej jeździć po puste worki z plastikami, które muszę samodzielnie odnieść do sklepu? wolne żarty, to jest nadużywanie pozycji monopolistycznej wobec klienta, uokik powinien rozwalić wszystkie związki (czyt. kartele) śmieciowe
85. Dodane przez Tenia, w dniu - 07-05-2026 16:53 30 1
Podwyżki śmieci, podwyżki podatków od nieruchomości, to są najłatwiejsze sposoby uzyskania funduszy, kosztem mieszkańców. Jest coraz gorzej, tu się nie chce żyć...
86. Dodane przez Migotka, w dniu - 07-05-2026 16:56 25 2
Klęska zrobiła z nas zbieraczy !
87. Dodane przez peterpan, w dniu - 07-05-2026 16:57 22 1
.... A załóżmy ,że MZO czyli Resort spa nie wygra przetargu ... i co wtedy ? 
 
Inna firma będzie wywozić i utrzymywać PSZOKI w całym KZGRL..? 
Ludzie z MZO pójdą na bruk, a prezes dostanie odprawę ?  
Czy ta cała szopka jest tylko sprytnym zabiegiem ,żeby przygotować opinię publiczną do podwyżek tak istotnych dla dalszego utrzymania Komunalnego Związku i MZO
88. Dodane przez do kom 63, w dniu - 07-05-2026 17:05 6 3
Czytając ten komentarz i się zastanawiam, czy autor tekstu oprócz seriali cokolwiek ogląda i cokolwiek czyta dotyczącego normalnego życia...chyba nie bardzo zna się na ustawach
89. Dodane przez Jacek, w dniu - 07-05-2026 17:09 14 1
Kasy coraz więcej i wymagania coraz większe. Odpady bio proszę wrzucić luzem bez worków ponieważ to utrudnia pracę - wasze niedoczeknie
90. Dodane przez proszę, w dniu - 07-05-2026 17:29 9 2
Proszę ściągać opłaty od przedsiębiorców, którzy swoje produkcyjne odpady podrzucają w workach dla odpadów komunalnych.
91. Dodane przez KK, w dniu - 07-05-2026 17:56 19 1
A może czas rozwiązać ten twór KZGRL i niech każdy podpisze umowę z firma która odbiera śmieci.Dlaczego ludzie mają utrzymywać prezesów sekretarki i innych w tym molochu.
92. Dodane przez abc, w dniu - 07-05-2026 18:05 17 1
Jeżeli przez butelkomaty jest mniej pracy, to trzeba zwolnić część towarzystwa, albo znależć inny sposób zarabiania, a nie doić mieszkańców.
93. Dodane przez niedlapodwyzek, w dniu - 07-05-2026 18:15 14 1
SKANDAL!!!! Związek do likwidacji! Mieszkańcy, można składać gotowe projekty uchwały rady gminy w sprawie wystąpienia ze związku lub poparcia likwidacji. Rada musi go rozpatrzyć. Niech to socjalistyczne towarzystwo zacznie od zmniejszenia swoich uposażeń i likwidacji biurokracji i dodatków specjalnych, a później niech szuka pieniędzy w naszych kieszeniach. Przedstawiciele gmin, którzy zagłosują za podwyżkami - do odwołania w referendum + nigdy nie głosować na nich w przyszłych wyborach!
94. Dodane przez Leir, w dniu - 07-05-2026 18:24 15 1
Nie dość, że wszystko segregowane, wymyślanie dziwnych udziwnień, naklejek ostrzegawczych i naklejek, które chwalą, dorzucone zostały jeszcze butelkomaty, gdzie 50% moich odpadów to były plastikowe butelki. Teraz jeżdżę je oddawać do butelkomatu, to jeszcze chcą podnieść opłatę o 12 zł?? 
Zamiast zmaleć, ze względu na to, że jest mniej odpadów, które muszą zebrać oszczędzają czas, przejazdy, paliwo itp. to jeszcze podwyżka. Nie na takie wieści liczyłem, bardzo słabo!
95. Dodane przez X, w dniu - 07-05-2026 18:40 10 1
Mafia śmieciowa tyle można powiedzieć! śmieci mniej z butelkami trzeba się bujać do butelkomatu to powinno być taniej a nie jeszcze drożej
96. Dodane przez Dario, w dniu - 07-05-2026 18:43 15 3
Widziały gały co brały. Na kogo głosowaliście?
97. Dodane przez Uśmiechy, w dniu - 07-05-2026 18:47 23 6
GLOSUJCIE WIĘCEJ NA UŚMIECHNIĘTYCH I WSZYSCY PUJDZIENY Z TORBAMI. 
GLOSUJCIE WIĘCEJ NA UŚMIECHNIĘTYCH  
GLOSUJCIE WIĘCEJ NA UŚMIECHNIĘTYCH  
GLOSUJCIE WIĘCEJ NA UŚMIECHNIĘTYCH  
GLOSUJCIE WIĘCEJ NA UŚMIECHNIĘTYCH  
GLOSUJCIE WIĘCEJ NA UŚMIECHNIĘTYCH  
GLOSUJCIE WIĘCEJ NA UŚMIECHNIĘTYCH  
GLOSUJCIE WIĘCEJ NA UŚMIECHNIĘTYCH  
GLOSUJCIE WIĘCEJ NA UŚMIECHNIĘTYCH
98. Dodane przez Braćmi jesteśmy, w dniu - 07-05-2026 18:50 14 0
A JESZCZE 5 DNI TEMU PREZYDENT GADAŁ, ŻE WSZYSCY JESTEŚMY BRAĆMI  
BRAT BRATU PODWYZSZA OPŁATY
99. Dodane przez xxx, w dniu - 07-05-2026 18:56 6 0
do 90 przedsiebiorcy oddaja bezposrednio na trzebanie i placa 800 zl za 1 tone
100. Dodane przez olo, w dniu - 07-05-2026 19:00 18 5
Następny konkret PO
101. Dodane przez Ira, w dniu - 07-05-2026 19:02 7 2
Polacy to lubią!!!
102. Dodane przez Polexit, w dniu - 07-05-2026 19:03 20 1
Zrobili z nas śmieciarzy, segregatorów i butelkarzy i jeszcze karzą płacić więcej ?
103. Dodane przez Mmmmm, w dniu - 07-05-2026 19:12 17 1
Typowa MAFIA ŚMIECIOWA TO JEST JUŻ Złodziejstwo W BIAŁY DZIEŃ
104. Dodane przez kliks, w dniu - 07-05-2026 19:19 20 1
najpierw lewactwo robi z nas wszystkich śmieciarzy zmuszając do segregacji, a potem dokładają masakryczne ceny
105. Dodane przez Ja, w dniu - 07-05-2026 19:42 9 1
Nie no tyle to nie. Mam wrażenie że moje śmieci zaraz będzie odbierała firma ochroniarska &ű 
Btak jak segregowałam to teraz to(...)Poznań ma niższe opłaty niż to zadupie. Chyba sobie jaja robicie z taką kasą. Opłaty gdzie mieszkam robię co dwa miesiące (wynajem) czyli jest nas czwórka. Miesięcznie daje to 180 zł. Dwa miesiące.... serio? Tydzień pracy żebym opłacił wywóz śmieci?
106. Dodane przez Lachu, w dniu - 07-05-2026 19:43 11 3
Rozumiem że uśmiechnięci politycy są zwolnieni z opłat?
107. Dodane przez Afroeuropeista, w dniu - 07-05-2026 19:44 5 2
ja nie segreguj e mam to w (...)
108. Dodane przez pppp, w dniu - 07-05-2026 19:47 6 1
Tak to jest jak w dniu odbioru śmieci jak wypada dzień kiedy odbierane są odpady BIO, POPIÓŁ oraz PLASTIK,PAPIER,SZKŁO muszą jechać 4 auto po wszystko, a ponoć zakupili nowe samochody które mogą zabierać równocześnie po 2 frakcje odpadów, ale widać że nie są wcale w ten sposób wcale nie wykorzystywane, a plastiku mniej bo butelki trzeba oddawać, a za śmieci trzeba płacić więcej, bo przecież prezes musi dostać podwyżkę
109. Dodane przez mieszkaniec, w dniu - 07-05-2026 19:51 9 1
Rozumiem ,że po wysypaniu śmieci z pojemnika będą teraz myte i pachnące za taką kasę.
110. Dodane przez Tak, w dniu - 07-05-2026 19:59 13 1
Kto decyduje, poprosimy o nazwiska. Oświadczenia majątkowe składają? Ci w nich jest? Może dla nich 45 zł to nic, a dla nas to chleb na cały miesiąc.
111. Dodane przez wystąpić z KZGRiL, w dniu - 07-05-2026 20:11 7 1
Ludzie co mają do tego wadze centralne Polski? Zostaliśmy jako samorząd umoczeni w KZGRiL i trzeba to posprzątać. Zauważcie ile kaucjonowanych butelek leży w koszach i na ulicach. Na tym zarobi MZO Leszno, które do niedawna było jeszcze całkowicie spółką miejską. Należy wystąpić ze związku. Nie ma innego wyjścia. To musi zrobić Prezydent Miasta zobligowany przez Radę Miejską.
112. Dodane przez Cudnie, w dniu - 07-05-2026 20:14 10 1
Karpińskiego powaliło do reszty? 
Wymysły z rozdawaniem pojemników na szkło generują koszty, utrudniają życie ludziom, zabierają miejsce na posesjach i podwórzach, a oni sobie SRUUUU! ponad 30% w górę! 
Niech mi jeszcze ktoś wytłumaczy, komu i jak przeszkadzają BIODEGRADOWALNE worki do odpadów bio? Bo to już jakiś odlot kompletny jest.
113. Dodane przez Gdzie., w dniu - 07-05-2026 20:26 7 6
A gdzie dziedziczak
114. Dodane przez koralgol mis....dobra bajka, w dniu - 07-05-2026 20:26 5 6
Ja sie wcale nie dziwie ze podnosza oplaty ...prosty przyklad w naszym bloku sa rodziny ktore wcale nie sortuja smieci....sa ludzie ktorzy z dzialek wyworza smieci bo maja za daleko do smietnikow dzialkowych...za sortowanie smieci na dzialce placimy 70 zl....i to wcale nie jest fejk....mamy dzialke gdzie prezes nic nie robi.....nie wiem jaka kase za to przytula ale jest totaklny syf by normalnie wjechac samochodem jadacy za pierwszym nic nie widzi kurz totalny nieutwardzona jescie t droga ....goraco kurz....deszcz to sie znowu mozna utopic... ZAPAMIETAJCIE to nie WINA TUSKA to wina kolegow naszego REZYDENTA ....
115. Dodane przez Podwyżki, w dniu - 07-05-2026 20:29 8 7
Idźcie do biura poselskiego dziedziczaka i powieście o podwyżkach  
On was wysłucha
116. Dodane przez Xxxx, w dniu - 07-05-2026 20:30 7 1
Dlaczego w niektórych gminach obowiązuje możliwość zwolnienia z opłat za śmieci oraz można korzystać z karty dużej rodziny a w gminie Krzywiń nie ma takiej możliwości oraz w Kzgrl też nie można z tego korzystać przecież niedługo renta nie starczy nawet na opłaty.
117. Dodane przez b, w dniu - 07-05-2026 20:32 9 1
Oni są dla ludzi? Czy tylko dla siebie kasę chcą nabijać? Wywieźć na taczkach taką władzę, co nauczyła się nierządu.
118. Dodane przez c, w dniu - 07-05-2026 20:39 17 1
Państwo niewolników. Za prąd, za wodę i za śmieci, ..., więc na chleb zaraz nie starczy. Od kiedy dali im komputery to liczba urzędników wzrosła z 150 tys do ponad miliona. Ktoś tych pociotków i kontrolerów musi utrzymać.
119. Dodane przez (...), w dniu - 07-05-2026 20:46 3 1
Do 114. Znam(...) Zasłynął z wrogiego przejęcia przez "leśnych dziadków " i usadowieniu swojego człowieka, który nic w przeciwieństwie do poprzedniego nie robi, tylko bierze pełnowymiarową pensję. 
Nawet głównej drogi wjazdowej nie potrafi wyrównać, tylko wjazdu zabrania. Koleiny jak na poligonie w Nietążkowie. Podniósł opłatę za śmieci, choć oficjalnej podwyżki przez ZGRL jeszcze nie ma.
120. Dodane przez Gdzie, w dniu - 07-05-2026 20:47 10 1
Gdzie Szczepański od pociągów i krypt ?
121. Dodane przez Zielarz, w dniu - 07-05-2026 20:54 22 0
Dzieci grzebią po osiedlowych śmietnikach szukając kaucyjnych butelek a rodzice i tak zapłacą więcej z odpady. Socjalizm w czystej postaci.
122. Dodane przez Popis, w dniu - 07-05-2026 21:00 7 1
Właśnie skoro pan prezent nie chce się odnieść do tego, co inne partie. Też macie w tym interes?
123. Dodane przez do kom. 52, w dniu - 07-05-2026 21:04 8 2
Nie ma żadnych zniżek w tych opłatach dla dużych rodzin? Każda władza nawołuje do rodzenia dzieci, a później kasuje wszystkich tak samo?
124. Dodane przez mamy dosyc, w dniu - 07-05-2026 21:08 21 1
LUDZIE ZORGANIZUJMY SIE I POPROSTU ZASTRAJKUJMY. CZY KTOS MA SWIADOMOSC ZE MY WSZYSCY PLACIMY ZA FANABERIE MZO. MY ICH UTRZYMUJEMY A ONI ROBIA CO CHCA. AUTO DLA PREZESA AUTA DLA DYREKTOROW. DOŚĆ TEGO.
125. Dodane przez osiem gwiazdek krzyczeli, w dniu - 07-05-2026 21:19 14 3
Cyt." Skończy się PiS skończy się drożyzna" premier D.Tusk w 2023 roku. Resztę sobie sami dopowiedzcie
126. Dodane przez Robol, w dniu - 07-05-2026 21:26 14 1
Mam pytanie dlaczego nie ma zniżki dla osób które nie produkują popiolu
127. Dodane przez Xxx, w dniu - 07-05-2026 21:37 18 2
Unia Europejska musi upaść....
128. Dodane przez nie, w dniu - 07-05-2026 21:39 19 1
ZLIKWIDOWAĆ KZGRL, ODWOŁAĆ W REFERENDUM PREZYDENTA MIASTA LESZNA, RADĘ MIASTA I RADĘ POWIATU LESZCZYŃSKIEGO, a wszystkich włodarzy gmin, którzy będą za kolejnymi podwyżkami: również pod referenda.
129. Dodane przez Edek, w dniu - 07-05-2026 21:51 13 3
Zaraz lasy będą pełne śmieci, sami do tego doprowadzacie(...) Pełowcy
130. Dodane przez do 124, w dniu - 07-05-2026 21:57 5 0
Zastrajkuj a co, a może otwórz firmę i wywoź taniej, a może po prostu nie należy podpisywać żadnej umowy i niech ludzie toną w śmieciach i mieszkają ze szczurami?
131. Dodane przez Mieszkaniec powiatu, w dniu - 07-05-2026 22:25 5 0
To całe towarzystwo wzajemnej adoracji ma głębokow w d...ie mieszkańców i odbieranie śmieci. Stowarzyszenie działa jak zbieracz podatku a nie zakład usługowy. W Lesznie na pl. |Metziga przez cały 2025 rok nie odebrał 1 kartki papieru i żadnego innego odpadu. Ale płacić trzeba. W Rydzynie na St.Leszcyńskiego nie odebrali przez cały 2 miesiące kubłów (bo się klijen spóźnił) Zawrucić po kubeł im nie wolno. Pracownicy KZGRL to znajomi i krewni króliczka-władz gminnych. |Siedzą po to by brać kasę i szykanować mieszkańców. Brak szacunku dla społeczeństwa i dla wykonywanej pracy na rzecz spolełeczności lokalnej. Czas na analizę i przemyślenia bo za chwilę śmieci będą znowu w lesie, rowie....itp.
132. Dodane przez oo, w dniu - 07-05-2026 22:43 9 1
Mniej śmieci więcej płacić bo prezes i pozostali chcą podwyżkę
133. Dodane przez Sds, w dniu - 07-05-2026 23:05 3 1
Nasz wójt Krzemieniewa jest fa!jny i się nie zgodzi! On nas kocha
134. Dodane przez Do 110, w dniu - 07-05-2026 23:07 4 0
Głosują i decydują prezydent Leszna, burmistrzowie i wójtowie gmin. Możesz oglądać transmisję na żywo albo obejrzeć później.
135. Dodane przez Jakub Michor, w dniu - 07-05-2026 23:27 7 1
GOSIA GOSIA GOSIA ! USMIECHAC SIE BRYGADA!
136. Dodane przez (...), w dniu - 07-05-2026 23:42 12 1
Czego nie rozumiecie , ŁYSO wam tefałenowi wyborcy
137. Dodane przez Etam, w dniu - 07-05-2026 23:45 15 1
Grunt ,że jest projekt pomnika twórcy Akwawitu. 
 
I poskaczemy na Dniach Leszna. 
 
Hopsasa.
138. Dodane przez X, w dniu - 07-05-2026 23:45 13 0
Przecież to MZO czyli RCGO podniosło stawkę za odpady, bo złożyło taką ofertę w przetargu. Może kolejne samochody sobie kupią, siedziby pobudują 
 
https://rawicz24.pl/wiadomosci/nowoczesnosc-w(...)YemJfy06G1AZVWR
139. Dodane przez Jan, w dniu - 08-05-2026 02:28 15 0
Firma fatalnie zarządzana. Zwolnić prezesa od razu pieniądze się znajdą. Mlodzi ludzie na to stanowisko.
140. Dodane przez oo, w dniu - 08-05-2026 06:09 14 0
Dziwne, ze czas zeznań podatkowych juz dawno minął, a oświadczenia majątkowego Prezesa MZO W. Woźniakowskiego na stronie miasta jeszcze nie ma.
141. Dodane przez KK, w dniu - 08-05-2026 06:56 13 0
Komuś tam chyba sutif na głowę spadł. Czyli mam rozumieć że firmy odbierające odpady na tą chwilę dopłacają do każdego mieszkańca około tych 12 zł bo przecież realia drożyzny są już od dłuższego czasu. W normalnych warunkach to 36% podwyżki jak ktoś wcześniej napisał oznaczałoby dla firmy odbierające odpady przy tak dużych kwotach bankructwo po paru miesiącach.
reklama
142. Dodane przez do 127, w dniu - 08-05-2026 07:22 17 3
Nie może upaść bo dzisiaj Tusk zaciąga z nimi największy kredyt w histori Polski, ba zaciągnięty poza prawem. Skończymy jak Druga Grecja
143. Dodane przez takie sobie coś, w dniu - 08-05-2026 07:38 6 16
Sami nawiedzeni i tyle można powiedzieć. Nikt nie myśli logicznie tylko polityka i polityka i wszystko sprowadzacie do jednego. Śmieci niestety kosztują i tyle. Dla krytyków mojego wpisu- znam się na przepisach w odróżnieniu do was/ zadania Związku określa Statut , bycie w Związku to wybór/. Co wy piszecie o radnych gminnych - przecież z chwilą przyjęcia statutu radni gminni nic nie mają do tego zadania....nic. A ci piszący o ulgach i karcie dużej rodziny- pytam się to kto ma za was zapłacić kwotę wynikającą z ulgi? Czy nad tym myśleliście? No oczywiście , że nie bo tylko co można wyciągnąć z systemu . Typowe myślenie jednego nurtu politycznego. Do roboty, a nie głupoty wypisywać!
144. Dodane przez alf, w dniu - 08-05-2026 08:08 18 3
gdy tylko pojawia się PO wszystkie opłaty drożeją...(...)
145. Dodane przez Pete, w dniu - 08-05-2026 08:26 3 1
Największy paradoks jest taki, w Lipnie śmieci prywatne odbierają w poniedziałek, a firmowe we wtorek jakby niemożna odebrać wszystkiego w poniedziałek po jednym koszcie transportu.
146. Dodane przez PL, w dniu - 08-05-2026 08:54 4 1
To nie może przejść! 
Cześć ,,włodarzy" gmin, stanowi Radę Nadzorczą tego Związku, pobierają z tego tytułu określone wynagrodzenia, oni - w tym Rusiecki - zaakceptowali już tą podwyżkę! 
Rozumię wzrost kosztów transportu, inflację ale ... 
Jak wytłumaczycie zawyżone koszty opłat w latach poprzednich, które kumulowały nadmierne ,,zyski", którymi podobno pokrywaliście biezące deficyty w opłatach?  
Z tego wynika, że za dużo kasowaliście za swoje usługi a obecna opłata o ok 38% jest totalnym przegięciem! 
Proszę podać koszty osobowe zarządu Spółki, średnią jego płac oraz gratyfikacje ,,włodarzy" z tytułu bycia w Radzie Nadzorczej KZGRL! 
Czy leszczyńskie spółdzielnie mieszkaniowe stać na uniezależnienie się od tego związku? 
Może my ogłosimy przetarg na obsługę większości mieszkańców Leszna? 
My gromadzimy śmieci zbiorczo, odbiór odbywa się jednoosobowo, Zarząd LSM powinien przejąć inicjatywę w tej sprawie! 
Ktoś musi sprowadzić tych bujających w obłokach na ziemię!
147. Dodane przez Zbychu, w dniu - 08-05-2026 08:59 1 1
to ja jeszcze poproszę o kontrolę tych kompostowników.  
Bo na wioskach ludzie deklarują kompostownik, a później wyrzucają wszystko na niezabudowane działki sąsiadów.
148. Dodane przez gdzie jest królik, w dniu - 08-05-2026 09:01 4 0
W Polsce wprowadzono założenia zły system kaucyjny. 
Operatorzy powinni dostawać pieniądze tylko za zwrócone butelki a nie jak jest obecnie za wszystkie kupione. 
De facto to jest ukryty kolejny podatek na rzecz prywatnych podmiotów. 
Operatorem powinny być tylko w stu procentach polskie firmy jak w cywilizowanych europejskich krajach. Nasz upodabnia sie do wschodniego sąsiada, idzie to od góry do dołów! 
 
Po co zmieniano coś co dobrze funkcjonowało?! 
 
Sprzedaż napojów w butelkach drastycznie spadnie po wyczerpaniu się bezkaucyjnych zapasów. Cześć ludzi obędzie i nie da się łupić!!!
149. Dodane przez luńtrucer, w dniu - 08-05-2026 09:05 9 2
ja tam nie wiem,ale ta 2a i pół roku...no prawie mnie zabiło jako emeryta...jeszcze moment i zmiana,mam nadzieję...oby
150. Dodane przez Do kom 31, w dniu - 08-05-2026 09:05 4 1
Najniższa krajowa to jest sztuczny twór, dostajesz podwyżkę to usługi też idą do góry bo pracodawcy ponosi koszty za pracownika.
151. Dodane przez Do 132, w dniu - 08-05-2026 09:09 3 1
Właśnie za mniej śmieci musisz zapłacić, firma odbierająca odpady traktuje śmieci jako surowiec który później sprzedaje. Nie ma towaru nie ma zysku. Proste. Zarabia teraz firma co obsługuje system kaucyjny .
152. Dodane przez Przypadek ?, w dniu - 08-05-2026 09:39 6 1
Czy tak się tworzy tematy zastępcze ? Bo mam wrażenie, ze nieoficjalna plotka o podwyżkach śmieciowych przykryła oficjalny i ważny temat MPEC-u i wypowiedzi prezydenta. Przypadek ?
153. Dodane przez Pepe, w dniu - 08-05-2026 09:41 10 1
Jedno wielkie złodziejstwo tego nierządu a już nie mówiąc o leszczyńskim wlodarzu
154. Dodane przez Ja Europejczyk, w dniu - 08-05-2026 09:41 2 3
Tusk negocjuje koszt wywozu śmieci????naprawdę w to wierzycię 
Co do dozbrajania Państwa i bycia potęgą w Europie dla każdego Patryjoty jest oczywiste
155. Dodane przez on, w dniu - 08-05-2026 10:06 0 8
za kaczora to z procą byśmy szli na wojnę
156. Dodane przez Do 147, w dniu - 08-05-2026 10:34 2 0
Zbychu ... 
Mieszkam na osiedlu spółdzielni mieszkaniowej, od roku 1993 jak przejalem dzialkę, nie wyrzuciłem jednej obierki ziemniaka, jabłka, cytrusów, jednej skorupki po jajku do kubła na śmieci! 
Fusy z ekspresu do kawy, fusy herbaty, woreczki po herbacie ekspresowej, wszystko gromadzę w pojemniku i przez cały rok wywożę na kompostnik na działce w POD! Kompost zasila mój ekologiczny warzywniak. 
Żadnych odpadów bio nie wyrzucałem kiedykolwiek do odpadów zmieszanych dawniej, nie wyrzucam ich dzisiaj do tych kubłów na BIO! 
Warto mieć kompostnik!
157. Dodane przez Polo Prawica, w dniu - 08-05-2026 10:43 2 2
Jakiś interes na moich śmieciach musi być. 
Nie jadą pracować do Polski aby stracić. 
Prawda, 
 
 
 
Struktura rynku i konkurencjaUdział w rynku: Szacuje się, że zagraniczne koncerny odbierają od mieszkańców blisko 40-60% wszystkich odpadów komunalnych w kraju. 
 
W Polsce działa obecnie 236 firm zajmujących się gospodarką odpadami, które mają udział kapitału zagranicznego. 
 
 
Kluczowi gracze na rynkuRynek jest zdominowany przez kilka wielkich koncernów międzynarodowych, które wygrywają największe przetargi gminne:Remondis (Niemcy) uznawany za lidera rynku w Polsce; obsługuje miliony mieszkańców w wielu regionach kraju.PreZero (Niemcy, grupa Schwarz) dynamicznie zwiększył udziały po przejęciu aktywów firmy Suez w Polsce.Alba (Niemcy) jeden z głównych graczy, szczególnie silny w zachodniej i południowej Polsce.FCC Environment (Hiszpania/Austria) obecny w wielu gminach, szczególnie w obszarze gospodarki komunalnej i przemysłowej.
158. Dodane przez p.p., w dniu - 08-05-2026 10:49 7 2
Burmistrzowie maja to w tyle..Przy ich zarobkach, podwyżka to drobne. Czy ktoś z nic myśli o własnych spalarniach? Każdy ma po 2 zastępców, może niech rozwiązą ten związek i sami pilnują kosztów? Może niech zaczną myśleć technicznie i się dokształcą....spalarnie śmieci...spółdzielnie energetyczne...itd....czego wymagać po politologach, humanistach, którzy zarabiają duże pieniądze...
159. Dodane przez Adwokat Diabła, w dniu - 08-05-2026 12:17 6 1
HAAA HA HA HA. Maja już ludzi za kompletnych idiotów. Dwa lata temu zrobili z nas śmieciarzy, przebierających plastikowe butelki. Wcześniej wprowadzili segregację i macie po 4,5 kubłów na śmieci w domu. A opłaty i tak w górę :D
160. Dodane przez Bobo, w dniu - 08-05-2026 12:46 3 0
Do kom. 145 Podobna sytuacja jest w Bojanowie . 
Czy samochody nie mogą "obrobić" jednego terenu w jeden dzień. 
Optymalizacja kosztów, trasy itp. - mówi Wam to coś jak mawiał pewien bohater serialu. Że nie wspomnę o kosztach zarządu i innych "zasiadających"  
Może ktoś wyjaśni nam zwykłym obywatelom dlaczego takie koszty . 
Niebawem faktycznie jak to jeden z komentujących stwierdził trzeba będzie zatrudnić firmę ochroniarską przy transporcie tak cennego odpadu .
161. Dodane przez jozef, w dniu - 08-05-2026 13:09 5 1
rozpocznijmy od reorganizacji, tzn. dotychczasowy zarząd "na bruk", zakaz udziału z zarządzie spółki włodarzy gmin(nie mają interesu obniżać kosztów bo to ich wynagrodzenie)
162. Dodane przez x, w dniu - 08-05-2026 13:28 6 1
do 158 za dlugo siedza na stanowisku i po skonczonej kadencji sa nie rozliczani
163. Dodane przez Ja, w dniu - 08-05-2026 13:58 9 1
Przecież to wójtowie i burmistrzowie gmin podnoszą ręce za podwyżka opłat. Bez ich głosu nie będzie podwyżek. Żądamy informacji o tym jak imiennie głosowali wójtowie poszczególnych gmin. Będziemy pamiętać o tym głosowaniu przy urnach wyborczych. A gdzie radni tych gmin. Niech zobliguja wójtów do głosowania przeciwko podwyżkom opłat.
164. Dodane przez Jan, w dniu - 08-05-2026 14:32 6 1
Leszno powinno wystąpić z tego idiotycznego tworu, a mieszkańcy mieć umowy bezpośrednio z zakładem na Saperskiej, bez pośrednika.
165. Dodane przez Grzegorz, w dniu - 08-05-2026 14:33 4 1
Wskazcie osoby z poszczególnych gmin które tak chętnie głosują za podwyżką podniesienia cen za wywóz śmieci ,czy głosują ślepo jak im prezes związku każe bez merytorycznej dyskusji
166. Dodane przez Wielkopolska, w dniu - 08-05-2026 14:56 9 1
Miało być taniej a będzie drożej. Może trzeba bardziej ciąć koszty .Może nie wynajmować terenu od prywatnych właścicieli. Miasto ma pelno działek.  
Ta wielka ilość kubłów na śmieci działa zupełnie w inną stronę.  
Może lepiej pomyśleć o spalarni i się nie oszukiwać z tą segregacja.  
Dość podwyżek. Jeżeli sobie nie radzą wziąść nowych gospodarnych. 
Z PSzOku jest pelno towarów które mogą być jeszcze wykorzystane . 
Zmienić system . 
Nie udźwigniemy tego . 
Zwykli ludzie.
167. Dodane przez Obywatel, w dniu - 08-05-2026 15:58 9 1
Niech udowodnią, że wyeliminowali wszystkie zbędne wydatki, wtedy dopiero podwyżka. Tak naprawdę nie wiadomo za co tyle mamy płacić
168. Dodane przez abc, w dniu - 08-05-2026 17:21 3 1
12zł od osoby. W większości mieszkań czy nieruchomości mieszka 2,3 ,4 a nieraz i więcej osób. Biznes życia dla tej firmy, a dla płacących koszmar. Ktoś przegiął z tym pomysłem i mam nadzieję, ze się wycofa.
169. Dodane przez x, w dniu - 08-05-2026 17:42 2 1
brawo do 166 piszesz prawde wchodze w ten biznes z toba najlepiej zarobic na smieciach
170. Dodane przez do Patryk 15- oswiadczam, ze, w dniu - 08-05-2026 18:22 3 1
"Najwyższy czas przestać się na wszystko godzić i wyrazić swoje stanowisko w tej sprawie ... STOP z drenowaniem naszych portfeli  
33 zł to i tak już bardzo dużo... ale 45 zł to już przesada  
razem możemy coś z tym zrobić...  
władza i osoby decyzyjne powinny się tym zainteresować zanim będziemy na ulicach". Poniewaz OBRA wytlumaczyla mi gdy bylem w Wolsztynie zaplacic, z 300 i iles tam zlotych to odpowiedziano , ze to bedzie w czerwcu przyslane listem poleconym ile? A wiec Oswiadczam, ze jak dlugo beda koszty za te 3 tygodnie w roku interpretowane to jako doplata do zwyklego podatku jak za nieruchomosc w wyzej oszacowanej wysokosci tej co tam ustalili i ktory nalezy zaplacic jako obywatelski obowiazek i bede placil jak juz wspomnialem te okolo 480 zl ? proforma za domek letniskowy NA jeden Rok ale smiecie beda staly rozproszone na trasie ktorymi bede przejezdzal , ktorych gminy naleza do tego" bloku wolsztynskiego" i bedzie je mozna pozbierywacCC skrupulatnie tuz przy drodze utwardzonej/asfaltowej w tych gminach. Jesli mam juz zaplacic za smieci , ktorych nie produkuje to beda one lezec nie w worku przed domami a przy drogach ww. gmin . Polecam z bydlo trzeba trzymac krotko , bo sie rozhasa - do lasa... ! Polecam albowiem bogactwo mamy z tego z czego nie wydamy a za woreczek plastikow albo i pol na rok ponad 400 zlotych niestety dla mnie milionera za wiele!
171. Dodane przez noname, w dniu - 08-05-2026 18:36 3 1
powinniśmy wyjść z tego bezsensownego związku.. przecież tam połowa idzie na biurokracje... Panie Prezydencie czekamy na wyjście z tego związku
172. Dodane przez do 113, w dniu - 08-05-2026 18:53 2 0
sklada wience pod kaplicami cmentarnymi
173. Dodane przez Ciekawy, w dniu - 08-05-2026 18:59 8 1
Czyżby w Lesznie zawiązała się mafia śmieciowa?
174. Dodane przez do 124 babunia z dziadziem, w dniu - 08-05-2026 19:41 0 0
100/100 i pozdrawiam
175. Dodane przez x, w dniu - 08-05-2026 20:06 6 1
kto zasiada na stolku NIEROBY i tyle cale zycie ocieraja raczki i z ludzi pracujacych robia smiecia
176. Dodane przez Gbur, w dniu - 08-05-2026 21:18 7 1
Te wszystkie firmy ...związki międzygminne to zebrane bractwo nieudaczników, cwaniaków i (...)...żerujacych na Mieszkańcach. Żade z tych bonzów śmieciowych "w śmieciarce nawet nie siedział" i pojecia nie ma o wywozie odpadów !!!! 
Przyklad .. zwiazek miedzygminny z nowej soli !!!! 
Przytulisko kolesi....A przeciez w tych podwyżkach ....to i podwyżki sa tez dla nich !!! Skandal
177. Dodane przez Mieszkanka, w dniu - 08-05-2026 23:19 3 0
Masakra mieszkam w komornicy gdzie płacimy za śmieci segregowane jeden segreguje drugi nie jak to przejdzie i podniosą opłatę na pewno już nic nie będę segregować
178. Dodane przez do kom. nr 86, w dniu - 09-05-2026 11:34 2 1
Jakoś w sklepach małych, większych i wielkopowierzchniowych nie widać biedaków. 
Ludzie kupują ile się da. I co się da. Nic za darmo.
179. Dodane przez xxx, w dniu - 09-05-2026 16:31 4 1
Czy Pan Karpińki sam już zdecydował o wielkości podwyżki. Niech w pierwszej kolejności poda ile kasują za makulaturę, metal, szkło i inne przedmioty. Podajcie proszę gdzie 14 odbędzie się to spotkanie i czy będzie można na nie wejść i zadawać pytania.
180. Dodane przez Mistrz Fu Kung, w dniu - 09-05-2026 19:57 1 2
A o wprowadzeniu podatku katastralnego słyszeli? Już od przyszłego roku, niby 0,2% ale za 3-5 lat już będzie 2 %. Uśmiechamy się!
181. Dodane przez Pokrzywa, w dniu - 09-05-2026 21:40 4 1
I władza chce, żeby rodziło się więcej dzieci w regionie. A za co rodziny mają żyć ? Kogo stać będzie zapłacić 225 zł za 5 osobową rodzinę ?
reklama
182. Dodane przez beta, w dniu - 09-05-2026 21:50 1 1
Włoszakowice nie są w związku i tam opłata wynosi 40 zł z bio, ale nie ma też wcale zbiórki gabarytów, wszystko trzeba wywieźć do PSZOK, na swój koszt wg kilogramów
183. Dodane przez takie tam sobie, w dniu - 11-05-2026 07:19 0 0
Do kom.146- PL- i dalej nie potrudziłeś się by poczytać w przepisach. 
Jaka Rada nadzorcza w Związku? Co ty bredzisz? Jak można takie głupoty wypisywać!
 
Napisz komentarzzasady
  • Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
  • Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane.
  • Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
  • Zabezpieczono reCAPTCHA i ma zastosowanie Polityka prywatności oraz Warunki korzystania z usług Google.
 
Imię:
Komentarz: 
reklama

Dodaj zdjęcia do artykułu zasady
  • Zdjęcia dodawane przez użytkownika muszą dotyczyć tematu artykułu, należy wpisać także do nich komentarz aby uzasadnić ich publikację.
  • Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji zdjęć, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
  • Zdjęcia z komentarzem zawierającym wulgaryzmy nie będą publikowane.
  • Zdjęcia i ich komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
 
 

    WIADOMOŚCI
  • najnowsze
  • komentowane
  • << Previous
  • Next >>
  • <Playback
  • Stop
  • Play >
  • 1
  • 2
  • 1 rok temu
  • 5 lat temu
  • 10 lat temu
  • 15 lat temu
  • << Previous
  • Next >>
  • <Playback
  • Stop
  • Play >
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
reklama
Najnowsze ogłoszenia DOM.ELKA.PL
Garaż/magazyn do wyn... Leszno 500
Dom w zabudowie wiel... Wilkowice 2500
Działka budowlanaInne 100
Duże, jedyne takie w... Leszno 590000
Gronowo ul. myśliwsk... Leszno 569000
reklama
reklama
habit
Dostęp do tej części serwisu tylko dla osób pełnoletnich
Czy masz 18 lat lub więcej?
Tak, oświadczam, że jestem osobą pełnoletnią
Akceptuj i przejdź dalej
Zrezygnuj