Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
  • Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
  • Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
  • Zaufani Partnerzy - lista tutaj

Cele przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
  • świadczenie usług drogą elektroniczną
  • dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
  • wykrywanie botów i nadużyć w usługach
  • pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
  • świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
  • pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych
Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą
Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
  • prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
  • prawo żądania sprostowania danych,
  • prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
  • prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
  • prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
  • prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
  • prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
  • forma pisemna
    Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno

Informacje dodatkowe
Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
Później
ZGADZAM SIĘ
 
Wiadomości
Sport
Nie przegap
Nowe Galerie Foto
Ładowanie galerii zdjęć...
więcej...
reklama
23
Czerwca 2026
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Albin, Bazyli,
Józef, Piotr, Wanda,
Zenon
DZIEŃ OJCA
Do końca roku 191 dni.
Start arrow Żużel arrow Twardy tor, twarde warunki

Bayersystem GKM Grudziądz - Fogo Unia Leszno 50:40

Twardy tor, twarde warunki

08.05.2026. Radio Elka, Marcin Hałusek

(fot. Jakub Schwarz)
Heroicznie walczący z bólem Piotr Pawlicki, bezradny Ben Cook i zbyt nierówna jazda pozostałych zawodników Fogo Unii – tak z perspektywy leszczyńskich kibiców wyglądał mecz z Bayersystem GKM. Byki momentami próbowały nawiązać walkę z gospodarzami, ale ostatecznie dwa punkty zgarnęli rywale. GKM pokonał Fogo Unię 50:40. 
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Przed meczem GKM zajmował czwarte, a Fogo Unia piąte miejsce w tabeli PGE Ekstraligi. Choć do zakończenia rundy zasadniczej pozostało jeszcze sporo czasu, nie brakowało opinii, że to właśnie te zespoły do końca będą walczyć o awans do play-off z czwartej pozycji. Starcie w Grudziądzu miało więc duże znaczenie dla obu drużyn.

Początek meczu nie porwał kibiców wielkim ściganiem. Jak to często bywa w Grudziądzu, na twardym torze o losach wyścigów decydował start i pierwszy łuk, a o wyprzedzanie było bardzo trudno. W pierwszej serii wszystkie biegi wygrywali zawodnicy ruszający z pierwszego pola - Michael Jepsen Jensen, Nazar Parnicki, Max Fricke i Grzegorz Zengota. Gospodarze dwukrotnie triumfowali 4:2, raz takim samym wynikiem odpowiedziała Fogo Unia, a bieg juniorski zakończył się remisem.
Przed pierwszym równaniem GKM prowadził 13:11.

W piątym biegu zanosiło się na wyrównanie stanu rywalizacji. Po dobrym starcie prowadził Piotr Pawlicki, a punkt wiózł Grzegorz Zengota. Na wyjściu z łuku jadący na czele Pawlicki nie zapanował jednak nad motocyklem i z dużą siłą uderzył w drewnianą część bandy. Upadek wyglądał bardzo groźnie. Lider Fogo Unii został wykluczony z powtórki i trafił pod opiekę lekarzy oraz fizjoterapeutów. Mocno poobijany zawodnik otrzymał jednak zgodę na dalszą jazdę.

W powtórce Pawlicki oczywiście nie mógł już wystąpić, a osamotniony Grzegorz Zengota przegrał start z bardzo niekorzystnego trzeciego pola i nie był w stanie zagrozić parze Max Fricke - Maksym Drabik. Gospodarze powiększyli przewagę do sześciu punktów (18:12).

Szóstą odsłonę wygrał Keynan Rew, ale partnerujący mu Ben Cook po raz drugi zamknął stawkę. Sporo działo się za to w biegu siódmym. Przez moment na podwójnym prowadzeniu jechali Pawlicki i Parnicki. Bardziej doświadczony z leszczyńskich żużlowców próbował asekurować młodego Ukraińca, jednak Michael Jepsen Jensen zdołał rozdzielić parę Fogo Unii. Goście odrobili część strat i na półmetku przegrywali w Grudziądzu 19:23.

Po trzeciej serii w leszczyńskich szeregach było coraz mniej powodów do optymizmu. Heroiczny bój z rywalami toczył poobijany i cierpiący Piotr Pawlicki, starał się także Grzegorz Zengota, ale pozostali podopieczni Rafała Okoniewskiego nie potrafili odnaleźć się na twardym grudziądzkim torze. Dla debiutującego w Grudziądzu Bena Cooka był to zdecydowanie najsłabszy występ w barwach Fogo Unii, a Nazar Parnicki po niezłym starcie stracił pozycje na dystansie. Po dziesięciu gonitwach GKM prowadził 34:26.

W jedenastej gonitwie kibice obejrzeli szybkiego i skutecznego Parnickiego, a punkt dorzucił Grzegorz Zengota, dzięki czemu strata Fogo Unii ponownie zmalała do sześciu "oczek". Kolejny wyścig zakończył się remisem, a indywidualnie triumfował Keynan Rew. W trzynastej odsłonie Wadim Tarasienko i Bastian Pedersen pokonali jednak 4:2 parę Piotr Pawlicki - Nazar Parnicki. Przed biegami nominowanymi gospodarze prowadzili 43:35.

Rozstrzygnięcie nastąpiło w czternastym wyścigu. Parnicki i Rew zdobyli 4 punkty, ale to dwa oczka dowiezione do mety przez Wadima Tarasienkę zapewniły GKM-owi meczowe zwycięstwo.

W finałowej gonitwie Michael Jepsen Jensen i Max Fricke nie dali szans duetowi Piotr Pawlicki - Grzegorz Zengota, powiększając przewagę gospodarzy i ustalając wynik spotkania na 50:40. To druga z rzędu porażka Fogo Unii w takim samym rozmiarze - identyczny rezultat padł w niedzielę we Wrocławiu.

Teraz przed Bykami kolejne trudne zadanie. W niedzielę 17 maja do Leszna przyjedzie Motor Lublin.

Bayersystem GKM Grudziądz: 50 pkt.
9. Michael Jepsen Jensen - 13 (3,2,3,2,3)
10. Damian Miller - ns
11. Maksym Drabik - 6+2 (1,2*,1*,2,d)
12. Max Fricke - 10+1 (3,3,2,0,2*)
13. Wadim Tarasienko - 8+1 (1,1*,1,3,2)
14. Bastian Pedersen - 5+1 (1*,0,0,3,1)
15. Kevin Małkiewicz - 8+1 (2,2,2,1,1*)

Fogo Unia Leszno: 40 pkt.
1. Ben Cook - 0 (0,0,0,-)
2. Keynan Rew - 7 (0,3,0,-,3,1)
3. Janusz Kołodziej - ZZ
4. Grzegorz Zengota - 9 (2,3,1,2,1,0)
5. Piotr Pawlicki - 13 (2,w,3,2,3,2,1)
6. Nazar Parnicki - 11 (3,1,1,0,3,0,3)
7. Kacper Mania - 0 (0,-,0)
 
Komentarze (29)
1. Dodane przez brawo, w dniu - 08-05-2026 22:33 14 21
Grudziądz wygraliście z bunia - brawo chłopaki
2. Dodane przez fan, w dniu - 08-05-2026 22:36 12 22
Kunia spadła z kunia. natychmiast dofinansować!
3. Dodane przez Speedway Fan Unia Leszno, w dniu - 08-05-2026 22:38 6 6
Kolejny mecz przegrany i play offy uciekają niestety ale jest jeszcze szansa zapewne
4. Dodane przez Fan, w dniu - 08-05-2026 22:39 8 5
Pomnik dla Piotrusia 
A Nazar zjeba za te błędy. zmiana za Manie Nazar też bez sensu a później w 12 jedzie Mania po 10 biegach.ktos tam mysli
5. Dodane przez BlackCat, w dniu - 08-05-2026 22:39 10 2
Co pisałem? Trzy mecze i trzy porażki, to dajecie negatywa. Zero pojęcia o tym sporcie i sile drużyn. Teraz czas na Lublin u siebie i znowu w plecy. Wygra unia dopiero w Zielonej Górze.
6. Dodane przez Newton, w dniu - 08-05-2026 22:46 9 3
Co to za żużel w tych czasach przyszło nam oglądać. Nawet przy korzystnym wyniku dla Uni Leszno pisałbym ,że żużel został zabity i zbity jak ten tor w tym mieście gdzie miejsce raczej powinien być w tej lidze niżej. Dlaczego ?  
Bo kombinują ,zamiast jeździć na żużlu. W pieruny z takim żużlem. Chcę oglądać piękne widowiska ,a nie jakiś asfalt i tyle. Pan Kościecha to taki trener ,że zamiast treningu techniki to trenuje tylko ,żeby zbałamucić przeciwnika. Masakra. Uciekam i wrócę jak nasi zaczną pokazywać wszystkim miejsce w szeregu w rundzie rewanżowej.
7. Dodane przez Xxx, w dniu - 08-05-2026 22:50 15 3
Bieg nr 5 ustawił mecz ,prowadziliśmy 4:2 , upadek Pitera i przegraliśmy 5:1 , czyli 6 punktów do tyłu. Brawo Unia!!!! Do boju. JEST OK.
8. Dodane przez Polak, w dniu - 08-05-2026 22:50 8 24
Spadek na 100%. I bardzo dobrze.
9. Dodane przez Gugo, w dniu - 08-05-2026 22:51 24 3
Mania to jest w tym roku tragedia. (...) zrobił z niego cienkiego Bolka
10. Dodane przez jan, w dniu - 08-05-2026 22:53 10 0
na play off dobrze by było wygrać kilka meczów na wyjeździe, a tu trzeci mecz na styk uciekł
11. Dodane przez ja, w dniu - 08-05-2026 23:01 3 0
ja nie rozumiem tylko jednego. Jak można raz wygrywać a za chwile zero i następny bieg znowu 3 ? Tyle kombinacji czy właśnie za mało zmian ?
reklama
12. Dodane przez Donkichot, w dniu - 08-05-2026 23:05 5 5
Kołodziej też na takim torze by nie zrobił dobrego wyniku .Unie czekają baraże w tym roku. Nie piszę tego w złości ale taka prawda.
13. Dodane przez ..., w dniu - 08-05-2026 23:27 2 2
Gdy zie pracuje pan Gomulski niby w Lesznie ale na każdym meczu ligowym pomaga naszym rywalom o co tu chodzi
14. Dodane przez Piotr, w dniu - 08-05-2026 23:32 4 1
Gdzie pracuje pan Gomulski niby w Uni Leszno a na meczach ligowych pomaga naszym rywalom o co tu chodzi
15. Dodane przez Mario, w dniu - 08-05-2026 23:32 4 0
Mania witamy w PGE ekstralidze
16. Dodane przez Mario, w dniu - 08-05-2026 23:51 6 0
Unia z Mencela zrezygnowała i co dalej Manie przerosła ekstraliga na tą chwilę nie jest wstanie jechać w kontakcie z rywalem dobre zmiany przed sezonem następców brak
17. Dodane przez Kibic, w dniu - 09-05-2026 02:52 8 1
Sory ale Kacpra Manie należy odstawić od składu, dać możliwość jazdy, szansę innym juniorom jak chociażby Konieczny czy Juskowiak, Napewno gorzej nie pojadą a może i lepiej się pokażą
18. Dodane przez xxx, w dniu - 09-05-2026 05:22 2 1
kogo to interesuje
19. Dodane przez Tylko Unia, w dniu - 09-05-2026 06:03 9 0
Piotr swietna jazda zdrowia zyczymy
20. Dodane przez oby, w dniu - 09-05-2026 06:32 2 1
się im udało i doprowadzili do spadku bunii
21. Dodane przez Grzbiet, w dniu - 09-05-2026 07:06 20 6
Ale Wy mnie tu bawicie w tych komentarzach "kibice". 
Robimy na torze Mistrza Polski 44 pkt. 
Robimy na torze brązowego medalisty 40 pkt. 
Robimy na ciężkim torze w Grudziądzu w 2,5 zawodnika 40 pkt. 
Przypominam, że są rewanże. 
Przypominam, że są bonusy. 
Przypominam, że u siebie możemy wygrać Z KAŻDĄ DRUŻYNĄ W TEJ LIDZE. 
Mamy fajny zespół. 
Mamy lidera, który ciągnie zespół, którym W KOŃCU nie jest Kołodziej.  
Pawlickiemu czas wybaczyć przeszłość, bo to co ten człowiek wyprawia na torze i jakie serce oddaje to wczorajszy mecz pokazał doskonale i chociaż do końca życia - pewnie nie tylko ja - będę pamiętał jak paradował z flagą falubazu, to nie oszukujmy się, chłop ma taki charakter, że kupuję to na nowo i jestem w stanie szybciej wybaczyć mu zdradę niż swojej babie.  
Wy chcecie kompletów co mecz młodego chłopaka z Ukrainy?! On ma czas na to. Robi rewelacyjne punkty jak na swój wiek i rolę w zespole.  
Rew robi to co ma robić. 
Cook zawalił jeden mecz, w reszcie był sztos. 
Kołodziej ciągnął ten zespół przez ostatnie lata i ma u mnie dozgonny szacunek i gdyby ode mnie to zależało to przynajmniej rondo w Lesznie by dostał. 
O Zengim i Manii pisać nie będę. 
Zengota nigdy liderem tej drużyny nie był i nie będzie, a z Manią sami pompowaliście balonik i być może presji nie trzyma. 
Ja wiem, że fajnie się pisze, że Mania cienki, że Mania się skończył, że Mania teraz fuj, ble, bo Jankesa z parku maszyn pogonił. Ale na Boga. 
On ma 17 lat! 
Żadne wypad ze składu Manii. 
On ma się rozjeżdżać i rozwijać, bo już rok temu pokazał charakter i wolę walki. 
Także cichutko tam dla wszystkich domorosłych znawców. Więcej wiary w tą drużyny, bo jak rozwinie się Nazar, jak utrzyma swój poziom Pawlicki, jak dojdzie zdrowy Kołodziej, jak utrzyma punkty z wczorajszego meczu Grzechu plus Cook w formie z początku sezonu, to ja serio widzę Nas z brązowym medalem. 
A Oni wiedzą o co jadą. I nie jest to tylko utrzymanie, bo do strzelenia w tym sezonie uważam w Lesznie jest KAŻDY.
22. Dodane przez Do 2, w dniu - 09-05-2026 08:31 8 9
Nie podszywaj się pod fana,bo jesteś tu znanym trollem z Kościana, który napisał większość hejtu.Co do meczu Unia pokazała jak zawsze,że walczy do końca i wierzę,że będzie pierwsza czwórka .Piter wielkie brawa i szacunek ! Dla " znafców " Gomólski jest w Unii,a drugi Jego brat Kacper pomaga zawodnikowi z Grudziądza. Oj " znafcy "
23. Dodane przez Kolejoż tylko, w dniu - 09-05-2026 08:44 6 6
Z Lublinem zapewne bez Kołodzieja i Pawlickiego wiec 62-28
24. Dodane przez Do 21, w dniu - 09-05-2026 08:53 7 1
Zgadzam się we wszystkim co napisałeś. 
Mecze trudne wyjazdowe i wszystkie przegrane w nominowanych dopiero...Ben źle się przywitał z torem w Grudziądzu ale nawet Adams miał taki tor gdzie mu nie szło i był to Gdańsk.Obecnie najważniejsze jest zdrowie Pitera przecież to co on jedzie to jest najlepsze co mogło spotkać Unię Leszno!!!!! Co do Kacpra Manii zderzenie z ekstraliga jest bolesne ale ciężka praca i wyciąganie wniosków musi działać ale chyba niestety ktoś mu miesza w teamie i jeśli ktoś nie zrobi z tym porządku może być źle....
25. Dodane przez Jedziemy, w dniu - 09-05-2026 09:30 3 1
Cały czas jest szansa na czwórkę, jednak trzeba wygrać w Zielonej,bo Grudziądz tam wygrał i zgarnąć bonusy głównie na Toruniu,Grudziądzu z Zieloną.Super było by wszystko wygrać u siebie,a jest to możliwe. Do tego bonus przywieźć z Gorzowa.No właśnie Gorzów jeszcze może namieszać bo zremisował w Grudziądzu.Falubaz baraże, bo wiadomo od początku Włókniarz spadek .
26. Dodane przez Wstyd, w dniu - 09-05-2026 09:39 0 4
Jak można dopuścić kontuzjowanego zawodnika do zawodów, czy wynik ważniejszy od zdrowia zawodnika, czy nie ma zawodników rezerwowych?! Oby to nie odbiło się czkawką w następujących meczach.
27. Dodane przez Marek Wachowski, w dniu - 09-05-2026 09:53 4 3
Mecz bardzo dobry, świetna postawa teamu z Leszna i następna faza budowy prawdziwej siły, bo potencjał jest. 
Piotr był niesamowity i takiego Piotra Unia potrzebuje najbardziej.
28. Dodane przez Monika, w dniu - 09-05-2026 11:18 2 1
Janek. Co Ty kombinujesz? Jak to ostatni sezon to zakończ go z klasą.
reklama
29. Dodane przez Lucek, w dniu - 09-05-2026 17:18 0 0
100% racji kom 21 !!!
 
Napisz komentarzzasady
  • Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
  • Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane.
  • Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
  • Zabezpieczono reCAPTCHA i ma zastosowanie Polityka prywatności oraz Warunki korzystania z usług Google.
 
Imię:
Komentarz: 
reklama

Dodaj zdjęcia do artykułu zasady
  • Zdjęcia dodawane przez użytkownika muszą dotyczyć tematu artykułu, należy wpisać także do nich komentarz aby uzasadnić ich publikację.
  • Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji zdjęć, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
  • Zdjęcia z komentarzem zawierającym wulgaryzmy nie będą publikowane.
  • Zdjęcia i ich komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
 
 

    WIADOMOŚCI
  • najnowsze
  • komentowane
  • << Previous
  • Next >>
  • <Playback
  • Stop
  • Play >
  • 1
  • 2
  • 1 rok temu
  • 5 lat temu
  • 10 lat temu
  • 15 lat temu
  • << Previous
  • Next >>
  • <Playback
  • Stop
  • Play >
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
reklama
Najnowsze ogłoszenia DOM.ELKA.PL
Dom w zabudowie wiel... Wilkowice 2500
Działka budowlanaInne 100
Duże, jedyne takie w... Leszno 590000
Gronowo ul. myśliwsk... Leszno 569000
Osiedle lniane?rosza... Leszno 456582
reklama
reklama
habit
Dostęp do tej części serwisu tylko dla osób pełnoletnich
Czy masz 18 lat lub więcej?
Tak, oświadczam, że jestem osobą pełnoletnią
Akceptuj i przejdź dalej
Zrezygnuj