Rudawska: więcej stomatologów do szkółRudawska: więcej stomatologów do szkół |
| 01.04.2009. Radio Elka, Michał Wiśniewski | |||||||||||||||||||||||
Dyżurny reporter: Czasy szkolnych dentystek i gabinetów lekarskich minęły bezpowrotnie. Wycofanie usług medycznych ze szkół nie jest nowością, ale w Kościanie przywiązanie do szkolnych stomatologów wciąż jest silne. Dlatego lekarze zdecydują się na dzierżawienie od samorządu pomieszczeń na 667 70 70 60 gabinety właśnie w szkołach. Taki przetarg odbył się właśnie w Zespołach Szkół numer 1 i 4. Zdaniem radnej Marty Rudawskiej dwa gabinety w miejskich szkołach, to stanowczo za mało. - Chyba nie trzeba tłumaczyć jak ważną rolę odgrywa dentysta na miejscu, w szkole. Jest dwudziesty pierwszy wiek i może władze oświatowe i samorządowe się zmobilizują i rozwiążą ten problem - mówi Rudawska. Urzędnicy kościańscy tłumaczą, że gmina nie ma żadnych zobowiązań do prowadzenia gabinetów w szkołach. Ich funkcjonowanie to wyłącznie efekt zainteresowania samych lekarzy. - Oświata nie zajmuje się takimi sprawami. My staramy się oferować chętnym do wynajmu dogodne warunki i tym ich zachęcać - przyznaje burmistrz Kościana Michał Jurga. Zachęta podziałała, bo w rozstrzygniętym właśnie przetargu w zespołach szkół 1 i 4 wygrali lekarze, który prowadzili tam działalność do tej pory. W Kościanie na pięć miejskich szkół, dwa wspomniane zespoły szkół mają komercyjne gabinety stomatologiczne. (mich)
reklama
reklama reklama
reklama
| |||||||||||||||||||||||
Można odejść na zawsze i być zawsze blisko…
Pogrążeni w smutku, z ogromnym bólem
zawiadamiamy, że w dniu 23 maja 2026 roku,
w wieku 74 lat, po długiej i ciężkiej chorobie
odeszła od nas nasza kochana Mama
Pogrążeni w smutku, z ogromnym bólem
zawiadamiamy, że w dniu 23 maja 2026 roku,
w wieku 74 lat, po długiej i ciężkiej chorobie
odeszła od nas nasza kochana Mama

ŚP
Elżbieta Borowiak
z domu Bartkowiak
emerytowana nauczycielka
Zespołu Szkół Ekonomicznych
emerytowana nauczycielka
Zespołu Szkół Ekonomicznych
Uroczystości żałobne odbędą się
w czwartek 28 maja br. o godzinie 12:30
w kościele św. Antoniego w Lesznie
w czwartek 28 maja br. o godzinie 12:30
w kościele św. Antoniego w Lesznie
W celu zamieszczenia nekrologu na stronach portalu prosimy o kontakt z redakcją Radia Elka pod numerem telefonu 65 529 56 78 lub o kontakt osobisty w siedzibie Radia Elka przy ul. Sienkiewicza 30a w Lesznie.
reklama
Najnowsze ogłoszenia DOM.ELKA.PL![]()
|
reklama
reklama














W Kościanie wznowiono umowy na dzierżawę gabinetów stomatologicznych w szkołach. Takie usługi świadczone są w dwóch placówkach. – Jest ich za mało, powinny być w każdej szkole – uważa radna kościańska, Marta Rudawska (na zdjęciu). Jak podkreślają urzędnicy, nie są to gabinety szkolne, a jedynie działające w budynkach oświatowych komercyjne punkty stomatologiczne.
667 70 70 60









