Start arrow Piłka nożna arrow Z piłkarskich boisk

Popis skuteczności piłkarzy Obry i Korony

Z piłkarskich boisk

10.04.2023. Radio Elka, Marcin Hałusek

(Fot. PKS Piast Poniec)
Zespół Obry Kościan nie przestaje imponować w rozgrywkach 4 ligi. W ostatniej kolejce zdobył 6 bramek na boisku wymagającego rywala i jest niepokonany na wiosnę. Z efektownej wygranej cieszyli się też w Piaskach, jedynie Polonia Leszna nie poprawiła bilansu. W 5 lidze Krobianka ograła w derbach Kanię, a w okręgówce obudził się z lider z Pępowa.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Piłkarze Obry Kościan nie zwalniają tempa i nie tracą punktów. W Wielką Sobotę odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu i to wyjątkowo imponujące. Pokonali na wyjeździe Lipno Stęszew 6:0. Już w 7 minucie wynik otworzył Piotr Sznabel, przed przed przerwą trafili jeszcze Mateusz Adamski z rzutu karnego oraz Szymon Słoma. Po zmianie stron na listę strzelców wpisali się: Szymon Rożek oraz dwukrotnie Kacper Krzyżostaniak. Obra zajmuje obecnie ósme miejsce w stawce czwartoligowców i o 2 punkty wyprzedza dziewiątą Koronę Piaski. Podopieczni Michała Roszaka również zaimponowali w ostatniej kolejce i tak, jak ekipa z Kościana strzelili przeciwnikowi 6 goli. Mieli nieco łatwiejsze zadanie, bowiem grali u siebie z SKP Słupca. Piłkarze z Piasków bardzo szybko rozpoczęli strzelanie bramek, bo już w 4 minucie na 1:0 trafił Dawid Przybyszewski. Chwilę później gola zdobył Piotr Sarbinowski, w 21 minucie na 3:0 podwyższył Patryk Draszczyk, a w końcówce pierwszej odsłony piłkarze ze Słupcy strzelili sobie „samobója” i do szatni schodzili przegrywając 0:4. W drugiej odsłonie kolejne bramki dołożyli Przybyszewski oraz Sarbinowski i Korona rozbiła SKP 6:0.

Piłkarze z Kościana i Piasków sprawili swoim kibicom mnóstwo radości na Święta, niestety w gorszych nastrojach są fani Polonii Leszno. Drużyna
Karola Misia wybrała się do Międzychodu i od 7 minuty prowadziła po trafieniu Michała Skrzypczaka. Niestety gospodarze szybko wyrównali, a potem objęli prowadzenie i choć Mateusz Klabiński odpowiedział golem na 2:2 w 31 minucie, to druga odsłona należała już do Warty. Miejscowi dołożyli dwa gole i pokonali Polonię 4:2.

Leszczyński zespół jest w trudnej sytuacji, zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli 4 ligi, o 3 punkty wyprzedza SKP Słupca. W następnej kolejce leszczynianie podejmą drużynę z Gniezna, Korona pojedzie do Ostrowa Wielkopolskiego, a Obra zmierzy się u siebie z liderem z Czarnkowa.

Korona Piaski - SKP Słupca 6-0
Victoria Skarszew - Centra Ostrów Wielkopolski 0-3 (wo)
Polonia 1908 Marcinki Kępno - LKS Gołuchów 0-1
Mieszko Gniezno - Huragan Pobiedziska 0-1
Warta Międzychód - Polonia 1912 Leszno 4-2

W grupie 3 wielkopolskiej 5 ligi sporo emocji wywoływały derby powiatu gostyńskiego, w których Kania podejmowała na sztucznej murawie Krobiankę. Gościom udało się zaskoczyć piłkarzy z Gostynia już w pierwszym kwadransie. W 13 minucie Tomasz Wiśniewski dał prowadzenie zespołowi z Krobi, a w 18’ na 2:0 podwyższył Tomasz Szumny. Krobianka bardzo długo utrzymywała dwubramkowe prowadzenie, w końcu jednak w 80 minucie Błażej Danielczak zamienił na gola rzut karny podyktowany po faulu Wojciech Bzdęga na Mateuszu Snuszce. Gospodarze złapali kontakt, ale tylko na chwilę, bo w 85 minucie arbiter podyktował rzut karny dla gości i grający trener Krobianki, Wojciech Bzdęga wpisał się na listę strzelców. W końcówce kolejne trafienie dorzucił Maksymilian Łakomy i Krobianka pokonała Kanię 4:1. Zwycięstwo dało zespołowi z Krobi awans na trzecie miejsce w tabeli 5 ligi, Kania Gostyń jest szósta.

W innych pojedynkach z udziałem drużyn z regionu Rawia uległa na wyjeździe Zefce Kobyla Góra 0:1, a pierwszą wiosenną wygraną zapisał na koncie Piast Poniec. Do Ponieca przyjechała Astra Krotoszyn i uległa 0:2. Tuż przed przerwą na 1:0 trafił Kacper Zydroczyk, a w końcówce wynik na 2:0 ustalił Kacper Pietrula. Piast awansował na przedostatnią pozycję w ligowej stawce, wyprzedził pauzującą Victorię Ostrzeszów.

Zefka Kobyla Góra - Rawia Rawicz 1-0

Dąbroczanka Pępowo wróciła na zwycięskie tory. Lider grupy 5 wielkopolskiej okręgówki bardzo pewnie pokonał w Pawłowicach miejscowy MTS 4:1. Wynik w 20 minucie otworzył Łukasz Ratajczak, który wykorzystał rzut karny. Gospodarze odpowiedzieli trafieniem Michała Ratajczaka i po 45 minutach był remis 1:1. W drugiej odsłonie rządziła już Dąbroczanka. Gole Tobiasza Szymczaka, Fryderyka Kokota i kolejny wykorzystany karny Łukasza Ratajczaka zapewniły liderowi drugi komplet punktów w rundzie wiosennej.

Tempa nie zwalnia wicelider z Krzywinia. W 19 kolejce Promień nie dał szans Sokołowi Kaszczor. Już do przerwy wygrywał 3:0 po dwóch trafieniach Huberta Chudziaka i golu Tobiasza Bartlewicza. W drugiej odsłonie kropkę nad „i” postawił Ryszard Bieniek i Promień zwyciężył ostatecznie 4:0. Drużna z Krzywinia traci do Dąbroczanki 7 punktów i o 4 wyprzedza ekipę z Miejskiej Górki. Spartanie w ostatniej kolejce przegrywali w Kębłowie z Dębem 0:1, ale Nikodem Skrzypczak i Kacper Andrzejak odwrócili losy spotkania. Sparta jest trzecia w ligowej stawce, a tuż za nią znajduje się dobrze dysponowana na wiosnę Pogoń Śmigiel, która przed tygodniem pokonała lidera, a w przedświątecznej kolejce ograła 4:1 Orlę Jutrosin.

Dąb Kębłowo - Sparta Miejska Górka 1-2

Oczy kibiców z regionu zwróconą są też na grupę 4, gdzie rywalizują między innymi: PKS Racot LZS Stare Oborzyska, czy Wisła Borek Wielkopolski. Najwyżej notowany z nich PKS podejmował w derbach LZS i wygrał 2:0 po trafieniach Krystiana Lewandowskiego oraz Macieja Czarneckiego. Ze zwycięstwa cieszyła się też Wisła. Dwie bramki Jakuba Błaszczyka oraz gol Adama Andrzejewskiego zapewniły zespołowi z Borku 3 punkty w konfrontacji z drużyną z Książa Wielkopolskiego.