Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
  • Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
  • Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
  • Zaufani Partnerzy - lista tutaj

Cele przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
  • świadczenie usług drogą elektroniczną
  • dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
  • wykrywanie botów i nadużyć w usługach
  • pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
  • świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
  • pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych
Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą
Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
  • prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
  • prawo żądania sprostowania danych,
  • prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
  • prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
  • prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
  • prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
  • prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
  • forma pisemna
    Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno

Informacje dodatkowe
Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
Później
ZGADZAM SIĘ
 
Wiadomości
Sport
Nie przegap
Nowe Galerie Foto
Ładowanie galerii zdjęć...
więcej...
reklama
27
Czerwca 2026
Sobota
Imieniny obchodzą:
Maria Magdalena,
Władysław,
Władysława,
Włodzisław
Do końca roku 187 dni.
Start arrow Wolsztyn arrow Radiowóz zakończył pościg na słupie

26-letni uciekinier został już zatrzymany

Radiowóz zakończył pościg na słupie

07.05.2026. Radio Elka, Bartosz Maluśki


(Fot. KPP Wolsztyn)
Kierujący audi nie zatrzymał się do kontroli drogowej w Przemęcie i rozpoczął ucieczkę przed patrolem policji. Podczas pościgu doszło do groźnego zdarzenia na ulicach miejscowości – funkcjonariusz wpadł w poślizg i uszkodził radiowóz, uderzając w metalowy słup.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Do zdarzenia doszło około godziny 10.00 w Przemęcie. - Bezpośrednio po zdarzeniu policjanci rozpoczęli
poszukiwania 26-letniego mieszkańca powiatu leszczyńskiego, którego zgodnie z ich wiedzą obowiązuje sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Podjęte działania przyniosły efekt i mężczyzna został zatrzymany na terenie gminy Przemęt
- przekazał Wojciech Adamczyk, oficer prasowy KPP w Wolsztynie.

Obecnie policja prowadzi czynności z jego udziałem. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
 
Komentarze (28)
1. Dodane przez Atom, w dniu - 07-05-2026 11:59 33 5
Pojazd uprzywilejowany podlega prawom fizyki. Włączenie sygnałów tego nie zmienia.
2. Dodane przez Ja, w dniu - 07-05-2026 12:06 17 7
Brawo policja :)
3. Dodane przez mieszkaniec, w dniu - 07-05-2026 12:07 28 6
brak umiejętności, łyse opony, a może brawura ze strony policjanta że doprowadził do kolizji? tamten łuk pokonał bez problemu a policjant skończył na słupie, nie powinno być odwrotnie ?
4. Dodane przez zapobiegliwy, w dniu - 07-05-2026 12:23 15 5
99,99% pościgów to wariactwo, które załatwiłby jeden dron
5. Dodane przez Karol, w dniu - 07-05-2026 12:43 8 3
Następny dostanie medal i pochwałę.
6. Dodane przez Sam, w dniu - 07-05-2026 12:50 26 1
Przydał by się mandat za niedostosowanie prędkości do warunków n drodze
7. Dodane przez xxx, w dniu - 07-05-2026 12:58 8 2
do kom.7  
Karol zgadzam się z Tobą w pełni orderami to oni się lubią odznaczać a to w końcu tylko i aż ich praca. Czy mnie u prywaciarza za wykonanie zadania w ramach obowiązku pracy ktoś odznacza orderami albo kogoś innego nie przypominam sobie
8. Dodane przez arek, w dniu - 07-05-2026 14:02 14 3
ile kierowca radjowozu dostal mandatu za niedostosowanie predkosci a jakby chodnikiem szla jakas babcia dziecko to co wtedy
reklama
9. Dodane przez obywatel RP, w dniu - 07-05-2026 14:30 7 0
ale urwał !!!
10. Dodane przez Do 9, w dniu - 07-05-2026 14:31 4 0
Ogólnie masz trochę racji, bo oni za takie banały są czasami odznaczani, że szkok. No ale jeśli np. Policjant ratuje ofiarę wypadku z płonącego wraku albo ratuje osobę, która się topi to według mnie należy mu się order mimo iż to jego praca i przysięgał, że będzie to robić. A tobie za dobrze wykonaną pracę u prywaciarza należy się premia, tak jest przynajmniej w porządnych firmach, w Januszpolu masz jedynie bata nad łbem.
11. Dodane przez Kamil, w dniu - 07-05-2026 14:32 5 5
Sami znawcy, pewnie też z zakazami drogowymi xd sfrustrowani, zakompleksieni. Zamiast w pracy wylewać żale w internecie, weźcie się do roboty. :-)
12. Dodane przez Heniek, w dniu - 07-05-2026 14:46 13 1
15 pkt i 3000 zł za driftowanie na drodze publicznej oraz 10 punktów za i 1500 zł za kolizję . 
Razem 25 pkt i 4500 zł...
13. Dodane przez Xxx, w dniu - 07-05-2026 15:02 3 2
Nie lubię tego jak sobie stoją gdzieś i zatrzymują bez powodu ci z Włoszakowic też zawsze sobie stoją często na PKP Boszkowo i zatrzymują sobie bez powodu denerwuje mnie to bardzo zatrzymali mnie aż 2 razu i raz trzeźwość mi mierzyli tyle km robię a zawsze na tych jednych z Włoszakowic trafię wkurza mnie to i tu w przemęcie tak samo zrobili ze się gdzieś ustawili i zatrzymują bez powodu do rutynowej kontroli i bardzo mnie to wkurza sobie jedziesz a tu nagle ci wyskoczy mimo że nic nie zrobiłeś nie lubię policji i tyle a na drogówkę mam sposoby- Janosik
14. Dodane przez Olek, w dniu - 07-05-2026 15:20 4 2
Tym gamoniom zaraz prawko zabrać i won na bruk
15. Dodane przez R, w dniu - 07-05-2026 15:39 3 0
Czy są szkolenia pościgowe policji? 
Czy są sprawnościowe sprawdziany policjantów?
16. Dodane przez arek, w dniu - 07-05-2026 16:24 0 1
biedna kijanka i znak i kto teraz zaplaci za zderzak benda jezdzic winny znak bo tam stal
17. Dodane przez Andrzej, w dniu - 07-05-2026 16:42 4 1
Pozytyw,z tego jest jeden, że policja była pierwsza miejscu zdarzenia
18. Dodane przez Były policjant, w dniu - 07-05-2026 17:09 1 1
Kiedyś żeby być kierowca radiowozu trzeba było mieć dodatkowe uprawnienia na pojazdy uprzeliwowane a dziś ledwie zrobi prawo jazdy wsiada za kierownicę
19. Dodane przez JFK, w dniu - 07-05-2026 17:18 3 0
Od dwunastu lat jeżdże autem po Niemczech. Przez ten czas zdarzyło mnie się spowodować kolizję - była to ewidentnie moja wina, zagapiłem się i wymusiłem pierwszeństwo. Na miejsce kolizji przyjechała policja i... po moim oświadczeniu, że jetsem jej sprawcą, sporządziła stosowne dokumenty, wysłuchała poszkodowanego i pojechała w siną dal. Zostałem ukarany 1 punktem karnym, który kasuje się po dwóch i pół roku i grzywną. Wysokości już nie pamiętam, ale gdzieś ok. 200Ź. Było to w 2018r. Nikt nie kontrolował stanu mojej trzeźwości ani nie poddawał testom na obecność narkotyków. 
Za drugim razem zjeżdżając z autostrady nie zauważyłem znaku "stop" i wyjechałem na drogę z pierwszeństwem przejazdu. Oczywiście zostałem natychmiast zatrzymany. Pech. Za wykroczenie musiałem zapłacić... 10Ź. Dlaczego tylko tyle? Ponieważ nie wymusiłem na nikim pierwszeństwa, nikt nie musiał gwałtownie hamować it. Droga była pusta. Były to przez 12 lat jedyne moje dwa kontakty z niemiecką policją na drodze. 
Nie chwalę Niemiec. Niestety, różnica jest w tym aspekcie pomędzy niemiecką policją, a polską milicją, ogromna. Tu nikt nie czerpie satysfakcji z "....." kogoś, kto dał się upolować na kretyńskim zakazie ograniczającym prędkość do 30-stki w szczerym polu. Oczywiście zdarzają się bardzo często sytuacje, w których radary poukrywane są w pojemnikach na śmieci lub stojących przy drodze maszynach budowlanych. Ale to wszystko. To nie jest polowanie na frajerów i okazywanie im swojej wyższości i przewagi, "bo za mną stoi prawo". To egzekwowanie zakazów, które mają jakiś sens. Wyjątki od reguły zdarzają się, jak wszędzie, ale... to wyjątki.
20. Dodane przez kaz, w dniu - 07-05-2026 17:38 0 1
Bo jeździć to trza umić nasza policyjo
21. Dodane przez Ło panie, w dniu - 07-05-2026 17:58 0 2
A taki wyniosły był, a się poślizną...
22. Dodane przez Max, w dniu - 07-05-2026 17:59 1 2
Kiepski driver. Moc kijanki pokonała. Za karę piesze patrole przez 5 lat.
23. Dodane przez XXX, w dniu - 07-05-2026 19:49 0 1
(...). Mistrzowie kierownicy.
24. Dodane przez HENRYK, w dniu - 07-05-2026 22:05 1 2
Policjant pewnie w szpitalu, zagrożenie życia, wypadek w pracy 100 % płatne, dodatkowo dostanie ordery, odznaczenia, awans, oraz premię za wzorowe zachowanie.....
25. Dodane przez Do 24, w dniu - 08-05-2026 09:18 0 1
Policjanci nadal nie płacą ZUS-u? 
Oni mają zawsze płacone 100% chorobowego, chętnie wykorzystują wszelkie okazję do korzystania z tego przywileju, na dłuższym chorobowym, otrzymują większe przelewy niż będąc w służbie! 
Chorobowe otrzymują za każdy dzień tygodnia/miesiąca przecież! 
Służby w miesiącu mają ok 20 dni a przy L4 zapłata za 30/31 dni!
26. Dodane przez Sam, w dniu - 08-05-2026 09:44 0 0
Policja ogółem zawsze na 100% L4...oj ludzie, ludzie
27. Dodane przez KK, w dniu - 09-05-2026 08:47 0 0
Ja się zastanawiam kiedy przez taką Pogoń zginie kolejna osoba albo ta goniona albo któryś z policjantów. Czy nie można zorganizować tego pościgu w inny sposób. Tak aby nie lecieć za kimś za wszelką cenę a w międzyczasie użyć innych radiowozów w terenie które mogłyby po drodze przeciąć drogę ucieczki tego kierowcy. Oczywiście rozumiem że w niektórych przypadkach nie jest to możliwe. Ciekawe jak by się czuł ten policjant jakby wleciał w pieszych. Ciekawi mnie właśnie od podszewki jak to wyglądało ze strony policjantów czy darli na oślep czy próbowali sobie jakoś pomóc z zewnątrz.
reklama
28. Dodane przez arek, w dniu - 09-05-2026 18:37 0 0
jak sie nieumie to sie poprostu niegoni
 
Napisz komentarzzasady
  • Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
  • Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane.
  • Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
  • Zabezpieczono reCAPTCHA i ma zastosowanie Polityka prywatności oraz Warunki korzystania z usług Google.
 
Imię:
Komentarz: 
reklama

Dodaj zdjęcia do artykułu zasady
  • Zdjęcia dodawane przez użytkownika muszą dotyczyć tematu artykułu, należy wpisać także do nich komentarz aby uzasadnić ich publikację.
  • Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji zdjęć, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
  • Zdjęcia z komentarzem zawierającym wulgaryzmy nie będą publikowane.
  • Zdjęcia i ich komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
 
 

    WIADOMOŚCI
  • najnowsze
  • komentowane
  • << Previous
  • Next >>
  • <Playback
  • Stop
  • Play >
  • 1
  • 2
  • 1 rok temu
  • 5 lat temu
  • 10 lat temu
  • 15 lat temu
  • << Previous
  • Next >>
  • <Playback
  • Stop
  • Play >
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
reklama
Najnowsze ogłoszenia DOM.ELKA.PL
Garaz-wynajemLeszno 350
Osiedle leszczynko -... Leszno 524000
Sprzedam garaż/magaz... Leszno 58000
Mieszkanie dla trene... Inne 1500
Sprzedaż - kompleks ... Leszno 253233
reklama
reklama
Dostęp do tej części serwisu tylko dla osób pełnoletnich
Czy masz 18 lat lub więcej?
Tak, oświadczam, że jestem osobą pełnoletnią
Akceptuj i przejdź dalej
Zrezygnuj