Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.
Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
wykrywanie botów i nadużyć w usługach
pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)
Podstawy prawne przetwarzania danych
marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych
Odbiorcy danych Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.
Prawa osoby, której dane dotyczą Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
prawo żądania sprostowania danych,
prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
forma pisemna Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno
Informacje dodatkowe Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
Stelmet Falubaz Zielona Góra - Fogo Unia Leszno 38:52
Bycza dominacja w klasyku
31.05.2026. Radio Elka, Marcin Hałusek
(fot. Jakub Schwarz - Czarny Production)
Kibice Fogo Unii świętują — i trudno się dziwić, bo zwycięstwa nad Falubazem zawsze smakują wyjątkowo. Podopieczni Rafała Okoniewskiego byli zdecydowanie lepsi od Falubazu Zielona Góra na jego terenie i triumfowali w żużlowym klasyku 52:38.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Choć nie są to derby, rywalizacja klubów z Zielonej Góry i Leszna od dziesięcioleci ma wyjątkowy ciężar gatunkowy i regularnie dostarcza kibicom ogromnych emocji. Żużlowcy podchodzą do tych spotkań prestiżowo, a w tym sezonie stawka była szczególnie wysoka. Gospodarze walczyli o odzyskanie zaufanie kibiców, natomiast podopieczni Rafał Okoniewski o niezwykle ważne punkty w kontekście rywalizacji o miejsce w play-off. Wobec kontuzji Dominika Kubery faworytami wydawali się Leszczynianie, ale chyba niewielu fanów żużla spodziewało się, że wygrają w takim stylu i tak gładko.
Byki zaczęły znakomicie. Na otwarcie duet Ben Cook i Grzegorz Zengota nie dał szans Przemysławowi Pawlickiemu i 16-letniemu Williamowi Cairnsowi. W biegu juniorskim najszybszy był Nazar Parnicki, a drużyny podzieliły się punktami. W trzeciej odsłonie zanosiło się na podwójny triumf duetu Piotr Pawlicki - Janusz Kołodziej, ale tuż przed metą kapitan Fogo Unii
został wyprzedzony przez Leona Madsena. Na zakończenie serii kibice mocno wspierali prowadzącego przez niemal cztery okrążenia Keynana Rew, jednak na ostatnim łuku błąd Australijczyka wykorzystał Andrzej Lebiediew i to on minął linię mety jako pierwszy. Falubaz zanotował pierwsze biegowe zwycięstwo, bo Oskar Hurysz obronił się przed atakami Parnickiego. Wynik przed pierwszym równaniem toru wywoływał jednak uśmiech na twarzach kibiców z Leszna - Unia prowadziła 14:10 i co istne leszczyńscy żużlowcy imponowali wyjściami spod taśmy.
W drugiej serii Byki nie straciły tego atutu. Piąty bieg to kolejny pewny triumf Bena Cooka i ambitna postawa Keynana Rew. Australijczyk w swoim pierwszym starcie stracił punkty na dystansie, tym razem to on ruszył w pościg i zrobił to skutecznie - tuż przed metą wyprzedził Michała Curzytka i wjechał na metę za Przemysławem Pawlickim. Unia zainkasowała cztery „oczka” i powiększyła przewagę do sześciu punktów (18:12).
Po szóstym biegu kibice w leszczyńskim sektorze również mieli powody do świętowania - Janusz Kołodziej pokazał plecy Leonowi Madsenowi, a cenny punkt dorzucił Grzegorz Zengota. Na zakończenie serii była jeszcze wisienka na torcie i świetna walka Piotra Pawlickiego z Andrzejem Lebiediewem o zwycięstwo. Górą był lider Fogo Unii, bieg zakończył się podziałem punktów i w połowie zawodów goście prowadzili w Zielonej Górze 25:17.
Byki czuły się coraz pewniej, a fani z Leszna celebrowali kolejne udane występy zawodników z bykiem na piersi. W ósmej potyczce Leon Madsen zdołał wprawdzie pokonać Bena Cooka i Keynana Rew, ale riposta była natychmiastowa i bardzo mocna. W dziewiątej odsłonie meczu para Grzegorz Zengota - Janusz Kołodziej po mistrzowsku rozprawiła się z mocnym duetem Leon Madsen - Andrzej Lebiediew, a chwilę później podwójnie i w kapitalnym stylu wygrali też Piotr Pawlicki i Nazar Parnicki. Radość Ukraińca trwała jednak krótko — okazało się bowiem, że przekroczył białą linię toru i sędzia Krzysztof Meyze nie mógł podjąć innej decyzji, musiał wykluczyć Parnickiego. Zamiast pięciu punktów wpadły trzy, ale prowadzenie Unii po 10 wyścigach i tak było okazałe — na telebimie widniał rezultat 36:24.
Podopieczni Rafała Okoniewskiego mieli mecz pod kontrolą. W jedenastym i dwunastym biegu zespoły podzieliły się punktami, a indywidualnie najlepsi byli Keynan Rew oraz Janusz Kołodziej. W trzynastej odsłonie — mała odmiana i niespodzianka, biorąc pod uwagę dotychczasowy przebieg meczu — Piotr Pawlicki po raz pierwszy znalazł pogromcę, którym był Leon Madsen. Zaskoczeniem było także ostatnie miejsce Bena Cooka. Powodów do niepokoju w leszczyńskim obozie jednak nie było — przed biegami nominowanymi Unia miała zwycięstwo w kieszeni, prowadziła 44:34.
Żeby nie było żadnych wątpliwości, w czternastej gonitwie błysnęli Keynan Rew i Ben Cooka, którzy nie pozostawili złudzeń twardo walczącemu Andrzejowi Lebiediewowi, kto tego dnia rządził na torze. Na finał zwyciężył kapitalny tego wieczoru Piotr Pawlicki. Janusz Kołodziej mimo starań nie był w stanie minąć Leona Madsena i Przemysława Pawlickiego, więc w piętnastej gonitwie padł remis 3:3, a Fogo Unia przypieczętowała okazałe, bezdyskusyjne zwycięstwo 52:38.
1. Dodane przez Eloo, w dniu - 31-05-2026 21:45 3910 Konieczny za Manie obowiazkowo
2. Dodane przez HENRYK, w dniu - 31-05-2026 21:46 237 MANIA nadal na swoim poziomie...... . Myślę, że krakus lepiej by cię poprowadził .....
3. Dodane przez Fan, w dniu - 31-05-2026 21:47 622 Po co w tym klubie tyłu kierowników.ktos patrzy na średnia na 2 rundę do zz..po 4 startach Koldi miał 2 średnia a Ben 3 ...trzeba było Kolodzieja wycofać z 15 biegu...
4. Dodane przez xx, w dniu - 31-05-2026 21:55 224 JEDEN BLAD MIAL ZOSTAC W LESZNIE MENCEL
5. Dodane przez 12234, w dniu - 31-05-2026 22:18 336 Konieczny do składu...koniec głaskania Mani
6. Dodane przez Max, w dniu - 31-05-2026 22:20 2219 Mania nie robi nawet za kewlar. A w 15 biegu za Kołodzieja mógł pojechać Nazar. Jak tak będziecie doceniać chłopaka to wam w przyszłym roku ucieknie, tam gdzie dostanie 5 biegów. A chętnych będzie wielu.
7. Dodane przez fatalny dzień, w dniu - 31-05-2026 23:33 33 dla Polskiego sportu najpierw piłkarze a teraz Falubaz Zielona Góra przegrał
8. Dodane przez Halo znawcy, w dniu - 31-05-2026 23:48 2316 Kibice jak z koziej d... trąba. Kacper jest młody a dostaje od kibiców taka presję przed meczem ze to nie do wyobrażenia. Myślicie że on nie chce wygrywać? Czy on to robi specjalnie? Ogony wozi? Ja wiezie jakiś punkt albo w tamtym roku to był wielbiony! A teraz? Ma problemy nawet nie do końca ze sprzętem szczególnie w lidze. To nie jest drugi poziom rozgrywek! Chłopak jedzie drugi sezon a wśród krytyków oczekiwana jak na mistrza świata. Zobaczcie młodzieżówki i nie gadajcie że ktoś może wskoczyć za niego. Dobrze że cała drużyna go wspiera przynajmniej ktoś ma tam olej w głowie.
Zamiast krytykować dajcie jemu wsparcie on będzie nam potrzebny jak nie w kolejnym meczu to w Play offach! On ma już sporo na głowie zanim wyjedzie do biegu.
9. Dodane przez Ja puernicze, w dniu - 31-05-2026 23:55 258 Wlasnie wrocilismy z zielonki...piekne zwycięstwo,a zwycięstwo w falubazie smakuje wybornie,od zawsze...i wchodzę na elka.pl,a tutaj,zamiast radosci i gratulacji,to narzekania na Manie i zero szczescia...ja piernicze,skad wy sie wzięliście,marudy nieskończone...gdybyście siedzieli dzisiaj na falubazie,ro byście widzieli ze Mania zasuwał tez ,ale jeszcze troche brakowało...a cała Unia jechała jak Mistrzowie. Dziekuje,ze moglem przeżyć cos takiego na falubazie.
10. Dodane przez symetrysta, w dniu - 01-06-2026 00:33 83 Do kom. nr 3. Niestety, mylisz się. Nawet przy wycofaniu Kołodzieja z 15. biegu, Cook miałby wyższą od niego średnią po 2+1 w 14. biegu (1,909 do 1,895). Musieliby obaj nie pojechać w nominowanych, a jest jeszcze kwestia punktu bonusowego w dwumeczu, więc w pełni rozumiem decyzję sztabu. Nazar w poprzednich meczach dostawał wiele szans (zasłużenie), a ten mecz nie ułożył się po jego myśli. Tym razem nie było sportowych argumentów, by pojechał w nominowanym. Przypadek Kacpra (i z drugiej strony - Bańbora) to najlepszy przykład, ile w dzisiejszym czasie znaczy dobry team i mechanik znający się na robocie. Odszedł Jankowski z teamu i Kacper nie istnieje. Żal patrzeć, jak chłopak jest bezbarwny. Nie wiem co tam w jego teamie robi Bally, ale efektów nie widać, chyba że mówimy o negatywnych.
reklama
11. Dodane przez ..., w dniu - 01-06-2026 01:25 49 Nie przesadzajmy 14 punktów to nie tak dużo żeby nazwać dominacją.
12. Dodane przez Rere22, w dniu - 01-06-2026 01:47 50 Kacper musi dużo jezdzić,ale jeśli jesr ''zdrowa''rywalizacja,to dać szansę któremuś z innych juniorów,jeden, dwa mecze Kacper niech odpocznie,przemyśli co jest nie tak,problem może tkwić w psychice zawodnika,jest jeszcze bardzo młody,ma czas,objezdzi się i za rok już będzie lepiej,a może jeszcze w tym sezonie zaskoczy pozytywnie. Pozdrowienia.
13. Dodane przez Do kom 6, w dniu - 01-06-2026 02:07 71 Po pierwsze to Nazar ma ważny kontrakt na 2027. Po drugie to w tym sezonie: - Pawlicki 39 biegów - Nazar 37 - Rew 35 - Cook 34 - Zengota 27 - Kołodziej 20 - Mania 19
Wiec naprawdę nie wiem o co Ci chodzi. Więcej biegów od Nazara w tym sezonie ma tylko Pawlicki.
14. Dodane przez Mieszkaniec, w dniu - 01-06-2026 06:05 55 Mania na odstawke dajcie szanse Koniecznemu wiec Konieczny pokaż klase
15. Dodane przez Kibic, w dniu - 01-06-2026 06:31 416 Okoniewski Ty myślisz ??? Za Manie Konieczny lub Juskowiak Napewno, napewno gorzej nie pojadą, daj chłopaką szansę się sprawdzić Parnicki za Kołodzieja w nominowanych, bo za rok ucieknie, jak mu nie dasz jazdy. Człowieku włącz myślenie to nie boli.
16. Dodane przez fanka, w dniu - 01-06-2026 07:16 148 dopóki tata Manii będzie rozstawiał wszystkich takie będą efekty.Chłopak pod presją i hejtem Anty kibiców.Ci co go krytykują zwłaszcza na elce nigdy nie byli i nie są kibicami Kacpra i Unii..L. Kacper trzymaj gaz-będzie dobrze!!!
17. Dodane przez Rafi, w dniu - 01-06-2026 07:25 115 Mania ma czas. Ma być gotowy na play-offy. Dajcie mu spokój.
18. Dodane przez Do kom. 8., w dniu - 01-06-2026 07:29 71 Biedny zawodnik. Przed sezonem negocjacje prowadzi jak Mistrz Świata, wymagania wielkie. No to niech jedzie proporcjonalnie do wymagań kontraktowych. Kolejny biedny zawodnik. Jaco Oni biedni. Kasa na przygotowanie kolosalna, punktówka bardzo dobra. Ale jak są wymagania dotyczące wyniku to "presja", "hejt". Rozumiem, że przeciętny człowiek w pracy, nie ma wymagań od Szefa? I dostaje po podpisaniu umowy 12 wypłat na "przygotowanie do pracy"?
19. Dodane przez do kom 10, w dniu - 01-06-2026 07:58 00 no wlasnie nie ..Kolodziej przy tak malej liczbie startów kazde 0 w sredniej robilo roznice...on mial 16 biegow do tego meczu ...dlatego taka okazja sie wydarzyla
20. Dodane przez do kom 9, w dniu - 01-06-2026 08:02 32 nie widzisz, ze jemu brakuje od 1 kolejki a my konczymy runde juz ...nie widzisz jaka on ma srednia w pge ....( chyba juz przedostatnia ) NA co czekac . malo mlodziezy mamy KONIECZNY KOSTERA
21. Dodane przez ja, w dniu - 01-06-2026 08:19 103 Co jeszcze Mania musi zrobić, żeby w końcu wyleciał ze składu ? Konieczny gorzej nie pojedzie bo się nie da po prostu a Mania może się obudzi jak mecz albo dwa nie pojedzie.
22. Dodane przez Unia Leszno, w dniu - 01-06-2026 08:34 73 Prawda jest taka, że generalnie rzecz biorąc, to tak ogólnie, w sumie powiedziałabym, że z uwagi na fakt, trzeba też wziąć pod uwagę, że to zależy
23. Dodane przez krytykanci, w dniu - 01-06-2026 08:44 105 Zgadzam sie z komentarzami wyzej! ten hejt na Manie to przesada ostatnio. Sporo tez o jego teamie tacie, Ballym, młodym Jankesie. Ok to piszcie sobie na tych dorosłych ludzi! oni sobie poradza bo wiedzą co maja zrobic z takimi jak WY.
Ale ludzie dajcie spokój temu chłopakowi! Moze inaczej
Dlaczego nie dajecie wsparcia temu chłopakowi! On ma 17 lat !!!
Pamietacie taka oprawe dla Kołodzieja "Pamietaj na starcie w kibicach masz wsparcie?" wtedy na stadion przychodzili kibice! a nie to co teraz!
Teraz tylko wynik jak igrzyska. Albo ktos super jedzie i zero dobrego słowa albo jak idzie gorzej to siadaja płaczki przed komputerem i wylewają swoje pretensje.
24. Dodane przez do 18, w dniu - 01-06-2026 08:52 53 Kacper prowadził rozmowy? z kim? chyba z nauczycielami w szkole
plujecie jadem na Manie to przyjdzcie na młodziezówki i treningi żeby zobaczyc jak z dyspozycja pozostałych juniorów takim cisnieniem żeby wskoczył Konieczny do składu dajecie kolejnemu juniorowi cięzary przed startem
ochłońcie wszyscy! eksperci co na motorze nigdy nie siedzieli
25. Dodane przez OLO, w dniu - 01-06-2026 09:33 42 Mania wiadomo młody ale już go tak niebrońcie bo chłopak zamiast z meczu na mecz robić progres to on się cofa kiedy go Okon zmieni jak zacznie jezdzić w drugą strone jest tylu młodych do zmiany widać jak się meczy zero ustawień zle wybiera ścieżki zero pomysłu na jazde
26. Dodane przez Kuba, w dniu - 01-06-2026 10:15 23 Trenerzy robić krzywdę , junior Konieczny będzie przez was zniszczony, czy wy nie widzicie ,ze Mania jest najsłabszym ogniwem drużyny.Zróbcie cos.
27. Dodane przez do 25, w dniu - 01-06-2026 10:22 62 znawca xD
sam sie cofnij do wyników zawodów gdzie Mania jezdzi razem z Koniecznym i porównaj wyniki! na 100 wyścigów bezpośrednio Mania-Konieczny to Kacper wygra 98?
ludzie to Ekstraliga! w lidze U24 Emil przegrywa np z Przanowskim i Karczewskim a wy chcecie go skazać na biegi z Dudkiem, Michelsenem czy Sajfutdinowem a pózniej bedzie jak z Mania że narzekacie
28. Dodane przez krystyna, w dniu - 01-06-2026 11:25 57 Mania się skończył, lepiej już nie będzie.
29. Dodane przez Do 15, w dniu - 01-06-2026 16:07 10 Weź się za ortografię i interpunkcję języka polskiego. Włącz myślenie, to nie boli.
30. Dodane przez adi, w dniu - 01-06-2026 17:54 40 Ludzie, skąd w Was tyle jadu?
31. Dodane przez Ja., w dniu - 01-06-2026 21:18 00 Dlaczego trener uparcie wstawia Manię do składu? Dlaczego nie daje szansę Koniecznemu?
32. Dodane przez leo, w dniu - 02-06-2026 08:34 32 akcja przeciwko Mani? dlaczego ciagle mania, a nie Konieczny?? Bo Mania jest , przynajmniej na teraz, kilka razy lepszy od Koniecznego. To takie trudne pomyslec? Przyjdzie i czas na Koniecznego, ale to Mania wygrywał nam juz iles bardzo waznych biegów i latał pięknie po bandzie, choćby w Bydgoszczy !
33. Dodane przez LEO, w dniu - 02-06-2026 09:56 14 DAJ SPOKOJ ZOBACZ NA STATYSTYKI....malo mlodziezy w Lesznie .MANIA QUT
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane.
Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
Zdjęcia dodawane przez użytkownika muszą dotyczyć tematu artykułu, należy wpisać także do nich komentarz aby uzasadnić ich publikację.
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji zdjęć, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
Zdjęcia z komentarzem zawierającym wulgaryzmy nie będą publikowane.
Zdjęcia i ich komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.