Magazynierzy oszukiwali przy sprzedaży nawozówPrzywłaszczyli ponad 566 tysięcy, usłyszeli 89 zarzutów |
| 22.06.2026. Radio Elka, Bartosz Maluśki | ||||||||||||||||||
Dyżurny reporter: 667 70 70 60 Sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą gostyńskiej komendy. - Funkcjonariusze przeanalizowali obszerną dokumentację handlową i magazynową, porównywali dane oraz weryfikowali dziesiątki transakcji. Wnikliwa praca śledcza pozwoliła na odtworzenie sposobu działania sprawców i ustalenie skali strat. Sprawa dotyczyła nieprawidłowości w dwóch magazynach należących do tej samej firmy. W efekcie zgromadzonego materiału dowodowego zarzuty usłyszało dwóch mieszkańców powiatu gostyńskiego, zatrudnionych na stanowiskach magazynierów - mówi Monika Curyk, oficer prasowa KPP w Gostyniu. Pierwszym z nich był 64-latek pracujący w magazynie w powiecie śremskim. Jak ustalili śledczy, w 2024 roku sprzedawał nawozy i wielokrotnie zatrzymywał dla siebie pieniądze z transakcji, a wartość przywłaszczonego mienia przekroczyła 320 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał 21 zarzutów. Do drugiego procederu dochodziło w magazynie tej samej firmy w powiecie gostyńskim. W latach 2020-2024 66-latek przywłaszczył ponad 246 tysięcy złotych, za co usłyszał 68 zarzutów. Obaj odpowiedzą za przywłaszczenie mienia, za co grozi im od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności oraz obowiązek zwrotu przywłaszczonych pieniędzy.
reklama
| ||||||||||||||||||
reklama
Najnowsze ogłoszenia DOM.ELKA.PL![]()
|
reklama
reklama















667 70 70 60









